17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

POVÍDKA: Přetlak

Jéžišmarjá já se z ní zblázním! Fotbalista! Kolik já toho ještě budu muset vydržet, než ta holka pitomá dostane rozum?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Olčava 27.4.2008 21:37

Re: Re: Re: Do Pelíšku

Teda zano!!! Kvuli tobě jsem dostala záchvat smíchu, se tady řeší králík na pekáči a ty si vzpomeneš na Zuzánka, to od tebe není hezký.

Nejnovější zpráva je: Kralik si nas omotal kolem prstu! Papa, bumba, kadi a cura! Je to tovarna na bobky!

YGA 27.4.2008 21:33

Re: Re: Do Pelíšku

ad "na pekáči se přinejhorším uklidní" - já ti nevím, taková ramlice už může být dost stará a ta na pekáč v žádném případě nepatří!!! Xerxová Xerxová - jedině do domácích klobásků - tam by jí to mohlo slušet ;-D.

Matylda 27.4.2008 22:30

Re: Re: Re: Do Pelíšku

Ale ne, ještě by šla na zelenině- děda choval králíky a občas jsme museli jíst i ty obstarožní, a tak maminka musela objevit recept i na starší kusy- prostě omáčka podobná svíčkové...:-):-)

YGA 27.4.2008 22:48

Re: Re: Re: Re: Do Pelíšku

Nojo - tu jsme taky dělali - ale musí se naložit do té zeleniny dopředu - pak změkne :-P;-D

Matylda 27.4.2008 19:07

Tak jsem dneska

byla na chalupě na Chřibech a sluníčko tam teda pralo... Teď večer cítím, že jsem možná neměla pobíhat po zahradě v plavkách.  Cestou zpátky jsme natrhali velkou kytku petrklíčů- budeme muset podělit i synkovu třídní učitelku, nemá to s ním chuděra jednoduché. A rebarbora už má slušné stopky! Děti rády natrhaly... Zítra asi peču koláč, ten my rádi:-):-)

Matylda 27.4.2008 20:00

Re: Tak jsem dneska

Jo, mimochodem, té rebarbory bude letos asi tolik, že Zvířetníkům z Brna budu moct rozdávat:-)

Jakub S. 27.4.2008 20:35

Reveň miluju v jakékoliv podobě.

Kdysi jsme mívali zahrádku a mj. aji reveň. Ach, kdeže loňské sněhy jsou -

Jenda 1.5.2008 2:44

Re: Tak jsem dneska

reBarboru nemuzu. Radsi. Posledne jsem si jeste tu noc poridil primovni colicu renalis :-(

Skoda, obcas by kolac nebyl spatny.

P i t r ý s e k 27.4.2008 18:29

Mám novinu...

.... právě jsem si sedla po úspěšném nájezdu na zaplevelenou předzahrádku. Pokosila jsem "travičku" což je směs plevelů udržovaných nožem sekačky v přijatelném tvaru. Anglický trávník se na té naší Sahaře nechytá, ale směs plevelů je zelená celý rok. Opřela jsem se zády o futra dveří a vzhédla, pro změnu, k nádherně modré obloze. A jen taktak jsem ji zahlédla. Vlaštovička  vystřihla nad mou hlavou elegantní oblouček. LIdi, vlaštovičky už jsou tady!!! Je to potvrzené a né že ne. Opravme starou pravdu a řekněme  I

P i t r ý s e k 27.4.2008 18:31

Re: Mám novinu...

 (dlouhá ruka, krátké myšlení) Tedy opravme starou pravdu a řekněme : I JEDNA VLAŠTOVIČKA JARO UDĚLÁ !!!!:-):-)

Xerxová 27.4.2008 18:34

Re: Mám novinu...

Jaro tu být musí - my dneska vynesli ven citroník, palmu, muškáty i petunie a hlavně orchideje - ta největší ještě kvete... tak už žádné velemrazy přijít nesmí.

Jaro prý do Liberece dorazí, když z Ještědu sleze poslední sníh. A už jsou jen zbytečky technického na sjezdovce - a ten se snad nepočítá;-)

WWW 27.4.2008 19:00

Re: Mám novinu...

Mily Pitrysku, ja mam vlastne take jenom plevel misto travniku , v nem pak dominuji pampelisky. Ne obycejne, mohl bych s tim nekde vystupovat.

Proste, nastartuji sekacku, je krasne, slunicko sviti, pampelisky zari. Tak tedy, nastartuji sekacku a pampelisky, v pul dvanacte dopoledne se zavrou, nejsou ! Lehnou si mezi ostatni plevel, muzu nastavit sekacku na nejnizsi sestrih, nechytam se.

Take jsem pomoci cetnych pripravku proti mechu vypestoval krasny mech, naprosto odolny, hebky, no nadhera !

Vave 27.4.2008 19:04

Re: Re: Mám novinu...

To mi někdy vysvětlíš, jak jsi to udělal, milé Dvojité TrojitéVV, nutně potřebuju kousek mechu! :-) Ale někdy jindy, teď musím od PC. :-/

zana 27.4.2008 21:19

Re: Re: Mám novinu...

Lidi, co furt máte proti pampeliškám? Vždyž jsou mnohem hezčí než celej englickej trávník8-o!

... 27.4.2008 21:55

Re: Re: Re: Mám novinu...

jo!  A sedmikrásky jak jsou hezký!!!

Hana W 27.4.2008 22:13

Re: Re: Re: Mám novinu...

Protoze zijem na venkove, tak nas nikdo neotravuje kvuliva pampeliskam. A ja je rada a smejou se na mne dozluta. Akorat predni cast pozemku, smerem k silnici, odpampelichujem - aby si lidi nerekli....

Pitrýsek 27.4.2008 21:38

Re: Re: Mám novinu...

WWW, jsi můj člověk. Stále nemohu pochopit lidi, že namáhavě pěstují vzácné byliny květiny (viz Xerxová - citroníky, orchideje apod.), vydloubávají každou pampeluchu z "anglického trávníku". To je celé lidstvo, proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě? (náš třídní tomu říkal -jezdit do Prahy přes Košice). Proč cíleně nepěstujeme plevel, když tak nádherně bují? Odpadne nákladné provzdušňování zeminy, přihnojování, vytrhávání plevele a vůbec další tělo i peněženku huntující činnost.  A navíc, když tady, u nás, uprostřed léta, každý trávník (pokud není pravidelně a dlouze proléván)  sluníčko sežehne na zažloutlé a vypelichané cosi připomínající vlasy umrlcovy. A tak pěstuji řebříček prorostlý chudobkami, jitrocelem, jetelinkou a samolitr pampelušky obecné nezničitelné.

WWW, MISTŘE, smím se vyjádřit k Tvé propukající práci na roli poezie? Tak tu to náš: teda, Ty píšeš!!!  Dobré. Jen tak dál. Offšem nedoporučuji Ti, jako kandidátu, věnovat se tvorbě v oblasti globálního oteplování.

YGA 27.4.2008 21:46

Re: Re: Re: Mám novinu...

Pitrýýý - vlasy umrlcovi!!! ;-D;-D;-D - to neznám, i když každé léto to vídám. Dnes jsem byla v Valticích - na kole. Ale říkám ti to na rovinu, už se na to vykašlu - taková bickloprocesí nemám zapotřebí - se všichni zbláznili či co a vyrazili na kole do přírody. Už jsem Jendovi říkala - když se budeme chtít projet, tak jedině ve všední den a vyhnout se všem cyklostezkám. A jak jsou ukecaní - já to nechápu, já když jedu, mám co dělat, abych chytla dech a oni dokáží celou cestu vykládát - a zvýšeným hlasem, aby je náhodou nepřeslechl někdo na konci peletonu! Jsem otrávená a ohluchlá - a pak že je příroda balzámem na nervy! Pcha

zana 27.4.2008 21:49

Re: Re: Re: Re: Mám novinu...

No ... tady v takový tý přírodě za barákem je taky nějak nebezpečně moc lidí. Jsem zvědavá, jak to vypadá někde víc z ruky, ale tohle se mi nelíbí:-/

Pitrýsek 27.4.2008 22:01

Re: Re: Re: Re: Mám novinu...

Vždyť to říkám pořád. Který ďas vymyslel cykloturistiku!!! Čtyřicet let chodím po cestičce s pejsky na procházku. Předloni nějaký chytrolín vzal tabulku, zatloukl ji vedle té cestičky a teď se tam nedá projít. Knížecí cyklostezky tomu říkají. Pchááá! Jo, podle toho, jak se chovají, musela být Jeho jasnost pěkný hulvát.

Vave 27.4.2008 19:02

Re: Mám novinu...

Ahojky fšici, tak hlásím, že je mi lépe, protože jsem odpoledne byla na zahrádce, protože wéwéwéčko VV přivezl jaro (děkujůůůů!), Pitrýsek VV ho potvrdila vlašťovičkou a Xerxová VV roztála sníh na Ještědu, tak je to asi tutáč! ;-)

Nestíhám číst, jen jsem okem koukla na fletí mímíše R^VV, jsou tak hedvábně plyšoví a kráááásní a voní až sem! 

Krásný večer všem  !!VVa snad se sem později večer dostanu dočíst příspěvky. :-)

zana 27.4.2008 19:26

Re: Mám novinu...

Lidi, oni dokonce i rorýsi8-o8-o přiletěli, zatím jen předvoj, ale to jaro je už jasnýR^V

štětinka 27.4.2008 20:15

Re: Mám novinu...

já viděla lástočku už včera!R^:-)

Hanča 27.4.2008 20:40

Re: Mám novinu...

A já jsem dnes neviděla, ale slyšela kukat zplna hrdla kukačku!

Jakub S. 27.4.2008 20:45

V mém někdejším podání,

když sem se chtěl náhle vyrovnat Hurvínkovi z desky: U lavice dítě stálo, z plna hrdla křičelo... bodejž jsi už, ty cigáně, z plna hrdla mlčelo!!

Pitrýsek 27.4.2008 21:22

Re: V mém někdejším podání,

a neříkal náhodou Hurvajz ... z plna hrdla křinčelo.... z plna hrdla mrnčelo? A nebo jsme tu desku tak ošoupali jehličkami, které se pořád pletly  tupé - ostré a zpět? Vzpomínám, měli jsme Hurvínky snad všechny. Brácha byl po operaci skoro půl roku v sádře a já musela být v pokoji s ním, aby mu nebylo smutno. Tak jsme si pouštěly ty desky. Chudák brácha, měl docela zpackaný živit už od narození. A já, hyperaktivní dítě (dnes bych by mě chápali, ale tehdy jsem za svou živost  byla bita jak žito) byla uvězněna s ním. Otevřeným oknem mě volaly kamarádky ven a já nesměla. Dnes bych se na to, asi, dívala jinak, ale jako malá holčička jsem trpěla jako zvíře.

Pitrýsek 27.4.2008 21:49

Re: Re: V mém někdejším podání,

pardon pardon, pouštěli jsme si desky. A vůbec, test pro páťáky jsem udělala s jednou chybkou, tak případné chyby v mých projevech berte, laskavě, jako zlomyslnost Outloně! Děkuji

YGA 27.4.2008 21:10

Re: Mám novinu...

Milá Hanko - vlaštovičky vídám už týden, ALE včera se vrátili rorýsy - to znamená, že zima je fuč. Jak  jsou tu tihle černí letci, tak je po starostech s kabáty ;-D. A včera kukačka kukala o strhání hrdla (a budu to mít dobré - měla jsem v kapse korunu, tak se mě letos budou penízky držet). A to nejkrásnější a nejvzácnější se viděla dnes ráno po sedmé hodině na rybníčku za Třemi Gráciemi - nádherný živý drahokam - ledňáček. Já ho dnes viděla naživo poprve - a bylo to kouzlo.

zana 27.4.2008 21:14

Re: Re: Mám novinu...

Páni, YGO, toho ledňáčka ti teda jako přeju;-P, ale děsně závidím;-DR^

Hanča 27.4.2008 21:52

Re: Re: Mám novinu...

Tak to já mám pro letošek smůlu, mě se budou držet leda tak piškoty.