26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

FOTOČLÁNEK: Rok pod Zvičinou – červenec 2017

Léto budiž pochváleno!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Inka 2.8.2017 7:24

milá Dede

letos jsme se toulali Tvým krajem, i Zvičinu jsem zahlédla. I když ono u nás je všude krásně, i v tom nejošklivějším místě mají něco, co je unikátní, krásné, mimořádné. Jen to nalézt. Jako třeba dřevěný kostelík v Nové Pace. Některá města se za svoje skvosty stydí, jak míní Bimbo. V Hořicích jsme takhle našli židovský hřbitov až napodruhé a o jičínské expozici židovských spisovatelů raději pomlčím, stejně jako o otevírací době v synagoze.

D. Ruščáková 2.8.2017 9:04

Re: milá Dede

Víš Inko, ono dost závisí na zastupitelích, jestli v tom vidí nějakou prioritu. Na druhou stranu se zase snaží i spousta vesnic - najdeš informační tabule o kdejaké... drobnosti:)) Třeba u nás na vsi jsme měli jednu - u úřadu. jenže loni došlo konečně k "revitalizaci návsi" a spolu s tím vznikly další dvě informační tabule! Jsme malá vesnice s limitovaným počtem zajímavostí, ale díky historickým fotografiím, které obec koupila ze soukromé pozůstalosti (na skleněných deskách), jsou plné a zajímavé všechny! (tabule:))

Z. Inka 2.8.2017 10:57

Re: milá Dede

Dede, Bimbo je na úřadě jako zaměstnanec a poté zastupitel pomalu třicet let, takže o práci obce něco vím. Ale já jsem mluvila o městech opravdu slušně velkých, kterým by turistika jen prospěla.

Z. Xerxová 2.8.2017 6:58

hezký den

hezkou středu všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

Krásné fotky krásného kraje (i Prahy)

Z. Xerxová 2.8.2017 7:12

Re: hezký den

ještě dodám - je vedro, ale lijavec velký byl v neděli večer a dneska po půlnoci byly tři bouřky za sebou - a opět je zahrada prolitá. Trávník stále roste a roste a je sytě zelený. Houby teď trochu polevily v růstu (ale to na přelomu července a srpna bývá), ale stejně něco málo z lesa nosíme

D. Ruščáková 2.8.2017 9:08

Re: hezký den

U nás houby rostou, ale řekla bych, že je počet houbařů a hub tak 1:1 Popravdě moje milé, obvykle opuštěné lesy jsou teď tak zalidněné, že aby se jeden bál, když si musí hledat vhodné křovíčko:P

na druhou stranu to stěhuje zvěř z lesů do polí a Ari může chodit dlouhé vycházky na volno... takže vlastně taky dobrý:))

Jo a Berry se po skoro měsíci léčebné kůry opravdu vylepšila a zase mě přesvědčila, že její klid před zvěří byl dán víc bolavými zády, než nástupem rozumu:))

T. Zana 2.8.2017 10:16

Re: hezký den

To je príma :-) On se rozum nesmí přeceňovat :DDD

A. Lex 2.8.2017 15:58

Re: hezký den

Hele Xerxová! Nepruď :-))) ! Vedle na Dedeníku je dnes docela žhavo! :-)