26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

RUSKO: Hrozba, nebo klam?

Nedávné tvrzení ruského prezidenta Putina o tom, že Rusko disponuje jakýmisi zázračnými zbraněmi, raketami na jaderný pohon, které jsou schopné překonat jakoukoli protiraketovou obranu, a torpédy neomezeného dosahu s atomovými hlavicemi, vyvolalo ve Spojených státech značně skeptickou reakci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jančura 12.3.2018 22:59

Jak může co neexistuje 2x spadnout

Tak nevím, ale v třetím odstavci se píše, že experti pochybují o existenci takových zbraní a v následujícím odstavci se píše, že dvě rakety spadly někde v Arktidě a zamořily okolí? Jak může co neexistuje 2x spadnout? Pan Fištejn by si měl vybrat.

Navíc, že pokud vůbec křídlatá hypersonická raketa na jaderný pohon se vůbec vznesla je obrovský vědecký a technický průlom, který může zásadně ovlivnit i mírový průzkum vesmíru.

J. Růžička 12.3.2018 16:57

Většina Putinových poselství

cílí na ruské obyvatelstvo, o tom žádná. Když jsem ale viděl ty ruské komunistické kušny, vyřvávající na nějaké demonstraci, říkalj sem si, raději Putin. Proč by miliardář začínal válku s Amerikou...

V. Novák 12.3.2018 17:35

Re: Většina Putinových poselství

A není Putin ruský prezident? Nebyla to zpráva o stavu Ruské Federace?

Já bych řekl, že je přirozené, když se ruský prezident obrací přednostně na ruské obyvatelstvo. Americký prezident taky ve své Zprávě o stavu Unie mluví především k Američanům.

Ke komu jinému by se měli obracet?

M. Prokop 12.3.2018 21:59

Re: Většina Putinových poselství

Proč? Ze strachu ze svého národa.

I. Hendrych 12.3.2018 15:28

Ruské žvanění

Putin předvádí typické ruské žvanění.

Ś. Svobodová 12.3.2018 15:50

Re: Ruské žvanění

Jakožto i pan Fištejn, americká média, vláda a rusko americká politiložka. Tak že vše je při starém :-)

M. Prokop 12.3.2018 16:10

Re: Ruské žvanění

Určené pro Rusy.

J. Vavruška 12.3.2018 14:51

Tak trochu o ničem

Kromě spekulací typu "to přece není možné" žádné argumenty. Mnohem zajímavější je poslechnout si, co říká izraelský rozvědčík (bývalý šéf tajné služby) o raketě Sarmat a čím konkrétně ohrožuje USA (nápověda: bylo to ukázáno ve videu). Zrovna tak, proč je konkrétně nebezpečná raketa Kinžál a jak neutralizuje americké letadlové lodě.

A taky Fištejnovi, stejně jako ostatním analytikům uniká, že reálně odzkoušené a do výzbroje již zavedené rakety (tedy - bez těch s "jaderným pohonem") mají vlastnosti, se kterými se americká protiraketová obrana vůbec nedokáže vyrovnat. Nemluvě o tom, že nic ani vzdáleně podobného těmto dvěma ruským raketám USA nemají a ještě dlouho mít nebudou.

J. Lepka 12.3.2018 15:30

Re: Tak trochu o ničem

Že se s nimi protiraketová obrana nedokáže vyrovnat jste slyšel od koho, také od Putina ?

V. Čermák 12.3.2018 17:17

Re: Tak trochu o ničem

No já to od Putina neslyšel, ale četl jsem to od čs. novinářů, o kterých Zeman tvrdí, že jsou hnůj, ale Vy si to přece nemyslíte?

J. Vintr 12.3.2018 18:57

Re: Tak trochu o ničem

Čeští novináři vesměs nemají o technice ani páru a opíšou kdejakou kravinu. Jen když je o cem psát.

R. Gramblička 12.3.2018 14:45

Pozoruhodné, je, .

jak se ve zbrojení otočila situace, kterou sme znali ze studené války. Tehdy měl ZSSR několikamilionovou armádu, založenou hlavně na pozemní armádě a dost staromódní a zastaralé technice. Udržovat takového molocha bylo nesmírně nákladné a USA a NATO toho mohli využívat a udáváním tempa vývoje se jim povedlo Sověty uzbrojit. Dnes je situace opačná. Zkostnatělý vojenskoprůmyslový komplex, pevně navázaný na politiku USA a strategie světového policajta, prosazujícího své zájmy v každé prdeli světa nutí USA udržovat rozsáhlou armádu. Navyše díky svému vlivu parazituje VP komplex i tím, že sebe sama prosadil jako jediného dodavatele a může prodávat za ceny daleko přesahující tržní ceny. Rusko nejprve původně státní zbrojařské firmy zprivatizovalo, později ale některé firmy skoupilo zpátky a do jiných vstoupilo jako vlastník akcí, čímž dokáže udržovat ceny BLÍZKO TĚM TRŽNÍM. tAKŽE dnes Rusové nakoupí za stejnou sumu 2 - 4x více techniky než amíci a to techniku svou vyspělostí srovnatelnou s tou US.

Mimochodem, Rusové již několikrát dokázali Amíky oblafnout svou domnělou výzbrojí, čímž nutili Američany buď držet krok, nebo být o krok napřed. Dnes toho mohou využívat taky, byť v době internetu to není zdaleka tak jednoduché.

Nicméně, dnes jsou to Rusové, kteří svou prohnaností a efektivitou uzbrojují udýchaného a zadluženého amerického obra. Bude zajímavé sledovat, kam to povede.

J. Lepka 12.3.2018 15:32

Re: Pozoruhodné, je, .

Jo, to jsme viděli v přímém přenosu, jak efektivně nasadili v Sýrii ten čoudící šinágl.

M. Prokop 12.3.2018 16:13

Re: Pozoruhodné, je, .

O té ekonomice zbrojení máte tedy ponětí co příslovečné prase o parketách. K tomu ideály o Rusku a neštěstí je hotovo.

R. Gramblička 12.3.2018 16:56

Re: Pozoruhodné, je, .

tak mně poučte. Povídejte, přehánějte

J. Fridrich 12.3.2018 13:49

Put'ka první je ubožák..

Put'ka první je ubožák - ale nebezpečný, jak šelma zahnaná do kouta, oni jsou velmi chudí, zaostalí - ale s jaderným potenciálem schopným zničit život na naší planetě - a tím civilizovaný svět vydírají.. Lehce to odlehčíme :

Soudruzi mimozemšt'ané, mám pro vás dobrou zprávu - po stovkách, ba tisících létech máme - a to v blízkém sousedství hrdinného reka, jakého svět ještě neviděl. Kdepak Achilleus, Hérakleus a další starořečtí hrdinové. Ba ani stateční a neporazitelní ruští bohatýři Ilja Muromec, Ilja Volžanin a především velký Čurila Plenkovič - přemožitel Ptáka Velikána Velikánoviče ( jejichž nadlidské hrdinské skutky tak krásně popsal náš František Ladislav Čelakovský ) - se nemohou měřit se soudruhem rozvědčíkem Vladimírem Vladimírovičem Putinem. Snad nejvíce mne zaujalo jeho kroužení na nebi v čele hejna jeřábů - Daidalos hadra, ale i uspávání tygra a ledního medvěda mohlo být také hezké. Také nález amfor, které mu tam naskládali kolegové z rozvědky bylo úžasné. No a nyní vážně - tato adorace BOHA-VLÁDCE je pro tuto asijskou, nebezpečnou zemi zcela charakteristická - je to cesta od carů, přes Lenina, Stalina, Chruščova, Brežněva, Gorbiho ( snad s jedinou výjimkou Jelcina-skoro demokrat) po Putina..

R. Gramblička 12.3.2018 14:28

Re: Put'ka první je ubožák..

Nějak mi z vašeho vejšplechtu trčí komplex méněcennosti. Můžeme mít "Puťku" rádi, můžeme ho nenávidět, nebo ho mít u prdele, ale považovat ho za ubožáka? Na základě čeho? Když si projedu jeho bezmála 20 let vlády, musím konstatovat, že jde o jednoho z nejúspěšnějších politiků současnosti. Dokázal vytáhnout Rusko z jelcinovské mizérie a učinit svou krajinu v mezích možností opět světovou velmocí, kvalitní zahraniční politikou přebírá otěže na blízkém východě a dělá z USA hlupáky (ti si za to ale mohou spíš sami), navazuje další spojenectví, a díky sankcím se mu povedlo diverzifikovat ruské hospodářství a vyprostit jej ze závislosti na vývozu surovin. Samozřejmě je nutno na to vše pohlížet optikou Ruských zájmů a nikoliv optikou kdejakého Fridricha či impotentních sluníčkářů a echtdemokratů

R. Gramblička 12.3.2018 14:48

Re: Put'ka první je ubožák..

a dodávám, co zůstalo za vámi, velevážený pane Fridrichu?

M. Prokop 12.3.2018 16:14

Re: Put'ka první je ubožák..

Když já na to ale nechci pohlížet optikou ruských zájmů, toho jsem si užil dost zamlada.

Ś. Svobodová 12.3.2018 16:32

Re: Put'ka první je ubožák..

Chápu a jsem si toho dlouhodobě vědoma. Přesto ale není od věci podívat se i z jiného úhlu. Můj děda do své smrti nenáviděl němce. Sedával před chalupou a pořvával nadávky v němčině na německé turisty. Do smrti nepřipustil že už je jiná doba. A i když jsem ho naprosto chápala po tom, co zažil, přesto bylo jeho konání smutné a ostudné.

D. Šimáček 12.3.2018 17:09

Re: Put'ka první je ubožák..

a vy se vašemu dědečkovi divíte? být to po německu, tak žijete nanejvýš vystěhovaná někde na sibiři nebo vůbec ne. Německo mělo být po válce zlikvidováno, a ne zachráněno a pomocí amerických peněz přebudováno v evropskou hospodářskou velmoc která nyní zase hrozí zlikvidovat evropu (v rámci hitlerovských protižidovských tradic) nyní zvaním muslimské sběře!

J. Brunner 12.3.2018 17:13

Re: Put'ka první je ubožák..

Nechápete co napsala.

M. Prokop 12.3.2018 22:03

Re: Put'ka první je ubožák..

Nechápe nic.

M. Prokop 12.3.2018 22:02

Re: Put'ka první je ubožák..

Ale já nemám nic proti jednotlivým Rusům, pokud se chovají alespoň trochu civilizovaně.

Jen mám jisté výhrady proti ruskému státu, ruské paranoie, ruskému mesiášství a hlavně, ruskému imperialismu.

Nic z toho se proti době mého mládí nějak podstatně nezměnilo. V devadesátých sice byly náznaky, ale už jsou zase pryč.

J. Vavruška 12.3.2018 14:54

Re: Put'ka první je ubožák..

Asi nečtete nebo neumíte číst. Obsahem sdělení bylo - tyto zbraně použijeme, jestliže někdo napadne Rusko nebo jeho spojence. To není žádné vydírání "civilizovaného světa", to je jasná zpráva "jestli se o něco pokusíte, dostanete po čuni". Třeba by stačilo stáhnout americké obrněné divize z Estonska nebo neonacistického Lotyšska.

V. Novák 12.3.2018 15:02

Re: Put'ka první je ubožák..

Pro někoho je věta "jestli se o něco pokusíte, dostanete po čuni" hrubým vydíráním - samozřejmě, pokud se jí dopustí někdo jiný, než představitel USA...

V. Novák 12.3.2018 15:10

Re: Put'ka první je ubožák..

Ještě trošku to odlehčím - jste sto let za opicema, když si vzpomenete pouze na takové drobnosti, ba měloči!

Co je nějaký tygr, jeřáb, medvěd,... proti schopnosti vnutit Američanům prezidenta, o něhož by si jinak ani kolo neopřeli, Britům brexit, Němcům AfD, v USA vyvolat pomocí roty bojových pokémonů rasovou nevraživost (v těch USA, kde přece vždy vládly mezi rasami idylické vztahy!), rozhádat největěí spojence džihádistů Saudy a katarské Tháníje, opět Němcům vnuti Merkelovou s připrchlíky a Atomausstiegem a tedy s potřebou stále většího objemu ruského plynu,...

Mám pokračovat?

Tygr... pfffff!...

J. Fridrich 12.3.2018 15:29

Re: Put'ka první je ubožák..

V " poho " soudruzi.....

V. Novák 12.3.2018 16:01

Re: Put'ka první je ubožák..

Samozřejmě, že v "poho"...

Jen jsem vás chtěl doplnit o schopnosti zajisté nedopatřením zapomenuté.

F. Navrátil 12.3.2018 12:19

Slabá místa

Oceňuji články Jefima Fištejna s jednou tematickou výjimkou. Jakmile začne mluvit o Rusku, ztrácí soudnost a kontakt s realitou. Chtěl bych mu šetrně sdělit, že nové zbraně vyvíjí nejen Rusko, ale i USA, Čína a další státy.