23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

POVÍDKA: Bod zlomu

Sobota je pěknej den, sobotu mám rád. Navíc je dnes hezky, auto šlape jak má, jen ta pitomá sekačka, kdyby chtěla fungovat. Ale zase kdyby to nebyl krám, tak se potím na zahradě a nejedu si touhle pěknou cestou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Zdena b.p. 4.5.2008 23:19

JAKUBÉ !!!

Tak podívej, další minipivovar , ale ten je na Vsetíně, nebo rovnou tohle. A máš kompletní informaci i o nejbližším okolí. Jen si kliknout na znak. A je tam i ten Švihák, co jsem si pamatovala. Jednou jsem zam večeřela. A technologiji dělali  (myslím) v ZVU - POTEZ Hradec Králové. Pápá.

Jakub S. 4.5.2008 23:47

PIVNÍ MAPA. NO TOTO!

Tak to je krásná pohádka před spaním - Ď!!

Tomu říkám zainteresovanost na vlastivědě. Poučení - potěšení - poznání... nedělali to takto organicky v sepětí s plody naší země už naši pradědové z KČT, Sokola atd.?

Zdena b.p. 4.5.2008 22:58

Tak jsem se konečně probojovala k PC

Jsem vyloženě zkoušená v trpělivosti a ani nemusím jet za joudou, který se hodlá kochat v zatáčkách. Už jsem hlásala, proč jsem včera nepřečetla. No, úklid se konal jen 1x a dnes je plyšanda vyloženě při chuti, tak to nebylo nic vážného. Ráno, jen milášek vnouček proloupl očka, tak se hbitě oblékl, a že musí honem dohrát nějakou středověkou rytírnu. Mimochodem na tom včera strávil 5 hodin čistého času :-/. Říkám si, nebuď nevrlá babča, nechej ho to dohrát, stejně v 9 odcházíme. No, ale kdo byl nevrlý, to bylo pecku. Prostě se kouslo a šmytec. Kluka to dost mrzelo. Pecko si dalo říct až po obědě, ale to jsme odešli na zahrádku. Pak se na hodiny k němu usadil přednosta a do úplného zblbnutí klikal nějaké vykládání karet. Až kolem 22. hodiny pochopil, že nevyhraje a já mohla konečně kouknout sem. DĚS - BĚS !! Tak to musím vzít z jedné vody načisto. Dede - ta povídka byla o mně, a to jsem nemusela být za volantem. (Včera Mína, dnes další okolostojíčnosti, které mi přímo brnkaly na nerf.) Jakube - pláčeš, že na Moravě nejsou pivovary s mrňavým výstavem. Prozradím ti tajemství. V Hodoníně je restaurace (pokud si už neklekla, ale to bych se divila, protože byli zatraceně dobří), majitel se  jmenuje myslím Kunc. V lokále je minipivovar, napiplaný do vysokého lesku a jejich pivo se jmenuje Švihák. Jestli ne, tak už mám toho Němce. Hano W. -ten Karlík je přímo koráb a Gryzlička byla nádherná. A ten jazyk do barvy potahů ;-D. Heduš -to není špatný vylovit starší snímky. Ráda jsem se koukla. Tak a teď už brou, brou, já už budu muset jít chrnět.

Jakub S. 4.5.2008 23:50

Re: Tak jsem se konečně probojovala k PC

No vida: Hodonín. To se poprobuje, dobré!

Kvasnicový minipivovar byl aji v samotných Slušovicích. Už to zabalil...

JoVo 4.5.2008 21:15

R O Z V E R N Í Č E K .

:-)Ivan si potřebuje u lichváře Karpelese nutně vypůjčit rubl. Dohodnou se, že dvojnásobek peněz vrátí na jaře. Jako zástavu nechá Karpelesovi sekyru. Když je Ivan na odchodu, Karpeles na něj volá: "Poslyš, Ivane, kdoví, jestli ty peníze na jaře budeš mít. Nemohl bys mi polovinu vrátit už teď?" "To je nápad", říká si Ivan a rubl mu hned vrací. Cestou domů přemýšlí: "To je zvláštní. Rubl je pryč, sekyra je pryč, ještě jsem rubl dlužen a přesto se zdá, že je všechno v pořádku.":-)Hezký večer.8-oVVR^

Jakub S. 4.5.2008 21:18

Re: R O Z V E R N Í Č E K .

Právně v pořádku, řekl bych... ajvajvaj. Zbývá tak asi jenom pogrom... to je pak těžký.

štětinka 4.5.2008 20:30

Urgentní

Nemáte náhodou někdo doma starou klec, případně i při nejhorším i větší akvárium? (v okolí Prahy)

Velmi nutně - zítra se pár nadšenců ujme z laboratoří vysvobozených 3-5 potkankyň. Prý jsou hodné a mazlivé. Nevím, kde tak rychle tohle sehnat a nekupovat novou klec ve zverimexu:-/

Rpuť 4.5.2008 21:28

Re: Urgentní

štětí - já bych tu jednu měla - ovšem jsem moc daleko. Zkus se poohlédnout po okolí - já je kupuju v bazaru s nábytkem vozeným z Německa a jsou o mnoho levnější. Jinak chovatelé budují klece ze starých almárek, kterým do dvířek místo výplní dají pletivo.

Vave 4.5.2008 19:16

Hlásím,

že jsem dorazila zpět do Prahy, ale jsem živá jen napůl, takže se snažím vyležet se do zítřka. :-)

Četla jsem povídku, Dede, je bezvadná! Popisované pocity znám moc dobře! Viděla jsem Betí deníček a chválím! Betynce to s tulipány moc sluší! Viděla jsem Ájina miminka a jsou kouzelná! Takové štuclíky, chodící, koukací, voňavé! Viděla jsem krásnou zahrádku Heduš a fotky Hany W. - skvělé! A četla jsem vyprávění od Bedy King - huhu! To by mě zajímalo, co to bylo za TU VĚC! Bedo, doufám jen, že jsi sáček s TOU VĚCÍ vysypala do popelnice a pro jistotu zavolala popeláře! :-)

Doufám, že jsem na nikoho a nic nezapomněla!

Přeju všem krásný večer! VVVVVV

Vave 4.5.2008 19:18

Re: Hlásím,

P.S. U švagra na farmě jsem nafotila prasátka, která vypadají jako malí dalmatini, ale to dám na rajče až zítra, dnes nezvládám.

Jakub S. 4.5.2008 18:44

To jsem si počtl a napředstavoval si (to bych dlouho překládal...) o Cadillaku,

ty obzory - Kerouac, ano! -a pak jižní křídlo kontruje božíma mukama. Neuvěřitelné, všecko. Napadlo mě: eslipak Hispánci do své Ameriky vyvezli taky zvyk stavění božích muk? A ještě dál: jsou vůbec v Hispánii a  v Portugalsku? Nevím, nemám ponětí. A eslipak krajina v těch územích, urvaných Státama Mexiku, má ještě někde hispánsko-katolický ráz? Boží muka: automaticky Aleš - jednak známá pérovka ze slabikářů, jednak ale taky velmi málo známý olej poutníka ve vlajícím hábitu, zezadu, mířícího ke skále na obzoru, a vedle té cesty jsou boží muka. Asi je to Karel Ignác, chudák...

Hana W 4.5.2008 19:26

Re: To jsem si počtl a napředstavoval si (to bych dlouho překládal...) o Cadillaku,

Ooo, ano, na jihozapade USA je ten hispansko-katolicky vliv velmi viditelny. Neprojela jsem to zas tak moc, jen sporadicky letadlem na konference, jako San Antonio. To bylo, jak kdyz clovek prijede do uplne jine zeme. Ale bozi muka - nevim, nevidela jsem. Ani v Quebecu, ktery jsme projeli dost, a je vyrazne katolicky.

Jakub S. 4.5.2008 16:38

Kdo všecko teď hltá se mnou z rádia

nedostižného, úžasného, vroucího, dojemného, napínavého pana Anderleho - Láska za lásku? Deset let - a pořád nevyčerpal se svým papouškem všecko, co načerpal ve své rodné dědině. Teda vsi, že. Kdo neví, oč jde, ať ví, že přichází o tolik, že to nelze vyjádřit. Ahoj.

Jovová 4.5.2008 17:38

Re: Kdo všecko teď hltá se mnou z rádia

:-D Jakube, to je balzám na dušičku. Poslouchám pravidelně. Hezký zbytek neděle.:-D

Heduš 4.5.2008 15:15

fotky z Valentýnského setkání

omlouvám se, že tak pozdě, ale je lepší pozdě než vůbec:-) popisky nemám, myslím, že už se poznáme :-)) Jen se mi ty fotky pojmenovaly Tahiti, tak si toho nevšímejte:-D;-P 

Veram prosím adresu zařadit do tvé "kartotéky" odkazů, děkuji moc!:-)

http://marrina.rajce.idnes.cz/2008_01012008Valentyn/

dalmatin 4.5.2008 15:25

Re: fotky z Valentýnského setkání

Heduš, děláš si pořádek ve foťáku? ;-):-D Bylo nám veselo, že?

Heduš 4.5.2008 18:06

Re: Re: fotky z Valentýnského setkání

ve foťáku ani ne, ale v počítači :-) zjišťuji, co všechno dlužím :-) Ale Valentýnské setkání bylo opravdu skvělé, hrozně se proto těším na coursing. Hlavně ať vyjde počasí!!!!!!!!!! :-)

Heduš 4.5.2008 14:40

pár fotek květnového anglického trávníčku

omluvte zhoršenou kvalitu, fotím pouze mobilem :-))http://marrina.rajce.idnes.cz/20080504/#album

Xerxová 4.5.2008 16:03

Re: pár fotek květnového anglického trávníčku

Tam to znám, tam je krásně;-).

Heduš 4.5.2008 18:01

Re: Re: pár fotek květnového anglického trávníčku

Fááákt?? :-) tak to mne opravdu těší,mám to tam moc ráda :-) chatu tam máme cca 22 let, kolchozničíme o víkendech a dovolených :-P Teď je to tam pudličí ráj, hlavně je stále dost šišek a jablek, které se dají donekonečna házet a házet a házet a házet a házet a když se jedna málem zabije na ožužlaném jablku, tak už chce milého kudrnatého pudlíka praštit hráběma.;-D

Xerxová 4.5.2008 18:10

Re: Re: Re: pár fotek květnového anglického trávníčku

na zámek jsme chodili na jezeďácké snídaně o VŠ brigádě... A pak nás vozili na jabka či na třídírnu brambor. Do pivovaru jsme si pak večer chodili pro pivo do odmontované lampy (koule)... Ale jinak jsem tam jezdila i na báječné jarní prázdniny s turisťákem ještě na základce. A občas tam i dnes někde blízko razíme na výlet. Vždyť je to od Liberce kousek ;-)

Heduš 4.5.2008 18:27

Re: Re: Re: Re: pár fotek květnového anglického trávníčku

Páne jo8-o jsem tušila, že Svijany znát budeš, ale až tak:-):-):-)

s tím zámkem to je děsný, majitele prý má, ale ten nemá peníze. Nebo co jsem slyšela (ale je to jeden soused povídal :-)) tak si na ten zámek vzal úvěry, které nesplatil a teď nikdo neví co s tím. Zničený a rozpraskaný je už až až....:-/

Pamatuju se, jak mu dělali (dávno tomu) novou střechu, natřeli ji takovou příšernou zelenou, že pak musel byl k nepřehlédnutí snad i z družice :-) Byla jsem v něm dvakrát, jednou když jsme se přichomejtli k nějaké slavnosti (a mamka tam poznala známou) a vzali nás tehdy až nahoru, kde byly docela zrenovované pokoje, a pak jsem byla jednou v kapli.

No a Svijanské pivko, na to jsem náležitě hrdá :-)) kdysi se mu říkalo Svijanský samo/ser, ale teď !!!!!!!!!!! Mana nebeská:-)R^ pana Horáka (bývalého ředitele) si moc vážím, udělal tam neskutečný kus práce.

Bylo by super se někdy, až budeme na chatě i s Pudlíkovou a Kudrnáči, se třeba "srazit" a pobejt :-) Právě, od Liberce, co by kamenem (dogou nebo pudlíkem) dohodil ;-P

Heduš 4.5.2008 18:31

Re: Re: Re: Re: Re: pár fotek květnového anglického trávníčku

a teď mi došlo! Vždyť Jimíček pudlíček je rodák z Liberce :-) A Tonoušek je z České Lípy...

Jakub S. 4.5.2008 18:48

No vidíte, jak se dostanete dokopy, Seveřani -

a já nemám ani šanci poznat to svijanské. Na Moravě prostě nikde. Malý výstav? Tzv. malý pivovar? To vy mně ale asi nezodpovíte, že...

Xerxová 4.5.2008 19:04

Re: No vidíte, jak se dostanete dokopy, Seveřani -

na svých stránkách se chlubí, že ho čepují i v Brně ;-). Mně nejdou odkazy, ale v googlu zadej pivovar Svijany a zjistíš, že to není až tak maličký pivovárek:-) A ta piva jsou opravdu dobrá

Heduš 4.5.2008 19:12

Re: No vidíte, jak se dostanete dokopy, Seveřani -

Jakube, malý výstav nevím, ale každoročně zvyšují výstav o mnoho hektolitrů. Točené Svijany jsem různě pila a kvalita byla ve více případech taková "rozpačitá". Dobré jsou lahvové - dostali se do Hypernovy a opravdu se tam dají koupit. Vynikající je 11 - Svijanský Máz. Mňam!! Svijany jsou dost hořké, takže i mnoha lidem nechutnají a jsou také nepasterované. Takový Svijanský Kvasničák, jééžiš, já tu slintám;-(:-)

Heduš 4.5.2008 19:14

Re: Re: No vidíte, jak se dostanete dokopy, Seveřani -

chtěla jsem tím říct, že Svijany piju točené jen v pivovarské hospodě, a to je pivo jak 8-o 

Jakub S. 4.5.2008 20:15

Pudlařky jsou pivařky - ?

Heduš 5.5.2008 8:54

Re: Pudlařky jsou pivařky - ?

No jasně!!!!! :-):-)

Yezi 4.5.2008 20:27

Re: Re: Re: No vidíte, jak se dostanete dokopy, Seveřani -

Heduš, pěkné fotky, docela mě mrzí, že se na coursingovém vysočinovém setkání nepotkáme, zdravím, taktéž Dana, sestru a nepřehlednou změť pudlíků!;-)