24.2.2024 | Svátek má Matěj


Diskuse k článku

SVĚT: Dezinformací ke zničení Západu

Ve fyzice roste informace v systému s klesající entropií, tzn. s rostoucí uspořádaností. To lze přenést i do lidské společnosti, kde méně informace a více dezinformace je spojeno s větším chaosem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Tichý 26.7.2019 12:51

Skvele napsano.

J. Zaorálek 26.7.2019 13:30

Souhlas.

A. Hrbek 25.7.2019 21:23

Autor se zařadil k těm, kteří se pokoušejí

zdůvodnit své, někdy pochybné názory nějakými objektivními "zákony", v tomto případě s využitím entropie a teorie informace.

1. Jak "informace", tak "desinformace" jsou informacemi, To co je rozlišuje je pravdivost, což je naprosto jiná a velmi obtížně stanovitelná kategorie. 2. Po staletí skoro všechny "informace" tvrdily, že země je plochá a že je středem vesmíru. 3. Nejde o informace v systému, ale informovanost o systému, přičemž systém není definován. Jsou to média? Jaká? Je to vědomí lidí? Jakých? Je to NP? Atd. 4. K autorovi dosud nepronikla moderní teorie chaosu, podle které se skoro ve všech systémech fluktuacemi dočasně vytvářejí uspořádané clustry s menší entropií. Věděl to již Einstein. A ví to velmi dobře současná kvantová fyzika. 5. Příklad s davy hynoucích emigrantů je typickým příkladem autorova překrucování. Proti výroku, že jich hynou davy nestaví výrok, že jich nehynou davy, ale výrok, že jich za Trumpa hyne méně. A opírá se přitom o jedinou informaci s obtížně zjistitelnou pravdivostí, neboť jde o státní, zpravidla zkreslenou informaci.

Má pravdu ovšem v tom, že každý státní režim, tedy jak v USA, tak i v ČR pokládá propagandu, tedy i určitý druh informovanosti, za důležitý a snaží se jej nejrůznějšími způsoby ovládnout, nebo alespoň ovlivnit. Ale dělají to i určitá společenská seskupení, dokonce i jednotlivci. Samozřejmě i s určitým cílem, kterým rozhodně není zvyšování počtu pravdivých informací.

Z tohoto hlediska je nutno přistupovat i k publikacím pan Guttmanna.

K. Janyška 25.7.2019 19:23

Zdezinformovaní dezinformátoři dezinformují.

To je dezinformování na druhou. Skutečná kotva vědění o lidském světě, tedy kompozitivní teorie, není vyučována vinou černých a rudých dezinformátorů, které naházela do jednoho zločineckého dezinformátorského pytle...Dzp.

J. Hlubek 25.7.2019 19:02

Velmi dobře napsáno

Nevím jak jinde, ale naše média jsou levičáckou propagandou doslova zavalena.

J. Lukavsky 25.7.2019 17:53

padouch nebo hrdina....

"všechny jsou předmětem nenávisti jak nacistů, tak komunistů" protože nacionální i internacionální socialismus jsou z jedné rodiny, občas se to pravda i v rodině porve, ale "padouch nebo hrdina - vždyť jsme jedna rodina". A pakt Molotov-Ribbetrop kterým začala II. sv. válka to dosvědčuje i písemně. J.L.

L. Novák 25.7.2019 16:42

Příklad dezinformačního webu nalezený náhodou

při vyhledávání na Google... Nevěřil jsem svým očím, že je vůbec možné vážně šířit takové hovadiny a tvářit se při tom, že autoři (vystupující nejspíš pod smyšlenými jmény) hlásají dobro pro všechny...

https://www.obcanezaplat.cz/

J. Jurax 25.7.2019 20:01

Ehm ... mně ten web nijak dezinformační nepřijde, byť semtam uvádí názory, s nimiž hluboce nesouhlasím ...

F. Houžňák 25.7.2019 21:29

To je pravda, třeba USA, Rusko, Čína jsou naprosto

necivilizované země. Číňani si zapisovali básně na papír, když vaši předkové ještě běhali s nahým zadkem pomalovaným modře po lese.

J. Vintr 25.7.2019 22:54

Re: To je pravda, třeba USA, Rusko, Čína jsou naprosto

Ale nebýt setkání s Evropany by Číňani nejspíš dodnes byli tam, kde byli pred tisíci lety.

F. Houžňák 26.7.2019 9:23

Je vidět, že vám ani to setkání

s Číňany nepomohlo.

J. Fridrich 25.7.2019 13:20

Skvely rozbor, dekuji za něj... Ono to tak - BOHUZEL, opravdu je.....

F. Šimek 25.7.2019 16:32

Re:

přesně tak !

R. Vašíček 25.7.2019 13:16

Toľko blbosti pohromade

človek len tak nevidí.

P. Han 25.7.2019 13:34

Re: Toľko blbosti pohromade

Zkuste zrcadlo.

M. Němcová 25.7.2019 21:02

Re: Toľko blbosti pohromade

máte-li na mysli článek, plně souhlasím.

J. Fridrich 25.7.2019 13:16

Skvely rozbor, dekuji za něj... Ono to tak - BOHUZEL, opravdu je.....m

P. Aron 25.7.2019 12:53

Konspirační teorie

Konspirace patří ke společnosti a jsou staré jako lidstvo samo. Jen je třeba rozlišovat, kdy je to skutečnost a kdy domněnky nebo prostě výmysl. Což je ale právě to nejtěžší. Ti, kteří se domlouvají tajně na nějakém projektu ho obvykle nezveřejňují a ještě vypouštějí klamné balonky.

Takže třeba posměšný úšklebek ty věříš konspiračním teoriím je naprosto hloupý. Úplně stejně hloupý jako věřit čemukoliv jen proto, že to psali v novinách, říkali to v televizi (a tam by přeci nelhali že) nebo to říkala paní od vedle.

Když přepadli německou vysílačku v Gliwicích vojáci v polských uniformách tak, je přeci jasné, že to byl hnusný útok Poláků a kdo by snad naznačoval, že to byli převlečení Němci je směšný konspirátor.

J. Vintr 25.7.2019 13:36

Re: Konspirační teorie

Přesně tak. Kolem 11.září koluje řada "konspiračních" teorií, z nichž je většina naprosto pitomá (atomový výbuch a podobně). Do těch se snadno strefuje, přičemž reálná fakta se ignorují. Nejlepší způsob jak přehlušit pravdu je zavalit ji spoustou lží

P. Moravčík 25.7.2019 14:31

Re: Konspirační teorie

Pán Vintr, Vaše tvrdenia mi pripomínajú výsledok Rorschachoho testu - každý tam vidí to, čo chce. Silne pochybujem, že ste videl riadenú demoláciu hneď na prvý raz. Začal ste o tom uvažovať a interpretovať až po tom, ako ste sa oboznámil s touto konšpiračnou teóriou. Tento útok som sledoval prakticky od prvých minút na CNN, neskôr v zvláštnom vysielaní TA3 (tá spustila kvôli tomu svoje vysielanie o týždeň skôr ako mala v pláne a prakticky celý deň som stále znova a znova sledoval so zdesení kolaps všetkých troch budov (tá posledná sa zrútila pre porušenie statiky po páde veží. Nič také, čo tvrdíte som tam nevidel. Tie série výbuchov by si už vtedy určite bol niekto všimol, ale ťažko za to považovať výtrysky prachu spôsobené tlakom takej obrovskej masy. Iné pády (napríklad v Madride) nemali jednu "prísadu" - plne natankované lietadlá. Skúste raz pre zmenu aplikovať na rado by problematickú udalosť princíp Occamovej britvy a nedržte sa zaťato jediného vysvetlenia, čo ako Vášmu uvažovaniu najpochopiteľnejšiemu. (A ešte - dobre som z Vašich príspevkov pochopil, že tie lietadlá, narážajúce do mrakodrapov, boli len vkopírované do priameho prenosu? To snáď nemyslíte vážne!)

P. Aron 25.7.2019 14:57

Re: Konspirační teorie

A co ta třetí budova o které se po několik let téměř nemluvilo. Do té žádné letadlo nenarazilo, natož pak natankované. Já neteoretizuji. A vím, že do té doby se ani vlivem mnohahodinového devastujícího požáru žádná podobná budova nezřítila natožpak do vlastního půdorysu.

P. Moravčík 25.7.2019 18:24

Re: Konspirační teorie

Nepamätám sa už presne, ale myslím, že už v ten istý deň som videl aj zábery rútiacej sa tretej budovy. Zapadlo to, pretože bolo jasné, že v tomto prípade sa o teroristický útok nejednalo. Budova bola stará, nebola v najlepšom stave a otrasy, spôsobené pádom dvoch gigantov vedľa nej jej pomohli k zemi. Zaujímavá je len pre konšpirátorov, o jej páde nikto od začiatku nešpekuloval. Naozaj ma zaráža ako sa z toho robí niečo záhadné a podozrivé

J. Vintr 25.7.2019 19:55

Re: Konspirační teorie

Viděl jste video jak ta budova padá? Takhle nemůže nikdy nic spadnout jen tak. Čtyřicetipatrová budova se za pět vteřin sesula kolmo dolů a zůstala po ní úhledná hromada sutin, která ani nezavalila přiléhající ulici mezi sousedním domem. Tohle dokáže udělat jen špičková demoliční firma pomocí spousty velmi promyšleně umístěných náloží a platí se za to spousta peněz. Ostatně sám pronajímatel budov Larry Silverstein to odpoledne výslovně řekl, že tu budovu museli sundat. Pak mu někdo prozradil, že takovou demolici nejde připravit za pár hodin, takže začal tvrdit, že to tak nemyslel.

P. Moravčík 25.7.2019 22:42

Re: Konspirační teorie

Preboha, ale prečo by to robili? Čím viac akcií, tým viac šancí na kiks a prezradenie. Tieto úvahy pripomínajú Prokrustovo lôžko - je to príliš násilné. Ešte raz by som ponúkol použitie Occamovej britvy.

J. Vintr 26.7.2019 0:50

Re: Konspirační teorie

To, proč to udělali, je vedlejší. Podstatné je, že ta budova nespadla sama od sebe, ale že ji někdo odstřelil. Stejně jako ty dvě věže vedle.

F. Houžňák 26.7.2019 13:16

Dyk říkám, že to byl

Putin, a vy, že ne.

J. Vintr 26.7.2019 23:24

Re: Konspirační teorie

Přesně tak. Ocamova břitva. Je asi tak miliardkrát pravděpodobnější, že někdo tajně připravil a provedl demolici tří budov, než že 11. zaří 2001 přestaly na Manhattanu platit některé základní fyzikální zakony.

F. Houžňák 25.7.2019 21:32

Už jste někdy slyšel o tom, že při zemětřesení -

to je ten jev, kdy se otřásá země, tedy ground neboli Boden - padají budovy? Vy se domníváte, že když se zhroutí dva třista- nebo kolikastometrové mrakodrapy, že se základy vedle stojících budov neotřesou?

J. Pallas 26.7.2019 1:36

Re: Už jste někdy slyšel o tom,

že Dvojčata a WTC 7 NEBYLY sousední budovy?

F. Houžňák 26.7.2019 9:33

Slyšel, stejně jako řadu dalších podivných

výmyslů lidí jako vy. Podívejte se na plánek: https://de.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Center_7 , a na https://de.wikipedia.org/wiki/World_Trade_Center . Jste jako malý Jarda.