27.5.2024 | Svátek má Valdemar


VíP: Aneb víkendový pokecník

29.10.2022

Tento průvod se koná již tradičně (letos můžete navštívit 10. ročník) v předvečer svátku dušiček. Několik desítek „nesmířených duší“ pražských strašidel tak vyrazí do ulic, mimořádně dříve nežli v hodině duchů, a vydají se pražskými ulicemi a budou vám vyprávět své osudy, ve kterých si připomenete tradice, uložené v pražských pověstech. Průvod vychází od Prašné brány (v 18:00 hod.) a pokračuje Královskou cestou až na Malostranské náměstí.

Pochod strašidel, Praha 2017

Strašidla jsou uváděna v turistických průvodcích; v Mostecké ulici na Malé Straně mají své vlastní muzeum. Mezi pražská strašidla patří třeba Turek z Ungeltu, kostlivec z Ovocného trhu, purkmistr škrtící Židovku a spousta dalších.

Fotografie, umístěné v albu na Rajčeti (odkaz zde), byly pořízeny během pochodu strašidel v listopadu 2017 a pro vás mohou být takovou malou „ochutnávkou“ a snad i pozvánkou na ten letošní ročník. A možná se přidáte a společně se strašidly zvoláte:

„Žádný pražský duch či stín nechce slavit Halloween, sundá dýni ze svíčky a jde slavit dušičky.“

Foto: Jitur. Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/akce/7-pruvod-prazskych-strasidel-antihalloweenPortál hl. m. Prahy

Přejeme příjemnou sobotu a neděli. A jelikož máme obvyklý vípák, pište sem o čemkoli, co vás zajímá a oč se chcete podělit. Opět připomínám focení pro Matyldu do AKCE!! Nezapomeňte, potřebuje mít fotky a popisky do konce měsíce, tj. do pondělka.

A nezapomeňte, v neděli se vrací čas na středoevropský, takže si posuňte ručičky na budíku o hodinu zpět.

Jitur Neviditelný pes