3.3.2024 | Svátek má Kamil


SVĚT: Média smí všechno - pokud nejsou Murdochova, ovšem!

19.7.2011

aneb Murdochovo impérium musí být zničeno!

Ve „veřejném zájmu“ smí média všechno, porušit i nějaký ten zákon, vždyť se přece jedná o „službu veřejnosti“! A tak levicová média, tento „hlídací pes demokracie“, tradičně tleskala sobě – i navzájem – k odvaze zveřejňovat různá státní tajemství: od německého Der Spiegelu, který proti vůli tehdejšího spolkového ministra obrany Franze Josefa Strausse v roce 1962 zveřejnil obranné plány NATO, přes takzvané „Pentagon Papers“, jež za vietnamské války předal Daniel Ellsberg deníku The New York Times, až po WikiLeaks současnosti. Prostě, vyzradit státní tajemství a porušit tak zákon je „in“.

Když News of the World porušily zákon a ilegálně odposlouchaly telefony státníků, politiků celebrit či prostých občanů, to je jiné kafe. To už není „in“, to už je „out“. Mimo mísu. Mimo slušnou společnost. Mimo meze přijatelného. Proč? Proč se v tomto případě nejedná o „veřejný zájem“? O „službu veřejnosti“? O „hlídacího psa demokracie“?

Levice zavětřila krev

Protože News of the World vlastní Rupert Murdoch, který financuje mnohá pravicová média v anglicky mluvícím světě, a tím i umožňuje jejich existenci. To je neodpustitelné.

Levicová média zavětřila krev a volají po krvi další: Murdoch musí být zničen a jeho noviny, časopisy či televize taky! Jak jen potom bude mediální svět idylický, když všechna hlavní média západního světa – tištěná i elektronická – budou vyznávat pouze jeden názor, ten pohodlně středo-levicový! Jaký pak to bude báječný, příjemný svět, a ten klídek na práci…

Aby bylo jasno. To, co udělaly News of the World, byl zločin, série zločinů, jednoznačně hanebných a nasnadě je trest, či lépe řečeno tresty, pro všechny pachatele a odpovědné. Ale co dělaly News of the World není v mých očích o nic méně hanebné než vyzrazení státních tajemství, v důsledku čehož nevinní či lidé pracující v utajení pro své svobodné a demokratické země v zahraničí, v zemích nesvobody, mohou přijít o život. Vlámání se do soukromí jednotlivců je fujtajbl. Nemenším fujtajblem je však i bezstarostné či beztrestné vyzrazení identit agentů či spolupracovníků v zahraničí – nebo obranných plánů na vrcholu studené války – v důsledku čehož mohou zemřít desítky, stovky, tisíce a v případě války statisíce nevinných.

Murdoch narušuje idylku

Proč to první je pro média hlavního proudu (levicová média) nepřijatelné, zatímco to druhé je přijatelné? Protože toho prvního se dopustilo médium – jedno z mnoha – Ruperta Murdocha. A většina jeho médií má pravicovou politickou orientaci.

Carthago (rozuměj: Murdoch) delenda est! Není známo, že by nějaké jiné jeho médium kromě britského bulváru News of the World, v jakékoli jiné zemi, učinilo něco nekalého, něco protizákonného. Přesto se volá po vyšetřování všech jeho médií, ve všech zemích. Hlavně v USA, a hlavně po kontrole jeho veleúspěšné televizní stanici Fox News.

Představte si tu idylku: všechny čtyři americké celoplošné stanice – ABC, CBS, NBC i CNN – jsou svým politickým zabarvením levicové a redaktoři se ani netají, že sympatizují s Demokratickou stranou (v případě pobočky MSNBC dokonce s jejím levicově-radikálním křídlem, hodně nalevo od prezidenta Obamy). Nejvýznamnější americké deníky – The New York Times, The Washington Post, The Los Angeles Times – to samé, názorové stránky spolehlivě levicové fandící Demokratické straně.

A pak přijde Murdoch. Nejenže financuje ten menší newyorský deník The New York Post či intelektuální týdeník The Weekly Standard, nebo převezme seriózní The Wall Street Journal, který z amerických deníků jediný je schopen představovat alternativu těm třem vlivným NYT, WP a LAT, ale dokonce založí i televizi Fox News, jedinou celoplošnou televizi s pravicovým zaměřením sympatizující s Republikánskou stranou, či dokonce jejím pravým křídlem. A představte si, tato Fox News ve sledovanosti poráží ABC, CBS, NBC i CNN!

Ó, to bolí!

Ó, jak bolestné, jak trpké, jak kyselé, jak hořké pro všechny kultivované, kulturní, vzdělané, inteligentní, přemýšlivé samozvané arbitry kultivovanosti, kultury, vzdělanosti, inteligence a mediálně-politického pravověří! A jak netolerovatelné!

Jak netolerovatelné je zjistit pro intelektuálně-mediální levici, jež se pyšní tím, že vystupuje za ty chudé a slabé a dělníky a prosté lidi proti „systému“ a „establishmentu“, že ti chudí a prostí a dělníci ve svém patriotismu, lásce a loajalitě vůči vlastní společnosti a její kultuře jsou svými inklinacemi konzervativní, tedy proti tomu skutečnému současnému establishmentu Západu, který tvoří právě ony intelektuálně-mediální elity pohrdajícími kulturou a hodnotami a civilizací vlastní společnosti, jež považují za primitivní.

A Rupert Murdoch si toho všimne, onoho většinového konzervatismu širokých lidových vrstev, a založí pro ně televizi Fox News, nesmlouvavě pro-americkou, bez vytáček pro-západní, otevřeně patriotickou a k Murdochově radosti finančně veleúspěšnou.

Ó, to bolí! Proto: Imperium Murdochi delenda est!

Převzato z webu Česká pozice se souhlasem redakce