21.5.2024 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

USA: Už zase ty americké volby (2)

Po Trumpově volební porážce v roce 2020 a jeho následné narcistické show trvající až do ledna 2021 měla před sebou GOP dvě možnosti, jak na situaci reagovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kubáč 22.2.2024 15:43

Zase se mi vybavil rozhlasový rozhovor s Igorem Lukešem, který jsem osobně slyšel, že Donald Trump nemůže vyhrát prezidentské volby, protože pan Lukeš nezná nikoho, kdo by jej volil.

V. Konecna 21.2.2024 20:53

Ten clanek pana Zamazala je jak vystrihnuty z Rudeho Prava. Disgusting.

M. Pivoda 21.2.2024 13:49

Do amerických prezidentských primárek 2024 zasahují i jiné vlivy. Technologický boj, prostřednictvím technologie AI, se tam již projevil.

Jak? Příkladem aplikace dnes už technologicky realizovatelné minulé sci-fi, pomocí čehož se technologicky zdatní jedinci pokoušeli manipulovat letošní americké prezidentské primárky ve státě ... - záměrně zamlčím. Technologie umělá inteligence, AI, tam rozeslala mnoho falešných telefonátů, aby lidé k primárkám vůbec nechodili, což mělo oslabit jednoho politického protivníka. Záměrně nesděluji koho (tzn. buď Donalda Trumpa či Josefa Bidena), abychom udrželi koncentraci čtenářů na technologii AI, nikoliv na politiku.

Vybírám z nedávného rozhovoru s odborníkem na AI (odborníkem na dřívější dominantní přístup k AI, symbolickou logiku) Gary Marcusem (= a professor emeritus at NYU): ... Když se ho zeptám, co ho motivuje, okamžitě odpoví: „Lidé, kteří provozují dnešní AI, se ve skutečnosti tolik nestarají o to, co byste mohli nazvat zodpovědnou AI, a že důsledky pro společnost mohou být vážné.“ ... "... Mnohé bude obtížné napravit. Byli jste varováni."

Svět se dnes rychle vyvíjí, návrat do minulosti už není možný. Možný návrat k tradicím dnes lze už jen na papíře, nikoliv v realitě.

J. Hlásny 21.2.2024 12:57

Pane Zamazale, možná jsem zaujatý, ale celý článek na mne působí, že jej autor napsal po přečtení několika článků o dění v USA. Touhle metodou můžete klidně zítra napsat "fundovaný" článek o novém způsobu zdění z cihel a pozítří o chovu dojnic. Nechci dělat chytrého, ale cesta k novinářské slávě vede ( stejně jako v jiných oborech) přes skromnost, usilovné studium a učení se od zkušenějších. Tenhle článek na mne budí dojem, že bez Vás se v té Americe neobejdou. Škoda, že ten článek nenapsal český novinář, žijící dlouho v USA a který si pamatuje co se stalo dříve a ukáže na souvislosti a důsledky. Tomu bych věřil.

Nechci Vás urazit, ani se Vás dotknout - jste dospělý člověk, za své činy si zodpovídáte sám a víte proč jste to napsal a v této formě. Čili je to Vaše věc a reakce čtenářů jistě nebudou jednotné. A navíc - vůbec bych se nedivil, kdybyste se při osobním setkání jevil jako sympatˇák.

Nemusí Vás můj názor zajímat, ale jste pro mne prototyp současného novináře. Škoda, rád bych četl něco lepšího.

F. Hasek 21.2.2024 10:20

Jestliže si ti amíci zvolí zase tu chodící mrtvolu , budu se muset zamyslet , jestli zvítězila nenávist a prohrál zdravý rozum. Ta chodící mrtvola přeci nevládne!!!

V. Němec 21.2.2024 21:41

Mám dojem, že v USA prezident nevládne stejně. Faktem je, že silná osobnost může ovlivnit trendy. Poslední, kdo chtěl vládnout podle svého, byl JFK blahé paměti, ale jak taky dopadl. Mimo jiné ve velmi kritické situaci jednal rázně, ale uměl nakonec i v něčem ustoupit a diplomaticky se domluvit. Reagan byl taky silný, rozhodný, ale uměl i jednat.

Dnes mají všichni před očima fialovo a vzájemně se štenkrují a povzbuzují, jak co rychleji do pekla.

A. Renjascu 21.2.2024 9:23

Věta...A nabízí se otázka, zda série žalob podaných na Donalda Trumpa opravdu měla za cíl znemožnit jeho kandidaturu, anebo zda naopak měla maximálně nabudit jeho sektu a zajistit, aby Trumpa v primárkách neporazil některý z pro Bidena více nebezpečných uchazečů... by měla patřit k zlatým perlám české mainstreamové, dezinformační a kolaborantské žurnalistiky...

V. Mokrý 21.2.2024 9:13

No, hlavně ten barnumský cirkus okolo nich.

Doufejme, že se to nepřenese do ČR !

R. Holub 21.2.2024 4:32

Jak dlouho p. Zamazal zil v Americe? Snazil jsem se najit na wikipedii co studoval, kde zije,.., bohuzel jsem neuspel. DeSantis je italskeho puvodu (nikoliv hispanskeho). Rikat o nem ze "poníženě „přilezl ke křížku“, to je temer ubohost, kdyz priznal jasnou porazku po Iowe. Nechci byt jizlivy, neni ale nahodou p. Zamazal mlady absolvent politologicke humanitni university?