25.6.2024 | Svátek má Ivan


Diskuse k článku

VÁLKA: Putin s jihem Ukrajiny už nepočítá?

Sledujeme-li vývoj na ukrajinské frontě v posledních měsících, situace na jihu Ukrajiny (nepočítaje Krym) začíná připomínat západní břeh řeky Dněpru na podzim minulého roku, kdy se ruská vojska po postupném stahování nakonec rozhodla Cherson a s ním celý západní břeh Dněpru vyklidit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Cícha 29.3.2023 7:31

Což vlastně jásro problému neni v Donbasu a potažmo vzato v Maijsanu? ?

V. Církva 28.3.2023 19:57

To je nějaká ironie, nebo jak to nazvat? Nemám pocit, že by Rusové z jihu odcházeli.

J. Vintr 28.3.2023 15:31

Rusi bojují především proti USA. Američani musí dostat pořádně za uši, aby je přešly choutky na další provokace. Jinak to Ukrajinou neskončí. Rusko je obklopeno ještě dalšími státy, které jde proti němu poštvat....

J. Hejna 28.3.2023 10:52

"Zatím víme, že toho až zase tak moc nevíme."

Ale přání je otcem myšlenky.

V. Kolman 28.3.2023 8:58

.....k použití jaderných zbraní.

Že by Ruský generální štáb riskoval, že bude vzápětí "uničtožena" Moskva, Petrohrad...... a další velká ruská města???

V. Kolman 28.3.2023 8:46

Jak tyto úvahy o stavu financí amerických bank souvisí s válkou a tím, že "Putin s jihem Ukrajiny už nepočítá?" ???????

A. Renjascu 28.3.2023 7:00

Tak z článku to co píšete úplně tak nevyplývá, protože se tam píše, že čínské investice masivně rostou a překonaly investice Německa, Japonska...To co se uvádí jako větší investice Taiwanu jsou investice ve zpracovatelském průmyslu. Jinak se tam uvádí, že získat přesné data není jednoduché a že nejkomplexnější má asi ČNB. ČLR je pro ČR samozřejmě z hlediska obchodu významnější partner než Čínská republika. Jinak Evropu jsme zas tak moc Číňanům neprodali (i když to Volvo byl průšvih a Číňané se na něm naučili vyrábět automobily), ale spíše jsme jim zcela přenechali výrobu mnoha segmentů průmyslu tím, že jsme z nich vycouvali či tím, že mezinárodní kapitál chce neustále generovat zisky i za cenu, že zničí průmysl na celém kontinentu. To co je rozprodané je ČR, která se tím dostala do naprosto podřízeného postavení vůči dominantním ekonomikám EU a světa obecně. Dříve se takovému postavení říkalo kolonie a třetí svět, ale v new speaku se tomu říká závislá ekonomika. To je výsledek budování demokracie pomocí mezinárodního i národního uplácení (zpočátku možná i naivity) všech představitelů ČR, kteří ze soběstačné země vyrobili toto dominium...

A. Teply 27.3.2023 23:20

Nevím, kdo hodí bobek. Není navíc zřejmé, že to bylo jen z Fialové hlavy.

EU takové množství munice vyrobit nezvládne - minimálně ne rychle - a Zelenský ji chce na jarní protiofenzívu (letošní...). Taky EU chybí suroviny - a žadonit u Ruska nebo Číny...

Takže munici nejspíš EU koupí od Číny. Číňané jsou především obchodníci - takže dodají (pokud se s Putinem nedohodli jinak). Ale vzhledem k tomu, že Rusko v zásadě nebrání dodávkám západních zbraní Ukrajině (to mi přijde hodně zvláštní...), tak munici dodá Čína a zaplatí EU (tedy daňový poplatník).

V. Čermák 27.3.2023 23:19

Tak Rusko je poraženo jen ve Vaší hlavě. To ovšem nestačí...;-D

V. Čermák 27.3.2023 23:14

Vy jste takový uDivený Svazáček...;-D

A. Teply 27.3.2023 23:06

Přehrada zničena nebyla, protože to Rusové svým postupem znemožnili.

Trik, kdy zloděj křičí "Chyťte zloděje !" je prastarý - a byl zjevně použit i tady. Obdobně jako u S300, která dopadla v Polsku.

Ale ukázalo se, kdo byl v tomto případě ten zloděj...

P. Diviš 27.3.2023 22:56

Výsledek:Zničena nebyla. Keců měly obě strany co opice moči.

P. Diviš 27.3.2023 22:55

Vy jste takový ubrecený Jasánek.

P. Brecík 27.3.2023 22:45

Krásná agitka - jak od Jasánka. Já našel odborný na téma: Jsme v pérdeli, pane hrábě: .... V kolapsovém stavu se může ocitnout až skoro 190 bank v USA. Současná tržní hodnota aktiv US bankovního systému je podle studie o celé dva biliony !! dolarů nižší než jejich hodnota účetní.

Jednotlivé banky drží majetek, dlouhodobé vládní dluhopisy nebo hypoteční zástavní listy, jehož cena v důsledku výrazného růstu úrokových sazeb napříč ekonomikou dramaticky klesla. V jejich účetnictví je ovšem stále vykázána cena před tímto propadem. Vychází z předpokladu, že banky budou dané cenné papíry držet až do splatnosti.

To není zaručeno, jak ukázal případ zmíněné Silicon Valley Bank. Ta musela část svých cenných papírů prodat za tržní cenu, tedy pod původní, účetní cenou, aby měla na výplatu peněz vkladatelů. Tím spustila lavinu přecenění z účetní na tržní cenu. Zároveň vyslala veřejnosti signál, že je v úzkých, když musí – zjevně nouzově – svůj majetek prodávat pod (účetní) cenou.

P. Brich 27.3.2023 22:28

Takže agitace - souhlasím. Jako agitace trochu drahé pro daňové poplatníky;-O

O. Kaucký 27.3.2023 22:21

Ti mu na tenhle nápad asi hodí „bobek”.

A. Teply 27.3.2023 22:01

Vzhledem k tomu, že to definoval jako "mimo EU" - tak určitě ne.

A. Teply 27.3.2023 21:55

Že přehrada bude zničena - na tom se shodovaly obě strany a neustále o tom mluvily. Jen každá z toho obviňovala toho druhého.

Ukrajina: přehradu chce zničit Rusko, aby krylo svůj ústup

Rusko: přehradu chce zničit Ukrajina, aby poškodila bránící se ruské jednotky

Rusko z Chersonu ustoupilo - a přehrada zničena nebyla. Tj. ukrajinské obvinění se nepotvrdilo. Vzhledem k životní důležitosti Krymskému kanálu pro Krym zničení ruskou stranou ani nedávalo smysl.

Ukrajina použila zatopení několikrát (Kyjev, Bachmut), přehradu Nová Kachovka intenzivně bombardovala. Nemohu samozřejmě 100 % vyloučit, že Ukrajina jen blufovala. Ale minimálně Rusy o úmyslu přehradu zničit přesvědčili - i proto z Chersonu Rusko rychle ustoupilo.

J. Kostelanský 27.3.2023 21:41

Za 12 let školní dochádzky jste se naučil jen bla bla bla? 8-o 8-o 8-o ? ? ?

V. Církva 27.3.2023 21:40

Jo to je skvělá bitva, válčit proti prohnilému Západu co kupuje při slušných výdělcích plyn a ropu a nechat se skoupit rozpínající se Čínou co má zálusk na svoje bývalá území a kupuje si i ta nebývalá.

Jen se tomu správně říká idiocie. Největší pravdou tohoto článku je že nejlíp se z toho má Čína. Teda pokud Západ nepochopí o co tu jde a nepomůže mu to vzpamatovat se.

Ale to nehrozí. Západ si teď sype popel na hlavu, žije demonstracemi a zákazy CO2. Jinými slovy blbci jsou všichni ti co mají kus země v Evropě, a USA.

Číňané ale nemusí být tak bystří a podnikaví aby takové magory porazili, ať už jde o Rusko nebo EU.

J. Kostelanský 27.3.2023 21:39

;-D;-D;-D R^R^R^

J. Kostelanský 27.3.2023 21:36

Dobré ráno, pane Diviši. :-)

V. Církva 27.3.2023 21:34

Tak je snad naprosto správné aby se země se stamiliony obyvatel a velkou chudobou a přitom i mnoha sympatickými a inteligentními lidmi dostala nahoru. Indii to přeju.

Přál bych to i Číně kdyby nebyli bolševici co kradou a skupují a zneužívají benevolenci liberálů.

V. Církva 27.3.2023 21:25

Tvoje IQ diagnostikováno. Argumentačně skvěle vybalancované.

V. Církva 27.3.2023 21:22

Tak především děkuji za odkazy. Bohužel potvrzují moje chmurné předpoklady. TajWan k nám přináší know-how a zaměstnává lidi, a Čína skupuje co se dá.

Všechno možné, kromě Slavie (dobrá) a Mounfieldu (tak nakonec potřebují prodat víc čínského zboží) především nemovitosti. Z těchto "investic" teda rozhodně radost nemám. A ten kdo ví jak chodí dnešní svět, a jak skvělá věc je nákup řeckých přístavů nebo švédských automobilek nebo firmy KUKA, musí chrochtat blahem - nad tím jak jsme Evropu prodali čínským bolševikům.

Z odkazů: "Platí to především pro ty čínské ("investice"), které často nejsou investicemi v pravém smyslu, ale spíše skupováním majetku a různými akvizicemi"

"Zatímco třeba podle agentury CzechInvest, která zprostředkovává hlavně průmyslové investice, neinvestovala Čína v minulých letech v Pardubickém kraji ani korunu."

https://cs.wikipedia.org/wiki/Zpracovatelsk%C3%BD_pr%C5%AFmysl

V. Církva 27.3.2023 21:04

Tak každá akce která pomůže odkrýt čínskou bolševickou tvář se počítá. Čím dřív, tím líp.

V. Církva 27.3.2023 21:01

Tak budoucnost odhadovat neumím. Rusko už je ale poraženo dávno. Samo sebou. Ukrajina vyhrává a Západ se ještě může rozhodnout.

V. Církva 27.3.2023 20:55

Máte zvláštní představu o okupaci a být okupován. V roce 1968 jste a) souhlasil s bolševickou okupací a Marta Kubišová byla teatrální a zaprodaná Západu? Nebo b) by jste býval souhlasil s bolševickou okupací a Marta Kubišová byla zkrachovalá existence placená Západem?[>-]

V. Církva 27.3.2023 20:49

Tak Západ ale demokratické země vůbec nemají bezmaznou trpělivost. Takže taky myslím, že dlouhý konflikt pro Ukrajinu není výhodný.

J. Prečuch 27.3.2023 20:23

K smíchu je celá lidská civilizace, akorát Mužík je z jiného důvodu než frantik či amík.