24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

BTW: Maastricht

Každý ví, že v Nizozemí mají Holanďané větrné mlýny, tulipány a placatou zemi, po které všichni jezdí na kole. Na kole tu ovšem jezdí i všichni Limburčané, byť jejich země je podstatně méně placatá...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Lex 14.11.2017 8:07

Malé OT s dotazem.

Ajvi byla minulé pondělí na preventivním očkování. Celé roky vždy dbám na to, abych místo vpichu řádně promnula a promasírovala, ale tentokrát jsem měla ještě hodně povinností, tak jsem z ordinace bleskem vyběhla a než jsme došly k autu, tak se myšlénka vytratila. Po týdnu, v neděli ráno jsem s hrůzou zjistila, že Ajvi váhavě kráčí ze schodů, jinak je sjede jako blesk. Ohmatala jsem ji a v místě vpichu našla,velký tvrdý placek, jako moje dlaň. Hned včera jsem byla u doktora a naordinoval Aescin na vstřebání otoku a místně Lioton. Máte někdo zkušenosti a třeba ještě nějakou další radu? I babskou? Ráda bych ji toho zatvrdlého otoku zbavila co nejlépe a nejrychleji.

D. Ruščáková 14.11.2017 8:28

Re: Malé OT s dotazem.

Nemám, naštěstí. Takže jen držím palce!

Š. Matyášová 14.11.2017 9:06

Re: Malé OT s dotazem.

co jí píchli? Dávala bych studený obklad - suchej chlad - ledovej polštářek-gelovej, ,obalenej a přiloženej....

Z. Matylda 14.11.2017 9:45

Re: Malé OT s dotazem.

Podobně mizernou zkušenost jsem měla s očkováním proti psincáku u Borůvky a Světlušky. Nechodíme na cvičák, tak ho už neočkujeme.

A. Lex 14.11.2017 12:23

Re: Malé OT s dotazem.

Děkuji za držení palců a rady.

A. Lex 14.11.2017 7:57

Tak o kultuře

naší společnosti - to je diskuse na mnoho hodin. Ano, uvítala bych a moc bych uvítala, kdyby lidé byli u nás, v Česku, k sobě ohleduplní nejenom na silnicích, kontra cyklostezkách ve městě. Také jsem "podobojí", ale na silnicích se s bicyklem nepohybuji. Pud sebezáchovy zatím funguje. Ale nedovedu si představit pohybovat se na kole po městě Brně. Za prvé je Brno v kopcovité kotlině, takže furt kopce, za druhé - třicet let brněnskými politiky (napříč politickým spektrem) slibované cyklostezky.... no, to je pojem z okruhu bájí a pohádek. Takže jezdit na kole po Brně, je pouho pouhý masochismus kombinovaný se sebevražednými úmysly.

Horší je, že pohybovat se pěšky po lesních cestách i turisticky neznačených bývá risk, kvůli agresivním cyklistům, kteří nevlastní na kole ani zvonek. Ale to už je uzavřený kruh, který nás vrací k ohleduplnosti našeho obyvatelstva.

D. Ruščáková 14.11.2017 8:20

Re: Tak o kultuře

Alex, skutečně je to jen a jen otázka ohleduplnosti. Všude.

Měli jsme jednou rodinné setkání v Hradci Králové a tak jsme se v neděli odpoledne vydali - s kočárkem a malým na dětském kole - na vycházku podél Labe. My a asi tak tisíc dalších lidí:)) Bylo hezky, byla neděle... A co myslíš? Tímto davem se musely po úzké cyklostezce prodírat dost šíleným tempem (podle Matyldy:)) "ti šlachovití v oblečcích", převážně na silničních kolech. Cyklostezka je tu prostě chodníček kolem Labe, kočárky a děti na kolech různých velikostí byly ten den hlavními vozidly. Všichni jsme se snažili jim včas uhýbat, ale s tou jejich rychlostí a razancí... Pokud si chtěli "zamakat", asi byla lepší v tuto dobu jiná trasa. Pokud prostě potřebovali jet právě tudy, museli počítat se zdržením. Nepočítali:)) Ano, je to celé otázka obyčejné ohleduplnosti.

T. Zana 14.11.2017 8:31

Re: Tak o kultuře

Ještě trochu jiný příklad z Prahy. Na Příkopech (!) udělali před 2 - 3 roky cyklostezku. A sice tak, že ubrali kus vozovky. Vypadá to tak, že je cyklostezka, řada zaparkovaných aut, vozovka o málo širší než cyklostezka, řada zaparkovaných aut v protisměru.

V praxi to vypadá tak, že a) po cyklostezce nikdo nejezdí (nevím proč, třeba je to jinudy lepší?), b) pokud přijede jakékoliv další auto, které by rádo zaparkoval (pošta aj., jsou jich spousty), parkuje na chodníku. Báječné.

Z. Matylda 14.11.2017 7:30

No já nevím

My tady cyklostezky máme. Ležíme na trase cyklostezky Brno-Vídeň. Nekopírují úplně silnice (jako že by vedly hned vedle), ale jsou velmi dobře značené. Přesto na rozbitých silničkách často potkávám cyklisty (hlavně ty sportovní v barevném oblečku, nejběžnější typ je šlachovitý starší chlap), kteří MUSÍ jet po silnici, i když cyklostezku mají 50 metrů vedle silnice. Proč proboha nemůže jet po té cyklostezce a musí se motat na silnici, kde se stěží vyhýbáme se zemědělskou technikou?

Jinak souhlasím s tím, že bez cyklostezek je větší provoz na kole téměř nemožný.

D. Ruščáková 14.11.2017 7:36

Re: No já nevím

Matyldo, stejně si tiše až nahlas nadávám ve Dvoře - my nejsme cyklostezkový kraj (jediná vede od Kuksu k Hradci), ale přece jen zřídili cyklostezku vedle hlavního příjezdu do města, kde nejen jezdí veškerý autotranzit městem, ale staví se vedle továrna, takže mraky náklaďáků a bývá tu pekelné bahno. A kde, myslíš, že jezdí většina cyklistů? A to je ta silnice tak úzká, že se za každým cyklistou tvoří kolony.

No, teď už je to v pořádku, po necelých dvou letech tu cyklostezku zase rozkopali, takže cyklisté jsou opět šťastně mezi námi... :(

Z. Xerxová 14.11.2017 6:38

hezký den

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :o) ...

V létě 1996 jsme byli dva týdny v létě v Holandsku. A zírali jsme na "cyklistickou společnost"... Stezky pro kola všude, cyklisti všude, odložená kola všude... poprvé jsem viděla vysoké praporky na dětských kolech...

U nás se hodně lidí neumí chovat. Když si vezmu, kolik cyklistů v horách potkáme tam, kde z důvodu ochrany přírody nemají co dělat...

Z. Xerxová 14.11.2017 6:40

Re: hezký den

jak je na tom tvoje bílá kulhavá potvůrka ??

D. Ruščáková 14.11.2017 7:33

Re: hezký den

Potvůrka už od neděle nekulhá a tak bere krátké vycházky na vodítku jako zásadní porušení jejích psích práv:))

Jo a abychom se ty minulé dny nenudili, tak se ukázalo, že jí ty léky způsobují... no, živá střeva :P Ne úplný průjem, ale jen krůček od něj, takže jsme se psiskem, které by se mělo šetřit, museli ven dokonce i dvakrát za noc. Naštěstí už léky nebere, kulhání se neobnovilo a střeva se pomalu uklidňují:))

A. Lex 14.11.2017 8:01

Re: hezký den

Pořád držím palce, aby vše dobře dopadlo a hlavně, aby jsi Ty byla po takovém "zápřahu" nadále k použití <3 .

Z. Maw 14.11.2017 12:19

same dobre zpravy :)

T. Zana 14.11.2017 12:42

Re: hezký den

Tak sand dobrý :-)) Přeju (vám oběma) pevné zdraví a pevné nervy!