22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

ROZCESTNÍK: Norfolskými řekami ve stopách Arthura Ransoma (4)

Dnes se podíváme až do Norwiche.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Lika 8.6.2016 22:14

Re: Díky Liko a Mroži, zase jsem si to moc užila:))

Ostružinová zmrzlina! A vzadu i planá trnka - nebo se pletu? Krásné fotky, inspirativní - zítra mě bude podvědomí hnát za fialovými zmrzlinami :-)

D. Ruščáková 8.6.2016 22:07

Re: Díky Liko a Mroži, zase jsem si to moc užila:))

Tady máš ještě jedny mražené:)))

http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Anglie_-_Berry_a_Kazan_-_rijen_2010/#IMG_6097.jpg

Jinak Berry - kožich měkounký má, ale sladká je jen tehdy, když se něčím sladkým umatlá:))

Z. Lika 8.6.2016 21:41

Re: Díky Liko a Mroži, zase jsem si to moc užila:))

Tak ty teda jsou... k sežrání. Do dneška si pamatuju, jak byly naducané a měkoučké a sladké. Hm, dá se to říct i o Berry? Kromě toho prvního jistě :-)

D. Ruščáková 8.6.2016 21:32

Re: Díky Liko a Mroži, zase jsem si to moc užila:))

Jojo! Však proč je Berry vlastně Blackberry? Kvůli telefonu to ní!:P

Tady máš pár ostružin - a na další fotce taky:))

http://sandvika.rajce.idnes.cz/Dede_-_Anglie_-_Berry_a_Kazan_-_rijen_2010/#IMG_5144.jpg

M. Crossette 8.6.2016 20:52

Re: Liko, moc hezké další pokračování

Hihi Hanko..."A dostali jsme durazne varovani od elektricke spolecnosti, ze musime brectan vystrihat kolem elektromeru" :) My sice nemáme břečťan, ale máme pletivo proti úniku koček:) Původně byl elektroměr vne oplocení zadní parcel. Ale to znemenalo, že okna ložnice byla téř vně. Takže jsme hned první rok plot posunuly tak, aby okna byla "v zahradě". A elektroměr byl hned vedle okna. Nejprve to nevadilo, prostě sem elektrikáš na ten moment vlezl. Jenže pak jsme plot nastavili pletivem a zatarasili tak i vstupní branku (stejně jsme ji sami nepoužívali). Naštěstí jsme věděli, kdy jezdí el. odepisovat, tak jsme vždy umožnili přístup. Když přijeli, branku jsem na tu chvíli oddrátovala, zaměstnanc měli pro mé vystětlení, proč to tak je pochopení a klidně počkali :) Byla to sice otrava, ale mě to stálo za to, pro vědomí, že kočky neutíkají. Takže jsme radostně uvítali, když tu zavedli "délkové" odečítání, dali nám nový elektroměr, který teď naši spotřebu registruje sám někde u nich a naše branka už může zůstat zabarikádovaná :)

Jo a Liko, my tu na dušení stromů máme "kudzu", tomu se v rychlorůstu ani rychlobřečťan nevyrovná, chudinka královna by si tu zoufala :)

Z. Lika 8.6.2016 20:18

Re: Liko

Možná by Cheta rozveselilo moře...?

Z. Lika 8.6.2016 20:17

Re: Liko

Zano, poptám se Mrože, jestli má archivované články a jestli je pro nás pustí, a když tak budou :-)

H. Williamson 8.6.2016 20:03

Re: Liko

Chetovi predci po otcovi pochazeji z tech opravdu nejsevernejsich ostrovu. Williamson je podklan klanu Gun, a to v podstate byli Vikingove. Jeden pohled na meho statneho junaka to celkem dobre demonstruje. A to jeste jeho otec, stejne pevne postaveny jak Chet, byl rusovlasy. Kdysi jsme se zaobirali predstavou, ze bychom na ty severni ostrovy vyjeli...

H. Williamson 8.6.2016 19:50

Re: Liko, moc hezké další pokračování

Fuj, o brectanu mi ani nemluvte. Kdyz jsme pred 21 lety koupili nas domecek, tak jsem mela anglickou vizi - domek elegantne obrostly brectanem. Nejak se to zvrtlo. Koupila jsem snad nejinvazivnejsi brectan, co existuje. Pravda, je hezky, velke stavnate tmavezelene listy, ale stonky se vyvinuly v liany a roste to jak mutant. Ano, na farmarskem trhu mi zahradnice rekla, ze je to rychle rostouci druh. Vynechala, ze je to jak trifid. Sveho casu jsem travila volne chvile vyrezavanim tohoto zazraku zpoza kamelii a azalek,kolem oken, a tak. Ale vcil to fakt uz nemuzu delat, a prednostu to nechava chladnym. tak ve dvou mistnostech uz nepotrebujem zaluzie, protoze stini brectan. A dostali jsme durazne varovani od elektricke spolecnosti, ze musime brectan vystrihat kolem elektromeru.

T. Zana 8.6.2016 19:43

Re: Liko

Fakt Hebridy? A budou?

Z. Lika 8.6.2016 19:35

Re: Liko

Jsem ráda, že se psaní líbí. Těch ransomáckých výprav jsme podnikli víc, i po severních ostrovech (Hebridy), to bylo taky něco!

A máš pravdu, sedět na přídi plachetnice je formativní zážitek.

Z. Lika 8.6.2016 19:34

Re: Liko, moc hezké další pokračování

Vatela jsem viděla, moc se mi líbil a dost mě tedy vzal. Břečťan umí být prevít, pamatuji se, jak v jednom britském dokumentu jezdí Alžběta II. po královských zahradách a zkoumá, které břečťany bude nutno zkrotit, protože dusí stromy. Ale na hospodách a vůbec zdech vypadá prostě romanticky.

Blahopřeji Trixie k tajli! Díky, Maričko, za hezké psaní.

M. Crossette 8.6.2016 18:57

Liko, moc hezké další pokračování

A fotky - paráda! Úplně jsem vám zaviděla ten posed na přídi, plouti a jen tak se koukat kolem na krásnou krajinu. A labutě (v Anglii všechny patřící královně) - docela bych jednou ráda viděla každoroční "Swan upping" na Temži(jejich počítání a kroužkování). Norwich je krásné městečko, nikdy jsem tam nebyla, tak jsem se ráda prošla s vámi. Při zmínce o patřičně zdokumentované návštěvě Jindřicha I. v N.hradu se mi vybavil skvělý film "Vatel", který ukazuje, co to obnáší, když se král (tady Ludvik ) s královským doprovodem zastaví na návštěvu. Je to o skutečné události.

http://maxfilm.cz/film-online/9560/vatel-ke-shlednuti-a-stazeni-zdarma

Hospůdka v Reedhamu je také krásně anglická. Vidím tam paní hospodskou, jak pravidelně balancuje na parapetech oken a zastříhává břečťan překukující rámy. Ale na pohled je to moc hezké. Někde jsem četla, že pokusit se břečťan (Ivy) ze starých domů strhat, může být pro dům nebezpečné. Kořeny jsou roky prorostlé do kamenů a pomáhají ji zpevnit, držet pohromadě. Vytrháním by se celý dům mohl i sesypat. A též mě překvapilo, že je břečťan nechán prorůstat až na střechu v Goldeham Hall ! Při ceně opravy (natož nové) "thatch roof" (je to česky došková?) mi přijde její "okusování" břečťanem poněkud hazardní.

Hihi ostružiny ! Vidím, že se na ně vrhá nejen Trixie :) U nás ještě stále zrají, ale už paběrkujeme, příští týden už budou určitě pryč. Ale Trixie ostružinové nadšení zatím neopouští ! Včera jsme s ni byli na ročním očkování a od loňska přibrala 2 libry. Tak jsme to vetovi ospravelňovali právě těmi kily ostružin za poslední měsíc a půl :). Ale i přesto byl pochválená (a my též, že dbáme na její linii).

H. Williamson 8.6.2016 18:29

Liko

S kazdym pokracovanim tohoto vaseho rozcestniku bych takovou cestu rada udelala vic a vic. A to mne Anglie nikdy nelakala. Skotsko, to ano, tam bych chtela moc, a ty severni ostrovy. Ale tohle cestovani po rekach a kanalech by se libilo.

Z. Lika 8.6.2016 15:59

Re: Děkuji,

Když se dostane do správné party, půjde to samo. Vezmi si třeba vnučku pana Kadluse :-)

Z. Lika 8.6.2016 15:58

Re: Jé, anglický výlet :-)

Ti vězni ve sklepeních pořád jsou, pravda jen jako modelové, ale nepochybně tam zůstaly i originály.

T. Zana 8.6.2016 13:56

Re: Já chci taky na výlet

No, ono by bylo zajímavé si o tom něco přečíst. Já vím, ten základ je jasný - sednu a jedu, ale překlady beletrie jsou o něčem trochu jiném než odborné texty v rámci vlastní profese.

T. Zana 8.6.2016 13:53

Jé, anglický výlet :-)

Hned bych vyrazila - a koukám, že nejsem sama.

Ehm, líbí se mi myšlenka přerodu vězení na kulturní středisko :-))

Z. Jenny 8.6.2016 12:28

Re: Já chci taky na výlet

A s kým to tak virtuálně bloudíš,prozraď autora nebo název knihy,taky bych se zchladila ráda.Nebo se to nesmí? To je taky oblast, která by mohla zajímat, nechceš o těch peripetiích napsat.(Né, do hlavy nééé)

Z. Yga 8.6.2016 11:57

Re: Já chci taky na výlet

Jenom si užívej vatikánské podzemí - teď, kdy na jihu Jižní Moravy začíná být horko, si hezky užíváš svatého chladu - co by za to jiní dali! (:o))))

Z. Jenny 8.6.2016 9:58

Děkuji,

milá Liko, správné dobrodrůžo,moc by se mi taková plavba líbila, tak snad v příštím životě, co naplat, už to nestihnu ale dám přečíst vnučce ať ji trochu připostrčím :-)) kousek dál.

Z. Lika 8.6.2016 9:31

Re: Díky Liko a Mroži, zase jsem si to moc užila:))

Mně se tady silně zastesklo i po těch křoviskách ostružin :-)

Z. Lika 8.6.2016 9:30

Re: Moc pěkné !

Vyvazovali jsme se jen u zpevněných břehů výslovně k tomu určených. Takový kus břehu byl obložen dřevěnými kůly nebo larsenkami a ptactvo u nich nehnízdilo. Ptactvo se naopak houfně dožadovalo svačinek, oprsklejší labutě dokonce bušily zobanem do trupu lodi. Lysky byly mnohem zdvořilejší :-)

S. Rehulka 8.6.2016 9:09

Moc pěkné !

Na Vlaštovkách a Amazonkách vyrůstala už tři generace naší rodiny v Československu a i v Austrálii !

Blahopřeji Vám ke krásným zážitkům, jen se dovoluji zeptat : při kotvení dáváte pozor na hnízda lysek ?

D. Ruščáková 8.6.2016 8:55

Díky Liko a Mroži, zase jsem si to moc užila:))

Báječné povídání o krásné cestě, dobrodružné právě tak, aby to nerušilo:)) Jo a Anglie a její venkov... zase se mi stýská! :)

Z. Lika 8.6.2016 8:30

Re: hezký den

Pro mě to celé bylo ohromně exotické, víc než palmy apod. To dělají ty anglické romány a detektivky, i to Strašidlo cantervillské.

Z. Lika 8.6.2016 8:24

Re: Já chci taky na výlet

A tak Vatikán je taky pěkný, to máš dovolenou současně s prací, jé ty se máš!

Z. Matylda 8.6.2016 8:00

Já chci taky na výlet

Nechce se mi honit hrdinu knížky po podzemí Vatikánu. Vemte mě s sebou :)

Z. Xerxová 8.6.2016 6:23

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp

Vítr, vlnky, kačenky, krásné trávníky i stará gotika... to se tak hezky čte. Nějak se mi ani nechce do pracovního procesu :o)