21.6.2024 | Svátek má Alois


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
j 7.12.2008 20:37

j

;-D

trmal 13.5.2008 21:51

asijsky pohled

Mily pane Brebere, nejsem si jst zda jste ten muz ktereho jsem mnohokrate potkal v dobe nasi dlouhe emigrace v L.A.. Pokud mate cas a nekdy zaludek cist nektere prispevky tak mi napiste na adresu trmal@volny.cz. Rad bych vas znovu potkal

pavlik 12.5.2008 12:21

není to žádný asijský, ale nacionalistický pohled,

co prezentují někteří Čínští vědátoři. Faktický stav je takový, že Tibeťané jsou rasově, jazykově i kulturně svébytní. Do takové míry, že mají svoje vlastní tibetské písmo. Jestli má nějaký národ na světě právo na sebeurčení, pak jsou to právě Tibeťané.Co se týče rozdílnosti "asijské" mentality, tak v této otázce žádný rozdíl například proti "české" mentalitě nevidím. Nikdo nevrací rád co nakradl, nikdo se nepřiznává rád ke špinavostem, jichž se dopustil. Ani ona tradiční "čínská slušnost" není nijak neproniknutelná, připadá mi podezřele podobná chování našich komunistů dokud nemají moc - "slibem neurazíš".

A je to 12.5.2008 9:29

K článku

Nechte Čínu Čínou.Tento stát funguje nepřetržite cca 5000 let.Jeho vládcové jsou si vědomi značné síly.Nechápu demokratické země ,které jsou pro rozpolcení této říše.Jakmile padne Čína nastane ohromné stěhování národů.Tamních 1,4mld lidí se tam tísní,kam by se asi vydali??? Stačila by 1/3 čínanů napochodovaných do evropy.To by se asi bohaté západní xenofobní společnosti nelíbilo.  

pavlik 12.5.2008 12:13

Tibet NENÍ Čína,

opravdu. Viděl jste někdy Tibeťana? Tibeťané jsou od Číňanů kulturně i rasově výrazně odlišní. Vzhledem jsou podobní spíše Mongolům, než Číňanům. Mají nejen vlastní jazyk, ale dokonce i vlastní písmo - odlišné od jakéhokoli jiného! Jestli má na této planetě nějaký národ právo na sebeurčení, tak jsou to Tibeťané.

Nechápu, jak může takový oportunistický postoj zastávat Čech - jako bychom neměli dostatek špatných zkušeností s většími okolními národy ... Čecha například od Rakušáka podle vzhledu příliš nepoznáte, píšeme latinkou, obě země mají křesťanskou tradici.

richard 11.5.2008 19:59

Ten hlas z Asie

má v jedné věci pravdu: Evropu lidská práva zajímají jen naoko, EU leze do zadku čínským komunistům i jakékoliv tyranii v Asií, Africe, Latinské Americe, hlavně, když je tyranie aniamerická,  nakonec tyranské režimy, čínský bolševismus vto, by nevznikly , kdyby jim je tam Evropa neimportovala.

AeroKarel 11.5.2008 21:37

Re: Ten hlas z Asie

Tak to asi počítáte Rusko k Evropě. Geograficky snad ano ..........

pavlik 12.5.2008 8:51

utkvělá představa

o "antiamerickém" postoji Evropy vám zřejmě nedá spát. Je pravda, že EU a USA si v některých oblastech konkurují. Ale v oblasti civilizačních hodnot nemáme ve světě bližšího spojence. Že by se Evropa nějak extra snažila šířit např. marxistické ideje do Číny, tak to je opravdu velmi legrační představa. Tyto myšlenky zde svého času prostě našly silnou odezvu a výborné podmínky pro své šíření, to je všechno. Byly to masy číňanů, které se těchto idejí chopily, pokud na tom měl někdo nějakou vinu, tak to byli japonští okupanti.

Je škoda, že Evropě se nepovedlo do číny vyvézt své skutečné hodnoty - demokracii, svobodu a prosperitu.

občan Brych 11.5.2008 19:20

článek přináší více škody než užitku

Autor si buď neověřuje fakta nebo vědomě demagogicky lže. Cituji: kdy údajně britští a američtí agenti nabádali k nezávislosti Tibetu v době, kdy Lidová republika (rozumějme: čínský komunistický režim) byla ještě slabá. (Zde musím dodat, že se obdivuji zázračným schopnostem "západních agentů", pokud nějací byli.

Skutečností, kterou oficiálně přiznává i vláda USA je, že CIA financovala od r.1959 až do roku 1972 ozbrojený tibetský protičínský odboj. Teprve v sedmndesátých letech když Kissinger a Nixon realizovali sblížení s Čínou, ponechali tento odboj bez prostředků.

