25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

BTW: Maják aneb divadlo je tady!

Nikdy mě to nenapadlo. Já, a dramatik!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Baty 11.11.2016 13:36

gratulace

přirozenému dramatickému talentovi! Tvoje webová a rozhlasová činnost, Dede, je nepřetržitý dialog se čtenáři a posluchači a teď to došlo dalšího uplatnění. Tak dál močálem černým kolem bílých skal!

M. Baty 11.11.2016 13:34

Re: Udělalas Dede moc dobře,

Maričko, kmín možná, ale řekla bych, že rozmixované slupky z čerstvých zelených paprik určitě ztropily tu mírnou nahořklost. V okamžiku, kdy jsem četla, žes to místo procezení a mírného propasírování přes cedník rozmixovala, bleskla mi hlavou vlastní dávná zkušenost - "ajeje, a bylo to hořký". Takže naštěstí jen nahořklé. ale ty zelené slupky to dělají. Potvory.

O. Joklová 10.11.2016 20:12

Re: jooooooooooo - plus AVÍZO

KUŠ, Dede!!!!!

tady se hernajs nic neutají... :-DDDDDD

M. Crossette 10.11.2016 20:00

Re: Udělalas Dede moc dobře,

Jak jsem dříve psala pod receptem, použila jsem svoje zmražené, rozmixované papriky u vepřových kotlet. Teď jsem ale chtěla vyzkoušet tvůj original recept:), tak jsem dala čerstvé. Chuťově stejné jako u zmražených, kterých mám stale dost v mrazáku, takže určitě budu tenhle guláš dělat i v zimě. Jen na kmín si dám větší pozor :) A moc děkuji, žes tenhle guláš "skoro vařila pro mne", jsem tomu ráda, mne by něco takového rozhodně nenapadlo :)Navíc mám důvod příští rok zase mixovat a mrazit přebytečnou záplavu paprik (což jsem letos, kvůli loňským zásobám neudělala).

T. Zana 10.11.2016 18:48

Re: Dede, tohle obdivuju

No jasně. Věřím, možná že existujou jedinci, co nešturmujou na poslední chvíli, pracujou průběžně a tak... ale moc tomu nevěřím :-)

Z. Lika 10.11.2016 17:32

Re: Udělalas Dede moc dobře,

Starý Sedlák by měl radost :-)

Kmín asi opravdu mohl zhořknout po rozmixování, ale poradila sis s tím dobře. Však jsem na tebe, Maričko, při psaní receptu vzpomínala - s těmi lány paprik je to recept přímo pro tebe :-)

D. Ruščáková 10.11.2016 17:11

Re: jooooooooooo - plus AVÍZO

Bedo, proč nenapíšeš o Myšce - třeba titulek "Jak jsem zkazila dokonalou kočičku" by určitě přitáhl spoustu pozornosti:)))

D. Ruščáková 10.11.2016 17:10

Re: Dede, tohle obdivuju

Díky Zano! No, do cíle jsem tak nějak splašeně doběhly! Pořád jsme měly dost času... a část každé zkoušky jsme prokecaly... až nám začala za zadkem hořet koudel. No, bez toho by to asi fakt nešlo - myslím tu hořící koudel, Martin měl pravdu:))

D. Ruščáková 10.11.2016 17:08

Re: Milá Dede

Ygo, bez chlapa by to nešlo - on tam měl dokonce dvojroli:)) Ale já s tou hrou (dnes:)) nejsem spokojená, kdybychom ji náhodou měli hrát, asi ji pořádně přepíšu:))

D. Ruščáková 10.11.2016 17:07

Re: Ještě jsem nenašla čas

Vave, myslím, že ty by ses na vsi našla:))

D. Ruščáková 10.11.2016 17:07

Re: Udělalas Dede moc dobře,

Maričko - a Liko, ten guláš už jsem taky dělala a byl skvělý - díky za recept!

Maričko, upřímně ti závidím ty zrající papriky... I když, u nás už leží trochu sněhu, to taky není špatné:))

M. Crossette 10.11.2016 16:42

Udělalas Dede moc dobře,

že jsi odkaz na svoji druhou hru dala i sem, protože si rozhodně zaslouží, aby se o ní doslechla "širší veřejnost" :)

Pochvalu jsem už napsala na Dedeník, tak tady jen zopakuji, že se mi hra velice líbila, nasmála jsem se a jako ostatní vám všem fandím. Navíc, tohle není sezóní hra (jako ta první), její téma je "celoroční" a moc vám přeji, aby o ni byl i celoroční zájem. No a já si určitě před svátky zase znovu poslechu "Vánoce" !

O.T. pro Liku. Včera jsme měli k večeři "guláš starého Sedláka". Mám ještě na záhoně papriky(a furt dorůstají), ale protože lečo bylo minulý týden, tentokrát jsem je nakrájela do tvého guláše. A byl výborný !!! Cibule a papriky omáčku opravdu skvěle zahustily. Ale tyhle pozdní zelené papriky mají trochu tužší slupku, která se zcela nerozvařila, tak jsem maso vyndala a omáčku rozmixovala do hladka. A co se stalo? Mám ráda kmín a na začátku jsem ho k masu dala dost(a pak už jen sladkou papriku). Než jsem omáčku mixovala, omáčka chutnala úžasně, jenže po rozmixování měla velice mírně nahořklou chuť. Došla jsem k závěru, že to asi bylo tím rozmixovaným kmínem. Byla dobrá i tak, ale já tam tu nahořklost cítíla. Tak jsem vmíchala velkou lžíci zakysané smetany a pak to byla prostě lahoda. Zbylo dost na druhou večeři, dneska udělám něco jiného a guláš dojíme v sobotu. Děkuji za recept, jistě budu opakovat. Včera jsem ke guláši dala rýži, k sobotnímu zbytku asi udělám knedlíky.

O. Joklová 10.11.2016 15:15

Re: jooooooooooo - plus AVÍZO

vím že jsme spolu projednávaly článek o kočičí cukrovce, ale nějak jsem na to neměla - Nynyška byla moc nemocná a poslední tři roky, počínajíc tou ztrátou očička, pro ni nebyly nic moc....

a jinak mám v sobě tak pusto, že tam prostě žádná slova nenajdu :-((((((

Z. Vave 10.11.2016 15:14

Ještě jsem nenašla čas

se podívat, leda tak na kousíček. Ale dlouhé zimní večery teprve začínají a tak čas divadla ještě přijde. Každopádně gratuluju a jsem zvědavá, protože jsem přece jen měla možnost malinko zpovzdálí sledovat ... vlnění v dáli. :o)

Fandím všem šikovným lidem, kteří na vesnicích i ve městech dělají něco navíc a žijí sousedský život. Až budu bohatá, budu žít na vesnici nebo v nějakém městečku a taky budu dělat kdeco. :o)

Z. Lika 10.11.2016 13:24

Re: jooooooooooo - plus AVÍZO

Bedo, moc se těším na dohodu i s tebou a že napíšeš něco pro Zvířetník - článek od tebe jsem neviděla ani nepamatuju, a že máš o čem psát, novinek u vás je hafol :-)

Z. Yga 10.11.2016 11:39

Milá Dede

Jsem ráda, že jsi to napsala i sem - mně se moc líbí už ta myšlenka autorského ochotnického divadla! Dle hesla, co si neuděláš, to nemáš - a vy jste si to udělaly moc hezky (;o) a všecko hezky od podlahy - vymyslet nejenom hru, ale i kostýmy, kulisy, scénu. A nejenom vymyslet, ale i vyrobit - jste opravdu moc šikovné. A hrály jste jak z partesu.

Mně se líbila ta loňská hra (hlavně scény v kuchyni při vaření polívky byly neodolatelné), ale tato byla zase o fous lepší - hlavně ty jsi byla daleko "vyhranější" (ovšem svůj herecký talent jsi prokázala již letos na setkání při převtělení ve psa).

Doufám, že nový nájemce hospody vám bude nakloněn a k produkci zase zapůjčí ledový zámek ... ééé .... sálek.

P.s. Ke hře Pomoc, babička se vdává a nedostatku mužů-herců. Přece není nikde psané, že se v této hře musí objevit mužská postava (a to nemyslím na registrované partnerství). Přece svatba bývala především ženská záležitost - ten ženich byl už většinou jenom do počtu ... nevzdávej tuto hru, protože už název je burcující (:o))).

T. Zana 10.11.2016 11:23

Dede, tohle obdivuju

Hlavně to, že opravdu dojdete k cíli, že představení je hotové, ukážete ho lidem a za čas to zkusíte znova. Spousta lidí má nápady, ale málokdo je dotáhne do kopce.

Je vidět, že jste se dobře sešli.

Jo a lázně jsou bezva!

O. Joklová 10.11.2016 10:51

Re: jooooooooooo - plus AVÍZO

a úplně jsem zapomněla napsat, že už předem gratuluji k představení ve Dvoře - to už není žádná zapadlá víska :-))))

O. Joklová 10.11.2016 10:49

jooooooooooo - plus AVÍZO

to jsem moc ráda, že se po Dedeníku objevila tato pozvánka do divadla i zde na Zvířetníku - gratuluji dámy k dohodě, ne každý doputuje i (nebo až) na Dedeník :-))))))))

tebe Dede obdivuji, musí to být hodně jiné psát divadelní hru, než třeba povídku... jinak někomu to nesedí, ale já moc ráda divadelní hry také čtu (co třeba takový Čapek, žejo... hehe, nebo Shakespeare), nečiní mi to problém a klidně si to hezky užiju v posteli

drobnosti - hrozně se mi líbí ty trika, ty jsou prostě božíííííí... s osvětlením problém vůbec nemám, spíš trochu se zvukem, mně už to tady v počítači prostě víc zhlasit nejde, ono záznamové zařízení prostě bylo trochu dál od scény - a hlavně když se diváci smějí, tak moc či vůbec neslyším

P.S. co bude s tou hrou „Pomoc, babička se vdává“????? název převelice budí mou zvědavost a láká mne

a pravidelná čtvrteční pozvánka na Vaví 105-ku => http://www.vave.biz/index.php/105-x148/-2016/484-povolebni

D. Ruščáková 10.11.2016 10:27

Re: hezký den

Díky Jenny - a hezky si to užij!

PS: Ty o prstíčkách a jezinkách víš své, viď?

D. Ruščáková 10.11.2016 10:26

Re: Gratuluji,

Díky Dalmi. Důležité bude teď to představení ve Dvoře - pak se uvidí, kam vyrazíme dál:))

D. Ruščáková 10.11.2016 10:25

Re: Ochotníkům fandím,

Rozšiřuju záběr:))

Děkuju!

D. Ruščáková 10.11.2016 10:24

Re: To je bezvadné :-)

Liko, já nevím, jestli to bylo mé přání - já jen stála na hraně kluzkého svahu a Kristýna do mě strčila:)) Ale teď mě to opravdu baví - a fascinuje mě, jak se nádherně umí rozvít moje myšlenky a text v osobě herce... :)

Z. Jenny 10.11.2016 10:22

Re: hezký den

Jo,jo, tak to je, jen dva prstíčky tam strčíš a už se s jezinkama vezeš. :-)) Kvasnicové lázně jsou pozoruhodné, docela si Vás, účinkující dovedu představit po krk v lázni a pusy máte pořád střapatý od řeči. Tak to má být. Skoukla jsem už na Dedeníku, jen nepíšu, neb mne stále někdo ruší a na má dvířka klepe. Hodně ted přemýšlím jak nejlépe odpočívat a proto jdu něco dělat, hihi. Dnes máme potlach seniorů s pijatikou- trošku vínka bude a zítra jedeme do divadla v blízkém okolí na profíky z Prahy.

D. Ruščáková 10.11.2016 10:12

Re: hezký den

Víš, ono je to u nás asi stejné jako jinde - je tu skupina tak 30 aktivních lidí, kteří se všude potkávají, od zastupitelstva až ke strašidlům na halloweenské bojovce pro děti (Letos přišlo 90 dětí! Dělala jsem startovní čarodějnici:)) A jak jednou do tohoto soukolí strčíš ruku, tak se už vezeš:)))

D. Ruščáková 10.11.2016 10:10

Re: No vida, jak to jde, když se chce!

Děkuju:))

D. Ruščáková 10.11.2016 10:09

Re: Technická nabídka

Děkuju moc, to je velkorysá nabídka! Zatím to na reprízu nevypadá, končí současný nájemce hospody a nového (snad nějaký je) neznáme a nevíme, jak se bude k podobným akcím stavět. Protože je hospoda jen pronajímaná, je v pořádku výčep, ale sál je v dezolátním stavu - ono je to vidět i na té nešťastné oponě. O potížích s osvětlením dobře víme, ale nebylo v našich možnostech to řešit. Ale jsem ráda, že o Vás vím - kdo ví, jak to bude dál?:))

PS: Sousedé se už TEĎ ptají, kdy bude nová hra! :P

Z. Lika 10.11.2016 8:08

To je bezvadné :-)

Hrát divadlo - jestlipak to, Dede, patří k tvým splněným přáním? :-) A podle mě hrát divadlo na vsi je náročnější než v ND, protože vy se tam se svými diváky denně potkáváte, že.

Ohledně té příručky "divadlo snadno a rychle" jsem si vzpomněla na Čapkovo "Jak se dělá divadlo" a popisoval to tam dosti podobně :-)

A sukces to musel být, když už se hrnou objednávky na další štace.

Opravdu blahopřeji, pro lidi jsou tyhle akce jako živá voda a vždycky tím žije celá obec. Takže se budu těšit na další "kus" :-)

Z. Matylda 10.11.2016 7:56

Ochotníkům fandím,

je to báječná aktivita pro ně i pro dědinu.

Dede, viděla jsem obě hry a moc se mi líbily. Že bys změnila povolání?

Z. Inka 10.11.2016 7:46

Re: Technická nabídka

Neměla bych být tak dojata, jsem ve slušné společnosti, ale toto je opravdu nadstandardní bonus. Tleskám a dovoluji si tisknout pravici (nebo levici)