27.5.2024 | Svátek má Valdemar


ZANINY CESTY: Jak to bylo v srpnu

6.10.2022

V srpnu v Praze a okolí občas pršelo, což – jak jsem tak slyšela od lidí z jiných částí republiky, neřku-li světa – byla dost výjimka. Pozitivní. Déšť je vidět i na srpnových fotkách (zde).

I tak jsme odjeli zalévat (a odjídat) našim mladým úrodu. Díky tomu, že nebylo takové horko, jsem se i trochu prošla po okolí, což v červenci v podstatě nešlo. Proto jsem třeba viděla příjezd obrovitánské výletní lodi (tuším německé) do Štěchovic – vypadala tam jak Titanic na Sázavě.

Posázavskou stezkou

A taky jsem zvládla pár kratších výletů, třeba Posázavskou stezkou do Kamenného Přívozu (lidi s omezenou pohyblivostí, s malými dětmi nebo s kočárkem bych sem nevodila) a od Pikovic do Davle (naopak tam by měli chodit jen tihle jedinci, ostatním to bude připadat nudné).

Pak jsme se vydali do Kutné Hory, kam chtěl hlavně Franta na sraz veteránů (automobilových!) – fotky pro případné fanoušky předválečných vozů jsou tady.

Kutná Hora - klasické foto

Báječně jsme bydleli v krásném historickém domku, v kterém se navíc držel chládek i v největším horku. Počasí natruc jsme se trošku prošli po okolí, i když za cenu značných útrap ve vedru (počasí hrozilo deštěm až na ty nešťastné veterány).

Byli jsme na rozhledně Kaňk – vyznačuje se tím, že je poměrně nová, a tudíž je v ní výtah, takže má i vchod pro vozíčkáře, což je u rozhledny nevídaný a sympatický úkaz.

Taky jsme se vydali podle Vrchlice (ano, to je ta říčka, co si podle ní zvolil pseudonym jistý pan Frída) do Malešova, vlastně jsme chtěli dojít až k zřícenině hradu Sion, ale vedro bylo takové, že jsme to v Malešově vzdali. Ale ona i tahle trasa je fajn, stinná, kolem vody, s dvěma pěknými mosty a starými mlýny, z nichž některé jsou perfektně zrekonstruované a obydlené, z jiných se staly působivé zříceniny.

Kutná Hora - historická auta

A pak už jsme se drželi ve městě, obešli povinné pamětihodnosti a okukovali, jaké autíčko přijelo a kam se staví. Nakonec všechno dobře dopadlo, skoro nepršelo a výlet se podařil.

Foto: Zana, další fotky Kutné Hory najdete tady na Rajčeti, kromě toho jsou dva prokliky v textu (Sázava a auta).

Zana Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !