Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VELKÁ BRITÁNIE: Na obzoru stále tvrdý brexit?

Tak se zase nedohodli. Ano, další, už sedmé kolo jednání mezi Evropskou unií a Británií o pobrexitových vztazích, v pátek skončilo opět bezvýsledně. Bylo to prý jasné už od čtvrtka. Taky se oba hlavní vyjednávači, Michel Barnier a David Frost, pak dokonce vzájemně veřejně obvinili z nechuti ke kompromisům.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Foto

V10í76t 95P21r39a15v76d98a

27. 8. 2020 11:39

Nejvíce vypovídající o celém článku je poslední odstavec. Tam je hned vidět jak se autor názorově profiluje a veškerá slova co napsal předtím jsou jen omáčka k tomuto názoru. Dále je zajímavá poznámka o pravidlech WTO. Rozhodně je znát, že mezi pravidly trhu WTO a pravidly trhu EU jsou zcela jinak (se)šněrovaná.

0 0
možnosti
JG

J96. 55G56a15n14a55u47r

26. 8. 2020 13:25

Britové bez Poláků, Rumunů a Bulharů nejsou schopni ani sklidit ovoce a zeleninu.Britové pákistánského původu to mají na háku.;-DGoodbye Great Britain.:-(

0 0
možnosti

No a Čechy beztrestně zamordují přímo na ulici..Rv

0 0
možnosti
JJ

J34i81ř85í 11J65o68h38n

26. 8. 2020 11:44

Je skvělé, že již brzy tyto plačtivé komentáře budou minulostí a Británie bude jednat racionálně, bez nutnosti pořizovat se štras-bruselským papalášům, na jejichž jednání se také perfektně hodí citát jistého politika: "Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky"..

0 0
možnosti
JP

Proč ještě neexistuje v ČR spolek, který by se zabýval obchodními vztahy, které nastanou a jak je utvářet, až skutečně dojde k definitivnímu rozchodu.

Bylo by to ku prospěchu nám i Britům.

0 0
možnosti
MM

M64i39k22y 32M89i76k10y

26. 8. 2020 11:18

Pan Jůn nejdříve na ČRo prorokoval, že žádný Brexit nebude, neboť britský lid jde nadšeně vstříc šťastným EU zítřkům, tedy až na pár fuj pravicových fuj fašistů. Potom začal označovat voliče pro Brexit za nevzdělané vidlácké primitivy, kteří se nechali jednorázově zblbnout. Ale že druhé referendum všechno spraví. Místo toho volby/referendum drtivě vyhrál Johnson nad antisemitským bolševikem Corbynem. Teď panu Jůnovi zbývá už jen poslední pohádka o tom, jak zlí brexitáři sabotují dohodu s bodrými molodci z Bruselu. V ideologickém světě pana Jůna je všechno tak krásně jasné...

Možná by na veřejnoprávním rozhlase měli místo ideologa dát prostor někomu, kdo nabídné pohled pod povrch a z více stran, než jen kolovrátek o tom, že pan Jůn nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem, nesouhlasí s Brexitem.

0 0
možnosti
JG

J22. 14G48a50n56a34u70r

26. 8. 2020 10:15

Čas se krátí, takže už brzo uvidíme.Zaprognózuji si.Po tvrdém brexitu dojde k úžasnému rozmachu VB.Pak se zdejší trollové pominou z hlásání czexitu.Také to ovšem může být velký průšvih, a pak za fšéééchno bude moci "Štrasbrusel".Na první možnost bych nevsadil ani eurocent natož penci.

0 0
možnosti
JP

Brexit bez dohody se hodí eurounijním politikům stejně, jako covid 19.

0 0
možnosti
Foto

Opravdu?

Chcete nám sdělit, že Britové nejprve vystoupili z EU a teď chtějí dohodu s EU?

Něměli to náhodou Britové udělat opačně?

Ale hlavně: proč už sakra Britové nepráskli dvěřmi a neoznámili tvrdý Brexit bez jakékoli dohody, když tímto hard-Brexitem od začátku vyhrožují?

0 0
možnosti
JN

Hrozí pro Brity nepřijatelny tvrdý brexit. Pro EU je přijatelný bez problémů? Vždyť EU do Británie exportuje podstatně více než Británie do EU. To samozrejme politiky EU nijak nevzrušuje, takovým problémům svých výrobců jsou na hony vzdáleni.

0 0
možnosti
Foto

To je úplně jedno. Jde o dodržování norem společného trhu. Britové budou muset při vývozu do EU plnit normy EU. EU bude muset při vyvozu do GB zas plnit normy GB. Proto se jedná hlavně o udržení společných norem.

Jenže Britům evropská pravidla nevoní, takže budou mít jiná. Tím se uzavře trh oběma směry a zároveň zanikne celní unie.

0 0
možnosti
JV

Barva vlasů zajisté nerozhoduje o inteligenci, nicméně je zarážející, že v USA i v Británii šéfují blonďáci.:-)

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz