23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

RUSKÁ VÁLKA: Teroristé ve službě teroristů

Podle izraelských novin The Jerusalem Post bojuje za Rusko zatím asi 300 Palestinců a další stovky se připravují. Je vidět, že Rusové na tom nejsou úplně nejlíp.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. M. 17.3.2023 20:31

Putin verbuje v zahraničí jednak proto, že tam celkem levně získá zkušené bonovníky, jednak proto, aby nemusel verbovat doma v Rusku. Protože čím později se válka bude osobně dotýkat domácíbo obyvatelstva, tím déle Putinovi vydrží jeho podpora.

J. Černý 17.3.2023 21:41

A jakou podporu má Zelenskyj ?

A. Renjascu 17.3.2023 23:20

A ještě naposledy sláva Ukrajině. Ještě, že jsou ti naši žoldáci tak šikovní...

https://t.me/uk100a/33882?single

J. Vintr 18.3.2023 11:02

Myslím že Putin nikoho neverbuje. Ti cizinci jsou nájemní žoldáci soukromé firmy PMC.

H. Lukešová 17.3.2023 20:21

Gratuluji izraelské armádě. Izraelští vojáci a jednotky izraelské pohraniční policie včera večer eliminovali 3 palestinské teroristy během zatýkací akce v Jeninu.

Dnes poblíž Ramalláhu se palestinský násilník pokusil pobodat izraelské vojáky, kteří v sebeobraně zahájili palbu a posléze ho zneškodnili.

K. Křivan 17.3.2023 20:02

Ukrajinská armáda uprostřed sílící ruské ofenzivy hasí nepříjemný problém na informační frontě. Respektovaný velitel výsadkářů v rozhovoru s americkými novináři otevřeně promluvil o vysokých ztrátách a úrovni čerstvých posil. Velení ho okamžitě degradovalo.

„Dostal jsem sto nových vojáků. Ale nedali mi čas, abych je připravil. Řekli: ‚Vem je do boje.‘ Všechno zahodili a utekli. Tak to je. Chápete to? Voják, který nevystřelí. Ptám se ho proč a on mi říká: ‚Když já se bojím zvuku výstřelu.‘ A z nějakého důvodu nikdy neházel granátem,“ posteskl si Kupol, který s Rusy v Donbasu válčí už devět let.

J. Černý 17.3.2023 21:40

Takže Kupil devět let vraždí na Donbase? Proč Donbasu nepomohly USA jako pomohly Kosovu ?

J. Farda 17.3.2023 17:59

Internetem dnes hýbe kauza Matouše Bulíře. Zcela férově přiznávám, že jsme spolu neměli dobré vztahy - on věřil na vojenskou pomoc Ukrajině, já nikoli. Dost tvrdě jsme se o to přeli. Nicméně nikdy bych mu nepřál jakoukoli újmu na zdraví či dokonce fyzický lynč, tak jako 'morální velikán' Tomáš Zdechovský," píše Rajchl na Facebooku.

Zdroj: https://www.extra.cz/zpravy-na-ukrajine-zbity-dezinformator-se-dockal-v-cesku-zastani-radikal-rajchl-mluvi-o-fyzickem-lynci-f6165

Oni ho, nebožáka Bulíře, snad lynčovali po americkoimperialisticku natřením dehtem, vyválelím v peří a posazeného na kládu vezli nějakým ukrajinským městem, nebo jen dostal po čuni za nepravdivé lži a urážky? :-P

A. Renjascu 17.3.2023 23:24

Tak můžete se podívat sám a k tomu si přidat i další dokument Drahá Ukrajino od dalšího českého žoldnéře. Přeji dobrý obraz a příjemný poslech...

https://t.me/uk100a/33882?single

https://m.youtube.com/watch?v=OVGfJyPCKQo

https://m.youtube.com/watch?v=Fjc8ouLLjS8

J. Černý 17.3.2023 15:17

Pomníky Stepana Bandery najdete na západní Ukrajině všude. Pro místní je hrdinou a nic na tom nezměnilo ani 45 let sovětské propagandistické masáže. Jsou ovšem místa, kde mu memoriály nestaví. Patří k nim Kupičov, malá vesnice nedaleko polské hranice, kde dřív žili hlavně volyňští Češi.

