27.5.2024 | Svátek má Valdemar


VÁLKA: Kremelské barbarství

26.11.2022

Jsou to válečné zločiny nejhoršího kalibru. Ničím jiným záměrné útoky ruské armády proti ukrajinským zdravotnickým zařízením nejsou. Nedávno ruští okupanti dokonce zabili novorozence v porodnici v Záporoží. Odporný hnusný čin!

Kremelské barbarství potvrzuje i zpráva Světové zdravotnické organizace (WHO). „WHO dosud prověřila 703 útoků na zdravotnická zařízení, ke kterým došlo od začátku války před devíti měsíci. Je to porušením mezinárodního humanitárního práva a válečného práva,“ řekl podle zprávy ČTK ředitel evropské pobočky Světové zdravotnické organizace Hans Kluge na tiskové konferenci v Kyjevě, kde se potkal se členy ukrajinské vlády. Tato zpráva by neměla zapadnout bez patřičné reakce. Renomovaná světová instituce nezávisle na ukrajinských vyšetřováních potvrdila, že ruští vojáci zaútočili na více než sedm set ukrajinských zdravotnických zařízení.

Podle mého názoru Rusové záměrně bombardují či raketami ostřelují ukrajinské civilní objekty. I když Moskva tvrdí opak, tak je jasné, že lže, protože omyl je prakticky vyloučen. Ostatně lhaní je jednou z hlavních zbraní Rusů, a pokud oni něco řeknou, tak opak bývá pravdou. V historii už byla Moskva mnohokrát usvědčena ze lži, například při katyňském masakru nebo sestřelení jihokorejského letadla v roce 1983.

Nevěřím fakt tomu, že ze strany Rusů se v případě útoků na civilní objekty nejedná o úmysl. Kdyby zasáhli jednu dvě nemocnice, to by se ještě dalo pochopit, že došlo k chybě. Ale přece není možné, aby neúmyslně zasáhli tak velké množství zdravotnických zařízení. Tomu, že by ruští rakeťáci a letci byli tak neschopní a netrefili v tolika případech správné cíle, snad nevěří ani ti největší putinovští nohsledi. Omyly jsou zkrátka vyloučeny. A zbývá tedy záměr, zastrašit ukrajinské obyvatele a zlomit jejich vůli k odporu proti okupantům..

Z výše uvedených důvodů jsem proto rád, že Evropský parlament prohlásil Rusko za stát s teroristickým režimem. Z Čechů hlasovali proti jen tři zoufalci Hynek Blaško, Ivan David a šéfka komunistů Kateřina Konečná. Tomu se však nelze divit. Kolaborantské a vlastizrádné partaje SPD a KSČM totiž nehájí české zájmy, ale jsou loutkami Kremlu.