23.4.2024 | Svátek má Vojtěch


Diskuse k článku

USA: Trumpistická lůza!

Tak konečně vím, na co jsem se ten večer v televizi díval. Jasně mi to vysvětlil pan Roman Joch, sám sebe nazývající „paleokonservativec“, v článku „Nejostudnější president USA“ (LN 8.1.2021).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kulheim 10.1.2021 13:41

Volby jsou součástí demokracie. U nás byly za komunistů také volby. Hlasy byly přesně spočítané. Tak si představujete volby v demokratické společnosti? Na komunistické šíbry, jako vy, jsou volby k ničemu.

Demokracie je především individuální svoboda, odpovědnost sám za sebe a svou rodinu a respekt ke svobodě jiného.

J. Nový 10.1.2021 14:39

Bohužel právě demokracie je bezbranná proti různým soudruhům Urbanům a jiným neomarxistům. :-/

V. Kvasnička 10.1.2021 14:51

Máte to trochu pomíchané - volby u nás za komunistů nebyly skutečné volby (asi budete souhlasit?).

Volby v USA v mnoha státech (např. ta pro Trumpa nešťastná PA) řídili dokonce republikáni. Mluvit pak o jejich zfalšování, když se mi nelíbí výsledek, je zoufalost.

No a když někdo začne už dlouho před volbami vyhlašovat, že 'je můžu prohrát jedině v případě, že budou zfalšované', tak je vlastně předem vyloučeno, že by jejich pro něj nepříznivý výsledek akceptoval. A to je přece v přímém rozporu se základními principy demokracie. Spoustě verbálních demokratů tady na NP to ale z nějakého důvodu nevadí, prostě měl vyhrát jejich kůň a bylo by vše OK.

J. Vintr 10.1.2021 17:09

Demokracie je především v tom, že všechny strany hrají fair podle všeobecně přijatých pravidel hry. Pokud jedna strana švindluje, už to není demokracie a pak na to ta strana, která hraje podle pravidel, nutně doplatí.

J. Nový 10.1.2021 14:38

Prostě přijmout výsledek voleb?

Stejně jako po zvolení Trumpa prezidentem? Jako po zvolení Zemana prezidentem? Nebo jako po zvolení Lukašenka prezidentem?

Vy snad ani nevíte, co vlastně píšete ;-D

V. Braun 10.1.2021 21:29

Ve všech výše uvedených případech byl výsledek voleb přijat. Co tam máte dále?

K. Křivan 10.1.2021 17:41

V demokracii ano, ale když jsou volby tak okatě socialisticky ukradené tak to není demokracie.

J. Urban 10.1.2021 12:17

Trump uz nejmene dva mesice pred volbami vedel, ze budou zfalsovane. Tedy vedel, ze budou zfalsovane, pokud prohraje. Jiste by se na to nasel psychiatricky vyklad. O cloveku, ktery zije v zajeti svych predstav - napr., ze je stabilne genialni, jak v jednom projevu o sobe prohlasil - a nechce nebo spis neni schopen prijimat realitu takovou, jaka je. A tim to vlastne konci. Neni jedineho objektivniho dukazu o podvodech, pravda, je par hlasu pro Trumpa od jiz zesnulych volicu. Frustrovani lide potrebuji sveho vudce a spasitele, kdysi Adolf a Benito, dnes treba Andrej a Donald. U autora clanku jde o trochu neci jineho, nez o hledani spasitele, jde o podporu destabilizace demokracie jako takove kdekoliv, kdykoliv a jakkoliv. Tedy i za pomoci dmeagigie a snusky lzi, kterymi se jeho clanky stabilne vyznacuji. O moralni urovni autora svedci napr. to, jak se tetelil blahem nad tim, ze demokraticky zvoleni zastupci americkeho lidu se vazne obavali o sve zdravi a zivoty tvari v tvar zfanatizovane luze.

J. Urban 10.1.2021 12:22

Mimochodem, autore, proc vlastne lezelo to americke politicke panstvo na zemi, kdyz podle vas to byl rodinny vylet s detickami na Capitol? Vidite, jak se sam usvedcujete ze lzi, tak jste tupy.

J. Vintr 10.1.2021 17:13

Politici obecně nemají vůči voličům čisté svědomí a v této situaci měli kongresmani za "Demokraty", kteří se chystali posvětit volební podvod, svědomí černé jak bota.....

J. Kulheim 10.1.2021 13:48

Podle mého názoru, zesnulý volič nemůže volit. A těchto volbách odevzdalo dokonce pár takových voličů. A úplně náhodou volili demokraty.

Máte k tomu nějaké vysvětlení?

P. Kohoutek 10.1.2021 14:34

Zajímavé, nebylo to spíš naopak?

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/mrtvi-volici-usa-prezidentske-volby-republikani-podvod-manipulace-trump-biden_2011162000_ban

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/trump-pensylvanie-volby-hlasy-podvod-korespondencni-hlasovani.A201223_164408_zahranicni_jhr

J. Vintr 10.1.2021 17:17

S mrtvými voliči by Demokrati mnohamilionový Trumpův náskok nezvrátili. Na to museli použít mnohem efektivnější způsoby výroby falešných voličských hlasů a museli ještě Trumpovi mnoho milionů hlasů ukrást a předat je Bidetovi.....

L. Mohout 10.1.2021 11:57

Nevím,ale asi by někdo měl oprášit výbor pro neamerickou činnost. Tím mám na mysli i BLM zamlčující zločiny tmavců anebo metoo se svými zločiny proti lidskosti a zdravému rozumu.

D. Bystriansky 10.1.2021 10:53

Biden započal usmiřování... policii zasahující v Kapitolu obvinil z rasismu!

https://www.washingtonexaminer.com/opinion/bidens-toxic-racial-remarks-show-he-is-still-not-prepared-to-be-president

T. Kohout 10.1.2021 10:45

To je ale šplechtů! "...marxisticko-nacistická ideologie." - to je ale "dobrý" výmysl. Přitom fakta jsou prostá a bez konspirací, např.:

1) BLM je zločineckou skupinou typu našich Vyšehradských jezdců z 50. let

2) Metoo - je parta ženských, které se s postupujícím životem zbláznily

3) trumpistická lůza je parta lidí, která se nechala nachytat člověkem, který už od narození byl špatný a holt takoví lidé si u jistých typů nacházejí obdiv. Hodně zločinců i vrahů má své fan kluby a toto není nic jiného.

Dávat tomu ideologický nátěr je pochybné. To je podobné, jako když vrah z časů "komunistických" říká, že nebyl vrah, ale bojovník. Proti. Podobně i zloději všeho druhu. Tenkrát zloděj, nyní také.

J. Urban 10.1.2021 12:27

To vite, autor ma sice jasno, pravdu ale nikoliv. Ta ovsem u soudruhu a clenu Klubu pratel ceskeho pohranici, nebyla nikdy oblibena.

K. Křivan 10.1.2021 12:28

"...marxisticko-nacistická ideologie." no, nacisti byli druhem socialistů, a základem socialismu je marxismus.

"Vrah říšského protektora, Reinharda Heydricha" z doby protektorátu byl co ? Parašutista, bojovník ?

Kdo zabíjel členy zločinecké organizace KSČ nemohl být vrah.

D. Stirsky 10.1.2021 10:43

Znovu opakuji, že nejhorší na to vše je, že jede o spor mezi dvěma regulérními dědky. Trumpovi bude 75 let a Bidenovi je nyní 78. Už 12 let jsem seniorským dobrovolníkem, sám jsem čerstvým seniorem. A tak vím, ŽE ŠEDOVLASÍ SENIOŘI S HŮLKAMI ZLÉZAJÍCÍ APLY JSOU REKLAMNÍ BLUD. Má mamka mně říkala: Počkej, až ti bude 50. to si uvědomíš, jak najednou - zpočátku pomalu - pak rychleji ti začnou ubývat síly. Fyzické i psychické. Nejsem žádný lazar, pracuji, ale sám vidím, jak už to určitě není to, co bývalo. To si ti oba dva dědkové myslí, že tu budou věčně? Ano, mohou udivovat zářivým chrupem, během či skákáním, ale jednak dnes PR agentury dokáží mnohé a pak: PSYCHIKU NEOŠÁLÍ. Na to zatím žádný omlazující lék není. Občas někdo uvede Churchilla: V r. 1940 mu bylo 66 a zde už platí, že každý rok se počítá. A v r. 1945 už také Stalinovi moc nestačil, o Rooseweltovi, jenž byl mladší ale hodně nemocný, ani nemluvě. I Stalin už byl starý a i proto se jeho paranoia stala patologickou s tála tisíce a tisíce mrtvých.

J. Vintr 10.1.2021 11:26

Nesuďte jiné lidi podle sebe. Každý z nás je na tom jinak. Myslite že třeba všichni lidé, kteří se dožijí věku kolem stovky, jsou posledních dvacet let života fyzičtí a duševní invalidé?

R. Brzák 10.1.2021 12:04

podstatný je čas strávený u velké moci nad lidmi - to je základní vliv na rozvoj paranoidního v mysli člověka (nikoliv anděla). Proto je demokracie nejlepší ze špatných možností - protože umožňuje časté střídání kádrů - a v tom ideálním případě i silnou zpětnou vazbu (prostřednictvím médií a potažmo voličů dávajících najevo svůj názor a volbu).

Nejlepší možnost je neexistence moci nad druhými lidmi - tedy anarchokapitalismus. Jenže ten je v současné době, která je typická velkým podléháním strachu (což vede k volání po utužování moci státu), v podstatě nemožný...

K. Křivan 10.1.2021 12:31

Masaryk měl 68 let, když se stal presidentem.

D. Bystriansky 10.1.2021 10:11

Nástup "padesátých let" v USA? Politický analytik CNN Joe Lockhart v pátek uvedl, že prezident Trump by se měl zbytku světa „vyhýbat“ a po jeho odchodu by s ním nikdo neměl obchodovat.

Joe Lockhart z CNN. "Každá země, která se s ním pokusí spolupracovat, bude naším nepřítelem." Patříte k Mar A Lago? Jste diskvalifikováni z civilizované společnosti. “

https://www.washingtonexaminer.com/news/cnn-trump-business-shunned

https://www.washingtonexaminer.com/opinion/bidens-toxic-racial-remarks-show-he-is-still-not-prepared-to-be-president

J. Vintr 10.1.2021 10:29

Nastupující totalita má dnes možnosti, o jakých se dřív bolševikům ani nemohlo zdát. A kdyby si s něčím nevěděli rady, čínští soudruzi se s nimi jistě ochotně podělí o své zkušenosti....

P. Aron 10.1.2021 10:39

Je to děsivé a ještě horší mi přijde kolik lidí u nás se nechalo nachytat na anti-Trump propagandu. Já si ještě moc dobře pamatuji jak dštilo Rudé právo nenávist na Ronalda Reagana !

S. Sidlichovsky 10.1.2021 11:22

R^R^R^

Ale už jsem to zadal 3x a nic se nezobrazilo, tak jestli se to objeví někdy později, tak mě prosím omluvte

K. Křivan 10.1.2021 12:20

Až se dočtu, že politický analytik CNN Joe Lockhart byl na ulici zastřelen, tak bouchnu zbytek lahví Bohemky. Je to asi 7 flašek od Silvestra. To by neměl být problém, se do toho svinstva trefit ?

J. Urban 10.1.2021 13:11

Jasne, zatocit s nim, pekne po bolsevicku! Nesmi projit! Blbecku.

J. Vintr 10.1.2021 9:36

Jak ukazují další události, ta provokace v Kapitolu měla ještě další účel s velkým dopadem na celou společnost. Dnes už jsou jakékoliv projevy sympatií k prezidentu Trumpovi a nebo zmínka o volebních podvodech okamžitě onálepkovány jako podpora násilí. Tím to určitě neskončí. Další šikana nebo trestní postihy budou jistě následovat.

M. Šejna 10.1.2021 9:45

Jaká provokace u Capitolu?

Místní skalní trumpovci to označili za rodinný výlet nebo za spořádánou exkurzi. Tak tu nevykládejte cosi o provokaci.

;-D