19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

CHATNÍK: Co si pamatuje nos?

Milí Zvířetníci, vítám vás tímto na prvním víkendovém fóru uvedeném na první pohled trochu divným slovem - CHATNÍK.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Xerxová 11.1.2009 6:49

hezkou neděli

hezkou neděli všem Zvířetníkům a zvířátkům :-) Vypravili jsme závodníky do hor, myslím, že letošní Jizerská 50 bude mít optimální podmínky.

Hvězdičky svítí, přitom je příjemných -5. Snad bude hezky, včera po dlouhé době se moc sluníčka neukázalo. Nebyla špatná viditelnost, bylo i dost teplo, ale slůňo zůstalo za obláčky.

Fallowa 11.1.2009 6:36

Hezké nedělní ráno,Zvířetníci!

Včera jsem se sem nedostala a teď pročítám skvělou diskuzi a koukám,že taky se objevili další zabukisté:-).Chatník je primaR^ a začal bezvadným tématem.Můj nos si z dětství nejvíc pamatuje vůni čerstvě povlečené postele a vůbec vůni prádelníku - maminka pod prádlo dávala mýdlo,skříň voněla po pomerančích a mandarinkách, jejichž usušenou kůru moli nesnáší,schraňovali jsme a sušili pomerančovou kůru od vánoc do dalších vánoc, jindy nebyly pomeranče k dostání.Rozhodně to bylo lepší,než kuličky proti molům  (naftalín),které hrozně páchly a třeba v zimě v plné tramvaji,když jely dámy v kožichu jsem se naftalínu načichala až až.Užijte si všichni báječnou neděli,marodům přeju brzké uzdravení a jsem ráda,že Daník má chuť k jídlu a Betka nemá bouli na hlavě!V

Pitrýsek 11.1.2009 1:53

Re: Je to úžasný nápad,

Rudovlasá, brzy se uzdravR^VV

Pitrýsek 11.1.2009 1:51

Re: vzpomínkové vůně

Ahoj Jiřino, vítej mezi Zvířetniky kníráčky i pudlíčkáře.  Napiš a přilož fotečky.

Pitrýsek 11.1.2009 1:48

Re: prosím o preventivní radu:

Hezký moula. R^A´t kost nezlobí.

Pitrýsek 11.1.2009 1:38

Re: hlásání zkouškové

 Hmmm. Moje milovaná první fenečka erdelička Aida roztrhala, den před termínem, rys čerpadla. Bohužel i se šmírákem! Přiznám se, že to byl (snad) největší  fór v naší třídě. Přinesla jsem zbytky výkresu ukázat a ing. Švestka se  chechtal a dal mi náhradní termín. No, byla to má chyba. Já ji naučila olizovat poštovní známky a ona si spletla poštovní známku s lepící páskou.

Pitrýsek 11.1.2009 1:30

Re: hlásání zkouškové

Týno, blahopřeji!R^ Jsi skvělá.

Pitrýsek 11.1.2009 1:26

Re: Milí Zvířetníci,

Jiřinko, vyslyš Matyldu, má pravdu.VVVVVV

Jakub S. 11.1.2009 1:04

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Cukrovar! Dyť já taky! Vůně z mých hanáckých Čelechovic, krechty dvěstě metrů!! Alimo... navždy pryč. Cena za převrat. Za co - ?

Jakub S. 11.1.2009 1:00

Re: moje zvířátka

Zani, ježišmarja... a kolonky si při své práci nepleteš - nebo ano? Má dáti - dal, vlevo vpravo, něco za cibuli, něco za křen... a tak?

Jakub S. 11.1.2009 0:57

Zani: ale oni frantíci to mají naopak, jak jsem si teď díky tobě uvědomil

(realizoval, jak říkal jeden Čechotexasan), komplexnější než my! S těma kočkama. Bylo by to taky divný, tidle a kočky - že. Jako druh je to chat - le, ovšem chceme-li zdůraznit, že je to On, mají zvláštní slovíčko matou; a pro Ni mají navíc chatte. Zatímco my - u psa je pes druh aji On, u kočky je to druh aji Ona atd.... akorát u lovné zvěře je to parádní - vysoká, srnčí, daňčí, černá...

Jo a: co je u nás pro kočku, je pro ně bon á jeter aux chiens: dobré tak hodit psům... se bon, sa, nespa?! Bonnyí a tu...!

Jakub S. 11.1.2009 0:39

Re: chatník mlčící čtoucí

Levandule: Hvar!!! Ostrov plný kvetoucích levandulových polí a svazečků na nábřeží ve Hvaru. A je 21 let - a mám ty pytlíčky ve skříních a dodnes voní!

Jenom su na to přičichnutí už sám.

Pitrýsek 11.1.2009 0:34

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Milá Štětinko, jsi ještě mladá roba, dočkáš se. Myslím si o sobě, že Ti rozumím. Víš, ona ta pracovní doba u  kraviček také není nic moc. Řekni si: až budou kluci větší, tak já se tam vrátím..

Jakub S. 11.1.2009 0:34

Ale ty Jesličky aji kometa jsou krráásnéé stejně, tAK MI JE NEBER,

já je chci už teď. Co ti to udělá?

Pitrýsek 11.1.2009 0:29

Re: Taky mám mnoho voňavých vzpomínek,

Ahoj, ahoj, už jsem zde. Přemýšlím, čím přispět. Když ono je toho, co voní, tolik. Mám připomenout kolínskou mé první lásky (pamatuji dodnes)? Vůně kvetoucích borovic tu už byla (tu já moc mohu! Kvetoucí borovice a v rozžhaveném létě  vůně prýštící pryskyřice a uvadající pokosené trávy). Ale asi si vyberu, já okoralá schnauzerhercna, vůni miminek. A toho mého obvzlášť ( i s pokanými plenami). A zrovna tak mě odzbrojuje vůně malinkatých štěňátek. Asi to máme, my ženské, v sobě nějak geneticky zakódované. Vůlně mláďátek je nejkrásnější!

Matyldo, jen doplním. Vůně podzimních ohníčků je krásná. Ovšem, venku na polích, nebo vůně táboráku. Jenže, kdybys bydlela tak, jako my, v domečku ve svažující se ulici, tak je to o něčem jiném. V celém našem obrovském bloku jsou zahrady a vinohrádky. A na podzim (a lajdáci i na jaře) tu všichni pálí odpad. Ochlazený dým se plazí z toho svahu dolů a plní náš domek odporným čpícím kouřem. Tak to nepřeji nikomu. Naštěstí, po sekačkách a křovinořezech přicházejí do módy mulčovače a kompostéry a tak budu snad (aspoň trochu) ochráněna.

Jakub S. 11.1.2009 0:22

A co bylo udičkou pro světačku z Lázní? No - ?

Údajně nesmělou a plachou a kdovíco - ?

Jakub S. 11.1.2009 0:20

KAMARÁDKO - KRUTÉ DOZNÁNÍ PŘED NASTOUPENOU JEDNOTKOU,

a možná malá výtka... Totiž: já jsem měl pohled pro tebe na Brnění... jenže jsem ho zapomněl předat.. A nikdo mi to nepřipomněl.  Tož tak. Kaju se, zklamal jsem. Aji sebe. To se mi stává čím dál častěj už. Jo, snaha se cení... ale moc nepomáhá, a je to až dodatečně. Já prostě koncem roku nejsu dobrý a su rád že su rád, dost lidí to ví. Ale stejně. Já to časem nějak napravím, brzo!

Jakub S. 11.1.2009 0:12

Promiň, Nová Jiřino - ale já jenom musím velice přivítat tohle tiskové prohlášení

Georginy z GB, nyní v ČR. Tisknu ruce a su rád, taky! Kdo by nebyl?

assol 11.1.2009 0:01

Re: Zamrzlé Labe

V Plzni po letech zamrzla Radbuza a jezdí po ní kromě bruslařů i běžkaři.

RenataE 10.1.2009 23:36

Re: Fotky Nazgúlů na zamrzlém fjordu

No to je nádhera! Jak je to s tou bezpečnostní výbavou? Identifikovala jsem píšťalku uprostřed a co jsou ty další dvě věci? Psala´s, že bodce, ale nějak je v tom nevidím?

RenataE 10.1.2009 23:29

A ještě mi krásně voní železářství

Takové to, kde vám šroubky pěkně odpočítají do papírového pytlíku a hřebíky prodávají na váhu a mají tam prostě všechno od čalounických hřebíčků po dvojmužnou pilu;-D. Ani nevím, co má tu vůni na svědomí - je to určitě nějaký olej, asi strojní? Jedno takové železářství máme na Jugoslávských partyzánů, často a ráda tam chodím. A hned vedle je "kuchyňka" (stejný majitel jako železářství) - taky tam mají kdeco, ale voní to tam jinak, tak jako čistě.

A ještě - a to je spojené s mou profesí - mám ráda vůni nových domů. Čerstvá malba, nové parkety a okna to okoření trochou dřeva a v koupelně lehounce nakyslý silikon.

Marička 10.1.2009 23:11

Re: mám jednu NEJ lepší a jednu NEJ horší vůni

Děkuji Dede, mailík došel. Co jsem napsala o těch svých vůních, tak jsme si pak šli dát turečka a tak ještě přidávám vůni čerstvé kávy - uvařené, nebo čerstvě umleté !!! A teď jsem si prohlédla ty krásné fotky z bruslení, ach to závidím. I když bez zimy klidně mohu být, bruslení  je jediný zimní sport po kterém se mi tady na horkém Jihu stýská a miluji ho od ranného dětství. Když jsme bydleli ve studených US státech a i v Německu, chodili jsme s manželem (také skvěle bruslí) na zamrzlá jezera nebo i na zamrzlou řeku Mississippi. Když jsme měli štěstí a byly holomrazy, krásně se bruslilo jako na těch tvých fotkách. Jinak jsme si museli donešenou lopatou odhrabat  (spíše odtlačit) alespoň "bludiště". Když jsme měli štěstí, pár dnů to tak vydrželo, když ne, do druhého dne to zapadalo sněhem a to to pak člověk už napotřetí vzdal a raději se šel nasadit sněžnice a prošel se lesem. Dneska u nás celý den prší a tak jsem na těmi fotkami z toho úžasného buslicího prostoru jen snila a v duchu se tam projíždím. Prostě "kvááása".

zana 10.1.2009 23:02

Re: Fotky Nazgúlů na zamrzlém fjordu

Páni, to je krása ... Teda takhle ojíněno tu máme taky, ale sluníčko chybí. A ten úžasnej prostor8-o. Dede, díky za zprostředkování!!

Zdena b.p. 10.1.2009 22:57

Re: Zamrzlé Labe

To už je strašně dávno, když jsme jako děti  bruslili z náhonu pod kostelem a pod železničním mostem , okolo Blážů a u přívozu v Sedlčánkách jsme nasadili chrániče a ťapali v bruslích do hospody. Tam si nás pan hostinský usadil hned po ruce k obrovským kamnům. Před každého z nás postavil velikánský hrnec čaje se š'távou a tatranku. No, a pak zase hajdy zpátky po proudu.

Dede 10.1.2009 22:50

Re: Fotky Nazgúlů na zamrzlém fjordu

Teď tady... opravilajsem chybu v názvu a teď musím změnit i odkaz :-)

veram 10.1.2009 22:41

Re: milé dámy, ani tak, ani tak

No prima, jestli to teda někdy bude, že se nám Jakub pochlubí nějakým dalším potomkem, tak mu ty jesle a kometu pošlu ještě jednou :-D:-D:-DVV

Matylda 10.1.2009 22:35

Re: Zamrzlé Labe

Mohl, tady zamrzla Svitava a chodí se na ni bruslit:-)

Matylda 10.1.2009 22:33

Re: Milí Zvířetníci,

Příjemné myšlenky a zaskoč často, moc ti fandímV

veram 10.1.2009 22:26

Re: Milí Zvířetníci,

R^R^VVR^R^VVR^R^VVR^R^

Velká kočka 10.1.2009 22:07

Můj raťafák všelicos zaznamenal

Tedy, vy jste si toho napovídali 8-o a já tu nebyla.:-(  Nějak nestíhám.;-(  Můj život je opravdu cesta plná vůní a smrádků, a ty se mi před můj velký ale zřejmě citlivý nos velice vrývají do mé paměti. Až se sem později vrátím abych si přečetla vaše asociace, tak taky něco zaznamenám. Zatím dobrou noc!!! ;-)