20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


PORTRÉT: Brix

20.4.2007

Jméno: Celým jménem se jmenuji Brix Black Blister. To ale zní, co? (Moc se nechlub, Black Blister znamená štěnice, doslova černý puchýř.) L+B Brix 1

Jak mi říkají doma: Brix, Briketka, Mr. B (Bí), pan Brikáček, myšák plyšák, lásko, milášku, třetí bratr. (Malý kretén, debil, idiot, prevít i prevét).

Jak jsme se našli: To je dlouhé vyprávění na samostatný příběh (necháme si to na příště). Paní chovatelka mě dala mamce do ruky a my uzavřeli hned na místě psí smlouvu a od té doby patříme k sobě. (Tak, tak).

Škody na majetku v období dětství a puberty: Musím? (Musíš!) Ach jo - anglický slovník, mamčina oblíbená knížka, taťkovy bačkory, zip u Ášovy zimní bundy, několik učebnic a sešitů, několik kusů zelených lihových fix, pytel s granulemi, dálkový ovladač k televizi, krabicové mléko a velké množství ponožek. (Nó!) Záplata u Ášových kalhot, kvůli které jsi musela na výchovnou komisi? (Pokračuj!) Nestačí to už? Robina rozkousala babičce Poldince zuby a taky jí to nikdo celý život nepřipomínal. (Ale připomínal.)

Co miluju: Mamku, babiččinu pudlici Pegy, procházky, výlety, jízdu autem, ouška, granule, piškoty, vitamínové tyčinky, kuřecí maso, buřty, chleba, vejce natvrdo, rohlíky, pomeranč. (Všechno co se mu podaří ukrást - dodatek na přání páníčka, kterému někdo nedávno zcizil klobásu a on z toho viní Brixe).

Co nerad: Když mamka není doma, sprchu, čištění uší, banány, výplach žaludku (hořčice v kombinaci s peroxidem funguje stoprocentně), střihání srsti na uších, metro - velká díra, velký jezevec, ale vysvětluj to mamce.

Čím zaručeně naštvu mamku: Když někoho sejmu? (To zcela určitě, ale to už doufám neděláš, nebo snad ano?) Když vyjedu na Berta (sousedovic pes)? Když ze vzteku, no víš co, babičce na koberec? Když spím ve skříni ve spacácích? Když rozvrtám nebo pozvracím kanape v pracovně? Když udělám v metru mop a nechám sebou smýkat místo abych použil nožičky na to na co je mám? L+B Brix 2

Čím zaručeně naštvu taťku: Když mu rozházím hromadu novin připravenou na třídění. Když se napiju vody a pak zacákám celou kuchyň a on se sklouzne. Když na něj v noci vystartuju zpod postele a on to nečeká. (Specifický druh zábavy mezi pánem a psem. Vznikl původně jako boj o to, kdo bude trávit noc s paničkou, dnes již pouze v náznakové formě.) Když si na něj vyklepu mokrý kožich, to pak ale musím strašně rychle utíkat.

Moje smečka: mamka, taťka, Kája a Áša. Ach jo, kluci vyrostli a už s nimi není taková legrace. (Rozuměj, nemůže je stavět do latě a šikanovat.)

Kde bydlím: Na kraji Prahy u velké louky, pole a lesa. Ven to mám dvě minutky a doufám, že to tak zůstane. (Tak to já taky.)

To jsem tedy já, Brix. S mamkou budeme psát hlavně do Rozcestníku, naše značka je L+B (Lili a Brix). Omlouvám se za nás za oba, protože se nemůžeme pravidelně účastnit diskusí a odpovídat na vaše komentáře (i když bychom rádi, diskuse jsou moc fajn), ale mamka má v poslední době strašný fofr a k počítači se dostává nepravidelně. Tak se na nás prosím nezlobte. A vůbec, když už je konečně doma, má se věnovat hlavně mě!

(Poznámka pro kolegy pejskaře: Ve skutečnosti je to milý, roztomilý, milující leč tvrdohlavý a dominantní skoťák. Fantastický parťák pro toulky a cesty, decentní doprovod do společnosti, skvělý hlídač. Prostě takový, jaký by skot měl být. Paničkou i smečkou strašně milovaný a opečovávaný. )

(Poznámka pro mudrlanty: Asociální povahové rysy jsou permanentně eliminovány výchovnými zásahy. Pes prošel cvičákem, rozumí základním povelům. Protože je však vzhledem k jeho přirozenosti nejisté, zda je bude ochoten v konkrétní situaci následovat, trvám na stoprocentní poslušnosti pouze jediného příkazu a to je "down". Tento příkaz používám jako štronzo. Brix ví, že neuposlechnutí je chápáno jako revolta proti vůdci smečky, což se vzhledem k následkům nevyplácí.)

L+B Brix 3

L+BKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !