15.6.2024 | Svátek má Vít


KOČKY: V tomhle městě je překočkováno!

8.2.2008

Ráno se společensky oblékl a odešel na autobus. V přeplněném autobusu k němu odněkud pronikla známá "vůně" kočičiny. "Hrůza, že se ti lidé nestydí! Jít do autobusu a páchnout kočičinou!" pomyslel si. Babička z hor - Romeo

V Jablonci na autobusovém nádraží si pobaveně prohlížel vystupující a typoval, kdo asi je ten od koček. K náměstí se vydal po schodech, kde zase ucítil kočičinu. Trochu si povzdechl: "To jsou věci, tady asi kočky v noci pořádají nějaké reje ".

Přišel do středu města a prohlížel si zboží u několika stánků. Zde byl zápach z kočičiny snad nejsilnější! Pepa nevycházel z údivu. "Bože, bože, Jablonec, takový město a tak tady všude páchne kočičina! Fuj, fuj, hanba! Je to tu horší než na samotě u lesa," pronesl nahlas.

Když se blížil Soukennou ulicí k Merkuru a kočičina šla stále s ním, přičichl ke svým nohavicím. A hned byl doma! Včera si přece pověsil nedělní kalhoty na věšák do chodby.

Teď mu jen hlavou vrtala otázka: "Má tohle na svědomí stará, bezzubá Žofka nebo ten zrzek Zikmund ?

Foto: domácí kocouři - bílo-mourovaný Romeo a mourovaný Kočičák, černobílý Muf už není, doplatil na jed proti hryzcům, který používají chataři. Romea a Kočičáka se podařilo zachránit

Babička z hor - Kočičák

Babička z hor - Muf

Babička z horKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !