24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

SVĚT: Dezinformací ke zničení Západu

Ve fyzice roste informace v systému s klesající entropií, tzn. s rostoucí uspořádaností. To lze přenést i do lidské společnosti, kde méně informace a více dezinformace je spojeno s větším chaosem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pallas 26.7.2019 9:43

Hezké

Plánky přece dokazují, co píšu. Tak v čem tkví ty výmysly?

F. Houžňák 26.7.2019 11:14

No, WT7 sousedí s areálem, kde všechno spadlo,

vy to tam nevidíte? To je pak těžké. Vy se taky domníváte, že otřesy půdy se přenášejí jenom pár metrů, notabene na Manhatánu, kde je všecko poddolované? Jste skutečně jako malý Jarda, ten úplně nejmenší ze všech malých Jardů.

J. Pallas 26.7.2019 13:05

Tak si to shrňme

WTC 1+2 spadly, ale v těsném sousedství stojící WTC 3, 4 a 6 nikoli. Naopak po několika hodinách se sesula WTC7, nejvzdálenější ze všech. A na Manhattanu je tak blbé podloží, že na jejím místě postavili ještě vyšší budovu.

Obdivuji Vaši logiku, ó největší ze všech velkých Jardů.

F. Houžňák 26.7.2019 13:15

No, když myslíte,

já vám ty vaše úvahy brát nebudu. Mě vždycky potěší, když potkám lidi, co všechno a přesně vědí o něčem, čemu nerozumí a u čeho nebyli.

J. Vintr 26.7.2019 22:59

Re: Už jste někdy slyšel o tom, že při zemětřesení -

Budova se může otřásat jak chce, ale za pět vteřin se kompletně přesně do svého půdorysu zcela zaručeně nesloží. I těm pytotechnikům to dá hodně přemýšlení a práce a taky se jim to vždycky nepovede. A řeknu vám ještě jednu zajímavost. Ta demolice budovy číslo 7 je natočena minimálně pěti kamerami. To, že se tolikrát podařilo zachytit od začátku těch kratičkých pět vteřin v době, kdy už by nikdo nečekal, že v tom místě bude ještě něco zajímavého dít a tudíž nebyl důvod, aby tam byl někdo se zapnutou kamerou, svědčí jednoznačně o tom, že těm kameramanům musel někdo předem říct, kdy se to přesně stane.

F. Houžňák 28.7.2019 12:37

Vy jste echt božský, stejně jako je božská hérečka

jménem Rosie O'Donnell, ta taky ví přesně, jak to bylo. Asi jste oba známí "pytotechnici". Nejlepší bude, když napíšete do Popular Mechanics (https://bit.ly/2s8XCMn) a dalších takových nedůvěryhodných zdrojů, že jsou úplní pitomci a že vy to všechno - jako známý pytotechnik - nejenom víte líp, ale můžete to i dokázat, protože jste u toho přímo byl. Budou vám vděční.

M. Prokop 25.7.2019 15:05

Re: Konspirační teorie

Další věc je, že takovouhle sabotáž na tak frekventovaném místě prostě nejde utajit. V USA zaručeně ne, v Rusku se to jakž takž podařilo jen s těmi domy, co byly záminkou pro útok na Čečnu.

Legrace, že většina konspirátorů to fakt myslí vážně.

P. Aron 25.7.2019 16:03

Re: Konspirační teorie

Takže logika, fyzika, statika. Názory stavebních techniků. Skutečnost, že vůbec nezasáhla protivzdušná ochrana to vše jde pryč. Pane Prokope vy i spoustu dalších to vše odmítáte jen proto, že si neumíte představit proč by to dělali a jak by to utajili. Já vidím co vidím a to co říkají oficiální verze, ve skutečnosti ani ř ́žádná definitivní neexistuje je prostě v rozporu s zákony fyziky, statiky atd.

P. Han 25.7.2019 20:49

Re: Konspirační teorie

Možná, kdybyste se na to díval z kabiny jednoho z těch letadel, že byste to viděl trošku jinak.

P. Aron 25.7.2019 16:04

Re: Konspirační teorie

Víte co říkali s oblibou teoretičtí fyzikové ? Pane kolego, vaše teorie není dost šílená na to, aby byla pravdivá.

M. Prokop 25.7.2019 17:57

Re: Konspirační teorie

Ty konspirativní jsou dostatečně šílené, ne však pravdivé. Všechny technické námitky byly vyvráceny, i s blbostmi typu PVO nezasahuje.

P. Aron 25.7.2019 18:04

Re: Konspirační teorie

https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/414005-fyzici-zpochybnuji-vysetrovani-padu-dvojcat-z-11-zari.html

Žádný jiný mrakodrap se nezřítil následkem požáru

Ve své práci zdůrazňují, že požár běžně nemá dostatečně vysokou teplotu a netrvá tak dlouho, aby tepelně narušil ocelový nosný rám výškových budov. Většina mrakodrapů má navíc protipožární systémy, které brání ohřátí nosníků na kritickou teplotu.

Nosníky jsou dále chráněny nehořlavými materiály a izolací. Nosný systém je navíc naddimenzován, aby v případě lokálních poruch nenastalo zhroucení celé stavby.

9/11: Dôkazy explózií - Architekti prehovorili SK titulky 2012

P. Aron 25.7.2019 18:07

Re: Konspirační teorie

V minulosti se odehrála řada dlouhotrvajících požárů mrakodrapů, při kterých nenastalo celkové a ani částečné zhroucení, pokud ke zhroucení přece jen došlo, vždy bylo jen částečné. Příkladem je budova číslo pět WTC, která 11. září 2001 hořela přes osm hodin, přesto se nezhroutila.

V práci odborníci připomněli prohlášení hlavního statika WTC Johna Skillinga z roku 1993. Tehdy po útoku na WTC řekl, že věže byly navrženy speciálně na to, aby ustály náraz velkého dopravního letadla. Uznal sice, že palivo z letounu by způsobilo strašlivý požár, při kterém by zahynulo mnoho lidí, budova by ale zůstala stát.

V. Braun 25.7.2019 22:18

Re: Konspirační teorie

Hm, a co chemtrails. Kdo a čím nás podle vás poprašuje a kdo se to snaží ututlat?

J. Vintr 27.7.2019 0:31

Re: Konspirační teorie

Hlupák, který nemá co by rozumného napsal, se pozná tak, že do debaty o demolici budov WTC tahá nějaké chemtrails...

J. Vintr 25.7.2019 20:27

Re: Konspirační teorie

Nic vyvráceno nebylo. "Dekonspirátoři" bojují jen s hloupostmi a nabízejí stupidní "vysvětlení" typu ono se to stalo samo sebou. Nikdo nenabídl solidní technické vysvětlení, jak mohl kolaps začít a jak mohl pokračovat přes desítky nepoškozených podlaží rychlostí volného pádu, jako kdyby nepředstavovaly žádnou překážku. Protože takové vysvětlení ani neexistuje. Pokud nepřipustíme použití spousty výbušnin. Ostatně ti "vyšetřovatelé" mohli teoreticky všechny pochybnosti snadno vyvrátit. Stačilo udělat úplně jednoduchý chemický test na přítomnost výbušnin v troskách WTC. Ale neudělali, jak dokonce hrdě přiznal jeden z "vyšetřovatelů". Protože prý použití výbušnin předem vyloučili. Podobně jako se třeba při vyšetřování požáru Notre Dame předem vyloučilo úmyslné zapálení ...

F. Houžňák 26.7.2019 9:37

Vy nejste technik, co?

A fyzika, gravitace, moment hybnosti a pevnost vám nic neříkají, co? I vy se podívejte na https://de.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Center_7 a https://de.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Center .

J. Vintr 26.7.2019 23:09

Re: Vy nejste technik, co?

Právě že fyzika absolutně vylučuje, aby se budova mohla zřítit do svého půdorysu rychlostí volného pádu jen působením gravitace. Odporuje to zákonu o zachování energie. Gravitace nemůže současně pohánět hmotu směrem k zemi s gravitačním zrychlením a zároveň konat práci, kterou by představovalo rozbíjení ocelové konstrukce a betonu. Dokonce je exaktně spočítáno, že by ta gravitace na to ani omylem nestačila a žádný pád by se nekonal.

F. Houžňák 28.7.2019 12:42

To byste se divil, co gravitace všecko dokáže,

a je to exaktně spočítáno. Zkuste vylézt na strom, pověste se za jednu ruku a pak se pusťte. Povězte, vy se živíte čím? Jste fyzik, strojař, stavař, řidič autobusu, daňový úředník, čím se živíte? Že se v té fyzice a statice budov tak vyznáte.

J. Vintr 27.7.2019 1:00

Re: Konspirační teorie

Technické námitky byly vyvráceny? Cha, chá. Už někdo technicky popsal jak mohlo dojít náhlému kolapsu a proč se všechny tři budovy kompletně zřítily rychlostí volného pádu. Tak sem s tím vysvětlením, jistě ho znáte.

J. Vintr 28.7.2019 2:14

Re: Konspirační teorie

Naprosto šílené je tvrzení, že se může solidně postavená budova zbořit do základů jen svou vlastní hmotností. A ještě k tomu rychlostí volného pádu.

J. Vintr 25.7.2019 17:10

Re: Konspirační teorie

Proč by se to nemělo dát utajit? Všichni, co na tom pracovali (a nejspíš šlo o spoustu lidí) dostali dobře zaplaceno a nejspíš i diskrétní upozornění, že kdyby si pustili hubu na špacír, může je, nebo jejich blízké něco škaredého potkat. Lidem, kteří kvůli svým kšeftům neváhali zabít několik tisíc lidí, určitě každý uvěřil, že ta výhrůžka není planá. Samotné provedení přípravy demolice se dalo klidně udělat pod záminkou nějakých rekonstrukcí. Bylo na to dost času. Ten kšeft s pronájmem budov byl dohodnut několik měsíců předem. Samozřejmě že jakékoliv objektivní vyšetřování by okamžitě odhalilo použití výbušnin, jenže to se nekonalo, protože ti, co to spáchali to mohli zařídit.

M. Prokop 25.7.2019 17:59

Re: Konspirační teorie

Příliš mnoho zainteresovaných, aby někdo něco neprokecl.

A příliš velké následky a příliš malý zisk, než aby se to vyplatilo.

J. Vintr 25.7.2019 18:22

Re: Konspirační teorie

Vám připadají cca tři miliardy dolarů a právo zastavět nejlukrativnější pozemek na Manhattanu jako malý zisk? Když se přitom ještě město "elegantně" zbavilo budov, do nichž by bylo nuceno investovat zbytečně miliardu dolarů. A to nemluvím o balících peněz, které se daly vydělat na burze, pokud někdo předem věděl, co se stane. A jistě tam byly i další benefity. Budovu č.7 nebourali jistě pro nic za nic a také ta díra do Pentagonu se někomu musela dost hodit.

F. Houžňák 25.7.2019 21:34

Stejně to udělal Putin, tak se nemusíte

dál namáhat.

J. Vintr 26.7.2019 0:56

Re: Stejně to udělal Putin, tak se nemusíte

A proč vy se namáháte psát takové stupidní poznámky o ničem?

F. Houžňák 26.7.2019 9:40

Abych elicitoval stupidní poznámky od lidí, jako jste vy,

mě to prostě baví.

J. Vintr 26.7.2019 0:03

Re: Konspirační teorie

To, co ukazovali 11. září v televizi byly jen celkové pohledy, na nichž toho moc rozeznat nešlo. Teprve později se na internetu objevila řada jiných záznamů, na nichž je toho vidět mnohem víc. A kdo není slepý (nebo zaslepený) tak tam ty výbuchy může zcela zřetelně vidět a slyšet. Žádná rozbitá okna, ale spoustu explozí, doprovázených pořádaným rachotem. Kromě toho si tam jde všimnout řady zajímavých věcí, které jasně ukazují, že budovy nepdaly jen tak samy od sebe.

F. Houžňák 26.7.2019 9:26

K tomu Rohrschachovu testu,

Feynman ve své vzpomínkové knížce píše, jak někomu řekl "Vy jste horší než Rohrschachův test. Ukážete mi nějaké skvrny, zeptáte se, co v nich vidím, a když vám to řeknu, začnete se se mnou hádat, že to tak není".

J. Vintr 26.7.2019 23:19

Re: K tomu Rohrschachovu testu,

Zkuste se podívat třeba na tohle. A pusťte si dostatečně hlasitě zvuk

https://youtu.be/Iya_s7J7K6Y