Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

USA: Trumpistická lůza!

diskuse (471)

Tak konečně vím, na co jsem se ten večer v televizi díval. Jasně mi to vysvětlil pan Roman Joch, sám sebe nazývající „paleokonservativec“, v článku „Nejostudnější president USA“ (LN 8.1.2021).

Díval jsem se na řádění „trumpistické lůzy“ před Kapitolem. Případně v Kapitolu. Sídle Kongresu USA. Tak to mne nenapadlo. Zapnul jsem si ČT a pak přepínal na další kanály včetně CNN, Deutsche Welle, Al-Džazíry, na Rusy jsem přepnul, ale pořád to vypadalo stejně.

Z dálky něco jako manifestace či pohled na dřívější plnou turistickou sezonu na Pražském hradě anebo v Krumlově. Lidí jako much, plná schodiště. Jen mne mátly ty různé vlajky USA a jiných států federace a pak nějaké úplně neznámé, kterými kdekdo zuřivě mával.

Občas fotím, a tak jsem porovnával rámec většiny záběrů, zvláště ČT 1. Kameraman to bral dobře. Takhle nějak natáčel, tedy takovým pohledem a stylem, jako když v roce 1920 režíroval bolševický agitátor Nikolaj Jevreinov v Petěrburgu k výročí revoluce velkolepou masovou performanci Dobytí Zimního paláce. Ta se dodnes podvodně vydává za skutečný dokument.

Bohužel, televizní reportér ČT z Washingtonu to měl těžké. V rámci „notiček“ a politické korektnosti vykládal o pravicových nacistických bojůvkách. Ovšem když se občas ohlédl přes rameno, musel přiznat, že to vypadá poněkud jinak. Mezi kamerou a Kapitolem s obsazeným schodištěm demonstranty by zachyceny v obraze dvojice či skupinky procházejících se mladých i starších osob, často v doprovodu dětí. Mezitím se proplétaly podivné figury, pomatenců, a exhibicionistů, jaké my jsme prvně viděli v Praze až na prvních pochodech homoušů, leseb, bisexuálů a dalších podobných zvaných Prague Pride.

Na obrázcích v ČT se celkem nic až na nadávky na Trumpa nedělo, takže hup jinam a taky na YouTube. No, tak tam byla vidět poněkud nepočetná a poněkud rozpačitá ochranka vzdorující davu, který se chtěl dostat do Kapitolu a vysvětlit poslancům a senátorům, co si o presidentských volbách myslí. Chabá obrana, evidentně nepříliš nadšená z úlohy bránit voličům v jejich „autentické schůzce s voliči“ Trumpa, povolila.

Zatímco lžireportéři a lžikomentáři líčili postup demonstrantů Kapitolem, jako by šlo o reportáž z bitvy o Stalingrad, kde se bojuje i o jednotlivé místnosti, záběry na obrazovce je jaksi chytali při lžích.

Ne, že by tam jistě nebylo určité množství magorů a lauzrů, kteří se vyskytují všude. Ovšem slova o rozzuřených a násilných demonstrantech, ničících vše kolem sebe, doprovázená záběry lidí, kteří v sálech chodí pěkně mezi „muzejními červenými šňůrami“ na mosazných sloupcích, stojích volně na podlaze, a jak jakýsi muž v uniformně napomíná „trumpistického lůzra“, aby šel ihned na tu šňůru (jako u nás na hradech a zámcích), k čemuž se přidávají další členové „trumpistické lůzy“ ukazuje, kam se až euroamerická novinařina dostala.

Byl-li doposud vrcholem této politicky korektní novinařiny reportér jisté americké televize, tvrdící do kamery, že je situace klidná, a za ním hořely baráky a lumpenproletariát vykrádal obchody, tak tady to bylo ještě o něco lepší.

Pohled na americké politické panstvo, které právě chce prohlásit na amerického presidenta Joea Bidena, za nímž stojí totalitní a marxisticko-nacistická ideologie, jak leží na zemi a třese se, byl nezapomenutelný.

Jistě, takhle nevypadá klasická demokracie. Která by nám měla být příkladem. Ale, s prominutím, kecy našich politiků, včetně Saši Vondry, že byli „zděšeni a překvapeni“, ukazuje, jak už všichni lžou. Většina lidí na světě nebyla překvapena. Naopak. I obchodníci ve Washingtonu předem zakryli výlohy a zabarikádovali vchody.

Oproti „světovým politikům“ totiž věděli, že volby presidenta USA jsou velice pravděpodobně „cinknuté“. A že je o tom přesvědčena velká část 74 milionů 222 958 voličů Donalda Trumpa. Kteří jsou v posledních letech neustále uráženi, ponižováni a označováni za „vidláky z venkovanů, za nevzdělance a, fašisty a rasisty. A kteří už toho začínají mít akorát tak dost. Z toho, co jsem za svůj život zažil a naučil se, byla tahle „Vzpoura davů“ (viz Ortega y Gasset) jen předehrou dalších dějů.

Abraham Lincoln prý řekl: „Můžete dlouhodobě lhát některým lidem a můžete krátkodobě lhát všem lidem. Nemůžete ale dlouhodobě lhát všem lidem.“ A tady už se lže až příliš dlouho. A hecují se davy, vytváří se nová šlechta a noví nevolníci a část elit touží po neomezené moci. Jako Lenin, Hitler, jako Mao.

Ostatně, milý Sašo, mohu-li ti po třiceti letech ještě tykat, dovedeš si představit, co by se dělo, kdyby volby takhle těsně vyhrál Trump?

Tak by noviny nejpravděpodobněji měly titulky „Washington hoří“.

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Ondřej Neff
23. 7. 2024

Co by se stalo, kdyby se Crooks trefil? Tak především bychom měli jinou ikonickou fotografii...

Václav Vlk st.
23. 7. 2024

Stačí číst „západní“ noviny a weby a najdete tam milion úvah o tom, proč jsme tam, kde jsme, jak z...

Tomáš Zdechovský
23. 7. 2024

Hnutí ANO už stačilo vynaložit mnoho energie v přesvědčování veřejnosti o tom, že vůbec není...

Lukáš Kovanda
23. 7. 2024

Predikční platformy, jako je PredictIt, jež umožňují sázet na výsledek prezidentského klání jako...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
20. 7. 2024

Volání po odvaze má svoji druhou stranu mince, totiž nářek nad absencí odvahy, nářek nad...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Benjamin Kuras
20. 7. 2024

Žalobcem je list New York Times, a o odmítnutí poskytnout ke zveřejnění korespondence s šéfem...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

Lidovky.cz, ČTK
22. 7. 2024

Požár skládky pneumatik v Lovosicích na Litoměřicku, kde hořelo od pondělního večera, byl v úterý...

ČTK, Lidovky.cz
23. 7. 2024

Na letecké základně Kuchyňa u Malacek na západním Slovensku přistály první dvě stíhačky F-16 pro...

Lidovky.cz, ČTK
23. 7. 2024

Americká viceprezidentka Kamala Harrisová má podporu dostatečného množství delegátů pro zajištění...

Petr Kamberský
23. 7. 2024

Zrychlení staveb s novým zákonem nepřijde, říkají zasvěcení – a leckdo hodí hroudu po ministrovi,...

ČTK, Lidovky.cz
23. 7. 2024

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz