30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Zastaralé pokuty

Nenechte svého psa řídit vozidlo!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
E. Zvolánková 26.9.2023 12:33

Jo a nedá mi to, přidat ještě pár totálních bizárů, co jsem našla...V Indianě je zákonem daná hodnota "Pí" 4 a nikoli 3,14... Na Havaji mají děti zákonem přikázáno poslouchat rodiče, na Floridě je zákonem zakázáno souložit s dikobrazem a v jednom městě v Idahu nesmíte současně jezdit na žirafě a přitom rybařit8-o;-D;-D Jooo, ještě že nemáme precedentní právoR^

T. Zana 26.9.2023 12:30

Vyloženě roztomilé, moc jsem se pobavila R^.

I když... připomnělo mi to poněkud zarážející zážitek: ty záchody pro všechna pohlaví. Vypadalo to tak, že úzká místnůstka, na jedné straně dveře od záchoda, na druhé (tj. naproti těm dveřím) pisoár.

No, byla jsem hotová velmi rychle...

E. Zvolánková 26.9.2023 12:38

Mě tuhle pobavilo jedno řešení na označení veřejného WC na jakémsi českém nádraží. Aby zachovali korektní označení s ohledem na těch "50" pohlaví a přitom mohli zachovat jen dvoje záchody, je tam označení "s pytlíkem" a "bez pytlíka"

T. Zana 26.9.2023 13:47

;-D;-D

A. Zemanová 27.9.2023 9:14

;-D

E. Zvolánková 26.9.2023 12:29

Krásný den všem a díky Georgi za vtipné čtení. Jojo, australské, stejně jako americké a britské právo je precedentní, takže jakmile o něčem rozhodne soud, je to v podstatě jako zákon, takže pak vznikají takové paskvily, jakože třeba pod pohrůžkou pokuty nesmíte dělat ksichty na svého psa (prý mají v Oklahomě), nebo v Kanadě dostanete pokutu za příliš hlasité projevy vašeho papouška, v GB nesmíte jít po chodníku a nést přitom prkna, v nějakém městě v Arkansasu mají psi zákaz štěkání po 18. hodině. Jinde v Americe je zase všem zvířatům zakázáno pářit se v okolí škol. Je toho tolik, co se dá najít. Já jsem kdysi viděla ze školního okna na stromě páření holubů. Být někde v Americe, práskla bych je poldíkům a zajímalo by mě, zda by dostali pokutu;-D;-D;-D

Z. Jenny 26.9.2023 12:05

Hezké,dnes zábavné, včera (dříve) prekérní. :-)

Jednou jsem po sametovce dělala kontrolu komunikací v obcích,které chtěly penízky na opravu a tak jsem v jedné,trpělivě vysvětlovala,proč vést jejich evidenci,ne všechno bylo obecní, že áno. Tak říkám podívejte na zákon o pozemních komunikacích z roku ..., dále cituji: "ten my nemáme, my jsme všechny předrevoluční zákony daly do sběru,protože už neplatí néé?! " Mno, nic,taky zábavný přístup.;-D

Z. Jitur 26.9.2023 9:58

Zajímavé téma, kolik asi dalších zastaralých, ale stále platících předpisů by se našlo i jinde?

A. Zemanová 26.9.2023 9:13

Troubení jsem vždy považovala za výstražný signál, případně jako výraz leknutí, rozhořčení a vyjádření nespokojenosti: "kam čumíš, pitomče", "co to děláš, idiote", "chceš nás oba zabít, blbče", a tak podobně. Tady na vesnici jsem zjistila, že troubení může být i navýsost pozitivní projev, znamenající "ahoj, jedu okolo tvého domu", případně "ahoj, už jedu zpátky".

Zvláštní kapitolou pak bylo výrazné "zdravení" papírového policajta mnohými, ba přemnohými řidiči, který stál v zatáčce kousek od naše domu. Byl tam dobře rok a pak jednoho dne zmizel neznámo kam. Jestli ten bohulibý čin vykonal někdo ze sousedů, pak z celého srce děkuju a lituju, že jsem se o to nepostarala už dávno já.

Milý Georgi, děkuju za zajímavý článek. Zajímalo by mě, jaké zastaralé předpisy (nejen dopravní) jsou platné u nás. Asi bychom se také pobavili. Nebo ne? :)

Z. Matylda 26.9.2023 6:59

A to jsou roztomilé pokuty :-)

Z. Xerxová 26.9.2023 6:35

hezké úterý všem Zvířetníkům a zvířátkům :-)

krásné dopravní předpisy, zastavil se při jejich čtení čas...