24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Maxmilian.

Už to je 15 let, co si náš tehdejší soused dovezl od farmáře z outbacku malé štěně australského kelpího.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Bu 5.8.2022 15:41

Čtu až teď, je mi to líto. A škoda, že ten soused udělal z milého štěníka problematického psa, jste zlatí, že jste ho nenechali dát do útulku a znovu jste mu vrátili radost z života!

M. Crossette 2.8.2022 18:52

Jirko a Mílo, to je mi moc líto, že Max zemřel.. Vidět trpící štěně "za plotem", nemohlo být snadné. Ale na druhé straně jste si ho právě vy mohli později "převzít" a poskytnout mu na mnoho dalších let krásný psí život. Tys Jirko spolu s Maxem a Ferdou strávil v buši spoustu času procházkami, které byly nejen pro psy zdravotně prospěšné. Možná i proto se Max dožil tak krásného věku. No a teď jsou oba Habsb. zase spolu a vlastně stále "u vás". Snad se semínka od veterináře ujmou a budou jeho místo posledního odpočinku krášlit.

Packa je borec a přeji jak jemu, tak i vám oběma co nejméně zdravotních bolístek a problémů. Zdejší přízemní, podlouhlé domy "ranch style". sice nevypadají tak působivě, jak dvou či více patrové rezidence, ale mají jednu obrovskou výhodu - nejsou v nich schody! :-)A to si s přibývajícími roky oba velice pochvalujeme.

Pro Liku. Včera jsme měli k večeři salát s cizrnou (chick peas či garbanzos) . Byl výborný. Z půl kg. konzervy a ostatních přísad ho byla docela velká miska, ale snědli jsme vše do posledního drobečku. Jen jsem ho trochu vylepšila. Totiž, jak jsem si pouštěla tebou uvedené video, vedle jsem zahlédla podobný recept, kde byl navíc Feta sýr a v zálivce oregano. Vzpomněla jsem si na šopský salát, na který jsem si v době růstu okurek vůbec nevzpomněla a neudělala ani jednou. Okurky už bohužel nemám, tak jsem Feta sýr a oregano přidala k tomuhle, bylo to mňam. Jelikož jsem koupila jak od chick peas tak od černých oliv rovnou dvě konzery, salát bude určitě brzy znovu.:-)

Z. Lika 2.8.2022 19:41

Maričko, díky za hlášení o salátu, jsem moc ráda, že se ujal. S tím oreganem je to dobrá nápad, bujně mi roste za oknem R^

Z. Hanča 2.8.2022 17:36

Maxmilián byl krásný pes! Po dvou ošklivých letech dostal díky vám novou šanci na spokojený život v rodině, se psím parťákem. Jste dobří, že jste jeho převýchovu nevzdali, i když to nebylo lehké!

A teď jsou Habsburkové zase spolu a další hlášení o výletech do buše už nebude. Ach jo, je mi to líto, nějak ten život pádí jako splašený.

Z. Jitur 2.8.2022 16:05

Smutné vyprávění! Ať je Maxmiliánovi země lehká, a páníčkům, ať překonají smutek - myslete na všechno hezké, co jste s Maxem prožili a že se u Vás měl dobře V

A. Alimo 2.8.2022 15:29

Nějak podezřele moc často nám v poslední době ti chlupatí kamarádi odcházejí....;-(

Z. Asteris 2.8.2022 12:32

Ano, krásně se měli oba Habsburkové. A Maxmilián měl velké štěstí, prožil s vámi hodně krásných a spokojených let. A ten konec - podobný mojí Arince. Ráno jsem ji ještě venčila, počmuchala si, vyhledávala puller a odpoledne, když jsem přišla z práce, tak už bylo jasno. Naštěstí teď existuje služba, veterinářka přijela domů. byla velice milá a empatická k nám (byl u mne syn) a hodná a něžná k Arince. Všechno nám vysvětlila a Arinka v klidu usnula. Zahradu nemáme a kafilerku bych psychicky nezvládla, tak je zpopelněna... Ano, skoro všichni tady jsme si ten smutek prožili. Držte se, je po těch psích kamarádech velké prázdno...

T. Zana 2.8.2022 11:32

Smutné hlášení. Ale Maxmilián s vámi prožil báječných třináct let a i na tu poslední cestu se vydal milosrdně rychle.

A. Bytova 2.8.2022 10:37

To je mi líto, Georgi, opravdu moc. Ale vlastně se dá říct, že Maxmilián "odešel v botech", tak jak se na frajera sluší. V

Z. Jenny 2.8.2022 10:32

Maxmilián měl krásný dobrodružný život, je mi líto,že už musel odejít,víme tady všichni..... achjo. Moje zvířátka téměř všechna spí na hrázi nad rybníkem,tam kde jsme to milovali nejvíc, z každé strany mají keř, šípek a lísku, je tam moc hezky. Váš veterinář je dokonalý,semínka mne taky dojala. V

Z. Yga 2.8.2022 10:27

Přes neutěšený začátek měl Maxmilián krásný život - dobré, trpělivé a důsledné páníky, kteří mu ukázali, jak má vypadat psí život, psího parťáka a vůdce smečky, výlety do buše i ty poslední na zahrádku a nakonec rychlý konec. Tak to má být V

Kondolence a semínka na hrob jsou krásným gestem pana veterináře.

Z. Lika 2.8.2022 10:14

Dostala mě ta semínka na hrobeček, to je moc krásné. Díky za povídání, díky za to, že jste si ho do toho blba vzali a nevzdali to s ním. R^

Z. Jitur 2.8.2022 16:07

Opravdu moc hezké gesto od veterináře. Mí vetové sice neposílají semínka, ale zato při dalších návštěvách na ty za Duhou vzpomínají a vyprávíme si o nich...

Z. Janaba 2.8.2022 9:56

Je mi to líto, Georg. Ale myslím, že Max vám poděkoval tím, že rozhodl sám, rychle. Ušetřil vás bolestnému odhodlávání o ukončení jeho trápení.

Ten Duhový most v posledním čase vábí. Bojím, bojím.

E. Žampachová 2.8.2022 9:03

Max měl štěstí v neštěstí. To, že jste si ho vzali, byla úžasné, ještě si na to pmatuji, když k vám přišel, kousala vůbec byl na zabití. Díky za těch dobře 13 let, které prožil v pohodě a procházkách po buši. Kondolenci od veterináře jsme nezažili, je to moc pěkné. Psychologické poradenství tu také není. A vykopat hrobeček na zahadě je téměř nadlidské, pokud nebydlíte na polosamotě s velkým pozemkem. Naštěstí už jsou i u nás psí krematoria. A mmch poblíž jednodo sídliště je les, je tam hodně dřevěných křížků... I když je to nelegální, město to toleruje. Vždy jsem odmítala dát psího kamráda do kafilerie. Máme je různě pohřbeně, poslední dvě mají své urničky.

Je to smutné, na stará kolena nemít psa. Děsím se, že to blbě spočítám a zůstanou buď psi nebo někdo z nás sám... Což o psy by se dcera postarala, o nás možná také, ale jeden bez druhého bychom měli poloviční život.

J. Hlavsová 2.8.2022 16:04

Maxík přes špatný začátek měl pěkný život. R^Ten Tvůj poslední odstavec - úplně mi mluvíš z duše. VJá jsem stará se zdravotními problémy (pobyty v nemocnici, ještěže mám bezva kamarádku, která se postarala), Goli je starý (min 12 let) se zdravotními problémy.:-( Pokud odejdu dřív nebude se mít kdo postarat, pokud odejde on, neumím si to bez psa představit.:-( Svému tátovi jsem koupila Kimču k 78.narozeninám, fantasticky ho zaktivizovala a určitě mu prodloužila život, maminka si taky neuměla svůj den představit bez společného venčení, což jí vydrželo až do osmaosmdesáti. :-)Všichni naši psi až na Koru se k nám dostali jako dospělí po špatných začátcích. Pokud to jen trochu půjde a Goli odejde za Duhu dřív, zvažuju dát domov nějakému pejskovi z útulku.

Dokud to šlo, měli naši psi, kočky morče, křeček, andulky hrobečky v zahradě. U Korinky už to nebylo možné, takže kremace a urnička doma - zatím - přemýšlím o rozptylu na nějakém jejím oblíbeném místě.?

M. Skálová 2.8.2022 6:51

Hezké i smutné psaníčko. Ti kamarádi čtyřnozí nám odcházejí a je to lepší než aby nás přežili. Habsburci měli s vámi krásný život.

Z. Xerxová 2.8.2022 6:39

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Dožili se oba vaši Habsburkové krásného věku. A měli laskavé ruce na hlazení, procházky do buše, zahrádku... prostě se měli jak čuníci v žitě.

A hezký dárek jste dostali od veterináře