14.4.2024 | Svátek má Vincenc


RUSKÁ VÁLKA: Teroristé ve službě teroristů

17.3.2023

Podle izraelských novin The Jerusalem Post bojuje za Rusko zatím asi 300 Palestinců a další stovky se připravují. Je vidět, že Rusové na tom nejsou úplně nejlíp.

Jinak by Moskva nelanařila další bojovníky také mezi islamistickými fanatiky, pokud by si na Ukrajině vedla bez problémů. Tohle by nás ovšem zase tak překvapovat nemělo. Již Sovětský svaz neblahé paměti podporoval palestinské teroristy z OOP proti Izraeli. Také na konto této komunistické velmoci jdou mnohé brutální akce, jako třeba vražda izraelských sportovců na olympijských hrách v Mnichově v roce 1972, zabíjení izraelských žen a dětí, apod. Sovětský svaz tehdy otevřeně kopal za nepřátele židovského státu a masivně dodával zbraně Palestincům. Šéf palestinských zločinců z OOP Jásir Arafat býval v Moskvě častým a vítaným hostem.

Jak se zdá, mnoho se od té doby nezměnilo. Ruský prezident Vladimír Putin sice prohlásil, že Izrael je spojencem Ruska v boji proti teroru, ovšem důležitá jsou činy, slova sama o sobě nestačí. Pravdou je, že Moskva při hlasování v OSN o Izraeli vždy stojí na straně nepřátel židovského státu a hlasuje ve prospěch Palestinců. Tak například upřela Židům právo na jejich hlavní město Jeruzalém.

Nelze se tedy divit tomu, že Palestinci včetně teroristů a radikálních islamistů se hodí Kremlu i nyní v bojích na Ukrajině. Byli to vždy věrní spojenci Ruska a dokonce na území palestinské samosprávy v Jerichu mají náměstí pojmenované po exprezidentu Dmitriji Medvěděvovi. Prý kvůli tomu, že Palestince dlouhodobě štědře sponzoroval.

Palestinští bojovníci v ruských barvách jsou toho jasným důkazem. Nejedná se však o první islamisty, kteří bojují za Putina. Na Ukrajině už působí Kadyrovovi Čečenci. Ti mají za úkol zahánět zpátky do bojů ustupující ruské vojáky. Stejnou činnost za II. světové války prováděly sovětské NKVD a německé SS.

Palestinci by se pro změnu měli vyznat v gerilových bojích ve městech, čili provádět terorismus, který jim je vlastní.

Angažmá Palestinců v bojích na Ukrajině je v každém případě důkazem toho, že Rusko není žádným bojovníkem proti terorismu, jak o sobě neustále tvrdí, ale samo je teroristickým státem, který využívá teroristy.