24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

SVĚT: Dezinformací ke zničení Západu

Ve fyzice roste informace v systému s klesající entropií, tzn. s rostoucí uspořádaností. To lze přenést i do lidské společnosti, kde méně informace a více dezinformace je spojeno s větším chaosem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 25.7.2019 12:45

No, já mám svoje informace od dlouholetého podnikového

hasiče z oceláren v Německu, Salzgitter. Vsadil bych se hodně vysoko, že těch požárů za těch čtyřicet let služby viděl a hasil mnohokrát víc než vy. A pořádných požárů. Vy budete jenom takový chytrý čičmunda od zeleného stolu.

J. Vintr 25.7.2019 20:46

Re: No, já mám svoje informace od dlouholetého podnikového

Kolik požárů ocelových mrakodrapů ten váš hasič hasil? Je to jako kdyby někdo, kdo létal jen na rogalu, mluvil zasvěceně o řízení Boeingu.

F. Houžňák 25.7.2019 21:25

No, vy jste nejspíš nehasil žádný, takže samozřejmě

máte s hašením budov s ocelovými konstrukcemi daleko větší zkušenosti, než někdo, kdo se celý život jako profesionální hasič živil. Klasický nafoukaný poraděnko jste. Abyste nedopadl jako ten kaprál ze Švejka.

J. Vintr 25.7.2019 21:46

Re: No, vy jste nejspíš nehasil žádný, takže samozřejmě

Tady vůbec nejde o hašení. Ty budovy taky nikdo nehasil. Tady jde o to, jestli je fyzikálně a technicky možné, aby celkem zanedbatelné poškození několika vrchních poschodíé obrovské budovy mohlo zpusobit její totální destrukci a navíc rychlostí volného pádu. A ještě rozházet její trosky po širokém okolí. To je zcela zásadně nemožné. Jediné reálné vysvětlení jsou výbušniny. Všechny videozáznamy to taky jasně ukazují, stačí se jen dívat.

F. Houžňák 26.7.2019 9:39

Vy jste jak malý Jarda. Nejde o hašení, ale o pevnost

zahřívané ocelové konstrukce. Poškození nebylo "zanedbatelné". A ano, je to fyzikálně a technicky možné. Jste umanutý nevzdělaný blb.

J. Vintr 27.7.2019 0:07

Re: Vy jste jak malý Jarda. Nejde o hašení, ale o pevnost

Ty budovy neměly žádné vnitřní nosníky. Jen nosný ocelový plášť a ocelové jádro mezi nimiž byly zavěšeny vodorovné konstrukce jednotlivých podlaží, které neměly prakticky žádnou roli vzhledem ke statice budov, byly jen pasivní zátěží. Při dostatečně velkém požáru uvnitř budovy (kdyby tam takový byl) si lze predstavit, že by se teplem mohly oslabit příhradové nosníky vodorovných konstrukcí a mohlo by to způsobit zhroucení nějaké části podlahy nad pischodím, kde by hořelo. Nic víc. Na statiku budovy by to nemělo absolutně žádný vliv. Masivní svislé nosníky vnějšího pláště a jádra by žádný požár nemohl oslabit. Mohly by být zahřívány jen z jedné strany a ocel je dobrý vodič tepla, takže by se teplo z místa ohřívání rozneslo do dalších částí konstrukce, ochlazovaných vnějším prostředím. Ti, kdo ty budovy navrhovali nebyli žádní blbci a pochopitelně při návrhu s požárem počítali. Dokonce počítali i se značným mechanickým poškozením od nárazu letadla.

F. Houžňák 28.7.2019 12:49

Ano, jste umanutý blb,

nemusíte to už víc zdůrazňovat, už jsem to pochopil. Ocel je právě poměrně špatný vodič tepla, daleko horší než například diamant nebo hliník. To vám řekne každý strojař a materiálový technik. Je vidět, že víte prd a jenom děláte chytrého. I to se ale, milý zlatý, musí umět.

J. Vintr 27.7.2019 0:24

Re: Vy jste jak malý Jarda. Nejde o hašení, ale o pevnost

P.S. podle vašich reakcí jste umanutý a nevzdělaný vy. To další slovo si doplňte sám.

J. Lukavsky 25.7.2019 17:46

Re: Zeptejte se nějakého hasiče, co se stane s ocelovou

"přesto zůstal stát" no kdesi jsem četl, že u Dvojčat nebyla udělána asbestová izolace ocelových nosníků byť i byla projektována. Z ekologických důvodů neb asbest je fuj. Pak by to změknutí u Dvojčat ale odolnost staršího s izolací když se ještě tolik neblbnulo by byla vysvětlitelná. V letadle je běžně 30 tun kerosinu a to už něco vydá. J.L. end

J. Vintr 26.7.2019 23:41

Re: Zeptejte se nějakého hasiče, co se stane s ocelovou

Víte že je legrační, jak se těm šmejdům, co to udělali, podařilo lidem vsugerovat ten požár. Všichni se pořád hádají o pevnost oceli a podobné blbosti. A nikdo se nezajímá o to, proč se zhroutilo rychlostí volneho pádu cca 70 - 80 zcela nepoškozených poschodí velmi solidně postavené budovy. Všichni ti naivové, kteří věří oficiální verzi, to berou tak, že se to stalo tak nějak zcela samozřejmě, když přece někde v tom sedmdesátém nebo osmdesátém patře "změklo nějakých pár kusů oceli". Je to stejná blbost, jako když (teoreticky) dokážete, že při pořádném třísknutí dveřmi může ze zdi vypadnout cihla - tak je přece samo sebou, že spadne celý dům.