19.8.2022 | Svátek má Ludvík


USA: Trumpistická lůza!

9.1.2021

Tak konečně vím, na co jsem se ten večer v televizi díval. Jasně mi to vysvětlil pan Roman Joch, sám sebe nazývající „paleokonservativec“, v článku „Nejostudnější president USA“ (LN 8.1.2021).

Díval jsem se na řádění „trumpistické lůzy“ před Kapitolem. Případně v Kapitolu. Sídle Kongresu USA. Tak to mne nenapadlo. Zapnul jsem si ČT a pak přepínal na další kanály včetně CNN, Deutsche Welle, Al-Džazíry, na Rusy jsem přepnul, ale pořád to vypadalo stejně.

Z dálky něco jako manifestace či pohled na dřívější plnou turistickou sezonu na Pražském hradě anebo v Krumlově. Lidí jako much, plná schodiště. Jen mne mátly ty různé vlajky USA a jiných států federace a pak nějaké úplně neznámé, kterými kdekdo zuřivě mával.

Občas fotím, a tak jsem porovnával rámec většiny záběrů, zvláště ČT 1. Kameraman to bral dobře. Takhle nějak natáčel, tedy takovým pohledem a stylem, jako když v roce 1920 režíroval bolševický agitátor Nikolaj Jevreinov v Petěrburgu k výročí revoluce velkolepou masovou performanci Dobytí Zimního paláce. Ta se dodnes podvodně vydává za skutečný dokument.

Bohužel, televizní reportér ČT z Washingtonu to měl těžké. V rámci „notiček“ a politické korektnosti vykládal o pravicových nacistických bojůvkách. Ovšem když se občas ohlédl přes rameno, musel přiznat, že to vypadá poněkud jinak. Mezi kamerou a Kapitolem s obsazeným schodištěm demonstranty by zachyceny v obraze dvojice či skupinky procházejících se mladých i starších osob, často v doprovodu dětí. Mezitím se proplétaly podivné figury, pomatenců, a exhibicionistů, jaké my jsme prvně viděli v Praze až na prvních pochodech homoušů, leseb, bisexuálů a dalších podobných zvaných Prague Pride.

Na obrázcích v ČT se celkem nic až na nadávky na Trumpa nedělo, takže hup jinam a taky na YouTube. No, tak tam byla vidět poněkud nepočetná a poněkud rozpačitá ochranka vzdorující davu, který se chtěl dostat do Kapitolu a vysvětlit poslancům a senátorům, co si o presidentských volbách myslí. Chabá obrana, evidentně nepříliš nadšená z úlohy bránit voličům v jejich „autentické schůzce s voliči“ Trumpa, povolila.

Zatímco lžireportéři a lžikomentáři líčili postup demonstrantů Kapitolem, jako by šlo o reportáž z bitvy o Stalingrad, kde se bojuje i o jednotlivé místnosti, záběry na obrazovce je jaksi chytali při lžích.

Ne, že by tam jistě nebylo určité množství magorů a lauzrů, kteří se vyskytují všude. Ovšem slova o rozzuřených a násilných demonstrantech, ničících vše kolem sebe, doprovázená záběry lidí, kteří v sálech chodí pěkně mezi „muzejními červenými šňůrami“ na mosazných sloupcích, stojích volně na podlaze, a jak jakýsi muž v uniformně napomíná „trumpistického lůzra“, aby šel ihned na tu šňůru (jako u nás na hradech a zámcích), k čemuž se přidávají další členové „trumpistické lůzy“ ukazuje, kam se až euroamerická novinařina dostala.

Byl-li doposud vrcholem této politicky korektní novinařiny reportér jisté americké televize, tvrdící do kamery, že je situace klidná, a za ním hořely baráky a lumpenproletariát vykrádal obchody, tak tady to bylo ještě o něco lepší.

Pohled na americké politické panstvo, které právě chce prohlásit na amerického presidenta Joea Bidena, za nímž stojí totalitní a marxisticko-nacistická ideologie, jak leží na zemi a třese se, byl nezapomenutelný.

Jistě, takhle nevypadá klasická demokracie. Která by nám měla být příkladem. Ale, s prominutím, kecy našich politiků, včetně Saši Vondry, že byli „zděšeni a překvapeni“, ukazuje, jak už všichni lžou. Většina lidí na světě nebyla překvapena. Naopak. I obchodníci ve Washingtonu předem zakryli výlohy a zabarikádovali vchody.

Oproti „světovým politikům“ totiž věděli, že volby presidenta USA jsou velice pravděpodobně „cinknuté“. A že je o tom přesvědčena velká část 74 milionů 222 958 voličů Donalda Trumpa. Kteří jsou v posledních letech neustále uráženi, ponižováni a označováni za „vidláky z venkovanů, za nevzdělance a, fašisty a rasisty. A kteří už toho začínají mít akorát tak dost. Z toho, co jsem za svůj život zažil a naučil se, byla tahle „Vzpoura davů“ (viz Ortega y Gasset) jen předehrou dalších dějů.

Abraham Lincoln prý řekl: „Můžete dlouhodobě lhát některým lidem a můžete krátkodobě lhát všem lidem. Nemůžete ale dlouhodobě lhát všem lidem.“ A tady už se lže až příliš dlouho. A hecují se davy, vytváří se nová šlechta a noví nevolníci a část elit touží po neomezené moci. Jako Lenin, Hitler, jako Mao.

Ostatně, milý Sašo, mohu-li ti po třiceti letech ještě tykat, dovedeš si představit, co by se dělo, kdyby volby takhle těsně vyhrál Trump?

Tak by noviny nejpravděpodobněji měly titulky „Washington hoří“.Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!