27.5.2024 | Svátek má Valdemar


PORTRÉT: Jmenuji se Albert, Albert Vinš

16.9.2009

Evvita - Albert 1 Chtěl bych vám napsat pár řádků. Vlastně to cítím jako povinnost, protože se tu o mně (tedy tehdy ještě nebylo jasné, že to budu já) mluvilo... Zmiňovala se tu o mně moje nová spolubydlící Betty a protestovali nějací nafoukanci z Prahy v čele s nějakým (prý) borcem Wilsonem. Až je potkám, tak jim vysvětlím, jaký jsem borec já, aby bylo jasno...

Jmenuji se: Albert. Asi. Já už ani nevím. Původně jsem se jmenoval Leošek. To se ale nelíbilo jedné části mé nové rodiny (holkám z Prahy). Tak že prý budu Albert. Ale přitom na mě pořád pokřikují: Pidižvíku, Prďolo, Skřítku, Ušatče, Drobísku, Mrně a tak, no. Asi vás z toho napadne, že nejsem právě největší, ale jak říká můj živitel Pepíček, však on ze mě jednou bude obrovskej kocour!

Věk a figura: Je mi necelých pět měsíců a figuru mám podle mě moc hezkou. Jen ta banda spolubydlících se mi řehtá, že jsem jak dvouměsíční kotě a že mám nohy do O!!! A ještě prý nějaký úzký ocásek a veliké uši... Řeknu vám, jeden by si to bral skoro osobně... Ještěže tady mám svou kočku Betty, které se líbím, to mi říkala...

Evvita - Albert 2Jak jsem si vybral své lidi: Tak oni si teda spíš vybrali mě. Prý podle velkých uší. Tsss. Já je viděl poprvé u útulkové tety v Praze, kam přišly tři ženské s přenoskou. Jak ji položily na zem, hned jsem se tam nastěhoval, okouknul ji a pak už jsem se nezajímal ani o ně a ani o přenosku... Jenže je to vůbec neodradilo a tak jsem skončil u nich. A to jsem ještě nevěděl, že na mě čeká kočka Betty a další člověk Pepíček. S těmi jsem nejvíc, protože Pepíček už nemusí chodit do práce a tak má na práci si s námi hrát.

Co dělám nejradši: Jím, především jím. To je velká zábava a jsem v tom hodně dobrý. Dokonce jsem byl jmenován ještě větším žroutem, než je Betty, a to prý už je co říct. Pak tedy také rád běhám. Běhám rád, často a dobře. Betty už mi nestačí, tak mě občas jen pozoruje a pak mě zmuchluje. Taky rád lovím. Nedávno jsem našel zašpuntovávač lahve. Tak jsem si ho celý narval do pusy, jen to široké mi koukalo ven a lítal jsem s tím úlovkem a všem ho ukazoval a aportoval. Spánek je také celkem příjemná činnost - vždycky se k někomu přitulím, aby mi nebyla zima a trooošku se prospím.

Vzdělání: Ještě nevím, zda budu sportovec nebo počítačový odborník. Počítač a hlavně pohybující se šipka po obrazovce je něco, co mě fakt hodně zajímá... Ale zatím mám ještě na školu čas.

Co bych vám ještě tak napsal? To víte, jsem tady zatím krátce (necelý měsíc) a moc důvodů ke stížnostem nemám... Tak si musím vzít trochu času, a jakmile se něco zajímavého objeví, tak zase písnu... Teď už jsem unavený a navíc mám hlad, tak čaaau.

Váš Bert (teda já jsem spíš Betčin Bert, tak jenom trochu váš, aby bylo jako úplně jasno, jo)

Evvita - Albert 3

Evvita