15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Chlupatá kuchařka.

Tato chlupatá kuchařka se jmenuje „Jak žrát jako Kobe“, tedy „How to eat like a Kobe“ a nabízí chutné, zdravé a vydatné žrádlo ke každé příležitosti.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Králová 10.11.2022 7:06

Ony potvůrky vědí, jak s námi zacházet, aby bylo po jejich;-D. Ale kočičky máte krásné.

M. Crossette 9.11.2022 19:07

Však já také zbytky dala přes noc do lednice, druhý den nabídla znovu - nepomohlo to ! Granule také mohou pojídat celý den podle chutí, prostě jim dávají přednost a moji snahu nabídnout zdravější alternative prostě povětšině bojkotují. To přísloví o "hladu jako kuchař" jsem zkoušela už u mnoha koček, zatím kočky vyhrávají, já ty jejich "žadonící pohledy a zvuky" nedokážu ignorovat :-)

L. Králová 9.11.2022 7:59

Moje babi říkala, že hlad je nejlepší kuchař. Taky jsem měla zmlsané kočky a vyřešila jsem to tak, že pokud ráno či večer nesnědli nabízenou konzervu či kapsičku, toto po půlhodince putovalo do lednice a nabídla jsem totéž druhý den. Jinak měli celý den k dispozici granule, které teda moc oblíbené nebyly, takže po dvoudenní dobrovolné dietě se už moc nerozmýšleli, jestli to snědí nebo ne.

M. Crossette 8.11.2022 20:21

Jirko, moc pěnký článek, nádherný pes.

Naše Trixie naštěstí nebyla ani trochu vybíraváV. Sice převážnou část života byla na dietních granulích, ale ta byla doplňovaná všemožnou zeleninou a ovocem, které milovala. Plus vylizováním všemožných mís a kastrolů se zbytky od "lidské kuchařky". Zato naše současné kočky jsou tak vybíravé, že už si z jejich stravování začínám zoufat. Dříve zbytky "dodazila" buď Trixie, nebo bílá kočička Indy. Teď sice někdy "dojídají" želvy, ale to není denně (a nic když přezimují) a tak hodně zbytků končí v odpadkovém koši. Vadí mi to, ale když kočka něco nechce snít, tak ji k tomu nepřinutíte ani za nic. Klidně bude chodit kolem talířku na kterém okorávají zbytky z drahé kočičí konzervy - a nesní to a nesní;-€. Tak ráda bych jejich suché granule "obohatila" "mokrým masem", ať už z konzerv, nebo nějakým "llidským". Ale naše princezničky nic takového nepapapají !!!. A že jsem zkoušela kde co - ano uďobnou, případně napoprvé nadšeně snědí větší kousek nějakého masa (pečené, vaření, syrové), ale další den už sotva přičichnou. Fakt k vzteku. Takže teď jsme už asi před měsícem začala kupovat jen ty malé kočičí konzervy (balení směs 25) , které jsou sice dražší, ale "odpad" není tak velký. Kočky buď vylíží omáčku a "přemůžou" se a snědí i část kousíčků masa co zbyde. Nebo k různým paštičkám se během blahosklonně vrátí i když už začínají v misce zasychat. Takže silně pochybuji, že kočičí kuchařka by u nich uspěla :-)

Z. Jenny 8.11.2022 12:54

Bezva článek o psích chutích a potřebách se zaměřením na žrádlo,nakonec , co na tom světě máme,že ?! ;-D Páč mám psice dvě, rozdílné váhy a velikosti mordy,musím přizpůsobit jídelní psí návyky oběma. Jsme na granulích,vyhovujících složením pro kastrovanou větší psici a malou nekastrovanou. Našla jsem jistou vyváženost. Granule mají jen na doplnění různých masíček jak syrových tak vařených. Zeleninu , nejraději mrkev,tu přidávám zejména k masnějšímu masu. Na zahradě se vrhají na bobule černého bezu. Maliny taky rády. Kočky jsou na gourmetkách a něco masa navrch. Přemýšlím,jestli v rámci zdražování energií (dnes přišel nový rozpis na plyn,kterým topíme a jinou možnost zatím nemáme), nemám přejít taky na granule;-D, jenže se mi zdá, že jsou nakonec dražší než lidská strava.

M. Skálová 8.11.2022 10:22

U nás vede chleba s máslem a medem na snídani / se mnou jen kousky/ a pak maso s rýží a zeleninkou, jablko- jen některé, jogurtek a pod. Když byl malý tak by byl zblajznul všechno, teď si vybírá. Granulky jen tak na okraj, ale sní je. Teď mi připadá, že nějak neroste do výšky Dlouhý je jak týden před vejplatou

T. Zana 8.11.2022 10:19

Meggie dostává nejčastěji vařené maso s mrkví, jablkem (to je teda syrové) apod., potom taková ta kupovaná syrová masa, co vypadají jako salám (tuším, že se to stejně má uvařit), případně granule. Ovšem nejradši má sýr, mléko, jogurty...

Občas se jim směju, ze je to pes vegetarián.

Z. Lika 8.11.2022 10:17

zapátrám, díky :-)

L. Králová 8.11.2022 9:50

U nás je největší pochutinou VŠECHNO! Standardně krmím za studena lisovanými granulemi Yogg..., jsou voňavé a psíci se můžou po nich utlouct. A kromě cibule a česneku jsou schopni zblajznout cokoliv, včetně košťálů zelí, květáku, kyselé okurky apod. Prostě pohoda.

G. Švehla 8.11.2022 9:05

:-)Kočičích kuchařek je povícero cookbook for cats - Search (bing.com)

Z. Matylda 8.11.2022 8:59

Tak nevím, jestli bych se vařením dle kuchařky našim psům zavděčila, neb jejich pochutinka je kus suchého chleba- každý výživář by se zhrozil, že jsou určitě celoživotně krmené zbytky, když se po tom suchým chlebu tak ženou.

Z. Lika 8.11.2022 8:42

Domácí strava je domácí strava - ale přece jen, musí se to umět, aby něco důležitého nechybělo nebo naopak nepřebývalo. Zajímalo by mě, jestli jsou i kuchařky pro kočky :-)

Jinak pyrenejský pes je krásný, má pořádný kožuch :-)

Z. Yga 8.11.2022 8:21

Inu různé kuchařky jsou už nějaký ten rok naprostým bestselerem v knižním světě, tak proč ne i pro pejsky. Nakonec i u nás už nějaké vyšly. Navíc pes Kobe je nádherný, je vidět, že dobrá strava mu jde k duhu.

Z. Xerxová 8.11.2022 6:40

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

Yodova kuchařka by byla jasná - maso v jakémkoli stavu (syrové, vařené, dušené, pečené...), buchty a koláče v jakémkoli množství a tvaru a nejlepší je list bílého křupavého syrového zelí. Lepší než hruška i meloun (a ty taky může)