2.10.2023 | Svátek má Olívie, Oliver


FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – duben 2017

27.4.2017

Tak letošní duben (ještě tam budem!) byl nejen pod Zvičinou velmi rozmarný a v součtu velmi studený. Těch pár horkých dní vlastně ani nepočítám, protože jsem na ně v té následující slotě snadno zapomněla:))

Podzvičinsko, začátek dubna 2017

Na obrázcích je vidět, že jsem s jarem nasadila toulavé botky a vyrazila na cesty. Takže vedle útulných lesů podzvičinských na vás vykoukne i pár obrázků ze Salcburku (blesková cesta tam a zase zpátky do Bavor, tam jsem neměla čas fotit, ale bylo by co!:)), potom se počasím vrátíme o měsíc zpátky – je jasné, že jsem nabyla nějakých výškových metrů (z fotek místo snadno poznáte) a nakonec nakoukneme na hlavní třídu do Košic.

Z kapacitních důvodů jsem vynechala výlet do Bezpráví (okres Ústí nad Orlicí), kde jsem fotila psy, řeku a neodolala jsem ani vlakům. Jestlipak víte, že právě mizivá stanička v Bezpráví je oblíbené místo železničních nadšenců? Je tu krásné a dostupné místo, jak hezky vyfotit jakýkoliv vlak jedoucí po koridoru.

Pracné vztyčování májky v Hradci Králové (duben 2017)

Navzdory chladu a občasnému mrazu se však krajina během tohoto měsíce nádherně jarně probudila – tráva je zelená, nejdřív se olistily keře, teď se postupně přidávají stromy. Jak je u nás kopcovito, tak jsem třeba viděla na kousku země břízky od rozpukávajících až po jasně zeleně olistěné. Teď, v posledních dnech, se už lesy definitivně rozzářily jasnou zelení čerstvých lístků – a k listnáčům se přidaly i modříny. Je to překrásné.

Podzvičinsko, pěkný den koncem dubna 2017

Koncem měsíce u nás rozkvetly třešně (teď – 26. 4. už kvetou skoro všechny, ale ještě ne naplno), o něco je předstihly mirabelky, neboli špendlíky. Pomaličku začínají rozkvétat švestky.

Už se to u nás zelená (Podzvičinsko, duben 2017)

Pozdní mrazy nejspíš třešně poznamenají, a chlad taky – včelky nelítaly. Ale snad, díky tomu našemu zpoždění, ještě něco stačí vykvést do slibovaného květnového oteplení. Mně kvetou pořád ještě narcisky, tulipány začaly před necelým týdnem, pomalu odkvétají hyacinty. Jo a včera se konečně objevily pampelišky!:))

Jak jste si duben užili vy?

Foto: autorka. Další obrázky si můžete prohlédnout níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

www.dedenik.cz