16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

Nový rok 2024

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Matyášová 2.1.2024 14:23

Krabice prej dobrý, ale proč ty rány..jediná Pitinka tu dělostřelbu a bouchání milovala..zbytek se vždycky bál...letos šílenej Verdun..kočky vystreslý na maximum, dneska ani žrádlo nechtěly, tak snad odpoledne..v noci na nalepený na mně..a někdo bleje a někdo průjmuje...

E. Žampachová 1.1.2024 20:00

Dobrý rok všem lidem dobré vůle. I když se dobrá vůle zmiňuje hlavně o vánocích, myslím, že přát zlovolným dobrý rok není přesně ono.

Jinak u nás se bouchalo zcela běžně, inflace se moc neprojevila. Ale byla jsem jediná, koho to budilo. No, možná se to projevilo v tom, že se bouchalo jen kratší dobu. Brzy po půlnoci jsem usnula. Psice se ani nevzbudily, MLP také ne :-)

Kamarádka referovala, že jedna z jejích fen, která běžně chodí na velké hony a střelba jí nevadé, byla z rachejtlí vyklepaná. Už jsem to slyšela od víc lidí, že pes, kterému nevadí výstřel, ani bouřka nemá rád rachejtle. Je to jiný zvuk s podílem vysokého tónu. Pro psy je to asi rozdíl.

L. Lika 1.1.2024 19:45

Tak jsem místo vody zabloudila k trpaslíkům... Kurtovým trpaslíkům na Bastionu se stále daří R^

L. Lika 1.1.2024 19:44

Maričko, děkuji :-) A přeji ti, abys čerpala dobrý pocit ze zachráněných a opatrovaných tvorů a všeho, co se ti daří (ne každý si to dokáže vychutnat!) - a měla pak energii na psaní dalších článků :-)R^ Posílám podrbáníV

M. Crossette 1.1.2024 18:34

Čeká nás dalších 12 měsíců a nevíme, co přinesou. Tak nám všem společně přeji, abychom je prožili ve zdraví ,užili si co nejvíce milých překvapení a zážitků a ty nepříjemné ba smutné jsme dokázali zvládnout. A samozřejmě pevné zdraví i všem našim zvířecím mazlíčkům, kteří nám přinášejí spoustu radostí a hřejivé láskyV.

Liko, moc děkuji ti za další úspěšný rok kormidlování zvířetnické loďky. Do roku, který právě začal ti přeji nejen pevn0 zdraví, zcela funkční ručku, redakční energii, ale hlavně zásobu článků, abys měla z čeho vybírat a my se měli každé ráno zase na co těšit.

Moje ložnice má okno bohužel na sever, takže východy slunce si neužiji, o to víc obdivuji tvoji krásnou fotku .Ohledně motivace jsem se zamyslela nad touhle tovji větou : "Motivací je dobrý pocit, který se dostaví, jakmile se do kýžené činnosti pustím! Ano, někdy mám problém z pracovní motivací a kýženou práci dotáhnout do konce. Zato do mojí puzzlové motivace mě rozhodně není třeba dokopat, někdy naopak nutné krotit, je jak droga a pocit "splněné práce" se dostaví až když je obrázek hotov (což bývá na úkor všeho ostatního v domácnosti:-))

J. Hlavsová 1.1.2024 13:02

Tady to bouchalo nadprůměrně, využívá se louka za naším domem.;-€ Při vypuštění Goliho na noční vyčurání jsem vystihla přestávku. Goli pak ležel u dveří na terasu, ale když byly petardy na vrcholu, odstěhoval se do pelíšku. Chtěla jsem vidět koncert Marka Ztraceného, ke konci, to už byl klid, jsem zadřímla. Když jsem se po druhé hodině probrala, ještě jsem Goliho vypustila, trochu pocoural po zahradě, pak jsme oba padli do pelíšků a probrali se až po osmé ráno.;-) Tentokrát jsem budila já Goliho. Teď tu tuninko títí a ptáčkům jsem na terase pčichystala druhou porci slunečnic.

L. Lika 1.1.2024 12:08

Tak si můžu odfajfkovat uvítání slunce, cvičení a opalování. To se mám! ;-D Po čočce s uzeným taky vyrazím ven, jsem zvědavá na vodu... Přeji krásný den!

Z. Iva 1.1.2024 12:04

Tak u nás v dědině a dvou přes kopec nezačal nový rok pro několik desítek lidí šťastně. Někdo v noci prořezal na autech pneumatiky, někomu třeba všechny čtyři...

A. Alimo 1.1.2024 11:58

Příjemný prožití roku 2024 přeju a hlavně zdraví, zdraví a zase zdraví moji milí přáteléV

Tady na vsi to nikdy moc nebouchalo a letos ještě o 2/3 méně, takže pohoda:-). Kočky to v klídku prospaly, já sice půlnoc ne, to jme si s MLP připili, ale proklimbala jsem skoro celý večer s Čerťou na klíně, hřála jak kamínka. Dneska , po novoroční čočce s uzeným půjdem na procházku, kupodivu svítí sluníčko, včera jsme šli v mlze, bylo vidět tak na 10 m.

L. Jakovljevičová 1.1.2024 11:29

Krásný, požehnaný a zdravý Nový rok a celých dalších 365 dní přeju vám všem V

U nás na samotě to bouchalo jen trochu a opravdu jen kolem půlnoci. Psům je to dost jedno, Kamča zalezla domů a půlnoc prospala. Majkýš z pelechu (čti mojí postele) občas blafnul. A krátce po půlnoci jsme už spali všichni ;-D

Z. Janaba 1.1.2024 11:07

Také se ozývám s přáním všeho! Přeju nám ať tento tok prokráčíme lehkým krokem, s úsměvem na tváři a spokojeností v srdci! To by bylo dost, ne? :-)

V noci nastalo počasí pod psa, ještě teď hučí vítr a vločky žene kolmo. Asi i proto byla noc klidnější než jindy, přátelovic fenka Abie (portugalský vodní) to také ocenila, akorát se přišla otázat, co je to venku za virvál a natlačila se ke mně do křesla. Tak jsem sice načala nový rok sezením na jedné půlce na krajíčku křesla, ale prsty jsem probírala psí kožich. Co jsem si mohla přát víc!

L. Písařík 1.1.2024 10:39

I naše zvířátka přežila rachejtle a dělbuchy , ale každé podle nátury. Kočička Vendulka vyhledala náruč mé ženy a pejska Meggie se schovala pod lavici a nespokojeně vrčela. Zato bordercolie Bona a kočička Blecha nereagovaly, bylo jim to jedno. A my jsme s povděkem kvitovali, že inface dopadla na kupce rachejtlí a ohňostrojů, bylo toho podstatně méně než v letech předchozích. A tak tedy všem: hodně zdraví nejen v r. 2024, ale i v dalších letech.

T. Zana 1.1.2024 10:38

Zdravím všechny při prvním dopoledni v roce a přeju, ať se vám daří co nejlíp to jde V!!

Přidávám fotky toho, jak vypadal můj prosinec: https://www.rajce.idnes.cz/1234zana/album/prosinec-2023

Z. Matylda 1.1.2024 9:23

Hezký nový rok všem, hodně zdraví a radosti.

Psice dělbuchy prospaly navečer i o půlnoci, Adéla pospávala na notebooku (ten se jednou asi přehřeje), jen kocour o půlnoci vlezl pod pohovku, odkud hrdinně vykráčel, sotva všechno ztichlo, a dral se ven. Inu, hrdina...

M. Skálová 1.1.2024 9:00

Krásné novoroční ráno a spokojený celý nový rok, hlavně aby bylo zdravíčko.

Náš Edýsek to chtěl všechno zaštěkat ale pak to vzdal a byl v klidu.

Z. Xerxová 1.1.2024 7:14

hezké novoroční sváteční pondělí všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Yodu zatím silvestrovské šílenství rachejtlí a dělbuchů nechává zcela v klidu... takže jsme měli poklidný přátelský večer. Doufám, že stejně poklidný bude i ten rok příští