20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


PORTRÉT: Frogi

8.2.2007

Ale říkají mi: Frogi, Froguliku, Frogino, Frogášku, Frogašisko, zlatičko, mamlas, švihej z tama, jsemtiřeklaokamžitěkemně a páneček mi říká lumpe, ale to nevím co znamená. Pája -- Frogi

Co jím: baštím granule ProPlan, za odměnu piškoty a jiné psí mlsky, ale jen ty co znám, na nové neznáme se musím přemlouvat, pokud ovšem nesmrdí jak bolavá noha - jak říká páneček. Z lidského jídla mám rád skoro všechno dobré, ale teď moc nedostávám, aby se prý Terry neučil žebrat, beztak ho to naučím:)) Syrové maso nejím vůbec.

Jak jsme se poznali: když jsem poprvé uviděl své pánečky vůbec nepřijeli pro mě, ale pro brášku, ale pak se objevili znovu a už si vzali mě. Doma mě čekala kamarádka Yorinka, která ze mě teda nadšená nebyla a kočičky, které přede mnou raději utíkaly. Dnes jsme kámoši, chodí se za mnou mazlit a já je zato převracím když spinkají na židli, abyste tomu rozuměli, Lotynka spí na židli, já přijdu, strčím jí čumáček pod zadeček a snažím se ji převrátit, kočka dělá, že je děsně těžká, ale vlastně se jí to libí, no Bertíkovi už míň.

Čím se můžu pochlubit: jsem děsné krásný a chytrý a šikovný, mám 4 zkoušky z poslušnosti, to je docela sranda, taková zkouška, panička je nervózní a už vím, že mi sice nedá odměnu, ale taky mě nesmí opravovat, ještěže mě smí sem tam pohladit. Při jedné z posledních zkoušek jsem místo sednutí zůstal stát, no co pršelo, kdo by si sedal do mokra, ne? A jak šla pro mě zpátky tak koulela očima jak Hurvínek a pan rozhodčí si toho všiml a panička dostala pokyn mě pochválit, sice zamrčela cosi, že jako není za co, ale pohladila mě, další cvik jsem už udělal bez chyby, tak co, ne? No a i když aportuju rád na zkoušce vždycky na paničku vyzraju, vyběhnu pro aportek a přinesu, ale nedám, pustím ho paničce pod nohy (pozn Pája: normálně mi ho plivne pod nohy, darebák:))

Pak jsem 3x jsem vyhrál na výstavě, ty mě teda nebaví, musím ráno brzo vstávat, snídani mi teda většinou dají, jedem autem, to mi nevadí, vozím se rád, na výstavě mě panička učeše, pak jdeme do kruhu, musím ukázat zuby a pak mi sahají pod ocásek - fuj na veřejnosti!!! Pak běháme s paničkou dokola, ještěže je tam se mnou, protože jinak bych dávno utekl pryč. Pak se dozvím, jestli jsem pořád krásný nebo trošku míň a jedem domů, takže vlastně nuda, ne?? Ale vždycky dostanu nějakou dobrotu, třeba uzené ouško, to já tuze rád!

Oblíbená činnost: jídlo, ale jenom co mám rád, třeba kuřecí maso nejím po osmé večerní, ale piškotek si vezmu vždycky rád. Možná se vám to bude zdát divné, ale rád cvičím na cvičáku. Pája -- Frogi na cvičáku

Šlapkám s Pájou, smějem se na sebe, snažím se a ona mi sype dobroty do pusinky. Nejraději běhám pro aport, skáču přes překážku, běhám po kladině a probíhám tunelem, fakt se tam vlezu! Sice jsem se nejdříve bál, taková díra,ale panička tam vlezla přede mnou a tak jsem se nechal přemluvit a dnes lítám jak šlak!! Prý mít o 15 kg míň jsem hvězda agility. A taky pouštím hrůzu na figuranta. Jo a rád plavu, ale nerad se koupu doma ve vaně a v létě mě Pája skoro převezla, ona totiž taky umí plavat, vůbec jsem netušil,že je taky tak šikovná! (Pozn.: ale s Frogim se nedá plavat, pokud člověk nechce mít na sobě škrábance od drápů). Ale abyste si nemysleli, že všechno umím tak se musím přiznat, že neumím štěkat, teda umím, ale ne na povel, prostě mi to nejde, no! 

Taky se rád chovám a mazlím, to si vylezu na sedačku, položím hlavičku do klína a nechám se mazlit a škrabkat nebo se rovnou nacpu pod ruku, když je panička zaneprázdněná, třeba když si čte nebo má v ruce hrnek.(Pozn. paničky: to je ohromná sranda:), používá hlavu jako beranidlo) Rád se válím v peřinách, hlavně po ránu. Jsem taky asistenční pes, u všeho musím být, teda pokud se to neodehrává v koupelně, pomáhám na zahradě, likviduji klacky a pracovní rukavice. Dalo by se říct, že cokoliv dělám s paničkou - dělám rád.

Teď mám nejvíc práce s naším novým přírůstkem Terrym. Pořád jenom lítá, štěká, motá se pod nohy, když se mi podaří ho přišlápnout tak vříská a panička na mě vrhá pohledy. Někdy je vážně otravný, nenechá mě spinkat, stojí nade mnou a štěká mi do ucha, tak musím vstát, ukázat mu hračky, je šíleně chtivý, nemůže si vzít kačenku, chce moji slepičku, tak se chvilku přetahujeme a já ho nechám vyhrát. Terry pak machruje a já můžu jít zase odpočívat a hlídat dveře.

Venku ho hlídám, učím chodit na vodítku a ukazuju mu svoje oblíbené zastávky na pesemesky. A taky ho malinko zlobím, protože je ještě malý a já mu uteču nebo ho schválně postrčím a on spadne, to byste nevěřili jak je nešikovný:)). Už se těším jak ho v létě naučím plavat a běhat našim potůčkem.

Paničce Páji naštěkal Frogášek

 

Pája -- Frogi plave

 

 

 

 

Pavla BotkováKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !