16.4.2024 | Svátek má Irena


FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – duben 2017

27.4.2017

Tak letošní duben (ještě tam budem!) byl nejen pod Zvičinou velmi rozmarný a v součtu velmi studený. Těch pár horkých dní vlastně ani nepočítám, protože jsem na ně v té následující slotě snadno zapomněla:))

Podzvičinsko, začátek dubna 2017

Na obrázcích je vidět, že jsem s jarem nasadila toulavé botky a vyrazila na cesty. Takže vedle útulných lesů podzvičinských na vás vykoukne i pár obrázků ze Salcburku (blesková cesta tam a zase zpátky do Bavor, tam jsem neměla čas fotit, ale bylo by co!:)), potom se počasím vrátíme o měsíc zpátky – je jasné, že jsem nabyla nějakých výškových metrů (z fotek místo snadno poznáte) a nakonec nakoukneme na hlavní třídu do Košic.

Z kapacitních důvodů jsem vynechala výlet do Bezpráví (okres Ústí nad Orlicí), kde jsem fotila psy, řeku a neodolala jsem ani vlakům. Jestlipak víte, že právě mizivá stanička v Bezpráví je oblíbené místo železničních nadšenců? Je tu krásné a dostupné místo, jak hezky vyfotit jakýkoliv vlak jedoucí po koridoru.

Pracné vztyčování májky v Hradci Králové (duben 2017)

Navzdory chladu a občasnému mrazu se však krajina během tohoto měsíce nádherně jarně probudila – tráva je zelená, nejdřív se olistily keře, teď se postupně přidávají stromy. Jak je u nás kopcovito, tak jsem třeba viděla na kousku země břízky od rozpukávajících až po jasně zeleně olistěné. Teď, v posledních dnech, se už lesy definitivně rozzářily jasnou zelení čerstvých lístků – a k listnáčům se přidaly i modříny. Je to překrásné.

Podzvičinsko, pěkný den koncem dubna 2017

Koncem měsíce u nás rozkvetly třešně (teď – 26. 4. už kvetou skoro všechny, ale ještě ne naplno), o něco je předstihly mirabelky, neboli špendlíky. Pomaličku začínají rozkvétat švestky.

Už se to u nás zelená (Podzvičinsko, duben 2017)

Pozdní mrazy nejspíš třešně poznamenají, a chlad taky – včelky nelítaly. Ale snad, díky tomu našemu zpoždění, ještě něco stačí vykvést do slibovaného květnového oteplení. Mně kvetou pořád ještě narcisky, tulipány začaly před necelým týdnem, pomalu odkvétají hyacinty. Jo a včera se konečně objevily pampelišky!:))

Jak jste si duben užili vy?

Foto: autorka. Další obrázky si můžete prohlédnout níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

www.dedenik.cz
KONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !