15.6.2024 | Svátek má Vít


Diskuse k článku

SVĚT: O sadismu a genocidě

Musím se předem omluvit čtenářům za bezohledný, brutální naturalismus (jiný název mne nenapadá), který článkem proniká. Není to má vina, neboť toto se bohužel stalo součástí dnešního světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holič 25.9.2014 15:01

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Jojo, dobrý člověk se pozná podle toho, že hodlá vyhladit všechny vyznavače nějakého náboženství i s jejich dětmi, pozná se podle toho, že sice netuší jaký je poměr slušných muslimů a těch fanatických a přesto hodlá ty slušné klidně zabít, nebo vyhnat a okrást. No prostě slušňák jak ze žurnálu...

F. Vokurka 26.9.2014 2:39

Re: Autor si to opět zjednodušil...

ach ti hodni muslimove. co myslite, kdyby ten vas hodny musulman dostal na vyber mezi vami a islamem, myslite ze by se jej vzdal za vas zivot? ja bych na to nesazel, spis byste byl o hlavu kratsi.

J. Holič 26.9.2014 9:27

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Kdybyste se proměnil v motýla, třeba by se náš rozhovor odvíjel jinak. Držme se však reality a napsaných argumentů, ne vašich hypotetických fantazií. Nechápu, jak si představujete situaci, kdy by si musel nějaký slušný muslim vybrat mezi vraždou člověka o kterém zhola nic neví a svou vírou.

S. Netzer 25.9.2014 15:07

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Myslíte, že by Israelci stáli o přízeň takového tupého rasistického hovada? 

Mohu Vás ujistit že ne. Židé jsou ve velké většině humanisté, a zdůvod´nování nadřazenosti Israelců rasistickými argumenty by sotva nějakého Israelce nadchlo.

J. Holič 25.9.2014 11:44

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Další uvedený příklad od autora článku je súra 4:59 (tam se má také nabádat k násilí). Cituji tedy tuto súru: "Vy, kteří věříte! Poslouchejte Boha a poslouchejte posla a ty, kdož mezi vámi mají autoritu! A jste-li ve sporu o nějakou věc, předejte její rozhodnutí Bohu a poslu - jestliže věříte v Boha a v den soudný! A to bude nejlepší a povede k nejkrásnějšímu výsledku." Buď je to tedy překlep, nebo výmysl. Dále autor uvádí súru 5:33: "A odměnou těch, kdož vedli válku proti Bohu a Jeho poslu a šířili na zemi pohoršení, bude věru to, že budou zabiti anebo ukřižováni či budou jim useknuty jejich pravé ruce a levé nohy anebo budou ze země vyhnáni. A těm dostane se hanby na tomto světě, zatímco na onom světě je očekává trest nesmírný" - Takový trest za vedení agresivní války tehdy nebyl ničím zvláštní. Rozhodně se nejedná o výzvy k neopodstatněnému násilí a týrání lidí. Opět mohu citovat z bible: "Pak se celý Izrael vrátil do Aje a vybil jej ostřím meče. Všech mužů i žen, kteří toho dne padli, bylo dvanáct tisíc; padli všichni ajští muži. Ale Jozue nespustil ruku s pozvednutým oštěpem dříve, dokud nebyli všichni obyvatelé Aje vyhubeni jako klatí”". Dále je uvedena jako příklad sadismu súra 22:19-21: "Toto jsou dvě skupiny nepřátelské, které se spolu přou ohledně Pána svého; těm, kdož neuvěřili, střižen bude šat z ohně a hlavy jejich budou polévány vodou vroucí, jež rozleptá vše, co v břichách jejich je, i kůži jejich, a pro ně jsou připraveny důtky železné." - to je v podstatě popis posledního soudu pro špatné lidi, tedy nic co bychom z bible neznali. Tím, kdo tak trestá ale není v koránu/bibli člověk, ale bůh. Takže o nabádání k násilí se mluvit nedá. Až teprve uvedená súra 8:17 je skutečným ospravedlněním boje proti nevěřícím a ačkoliv většinu tvrdých trestů nevěřícím - ačkoliv "nevěřící zde není totéž co "nemuslim", kruté to určitě je - opět však nic, co by už bible neznala (viz třeba 15:32-36 - ukamenování za práci v sobotu).

J. Holič 25.9.2014 11:57

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Takže ano, Korán, který stavěl na bibli a navázal na ni obsahuje i násilné pasáže, stejně jako je obsahuje bible. Autor tvrdí, že je blud, když si někdo myslí, že umírněná většina (kterou tímto autor připouští) potlačí radikální menšinu, protože to prý neodpovídá historii - uvádí pak různé příklady, které jeho slova popírají. Sice tam skutečně příčinou těch velkých drastických událostí byla menšina osob, ale ta pak byla potlačena, nebo zastavena většinou. Ať už v případě Hitlera, nebo Stalina. Navíc je toto zcela nesmyslný argument proti tvrzení z bodu 1.) ve kterém se píše o rozlišení extremistů od umírněných muslimů, protože se k tomuto rozlišení nijak nevyjadřuje. Jen tvrdí, že umírněná většina nic nezmůže. Pokud ale nezmůže nic umírněná většina z 1 600 000 000 muslimů, jak může mít dojem, že něco zmůžeme my, když si z této umírněné menšiny uděláme nepřátele? Nebo se snad chce autor stát také agresivní menšinou, která "hýbe historickými událostmi"?

J. Vintr 25.9.2014 11:49

Re: Autor si to opět zjednodušil...

jasně, že příčinou není Korán, Korán je jen snůška všemožných nesmyslů. Příčinou je motivace lidí, kteří si Korán vzali jako ospravedlnění svého konání. Ovšem tihle lidé byli vychování v duchu blbostí které hlásá Korán a pro všechno, co páchají, najdou v Koránu odpovídající požehnání. Islám = tupost a zabedněnost. Tupost a zabedněnost plodí mindráky. A nejúčinnější kompenzací velkého mindráku je dokázat si svou moc nad jinými lidmi - jejich týráním, ponižováním a vražděním ...

J. Holič 25.9.2014 12:08

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Jaký je v tom rozdíl oproti tomu, kdyby byli vychováni v duchu nějakých nenáboženských blbostí? Je to úplně jedno, které blbosti u zrodu nenávisti stojí. Když někoho někdo vychová k nenávisti veverek ve jménu chudáků oříšků, bude to totéž. Stejně tak je plno lidí vychováno na základě pozitivních věcí v koránu, stejně jako je to u bible, nebo u jiných zvyků a náboženství.

J. Vintr 25.9.2014 12:15

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Není to jedno. Tahle blbost je velmi propracovaná za účelem dokonalého vymytí mozků a ovládání lidí. Nepřipouští pochyby ani odpadlictví. Tvrdí, že muslimové jsou nadřazeni všem ostatním lidem a ospravedlňuje jakékoliv násilí. Na Islámu není absolutně nic pozitivního vůči nemuslimům.

J. Holič 25.9.2014 12:59

Re: Autor si to opět zjednodušil...

"Tvrdí, že muslimové jsou nadřazeni všem ostatním lidem a ospravedlňuje jakékoliv násilí" - kde se to v koránu píše? Já mohu citovat pasáž, která prokazuje, že lžete: "...nečiňte bezpráví, neboť Bůh nemiluje ty, kdož se bezpráví dopouštějí.", nebo "Nepři se s vlastníky Písma (bible), leda způsobem nejvhodnějším a pouze s těmi z nich, kdož nespravedliví jsou. A rcete: „Uvěřili jsme v to, co bylo sesláno nám, i v to, co bylo sesláno vám, a náš Bůh a váš Bůh jedno jsou; a my do vůle Jeho jsme odevzdáni.“

Dále třeba o modloslužebnících (ti co nevěří v jediného boha), proti kterým se má bojovat: "Výjimku tvoří ti modloslužebníci,s nimiž jste uzavřeli úmluvu a kteří vám potom nikterak neškodili a nikomu proti vám nepomáhali. Dodržujte tedy plně vůči nim úmluvu až do vypršení lhůty její, neboť Bůh věru miluje ty, kdož jsou bohabojní.

J. Vintr 25.9.2014 13:26

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Přestaňte se babrat v Koránu. Jsou to jen nesmyslné bláboly. Radši se rozhlédněte kolem sebe a podívejte se na to, co dělají jeho vyznavači.

J. Holič 25.9.2014 13:40

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Pokud pisatel tvrdí, že islám něco přikazuje, jak jinak, než odkazem na korán toto tvzení prokázat, nebo vyvrátit? Jak definujete vyznavače islámu? Jako někoho, kdo se na něj odvolává, nebo někoho, kdo se podle něj chová? Kolik militantních muslimských fanatiků jste viděl vy, když se "rozhlédnete kolem sebe"? A kolik jste jich viděl v televizi? stovky, nebo tisíce?

J. Holič 25.9.2014 13:42

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Mimochodem, byl to autor článku, kdo se na korán odkazoval, proč bych tedy nemohl s jeho pomocí argumentovat?

J. Vintr 25.9.2014 14:09

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Korán nemá žádnou logiku a muslimové taky žádnou logiku nepoužívají. Muslima jde charakterizovat jako člověka, který se vzdal používání vlastního mozku a místo toho věří, že všechno už za něj vymyslel někdo jiný. Pokud se mozek nepoužívá po mnoho generací, stane se tato vlastnost zřejmě dědičnou. Stačí se podívat na společnosti, kde dominuje Islám. Kdyby se jim vzalo všechno, co pochází z naší civilizace a na čem nemají muslimové absolutně žádnou zásluhu, tak zbude jen primitivní společnost z předminulého tisíciletí.

J. Holič 25.9.2014 14:36

Re: Autor si to opět zjednodušil...

"Korán nemá žádnou logiku a muslimové taky žádnou logiku nepoužívají." - zatimco tohle zní skutečně "logicky" :-D. Jo, takoví experti tu byli, kteří považovali věřící lidi za někoho podřadného, nemyslícího. Přitom je zajímavé, že vás nezaráží, že velmi často takové myšlenky šířili právě psychopati a totalitní vládci. "Kdyby se jim vzalo všechno, co pochází z naší civilizace a na čem nemají muslimové absolutně žádnou zásluhu, tak zbude jen primitivní společnost z předminulého tisíciletí." - totéž platí i o vztahu nás a jiných oblastí na zemi. Vaše úvahy jsou tím, co postrádá logiku. Kdybychom smazali vše, co nebylo vyvinuto na našem současném území nějakým zdejším domorodcem s dlouhodobě místními kořeny, také by tu asi byla divočina. Co jste vynalezl a světu přinesl vy, že tímto vysvětlujete něčí "nepoužívání mozku"?

Také věta "a místo toho věří, že všechno už za něj vymyslel někdo jiný." je dost nesmyslná. Pokud by totiž existoval nějaký búh, pak by nic nevymýšlel, prostě by to věděl. To by ale samozřejmě nebránilo věřícímu to poznávat a chápat.

Když už jste tak posedlý používáním (ve vašem případě značně neefektivním) mozku, pak mi není jasné, proč máte problém s odpovídáním na otázky, které jsem vám položil, nebo s reagováním na použité argumenty. Nemohl byste to napravit, prosím?

J. Vintr 25.9.2014 17:05

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Nechce se mi do široka rozvádět toto téma a odpovídat, protože se zřejmě nemáme šanci shodnout v chápání toho, co je logické.

Ale jen tak pro ilustraci. Když se podíváte na mapu světa, tak země, kde život stojí nejvíc za hov.o a odkud nejvíc lidé utíkají, jsou vesměs země, kde dominuje Islám. A není pochyb, že za nesnesitelné podmínky v těchto zemích může především Islám. A lidé, kteří utíkají z islámských zemí, míří v drtivé většině do Evropy a Ameriky - tedy zemí, které se rozvinuly díky křesťanské kultuře. Ale ten svrab, který byl příčinou nesnesitelných podmínek v jejich zemích, tedy Islám, si ti blbci nesou sebou a ještě jsou na to pyšní. A zřejmě je jejich největším přáním zavést Islám i tady. To, že by už pak neměli kam utéct, ty pitomce samozřejmě ani náhodou nenapadne ...

Z. Lapil 25.9.2014 13:22

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Rozumím. Když zavrhnu víru svých předků, Palestrinu, Bacha, Husa, svatovítský chrám a vůbec všechno, co dělá mne mnou, tak mi nikdo neublíží.

Děkuji, nechci. Cena je příliš vysoká. Raději navážu na jiné svoje tradice. Takoví Vikingové ve spojení s Perunem a Martem inspirovaní Venuší a podporovaní Davidem by na moslemíny mohli platit.

J. Holič 25.9.2014 13:44

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Na kterou větu / pasáž konkrétně reagujete?

Z. Lapil 25.9.2014 14:44

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Aha! No vida, mně to přišlo jasné :-). Reaguju na:

"Jestliže se však kajícně obrátí, budou dodržovat modlitbu a dávat almužnu, nechte je jít cestou jejich, vždyť Bůh je věru odpouštějící, slitovný."

Požádá-li tě některý z modloslužebníků o ochranu,mu ji poskytni - aby mohl slyšet slovo Boží. Potom jej nech dospět do místa pro něj bezpečného; a to je proto, že jsou lidé, kteří nic nevědí.

Mám pocit, že stránka vypadá trochu jinak, než když jsem psal prvně, tak snad jsem to nenapsal do jiného vlákna, .

Jen pro informaci: bylo mi tvrzeno, že nezáleží na "fyzickém" pořadí súr v Koránu, nýbrž na době jejich vzniku, přičemž ty novější ruší ty starší. Bez mučení přiznávám, že Korán doma sice mám, ale zůstávám diletantem. A už vůbec jsem ho nezkoušel přerovnávat podle platnosti. Určitě ale vím, že JÁ si boj proti nevěřícím jako cestu do ráje nevybral.

J. Holič 25.9.2014 15:09

Re: Autor si to opět zjednodušil...

Jistě, jak už jsem psal výše, některé pasáže jsou neúměrně tvrdé, jiné naopak. V celkovém kontextu však vyplývá, že se nemají zabíjet lidé, kteří sami zločiny vůči muslimům nepáchají. Já také nejsem znalcem a vycházím z toho, co najdu na internetu. To, že existují starší tvrdší a novější mírné pasáže, bych viděl jako paralelu k bibli, která je ve starém zákoně možná krvavější než korán, a v novém je plná odpuštění. Z platného textu koránu jako celku spíše plyne ta umírněná cesta - tedy nečinit bezpráví, snažit se s bezvěrci dohodnout, zabíjet jen v rámci naplňení trestu ze zákona atd...  Na fyzickém pořadí alespoň trochu záviset musí, protože mnohdy samotné nedávají smysl a až ve vazbě na ty okolní jsou smysluplné.

V. Urban 25.9.2014 10:30

Listina základních práv a svobod ČR

Která listina základních práv a svobod je nadřazena ? Ta naše Česká, nebo Eurounijní, ze které požadoval prezident Václav Klaus vyjímku až budou přistupovat Chorvaté ? A komis to pak společně s některými našimi vlastizrádci shodila ze stolu..

http://www.pravniprostor.cz/clanky/mezinarodni-a-evropske-pravo/vyjimky-z-listiny-zakladnich-prav-eu-pro-cr

Eurounijní listinu jsem nečetl. Ví někdo jak je v ní zohledněna obdoba našeho článku 23 Listiny základních práv a svobod (ČR). Je tam vůbec něco takového ??

J. Boleslav 25.9.2014 9:55

Islamisti jsou nepochybně barbarský dobytek

a jako s takovými je s nimi třeba zacházet.

I. Schlägel 25.9.2014 9:22

Čiré, nefalšované zlo.

Za to ale mohou Američané, případně Klaus. Nebýt Američanů a jejich neutuchající závislosti na ropných ziscích (které tak trochu pokulhávají za válečnými výdaji), byl tam klid a pořádek. Ti psychopati by se tam prostě nenarodili. No není to to pravé sluníčkové?

L. Křivan 25.9.2014 9:59

Re: Čiré, nefalšované zlo.

Pitomost !

P. Boublíková 25.9.2014 8:43

Nu, snad se vyjádří nějaký lékař

já se domnívám, že při proříznutí krční tepny poklesne velmi rychle krevní tlak natolik, že člověk omdlí a co se s ním dál děje už nevnímá.

I tak jsou ovšem zvěrstva páchaná radikálními islamisty neomluvitelná.

Vždy když chytí a popraví nějakého civilistu, vzpomenu si a ty dvě zajaté Češky v Pákistánu - copak se s nimi asi stalo? :-(

R. Gramblička 25.9.2014 8:35

Je to fakt hnus

ne nadarmo se říká, že jeden obrázek vydá za 1000 slov. Kobercové nálety na ně!!! Svině arabské

J. Holič 25.9.2014 12:11

Re: Je to fakt hnus

Tak fajn, pošlem do světa obrázky týraných dětí v ČR a počkáme až podobný primitiv zařve "kobercové nálety na ně, Svině Evropské!!!"

Kolektivní vina je vždy dost hloupé řešení...

D. Kazil 25.9.2014 7:58

každý turista do těchto končin

By měl mít pod jazykem ampulku s kyanidem. Aby si ušetřil pak ty nervy.

P. Boublíková 25.9.2014 8:44

Re: každý turista do těchto končin

Nemělo by se tam vůbec jezdit. Já bych nejela ani do Egypta, ani do Tunisu, ba ani do Turecka.

R. Gramblička 25.9.2014 9:17

Re: každý turista do těchto končin

Che, Evropa se hrdinsky ohání sankcemi vůči Rusku, ale na Arabské země ani nepípne. Měli by to být SA, Katar, a další, podporující ve světě islámský terorismus, které by měl svět izolovat.