25.4.2024 | Svátek má Marek


ČLOVĚČINY. Adventní víkend

20.12.2023

Jak jsem si užila první adventní víkend roku 2023

Děti už mám dospělé, takže Vánoce už pro mne nejsou až tak náročné na přípravu jako dřív. Snažím se dát do pořádku domácnost, především sklidit věci, opomíjené během roku. Upéct vánoční cukroví – i když v mnohem menším množství než před lety. Doplním na vícero druhů tím nepečeným. A je vlastně jen na mně, co a jak stihnu, připravím, nebo si naplánuji.

U nádraží Praha-Modřany, první adventní víkend 2023

A tak jsem si na sobotu 2/12 zařadila rovnou tři akce. Dopoledne jsem se vypravila na 8. Krajskou klubovou výstavu KCHT – uchovňovací – vánoční, která se tradičně konala na Hagiboru. Vše bylo vánočně vyzdobené; chovatelé, vystavovatelé, i někteří návštěvníci vánoční atmosféru vylepšili doneseným cukrovím a jinými dobrotami. Kdo měl chuť, mohl si nabídnout. A já jsem se, opět po nějaké době, mohla podívat na westíky, promenádující se ve výstavním kruhu, a také se pozdravit s mně známými chovateli a majiteli psíků.

Odtud jsem pokračovala podle plánu za dalším cílem – na pražské holešovické Výstaviště, kde jsem se courla mezi stánky s hrnčířskými výrobky, keramikou, vánočními věnci a další výzdobou. A také jsem okoukla stánky s občerstvením. Vše bylo krásné, lákavé… a zasněžené…

Cestou domů

Ani tady jsem se nemohla zdržet déle, protože slavnostním hřebem sobotního dne byl dárek od mé kamarádky, odpolední představení muzikálu Fantom opery v divadle Goja na pražském výstavišti. Už dlouho jsem tento muzikál chtěla vidět, a sen se mi splnil. Při některých písních mi až běhal mráz po zádech a závěr odpoledne jsem si opravdu vychutnala.

Foto: Jitur. Obrázky si můžete prohlédnout níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

Jitur Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !