30.5.2024 | Svátek má Ferdinand


Diskuse k článku

TEROR: Dvojí tvář Palestinskoarabské samosprávy

Jedním z úhelných kamenů, na nichž stojí mírové narovnání mezi Izraelem a palestinskými Araby, je zřeknutí se terorismu Palestinskou osvobozeneckou organizací (PLO).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Šír 18.3.2024 15:54

Pan Stejskal důsledně používá správné názvy - palestinští Arabové (nikoliv nesmyslné "Palestinci", jako řada jiných), palestinskoarabský, apod. Např. v Gaze nežijí žádní "Palestinci", ale Gazané, což jsou palestinští Arabové. Jiní Arabové žijí také např. v Izraeli (cca pětina Izraelců), to jsou izraelští Arabové - proč ty nikdo nenazve "Palestinci"? Také žijí v Palestině. Ostatně jako Židé a další.

J. Černý 18.3.2024 17:16

Muslimové představují se svými 16,2 % izraelské populace největší náboženskou minoritu. Izraelští Arabové, kteří představují 19,8 % populace tomuto číslu významně přispívají, jelikož více než čtyři pětiny (82,6 %) z nich jsou muslimové. Ze zbývajících izraelských Arabů je 8,8 % křesťanů a 8,4 % Drúzů.[11] Izraelští křesťané se mohou od roku 2014 v úředních dokumentech označit za Aramejce, nikoliv za Araby, jak tomu bylo do roku 2014.[12]