4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

VELKÁ BRITÁNIE: Na obzoru stále tvrdý brexit?

Tak se zase nedohodli. Ano, další, už sedmé kolo jednání mezi Evropskou unií a Británií o pobrexitových vztazích, v pátek skončilo opět bezvýsledně. Bylo to prý jasné už od čtvrtka. Taky se oba hlavní vyjednávači, Michel Barnier a David Frost, pak dokonce vzájemně veřejně obvinili z nechuti ke kompromisům.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Pravda 27.8.2020 11:39

Nejvíce vypovídající o celém článku je poslední odstavec. Tam je hned vidět jak se autor názorově profiluje a veškerá slova co napsal předtím jsou jen omáčka k tomuto názoru. Dále je zajímavá poznámka o pravidlech WTO. Rozhodně je znát, že mezi pravidly trhu WTO a pravidly trhu EU jsou zcela jinak (se)šněrovaná.

V. Čermák 26.8.2020 18:31

No a Čechy beztrestně zamordují přímo na ulici..Rv

J. Kanioková 26.8.2020 18:11

Souhlas R^

S. Sidlichovsky 26.8.2020 16:22

The UK sees a deal with the pacific nation as a ‘stepping stone’ in its bid to join the wider Comprehensive and Progressive Agreement for Trans-Pacific Partnership free trade area, with Japan representing the largest trading partner in the multi-nation bloc.

S. Sidlichovsky 26.8.2020 16:20

Mluvčí britské vlády:

‘We have reached consensus on many of the major elements of a deal including in areas like digital, data, financial services that go beyond the EU-Japan deal.”

Telegraph má nyní akci: přístup k obsahu za 1 GBP týdně po dobu 6 měsíců.

V. Braun 26.8.2020 16:06

No tak doufám, že si Britové s Japonskem a spol vyjednají alespoň takové podmínky, jaké nyní pro Británii platí v rámci uzavřené obchodní dohody EU-Japonsko. Ono se totiž nejedná o nějaké nové extra dohody, ale Británie musí uzavřít alespoň jakést takés náhrady za současné obchodní smlouvy EU.

J. Ganaur 26.8.2020 13:25

Britové bez Poláků, Rumunů a Bulharů nejsou schopni ani sklidit ovoce a zeleninu.Britové pákistánského původu to mají na háku.;-DGoodbye Great Britain.:-(

Z. Lapil 26.8.2020 13:24

Mě operoval (nic extra vážného) nějakej Arab nebo kýho čerta. Nemám, co bych mu vytknul, i česky mluvil naprosto dostatečně.

J. Ganaur 26.8.2020 13:15

Aneb, proč se nechat ošetřovat pákistánskými lékaři, ne?

A. Renjascu 26.8.2020 13:10

Ano dobře si vzpomínám na portugalského rybáře, španělskou řidičku autobusu, rakouskou důchodkyni... už tenkrát jsem byl proti a dnes bych byl opět. Kdyby to byla EHS, tak to by bylo jiné. A domnívám se, že podobně o tom smýšlí většina Britů. To nebylo jen zjednodušující kampaní, to bylo předně zkušeností s molochem.

Z. Lapil 26.8.2020 12:38

Máte v úvaze jen jednu stranu rovnice: lepší než CO?

Z. Lapil 26.8.2020 12:19

Proč vyčůranost? Když na to mám (nebo mi to dokonce proplatí pojišťovna), jdu do lepšího obchodu.

Z. Lapil 26.8.2020 12:18

Nebylo to náhodou tak, že EU říkala "nejdřív vystupte, pak se budeme bavit o podmínkáchů?. Dokonce mám dojem, že bylo argumentováno Lisabonskou smlouvou...

A proč už Britové nepráskli dveřmi? Jestli pro vás odchod ze spolku znamená přerušení veškerých styků, tak lituju vaše sousedy.

J. John 26.8.2020 11:44

Je skvělé, že již brzy tyto plačtivé komentáře budou minulostí a Británie bude jednat racionálně, bez nutnosti pořizovat se štras-bruselským papalášům, na jejichž jednání se také perfektně hodí citát jistého politika: "Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky"..

J. Plzák 26.8.2020 11:42

Proč ještě neexistuje v ČR spolek, který by se zabýval obchodními vztahy, které nastanou a jak je utvářet, až skutečně dojde k definitivnímu rozchodu.

Bylo by to ku prospěchu nám i Britům.

J. Plzák 26.8.2020 11:38

Radovat se, že vyhlášením něčeho budu teprve druhý poškozený, to může je vůl. Že jo, pane Šejna!

Kromě toho, kromě jiným, se tímto snaží EU ukázat taky nám, jak by to s námi dopadlo, kdybychom chtěli vystoupit.

EU je spolek odporných francouzských a německých politiků, kteří chtějí obnovit, respektive nastolit nadvládu svých zemí nad Evropou.

M. Miky 26.8.2020 11:18

Pan Jůn nejdříve na ČRo prorokoval, že žádný Brexit nebude, neboť britský lid jde nadšeně vstříc šťastným EU zítřkům, tedy až na pár fuj pravicových fuj fašistů. Potom začal označovat voliče pro Brexit za nevzdělané vidlácké primitivy, kteří se nechali jednorázově zblbnout. Ale že druhé referendum všechno spraví. Místo toho volby/referendum drtivě vyhrál Johnson nad antisemitským bolševikem Corbynem. Teď panu Jůnovi zbývá už jen poslední pohádka o tom, jak zlí brexitáři sabotují dohodu s bodrými molodci z Bruselu. V ideologickém světě pana Jůna je všechno tak krásně jasné...

Možná by na veřejnoprávním rozhlase měli místo ideologa dát prostor někomu, kdo nabídné pohled pod povrch a z více stran, než jen kolovrátek o tom, že pan Jůn nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem.

R. Lávička 26.8.2020 11:15

Vyčůranost ??

S. Sidlichovsky 26.8.2020 10:31

Podle Liz Truss - ministryně mezinárodního obchodu - paralelně probíhají obchodní jednání s Japonskem (tam je pravděpodobné, že smlouva bude ještě tento týden - viz https://www.holyrood.com/news/view,uk-could-seal-trade-deal-with-japan-this-week-despite-liz-truss-stilton-demandsmo), s Jižní Koreou, Austrálií, Novým Zélandem, USA (tam se to na chvilku zadrhlo na těch chlorovaných kuřatech) a Kanadou. Podle Liz Truss všechna jednání probíhají úspěšně.

Spíše bych měl strach o ten přebytek obchodní bilance EU s UK ve zbožové výměně. 95 miliard. Kolik mil. je za tím přebytkem evropských pracovních míst? Ale to je těm bruselským vašnostům úplně jedno - ti preferují trest pro UK, aby už nikdo nedostal podobnou ideu.

M. Šejna 26.8.2020 10:18

Až bude EU kolabovat víc, než Británie, pak nejspíš ano. Zatím víc kolabuje Británie. Už také proto, že britské zdravotnictví je nechvalně proslavené po celé EU.

Moje dcera donedávna žila v Londýně. Teď se radši s manželem přestěhovali do německého Wiesbadenu. O přestěhování rozhodl hlavně Brexit.

Když chtěla moje dcera v k doktorovi, radši si koupila letenku do Prahy a nechala se vyšetřit a léčit u nás. Její manžel - Němec - takto létal za ošetřením domů do Německa. Britským nemocnicím a ordinacím se obloukem vyhýbali.

J. Ganaur 26.8.2020 10:15

Čas se krátí, takže už brzo uvidíme.Zaprognózuji si.Po tvrdém brexitu dojde k úžasnému rozmachu VB.Pak se zdejší trollové pominou z hlásání czexitu.Také to ovšem může být velký průšvih, a pak za fšéééchno bude moci "Štrasbrusel".Na první možnost bych nevsadil ani eurocent natož penci.

J. Nevrkla 26.8.2020 10:13

Tím začátkem jsem ironicky citoval větu z toho článku, měl jsem to dovysvetlit, sorry.

S. Sidlichovsky 26.8.2020 10:12

Pane Nevrklo, říkáte to naprosto přesně

M. Šejna 26.8.2020 10:11

Volič hlasuje zjednodušeně. Proto se vybírají jednoduchá hesla. Vy jste si toho nevšíml?

Brexitáři měli na svých protiunijních plakátech polského instalatéra. Proto se o něm zmiňuji.

M. Šejna 26.8.2020 10:08

Vy si trošku protiřečíte.

Na začátku jste tvrdil, že hrozí pro Brity nepřijatelný tvrdý brexit. Asi máte krátkou paměť. Tvrdý Brexit byl původně vlhkým snem brexitářů. Chtěli odejít bez jakékoli dohody se "zlou Unií".

Teď najednou je prý pro brexitáře tvrdý brexit nepřijatelný? To jsou věci, že?

Já jsem byl původně pro setrvání Británie v EU. Teď jsem ale tvrdý Brexitář. Chci, aby už vypadli z EU a neprudili.

Vy - původně tvrdí Brexitáři - najednou vbláte po dohodě se zlou Unií. Kouzlo nechtěného?

J. Nevrkla 26.8.2020 10:02

Nemyslím si, že se jim až tak hodí. Až bude EU kolabovat více než Británie, lidi pochopí.

M. Šejna 26.8.2020 10:01

Opravdu?

Chcete nám sdělit, že Britové nejprve vystoupili z EU a teď chtějí dohodu s EU?

Něměli to náhodou Britové udělat opačně?

Ale hlavně: proč už sakra Britové nepráskli dvěřmi a neoznámili tvrdý Brexit bez jakékoli dohody, když tímto hard-Brexitem od začátku vyhrožují?

J. Nevrkla 26.8.2020 10:00

EU se prostě děsí dalších odchodů, tak to chce Britům maximálně znepříjemnit, ať to stojí, co to stojí. Je to ubohé, tady už nejde o nějakou vyhodnost kro obyvatele, ale jen o udržení si moci pro unijni mocipany. Už jim hodně teče do bot. Ale tohle dlouho nezvládnou, jako komunisté koncem osmdesátých let.

S. Sidlichovsky 26.8.2020 9:54

V roce 2017 Barnier nakreslil takovou pyramidu, kde na spodku pyramidy byla - dle Barniera - smlouva EU - Kanada jako ta nejhorší varianta pro UK. Když na to Britové kývli, tak to Barnier stáhl. Věřte jim byť jedno slovo, ale na vlastní nebezpečí.

J. Nevrkla 26.8.2020 9:31

Třeba požadavek na podřízení se unijnimu právu. Britové chtějí mít obdobnou dohodu, jako má EU s Kanadou. EU to odmítá. Proč?