27.5.2024 | Svátek má Valdemar


PORTRÉT: Imp Idefix

2.1.2009

Jmenuji se Imp (skřítek) Idefix Černý Faun a jsem na to patřičně hrd. Narodil jsem se spolu s 5 holkama-segrama na Halloween (tj. na noc, kdy je hranice mezi mrtvými a živými prý nejtenší) a tudíž je všude plno duchů. Už tu noc jsem prostě byl jedinečný, protože jsem byl jediný chlap a to je veeeelké břemeno - všechnu tu ženskou drobotinu pohlídat, srovnat do latě a ukázat, kdo je tu pán. Tomečková - Imp Idefix se představuje

Už tehdy se vědělo, že je tu nějaká ženská, která chce pana psa a jen se čekalo, až si bude moct vybrat mezi případnými adepty (z řad pejsků - kluků) a tady se projevila má schopnost se zviditelnit - narodil jsem se jediný - prostě žádné přebírání nebude! Raf

19. 12. 2008 jsem byl po 2 hodinách hraní nacpán do přepravky pro kočky, zbaven svého výsostného postavení pana krále a krutě odvezen ze svého hradu. Chvíli jsem ztratil hrdost a zabrečel jsem si, ale pak mi ta voňavá ruka přistrčila své prsty do přepravky a já mohl cítit všechny ty moje domácí pachy a byl pokoj - 2 hodiny jsem byl jako mimino a vlastně ani nevím jak daleko je to Brno od Říčan.

A teď nové poznatky:

Říkají mi jak kdy: už slyším na Ix, Ixíků, čičiči, hrkání piškotů v krabičce, vím, co je fuj (ale kdo by to respektoval), na "čůrej červe" se jen kroutím a mrskám zadkem - hlavně v noci. Taky občas říkají "bacha ďábel" ale tomu zatím nerozumím :)

Neumím: stále neumím čůrat a kakat venku (děsná fuška, je tam zima a moc nových věcí, takže loužičky máme tak 50/50, bobek zásadně doma - přeci se nebudu ukazovat venku, když je doma tolik krásných tmavých zákoutí). Chodit na vodíku se učím, ale zásadně nechci tam, kam páníci. Taky neumím ještě vyskočit na postel a sedačku (pozn. Paničky "zaplať pánbůh").

Umím: chodit po schodech do mezonetu - kam nesmím, kousat všechno a všude (a pořádně), honit kocoura po bytě, vrčet a štěkat na psy, mazlit se s každým na potkání, usnout v běhu, probudit se ve 3 ráno zcela připraven ke hře, poznat, co je dobrého k snědku a panáčkovat. Taky jsem zjistil, že umím pomáhat balit dárky (velkej bengál to byl:)).

Mám rád: společnost, děti, piškoty, kočičí granule (chce to velký postřeh je navzájem odhánět od mističek), nedopalky cigaret, šišky a samozřejmě páníky a pejsky, ale k těm mě zatím moc nepouštějí.

Taky jsem vám chtěl napsat, že jsem asi velký pán, protože mě všude vítají, nehudrují nad loužičkami, jako paní domácí. Chodí za mnou návštěvy, které blahosklonně pokoušu až výskají. Být pes je velká paráda:)

Přeji vám krásný a usměvavý rok 2009,

váš tajemný Ix

Dovětek (zatím) statečného majitele: piraňa prosperuje, zabere zatím veškerý čas, zbytek se snažím spát, protože je fakt neúnavný, ale taky rozkošný a sladký. Je tak akční a roste mi před očima (za týden má přírůstek 0,60 kg) - rostou a prodlužují se mu nohy, celkově mohutní. V práci obsadil celou kancelář a kuřáci mají neskonalou radost, protože s nimi chodí na etapy ven, aby nedělal loužičky, a obveseluje je.

Lenka Tomečková