10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

USA: Trumpistická lůza!

Tak konečně vím, na co jsem se ten večer v televizi díval. Jasně mi to vysvětlil pan Roman Joch, sám sebe nazývající „paleokonservativec“, v článku „Nejostudnější president USA“ (LN 8.1.2021).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Břízová 10.1.2021 10:07

Dovolila bych si poznamenat, pane Šejno, že jste nějak nepochopil co tu pan J. Vintr napsal.

V. Zurek 10.1.2021 11:14

;-)R^

J. Kulheim 10.1.2021 11:04

Pan Šejna má selektivní chápání.

D. Bystriansky 10.1.2021 11:13

R^

V. Braun 10.1.2021 11:26

Máte pravdu, tak dlouho Trump provokoval až to někteří jeho následovníci převedli do praxe útokem na parlament. Žádný div, že to má vliv i na sympatie k Trumpovi.

J. Nový 10.1.2021 11:53

Celé jeho volební období jste ho nenechali v klidu a jen do něj ryli. To, co se stalo je jen důsledek vašeho nenávistného chování, vy "liberální demokraté" (dříve označovaní jako komouši)-

J. Vintr 10.1.2021 17:25

Proč si myslíte, že všichni lidé, kteří se v inkriminované době vyskytovali v okolí Kapitolu, byli Trumpovi příznivci? Účastníky demonstrace nikdo nekádroval, mohl tam přijít kdo chtěl. Ani červená čepice a transparent s Trumpovým jménem ještě neznamená, že jde o Trumpova příznivce. Klidně to může být i jeho nepřítel.

J. Kalina 10.1.2021 9:28

tak se zdá, že dle některých mnohých měl Trump už během prvního presidentského období přiznat, že demokraté mají ve všem pravdu a odstoupit sám od sebe, aby tím sjednotil národ! Problém je ovšem ten, že to co prosazuje jedna polovina národa, prosazuje už roky (ne až po jeho zvolení) - to se jen odkopali a předvedli co jsou zač) a pořád na tu pilu tlačí víc a víc. Trump jenom dost přesně vystihl pocity té druhé půlky co 20 roků čumí co se v USA děje a ta mu to hodila. takže se demokraté připravili pečlivěji. Je jich ohromná síla,, disponují všeho schopnými chytrými lidmi a ovládají hromadná vymývací média.

Mne zajímá pouze postup za Bidenova prezidentování při proklamovaném smiřování národa a zakopávání příkopů. Zdá se, že si ti "progresivnější" z jeho strany pohlídají, aby to nepřehnal. Očekávám spíše opačný proces v lepším případě umlčení v horším zničení oponentů. Jsem zvědav na osudy lidí z jeho administrativy, členů širší rodiny a těch co se dění na Kapitolu nezůčastnili, ale Trumpa podporovali.

Nová administrativa nejspíš bude muset podepsat poučení z krizového vývoje a odpovědět na otázku, kde byli v době kapitolu.

Shrnuto: začínán nová CAPITOLA v dějinách USA a ta v EU a i u nás je na spadnutí, zvláště po takovém hezkém příkladě jak na to.

F. De Winter 10.1.2021 10:01

VŘSR po americku. Zimní palác dobývat nemuseli, stačily zmanipulované volby. :-P

WLM ! [>-]

J. Urban 10.1.2021 12:24

VRSR se nezdarila, Capitol byl sice na chvilku dobyt, ale nasledne od luzy vyklizen. Muzete o tom diskutovat, muzete o tom vest spory, ale to je asi tak vsechno, co proti tomu muzete delat. ;-D;-D

V. Cícha 10.1.2021 7:13

Stejně tak jako se covid náramně hodí Xijinpingovi do programu, tak ty 4 roky davastující aktivity demokratů proti Trumpvi napoví jak se jim náramně hodí vpád těch hlupáků co nedomýšli ani na pět vteřin dopředu do Capitolu, te cházce Schumer ,Pelosi, Schiff apod.. Sledoval jsem TV dlouhý čas před tím než zasedli hodnostáři ke konečné fázi těch strašných voleb, a nikde jsem neviděl, že by Trump davy k takové aktivitě pobízel. A v jediném dni: Několik zbohatlých mladíků kolem sdělovacích prostředků může zakázat prezidentu hovořit a komunikovat! To je popření samotné US Deklarace! To už zavánín fašismem.

V. Patrik 10.1.2021 9:20

No když Trump posílal dav ke Kapitolu s výzvou "Musíte ukázat sílu!", tak co asi tak mohl čekat? Pravda, taky řekl, že "každý tady bude pochodovat ke Kapitolu, abyste mírumilovně a vlastenecky nechali vaše hlasy slyšet." , takže vyber si z toho každý co chceš. Tak "ukázali sílu", až se svět nestačil divit.

Takže Trump jednou k takové aktivitě pobízel, jednou zase naopak, přímým viníkem není, ale svůj podíl má, ne, že ne.

https://www.youtube.com/watch?v=5fiT6c0MQ58

D. Bystriansky 10.1.2021 11:19

Rabování a pálení ze strany levičáků po celý minulý rok Kemala Harris komentovala: "Půjdou dál, nesmí přestat!" Šikovná holka, ale z Kapitolu vzala roha.;-D

V. Patrik 10.1.2021 11:53

Odkaz by nebyl?

S. Sidlichovsky 10.1.2021 6:40

Musím opravit svůj příspěvek ze včerejška. Psal jsem tu o zklamání z Daily Telegraphu, kde exhibovalo cca 30 Trumpobijců a pod žádným z těch příspěvků nebyla povolena diskuse, což je u Telegraphu neobvyklá praxe.

Tak nakonec tu diskusi u jednoho z těch článků připustili - článku napsaném Janet Daley. Ale převaha příspěvků diskutérů, kteří vyjadřovali podporu Donaldu Trumpovi a hlavně rozdíl v "doporučeních" těchto příspěvků vedl k tomu, že tu diskusi zase - zhruba po 500 příspěvcích - zase uzavřeli.

S. Sidlichovsky 10.1.2021 7:24

A bude po inaugaraci konečně povoleno psát v hlavních mediích o kriminální činnosti prezidentova syna Huntera Bidena?

J. Sedlář 10.1.2021 9:58

Bude, ale škoda každého života.

J. Sinnreich 10.1.2021 0:28

Pokus o statni prevrat uz sledujeme ve zpomaleni od zvoleni Donalda Trumpa v r. 2016. T.v. Demokraticka "rezistence" , plne podporovana levicovymi medii nenechala ani vterinu pochybnosti, ze se nenavideneho a nepohodlneho prezidenta chteji zbavit za kazdou cenu. Co by nasledovalo, kdyby mel vyhrat druhy termin nam predvedli na jare a v lete v rezi Antify a BLM. Je to prevrat, ale komunisticky. Na druhe strane stoji 75 milionu Americanu, kteri za Trumpem stoji. Nikoli ovsem Republikansti politicti reprezentanti. Ti uz dnes maji strach o vlastni kuzi.

V. Patrik 10.1.2021 5:02

Ale houbelec, že opozice a noviny kritizují prezidenta, třeba i nespravedlivě, to není státní převrat, to je v demokracii normální. Ale násilný útok na základní pilíře ústavního pořádku, to si nedovolí ani ti nejhorší kraválisté a rabovači z Antify a BLM.

J. Kulheim 10.1.2021 8:40

Vypnout vysílání televize uprostřed projevu prezidenta, nemá s demokracií nic společného.

Účel světí prostředky. Je dobře, že tady ještě existují lidé, kteří ví jak se komunisté dostali v roce 1948 k moc a co následovalo po uchopení moci. V USA mají určitě také svoje Zivčáky.

Je dobré poučit se z historie. D. Trump, má víc informací o praktikách levičáků a životě v socialistickém ráji, než většina obyvatel USA. Měl možnost setkávat se s lidmi, kteří žili pod komandem komunistů a byli svědky toho, jak se komunisté dostali k moci a jak probíhal další vývoj. Američané se nepoučili. Darebákům se neustupuje. Zatím se to nikdy nevyplatilo. Osobní zkušenosti jsou k nezaplacení. Pro levičáky není žádná špinavost dost špinavá.

Demokracie může fungovat jenom tam, kde jsou demokraté. Jedním z nejdůležitějších prostředků jak se dostat k moci , které používají, je lež.

V. Patrik 10.1.2021 9:27

Když je to soukromá televize, tak si může vysílat, nebo přestat vysílat, co chce. Co je na tom nedemokratického?

J. Kulheim 10.1.2021 10:32

Je dost možně, že zabránit prezidentovi v USA, dokončit projev je zákonné, ale není to morální. To vám nic neříká. Komunisté a morálka. To nejde dohromady. Historie ukázala, že levičáci jsou s morálkou naštíru. Zákony jsou dobré jenom pokud jim hrají do karet. Když se dostanou k moci, udělají si svoje zákony. Potom začnou zavírat a věšet podle zákonů.

Najdou se lidé, podobní jako vy, že takové jednání obhajují. Takovým lidem se říká, užiteční idioti.

V. Braun 10.1.2021 11:34

Zajímavé, že jste do tématu v souvislosti s Trumpem vnesl morálku a obviňujete televize z nemorálnosti. A jak z morálního hlediska hodnotíte vlastní projev prezidenta, založený na dezinformacích a lžích, na který televize reagovaly?

J. Kulheim 10.1.2021 11:54

Pane V. Braune, vždyť jsem to napsal komunisté a morálka, to nejde dohromady. Nedávná historie nám to ukázala. Lži, strach, msta, atd. to jsou prostředky k uchopení moci. Vždyť to je tady už 100 let. Proti tomu nemá demokracie obranné mechanizmy. Na to je demokracie slaboučká.

Cenzura je jedním z prostředků jak ovládat společnost. Když vypnou vysílání prezidentova projevu, ta je to v pořádku. Když se lidé začnou bránit, tak je špatné.

https://www.youtube.com/watch?v=bTEMLZmTG-A

J. Vintr 10.1.2021 10:43

Totalitu lze snadno nastolit pomocí demokratických prostředků. Totalitě se nejde ubránit demokratickými prostředky....

B. Tattarelli 10.1.2021 8:45

Tak urciteeee:-)) Oni radsi vypaluji policejni stanice a vytvari NoGo zony....

Mimochodem, ten "nasilny utok na pilire ustavniho poradku" na vetsine videii vypada vic jako happenning nasstvanych ale vcelku v klidu demonstrujicich, nebo nekdy az jako rodinny vylet. Nevidel jsem tam zadne molotovove koktejly, basabalove palky, stity, prilby, prevracena a horici auta... Takhle si predstavujete statni prevrat?:-))

To aktiviste z Antify a BLM postupovali pri vyhaneni policistu jinak...

V. Patrik 10.1.2021 9:35

Jestli máte nedostatek informací, dá se to snadno napravit. Tady máte ten "rodinny vylet" v akci:

https://www.youtube.com/watch?v=c8ORZ_iwO3w&t=4s

J. Vintr 10.1.2021 10:27

Myslíte, že mají v Americe problém dát dohromady pár set nebo i pár tisíc "radikálů", kteří se s radostí zúčastní takové "legrace"? Že sebou strhli i pár normálních lidí, aby se podívali, jak vypadá Kapitol zevnitř, není nic neobvyklého. Také stojí za povšimnutí, že to "ničení rozvášněným davem" se omezilo jen na pár rozbitých oken a trochu převráceného nábytku. Přece si soudruzi nenechají ničit místo, odkud teď budou vládnout.....

V. Braun 10.1.2021 11:44

Jak je vidět tak Trump rozhodně nemá problém dát dohromady pár set nebo pár tisíc radikálů. Jsme rád, že to konečně uznáváte.

J. Vintr 10.1.2021 17:47

Kdybyste používal mozek, tak by vás třeba mohlo napadnout, že v Trumpově zájmu nemohlo být ani v nejmenším ztropit takový bezzubý tyátr. To by museli ti demonstranti třeba vyházet z oken kongresmany za Demokraty.....