Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BTW: Maják aneb divadlo je tady!

Nikdy mě to nenapadlo. Já, a dramatik!
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MB

M. Baty

11. 11. 2016 13:36
gratulace

přirozenému dramatickému talentovi! Tvoje webová a rozhlasová činnost, Dede, je nepřetržitý dialog se čtenáři a posluchači a teď to došlo dalšího uplatnění. Tak dál močálem černým kolem bílých skal!

0 0
možnosti
MC

10. 11. 2016 16:42
Udělalas Dede moc dobře,

že jsi odkaz na svoji druhou hru dala i sem, protože si rozhodně zaslouží, aby se o ní doslechla "širší veřejnost" :)

Pochvalu jsem už napsala na Dedeník, tak tady jen zopakuji, že se mi hra velice líbila, nasmála jsem se a jako ostatní vám všem fandím. Navíc, tohle není sezóní hra (jako ta první), její téma je "celoroční" a moc vám přeji, aby o ni byl i celoroční zájem. No a já si určitě před svátky zase znovu poslechu "Vánoce" !

O.T. pro Liku. Včera jsme měli k večeři "guláš starého Sedláka". Mám ještě na záhoně papriky(a furt dorůstají), ale protože lečo bylo minulý týden, tentokrát jsem je nakrájela do tvého guláše. A byl výborný !!! Cibule a papriky omáčku opravdu skvěle zahustily. Ale tyhle pozdní zelené papriky mají trochu tužší slupku, která se zcela nerozvařila, tak jsem maso vyndala a omáčku rozmixovala do hladka. A co se stalo? Mám ráda kmín a na začátku jsem ho k masu dala dost(a pak už jen sladkou papriku). Než jsem omáčku mixovala, omáčka chutnala úžasně, jenže po rozmixování měla velice mírně nahořklou chuť. Došla jsem k závěru, že to asi bylo tím rozmixovaným kmínem. Byla dobrá i tak, ale já tam tu nahořklost cítíla. Tak jsem vmíchala velkou lžíci zakysané smetany a pak to byla prostě lahoda. Zbylo dost na druhou večeři, dneska udělám něco jiného a guláš dojíme v sobotu. Děkuji za recept, jistě budu opakovat. Včera jsem ke guláši dala rýži, k sobotnímu zbytku asi udělám knedlíky.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 17:07
Re: Udělalas Dede moc dobře,

Maričko - a Liko, ten guláš už jsem taky dělala a byl skvělý - díky za recept!

Maričko, upřímně ti závidím ty zrající papriky... I když, u nás už leží trochu sněhu, to taky není špatné:))

0 0
možnosti
ZV

Z. Vave

10. 11. 2016 15:14
Ještě jsem nenašla čas

se podívat, leda tak na kousíček. Ale dlouhé zimní večery teprve začínají a tak čas divadla ještě přijde. Každopádně gratuluju a jsem zvědavá, protože jsem přece jen měla možnost malinko zpovzdálí sledovat ... vlnění v dáli. :o)

Fandím všem šikovným lidem, kteří na vesnicích i ve městech dělají něco navíc a žijí sousedský život. Až budu bohatá, budu žít na vesnici nebo v nějakém městečku a taky budu dělat kdeco. :o)

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 17:07
Re: Ještě jsem nenašla čas

Vave, myslím, že ty by ses na vsi našla:))

0 0
možnosti
ZY

Z. Yga

10. 11. 2016 11:39
Milá Dede

Jsem ráda, že jsi to napsala i sem - mně se moc líbí už ta myšlenka autorského ochotnického divadla! Dle hesla, co si neuděláš, to nemáš - a vy jste si to udělaly moc hezky (;o) a všecko hezky od podlahy - vymyslet nejenom hru, ale i kostýmy, kulisy, scénu. A nejenom vymyslet, ale i vyrobit - jste opravdu moc šikovné. A hrály jste jak z partesu.

Mně se líbila ta loňská hra (hlavně scény v kuchyni při vaření polívky byly neodolatelné), ale tato byla zase o fous lepší - hlavně ty jsi byla daleko "vyhranější" (ovšem svůj herecký talent jsi prokázala již letos na setkání při převtělení ve psa).

Doufám, že nový nájemce hospody vám bude nakloněn a k produkci zase zapůjčí ledový zámek ... ééé .... sálek.

P.s. Ke hře Pomoc, babička se vdává a nedostatku mužů-herců. Přece není nikde psané, že se v této hře musí objevit mužská postava (a to nemyslím na registrované partnerství). Přece svatba bývala především ženská záležitost - ten ženich byl už většinou jenom do počtu ... nevzdávej tuto hru, protože už název je burcující (:o))).

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 17:08
Re: Milá Dede

Ygo, bez chlapa by to nešlo - on tam měl dokonce dvojroli:)) Ale já s tou hrou (dnes:)) nejsem spokojená, kdybychom ji náhodou měli hrát, asi ji pořádně přepíšu:))

0 0
možnosti
TZ

T. Zana

10. 11. 2016 11:23
Dede, tohle obdivuju

Hlavně to, že opravdu dojdete k cíli, že představení je hotové, ukážete ho lidem a za čas to zkusíte znova. Spousta lidí má nápady, ale málokdo je dotáhne do kopce.

Je vidět, že jste se dobře sešli.

Jo a lázně jsou bezva!

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 17:10
Re: Dede, tohle obdivuju

Díky Zano! No, do cíle jsem tak nějak splašeně doběhly! Pořád jsme měly dost času... a část každé zkoušky jsme prokecaly... až nám začala za zadkem hořet koudel. No, bez toho by to asi fakt nešlo - myslím tu hořící koudel, Martin měl pravdu:))

0 0
možnosti
OJ

M. Beda

10. 11. 2016 10:49
jooooooooooo - plus AVÍZO

to jsem moc ráda, že se po Dedeníku objevila tato pozvánka do divadla i zde na Zvířetníku - gratuluji dámy k dohodě, ne každý doputuje i (nebo až) na Dedeník :-))))))))

tebe Dede obdivuji, musí to být hodně jiné psát divadelní hru, než třeba povídku... jinak někomu to nesedí, ale já moc ráda divadelní hry také čtu (co třeba takový Čapek, žejo... hehe, nebo Shakespeare), nečiní mi to problém a klidně si to hezky užiju v posteli

drobnosti - hrozně se mi líbí ty trika, ty jsou prostě božíííííí... s osvětlením problém vůbec nemám, spíš trochu se zvukem, mně už to tady v počítači prostě víc zhlasit nejde, ono záznamové zařízení prostě bylo trochu dál od scény - a hlavně když se diváci smějí, tak moc či vůbec neslyším

P.S. co bude s tou hrou „Pomoc, babička se vdává“????? název převelice budí mou zvědavost a láká mne

a pravidelná čtvrteční pozvánka na Vaví 105-ku => http://www.vave.biz/index.php/105-x148/-2016/484-povolebni

0 0
možnosti
OJ

M. Beda

10. 11. 2016 10:51
Re: jooooooooooo - plus AVÍZO

a úplně jsem zapomněla napsat, že už předem gratuluji k představení ve Dvoře - to už není žádná zapadlá víska :-))))

0 0
možnosti
ZL

Z. Lika

10. 11. 2016 8:08
To je bezvadné :-)

Hrát divadlo - jestlipak to, Dede, patří k tvým splněným přáním? :-) A podle mě hrát divadlo na vsi je náročnější než v ND, protože vy se tam se svými diváky denně potkáváte, že.

Ohledně té příručky "divadlo snadno a rychle" jsem si vzpomněla na Čapkovo "Jak se dělá divadlo" a popisoval to tam dosti podobně :-)

A sukces to musel být, když už se hrnou objednávky na další štace.

Opravdu blahopřeji, pro lidi jsou tyhle akce jako živá voda a vždycky tím žije celá obec. Takže se budu těšit na další "kus" :-)

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 10:24
Re: To je bezvadné :-)

Liko, já nevím, jestli to bylo mé přání - já jen stála na hraně kluzkého svahu a Kristýna do mě strčila:)) Ale teď mě to opravdu baví - a fascinuje mě, jak se nádherně umí rozvít moje myšlenky a text v osobě herce... :)

0 0
možnosti
ZM

Z. Matylda

10. 11. 2016 7:56
Ochotníkům fandím,

je to báječná aktivita pro ně i pro dědinu.

Dede, viděla jsem obě hry a moc se mi líbily. Že bys změnila povolání?

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 10:25
Re: Ochotníkům fandím,

Rozšiřuju záběr:))

Děkuju!

0 0
možnosti
ZD

Z. Dalmi

10. 11. 2016 7:16
Gratuluji,

muselo to být docela adrenalinové. Přeji úspěch i v dalších představeních.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 10:26
Re: Gratuluji,

Díky Dalmi. Důležité bude teď to představení ve Dvoře - pak se uvidí, kam vyrazíme dál:))

0 0
možnosti
ZX

Z. Xerxová

10. 11. 2016 7:06
hezký den

hezký čtvrtek všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) těm, co dneska něco slaví, přeji vše nej nej. A těm, co potřebují pofoukat bolístka na těle či na duši, držím palečky, ať je brzy líp.

Tak to máme návrat Vave, tak to máme návrat Dede - to se mi to líbí :o)

Dede, jste dobré. Je moc fajn, když vesnice žije. A velké díky všem, kteří se o to starají.

0 0
možnosti
DR

D. Ruščáková

10. 11. 2016 10:12
Re: hezký den

Víš, ono je to u nás asi stejné jako jinde - je tu skupina tak 30 aktivních lidí, kteří se všude potkávají, od zastupitelstva až ke strašidlům na halloweenské bojovce pro děti (Letos přišlo 90 dětí! Dělala jsem startovní čarodějnici:)) A jak jednou do tohoto soukolí strčíš ruku, tak se už vezeš:)))

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz