20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


VíP: Aneb Víkendový pokecník

17.12.2022

Letos v době Adventu jsem si dala jedno předsevzetí – a to, nedat se strhnout každoročním vánočním shonem. Navodit si doma tu pravou vánoční atmosféru, rozložit dekorace, napéct cukroví, dát do pořádku byt, ale nezapomenout na návštěvu vánočních trhů, užít si Mikuláše, setkání s přáteli, vypravit se do některého kostela za jesličkami, popřípadě najít ještě nějaké jiné akce, vztahující se k Vánocům. Adventní čas má čtyři neděle, já vám předkládám též čtyři adventní zastavení:

Zastavení první – v rámci návštěvy hřbitova, jsem cestou zhlédla trh na Andělu.

Vánoční trhy, Anděl, Praha

Moc se mi líbil adventní věnec – ze jmelí; sliny se mi sbíhaly u stánku s rybami – konkrétně nad uzeným úhořem. Zahřála jsem se vánočním punčem.

Zastavení druhé – Mikuláš – vlastně jsem ve Vršovicích potkala jen jednoho – ale po prosbě o fotku to stálo za to. Co si pamatuji, když jsem byla malá, nikdy k nám čerti nepřišli, ale i tak z nich mám respekt, a to do dneška. A tak jsem nejprve nad společnou fotkou zaváhala :-).

Mikulášské foto

Zastavení třetí – areál Žlutých lázní, na pravém břehu Vltavy, je letos nasvícen více než 400 000 LED světýlky, které září na 3D sochách s motivy Vánoc a Prahy. Světlo – to je podstata života, energie… symbol jasu, osvícení. Využíváme ho pro naši bezpečnost, nebo jako prvek v architektuře.

Světla o adventu

Expozice tisíců světel vás vtáhne do nádherného pohádkově vánočního světa. Všude kolem zní koledy, nebo také Smetanova Vltava – ve večerní atmosféře se všemi světly kolem a Vltavou za zády, je to opravdu nádherný zážitek.

Zastavení čtvrté – ve čtvrtek před třetí adventní nedělí na náměstí Míru. Je podvečer, všude září světla a stánků je určitě více, než v předchozích dvou letech. Lidí tak akorát.

Vánoční trhy, náměstí Míru, Praha

Tenhle trh mám z těch pražských asi nejraději, vždycky na mne působí takovým komorním, příjemným a klidným dojmem. Tentokrát ochutnám horkou medovinu a k ní domácí tvarohovou buchtu. Pokukuji po stáncích, i letos se povede koupit nové mini ozdobičky – hvězdu, kouličku a medvídka. Už se těším, až je přidám k těm, co jsou již naaranžované doma na stole, uvnitř proutěného věnce…

Zdroj:

https://svetlavypraveji.cz/?gclid=EAIaIQobChMIpobJkqTn-wIVg9J3Ch2QNQolEAAYASAAEgLWv_D_BwE

https://www.zlutelazne.cz/program/svetla-vypraveji_779/

https://www.prague.eu/cs/detail-akce/32118/svetla-vypraveji?back=1

Foto: Jitur; č. 19, 20, 36 a 37 staženo z Internetu. Další fotky si můžete prohlédnou níže v klikacím okénku nebo přímo zde na Rajčeti.

Jitur Neviditelný pesKONTAKT na Liku z redakce Zvířetníku je zde více... 
ARCHIV ZVÍŘETNÍKU od února 2010 do prosince 2013 najdete na stránkách Dagmar Ruščákové DeDeník
HLEDÁTE POMOC PRO NALEZENOU VEVERKU?
Vše potřebné zjistíte zde...
Víte, jak správně psát - a to nejen na Zvířetník? Podívejte se do Nápovědníku !