Občan Slávek 11.5.2008 19:36

Re: článek přináší více škody než užitku

Občane, občane. Přečtěte si ještě jednou článek, zapátrejte v minulosti a pište až budete mít co říct. Rok 1951 není 1959 a i kdyby. Podpora našich disidentů ze západu je taky vměšování? A odpovídá míra podpory CIA míře agrese vojsk Čínské lidové armády? Pokud nechcete být pro smích tak už podobné věci prosím nepište.

občan Brych 11.5.2008 22:58

fakta jsou fakta

a demagogie je demagogie, vůbec nezáleží na úmyslu. Nadšení je směšné a je zcela lhostejno zda KOMUNISTICKÉ, budovatelské či demokratické nebo humanistické. Srovnávat vojenské operace CIA s podporou disidentů je nesmysl, ostatně čínští a tibetští disidenti podporu ze zahraničí dostávají. Podporu Tibetského "povstání" lze srovnávat spíše s podporou mudžahedínů v Afganistánu. Současné napětí v Tibetu má čistě ekonomické pozadí. Číńané nakupují pozemky a staví a podnikají v Tibetu. Pozemky prodává čínský stát, který je v rukou čínských úředníků. Prodávají se pozemky, které dříve patřily klášterům. Taková privatizace po čínsku a to je hlavní problém.

pavlik 12.5.2008 23:56

Re: fakta jsou fakta

Jak by se vám líbilo, kdyby se tu najednou zničehonic nakvartýrovali Číňani a začali prodávat zem, která jim nikdy nepatřila. Češi by se stali občany druhé kategorie, s odůvodněním že v době kdy Čína měla rozvinutou civilizace jsme tady ještě lezli po stromech, takže nemáme nárok. Tohle je situace v Tibetu. Opravdu nechápu, jak někdo může takovou sviňárnu ještě podporovat.

otakar-svedsko 11.5.2008 12:59

vyborne...

vyborne, pane brebere, vyborne! sam cely vas clanek hlavne ke konci vaseho zamysleni potvrzuje ono:  "nase civilizace neni jeste veskrz malomestacka". dovolil bych si dodat: zdaleka ne! zdaleka ne vsichni nezneuzivame vydobytky nasi civilizace, a to hlavne, shrnute receno, obcanskou svobodu tim, ze si ji podkopavame. chtel bych jen navic suse konstatovat, ze jeden z hrobaru svobody, lenin, mel pravdu svym okridlenym vyrazem " kapitalista je clovek, jenz nam proda provaz, na kterem jej povesime". jsem ale presvedcen, ze se to netyka kazdeho kapitalisty. diky jiri brebere, preji neunavne pero!

Standa 11.5.2008 7:34

Další

dlouhý propagandistický článek. Propaganda dělá divy. Tibeťané podporovali Hitlera a odtud také proudila propaganda o Indogermánské rase. Odkud měl Hitler přesvědčení o rasové nenávisti, když víme, že Tibeťané pohlížejí rasisticky na netibeťany?  Věděli o holocaustu, kdo podporuje Tibet, souhlasí s holocaustem. Protože je Tibet daleko, je lepší, aby byl pod kontrolou Číny a aby znovu nevzešel další  Hitler s Tibetským snem. Podmanění malých národů dělá USA a Evropa již hodně dlouho a známé je heslo "Rozděl a panuj!". Hlavní je rozdělit Čínu a ekonomicky ji ovládnout. Tak byla rozdělena Indie, Jugoslávie, Sojuz. Takže, jedná se jen o trhy a jejich ovládnutí a slova o morálce používají hlavně lidé se skrytým cílem.

šefelín 11.5.2008 11:03

Re: Další

Číńané  mají  tu  velkou  výhodu,  že  se  mezi  ně  nemůžou  vetřít  lidumilové  jako  je p.  Breber  a  rozkládat  Čínu  demagogickými  brebty.  Totiž, p.  Breber  o sobě  může tvrdit,  že  je  Němec.  Rus,  Dalmátinec,  Američan,   Žid,   taky  Čech,  ale  určitě   se  nemůže   vydávat   za  Číńana.   Proto  zbývá  zevnitř "rozvrtat"  Čínu  přes  Tibet.  Je  to  okaté,  nikdo  z  těchto  bohatě  honorovaných  "bojovníků  za  lidská práva",  si  však   neuvědomuje,  že  rozvrátit  Čínu,  by  znamenalo  vykolejit  celý  svět.  Pro  p. Brebera  mám docela  pochopení,  přece  musí  být  z  něčeho  živ. Možná,  že  se  proto  dočkáme,  že  bude  plamenně  horovat  na.  př., za  svobodu  a  sebeurčení  Basků  nebo  Korsičanů.

Kvetla 12.5.2008 0:29

Re: Re: Další..jsem taky pro vzory...k následování...

Když Kosovo,proč nemohou být svobodnými státy jako  Kurdistán,Besarábie,či Makedonie,Baskicko,Sardinie,Korsika,Vlámsko,Skotsko,

Irsko,Lužice,Slezsko,Morava,Prusko a VýchodníPrusko,Sedmihradsko,Abcházie,Osetie....atd.

...možná by se šiklo i vyhlásit obnovu a dosídlení Kartága s patřičnou omluvou za  porušení práv původních obyvatel  a s finančním odškodněním potomků  ....třeba licencí na výhradní provozování kasín ....;-€;-€;-€

Ming 11.5.2008 13:27

Re: Další

Dobrý den, pane velvyslanče!

doktor 11.5.2008 13:46

Re: Re: Další

Čína má v Praze velvyslankyni. Mít informace z několika odlišných zdrojů je základem zjištění alespoň jakés - takés objektivity. Mimochodem, právě to postrádají naši novináři a politikové, o diskutérech na Psu nemluvě.

Liu 10.5.2008 23:47

Ceske zpravy z velke Ciny

Pokud Vas zajima cinsky pohled na vec, a to v ceskem jazyce, tak ctete cinskou obdobu Interprogramu Radia Praha:text

J.G. Pašek 11.5.2008 5:35

Re: Ceske zpravy z velke Ciny

Nezajímají mě bláboly rudých šikmookých skřetů Číňanů . . .

doktor 11.5.2008 13:49

Re: Re: Ceske zpravy z velke Ciny

A co bláboly rudých šikmookých skřetů, amerických Mexikánů? Ty by vás zajímat měly: brzy vás v USA donutí naučit se španělsky, a možná i nahuatl (aztéčtina).

J.G. Pašek 11.5.2008 14:03

Re: Re: Re: Ceske zpravy z velke Ciny

Ále dou pane rado . . .

I.Laengsfeld 11.5.2008 8:29

Re: Ceske zpravy z velke Ciny

Me se ta stranka libi ;-)  i kdyz je to trochu sci fi - takhle nejak  by vypadala stranka

ceske tiskove kancelare roku 1980 kdyby se technologicky vyvoj  proti politickemu o 30 let zkratil ;-)

Sab. 11.5.2008 9:14

Pane, paní (?) Liu

Odkaz na oplátku pro Vás

citlivka 11.5.2008 11:29

Re: Pane, paní (?) Liu

Sab. díky  za doporučený  odkaz.  D

Sab. 11.5.2008 15:21

Re: Re: Pane, paní (?) Liu

Rádo se stalo. Nejste  paní Liu? Někdo z velvyslanectví? ;-)

citlivka 11.5.2008 11:50

Re: Pane, paní (?) Liu

Sab.,  díky  za  odkaz,  dovolím  si  však malou  poznámku. Investigativní  německý  filmař Manfred  Karreman  natočil  v  Číně otřesné  záběry  zacházení  se  zvířaty.  Nedávno  objevila  německá  policie  v mrazáku  300  zabitých  koček,  tak  toto  asi  Karremanovi,  doma,  uteklo. Škoda.  V  odkazech je  i  zmínka  o  čínském  historickém  kanibalismu. To je  nesmírně  důležitá  a  cenná  poznámka  pro asi   10 000 našich spoluobčanů,  kteří  se  chystají na  olympiádu  v  Pekinu,  varování,  že  by tam,  eventuelně, viďte,  mohli  být i sežráni!

I. Laengsfeld 11.5.2008 12:36

Re: Re: Pane, paní (?) Liu

Nema smysl prehnane zvelicovat kulturni rozdily. Prase je cloveku  ze vsech  zvirat (krome

opice) vlastne  nejbliz, bliz nez pes ci kocka. Vam se nezdviha zaludek (ehm pardon nesbihaji sliny) kdyz vidite  opekane detatko  (prasete) na kterem si ti lidsti "kanibalove" pochutnavaji? Brrr ;-P

Sab. 11.5.2008 15:28

I. Laengsfeld

Jsem ráda, že prasata nejíte, děláte jen dobře.

Mám proVás taky článek, abyste nezáviděl paní Liu. 

Sab. 11.5.2008 15:19

Re: Re: Pane, paní (?) Liu

Kočky v mrazáku mi neunikly. Ani děti. Policie v USA to už  vyšetřuje a pachatel bude doufám potrestaný. Citlivko, určitě jste pro tvrdé tresty za týrání zvířat, když jste ta citlivka, ne?  Neradím vám pouštět si ta čínská videa, citlivá povaha by to nemusela vydržet..já si to rozhodně nepouštím.

Dejte do do google kanibalismus a Čína a prostudujte si relavantní prameny. 

Myslím, že olympionikům sežrání nehrozí. Ale kdo ví;-D