20.5.2024 | Svátek má Zbyšek


Diskuse k článku

TEROR: Dvojí tvář Palestinskoarabské samosprávy

Jedním z úhelných kamenů, na nichž stojí mírové narovnání mezi Izraelem a palestinskými Araby, je zřeknutí se terorismu Palestinskou osvobozeneckou organizací (PLO).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Heidlerová 18.3.2024 15:09

Chtěla bych vědět, proč OSN a někteří politici neapelují na bohaté arabské státy , aby se ujaly svých souvěrců z Gazy, zabránily hladomoru a poskytly prostor pro usídlení . Vůbec mi není jasné, proč tuto situaci má řešit EU a proč je popotahován Izrael, jakoby on to byl stát, který obludnou krizi vyvolal. Nezaznamenala jsem ani v minulosti nějaký protest Gazanů proti Hamásu, všichni s ním souhlasili a masivními projevy projevovali jeho podporu. Nikdo z Gazanů nepojmenoval pravého viníka, stále se směřuje jen proti Izraeli. Myslím, že OSN by se měla zaměřit na směrování podnětů k zažehnání hladomoru výhradně na arabské země. Také mi chybí stejně razantní starost o Ukrajinu, tam se už přes 2 roky dějí válečné hrůzy a OSN mlčí. Proč nevyšle mírové sbory?? Ztratila jsem důvěru v existenci a konání OSN, je to moloch neschopný vyřešit žádný konflikt.

O. Machluf 18.3.2024 16:42

Protoze bohaté ropné státy vědí, co jsou jejich palestinští souvěrci zač.

O. Machluf 18.3.2024 16:42

Protoze bohaté ropné státy vědí, co jsou jejich palestinští souvěrci zač.

J. Černý 18.3.2024 17:24

A proč si bohaté západní státy USA, Kanada, Německo, Skandinávie, Španělsko.. neujmou Židů, kteří nikdy před rokem nežili v Palestině. V USA žije Židů cca 8 milonů, tak tam budou mít kamarády.

Zaznamenala jste nějaký protest Židů proti životním podmínkám Arabů v Gaze. Po zkušenostech s nacisty jim tam vytvořili takové gheto.

Proč jste se v roce 2014 nestarala o protiústavní puč na Ukrajině a o následné vraždění převážně Ukrajinskych Rusů. Ano i OSN mlčelo. Ty hrůzy vám nevadily, stejně jaké americké masivní útoky na Srbsko, Irák.Libyi, Afghánistán,..8-o

J. Kindl 18.3.2024 18:07

Židé na tomto území zvaném země Izraelská hebrejsky Erec Jisrael žijí po dobu 4 000 let, než jej v roce 131 našeho letopočtu Římané přejmenovali na Palestinu Podle mořského egejského národa, který se ve starověku usadil na pobřeží Kanaánu - Filištínů- nebo Pelištejců, který z historie zmizel ve 4 století před našim letopočtem. V roce 1517 do roku 1918 patřilo území Osmanské říši, která jej přejmenovala na Sýrii.. Mezi křižáckými válkami a mongolskými válkami se Palestina vylidnila. V roce 1918, území získala V. Británie a přejmenovala jej opět na Palestinu. Bylo to území o rozloze 118 000 km/2 pusté a prázdné a nepatřilo žádnému státu. Obyvatelé Palestiny nebyli potomci původního domorodého lidu. Arabové na území byli přistěhovalci, ale ne potomci původních obyvatel. Británie vydává tak zvanou Blafourovou deklaraci Magnu Chartu židovského národa, kterou uzná 60 států, a ve které je slíbeno židovské právo na Palestinu . V. Británie se rozhodla ještě v tomto roce,, že z území Palestiny bez souhlasu mezinárodního společenství vyčlení území o rozloze 97 230 km/2. k založení Arabského státu dnešního Jordánska .Dne 29. 11. 1947 Valné shromáždění OSN rozhodlo rozdělit zbytek Palestiny na dva státy Arabský a Židovský Liga Arabských zemí návrh vytvoření svého státu odmítla. Kdyby jej přijala stal by se zákonem. Takže Izrael nemůže okupovat území státu, který neexistuje K dnešnímu dni je rozloha Izraele 20 770 Km/2., z čehož největší část zabírá Negevská poušť, která se rozkládá na ploše 12 000 km². Z Mandátní území Palestina o rozloze 97 230 km/2 mají Arabové- Jordánsko.