Z tísnivé atmosféry jako by tady něco zůstalo. Obec je jako vylidněná, po návsi občas projede koňský povoz. Před obchodem popíjí shluk chlapů láhvové pivo. Zdejší nejstarší pamětnice, devadesátiletá Marie Novotná, má z banderů, jak je nazývá, strach dodnes: „Voni se ještě někde skrývají v lese. Hrozný lidi. Nedívali se, jestli je to dítě, nebo starej člověk, stříleli do všech,“ vzpomíná na doby druhé světové války. Místní Češi si tehdy koupili od Němců pušky a na každé straně vesnice postavili provizorní bunkry.

Banderovci zaútočili na Vánoce 1943, speciálně si k akcím vybírali katolické svátky. Pálili stromky, ubíjeli lidi přímo u štědrovečerní večeře: „Přivezli traktor, postavili ho na pole a stříleli přímo do oken. Kostel plný lidí, všichni hned utíkali domů. Nakonec je odsud vyhnali polští partyzáni. Kdyby ti nepřišli, asi by nás všechny pobili,“ vzpomíná paní Marie. V Kupičově se volyňští Češi spojili s polskou Zemskou armádou. Na Poláky totiž mířily banderovské pogromy především, násilné akce je měly donutit k odchodu z ukrajinského území. Poláci zase podnikali odvetné údery na Ukrajince. Masakrům padlo za oběť přes 100 000 lidí. Stahování lidí zaživa z kůže, brutální znásilňování či rozřezávání břicha těhotným ženám, to je jen zlomek ze seznamu krutostí, které vojáci Ukrajinské povstalecké armády UPA páchali na nevinných lidech. Bez sebemenšího ohledu na věk či pohlaví.

„Dnes se o tom nesmí mluvit,“ ošívají se další pamětníci, sestry Anna a Františka Hoffmanovy z Lucku. Mezi volyňskými Čechy bylo obětí „jen“ asi 300, díky tomu, že se většinou snažili zachovávat neutralitu. Banderovce přesvědčovali, že rozhodně nebudou překážet a po válce odejdou do původní vlasti. Německá správa proti exces

Z. Lapil 17.3.2023 16:15

Klidně věřím, že to je pravda, ale nějak mi uniká, proč by to měl být důvod k bombardování Ukrajiny.

J. Černý 17.3.2023 21:39

A co dělali od roku 2014 banderovci na Ukrajině, zvláště východní ?

J. Farda 17.3.2023 16:46

Jasně, a to tohle staré banderozvěrstvo 80 let je pro Pútina a pro Vás naprosto pochopitelný důvod k rusáckým zvěrstvům a la Buče či Irpiň via SpecVojOper ... :-(Rv

K. Křivan 17.3.2023 19:09

Tak hnusné zločiny nemohou být promlčený.

J. Vintr 17.3.2023 19:41

To, že se současné ukrajinské vedení k těmto vrahům dnes hrdě hlásí znamená, že jsou to stejné zrůdy. Mimochodem je toho dokladem i ta Buča.....

A. Renjascu 17.3.2023 23:30

Nejen, že se k tomu hlásí, ale hlavně to dál praktikuje. To jak banderovci mučí zajatce je lahůdka a na netu je toho spousta. Zrovna včera večer jsem zde dával čerstvý odkaz na to, jak tam banderovec krásně v přímém přenosu podřezává krk ruskému zajatci a nedávno jsem zde dával odkaz jak jim kobercakem řežou varlata i s ptákem. Opravdu nádherná podívaná a oni se tím ještě chlubí a dávají to na net. Mnozí z nich to posílají i jejich rodinám... Prostě banderovci...i Němcům z nich bylo zle a to už je co říct, protože ty jen tak nějaké svinstvo nerozhazelo

V. Kuhaj 17.3.2023 12:53

No vidíte, pane Zieglere, jak se nám to hezky rýsuje. Američani i EU do Palestinců doslova rvou prachy, hájí kdejaké jejich svinstvo, osočují Izael že jim ubližuje - a oni teď bojují v barvách Ruské federace! No tak to musí být hodně k nasrání, to chápu!;-D;-D

M. Boháček 17.3.2023 11:51

Všade samí teroristi...

Okrajová příhoda se ukázala být celosvětovou záležitostí: Vykolejený vlak v americkém státě Ohio – 2.

Odborné pojednání o tom, co se v East Palestine stalo

Yoichi Shimatsu je americký novinář japonského původu, se širokou sítí zpravodajských kontaktů po celém světě. Když došlo k vykolejení vlaku v East Palestine, zjistil od kontaktu ve státě Ohio, že se jednalo o záležitost, týkající se národní bezpečnosti, takže je to vládní tajemství. Byl to neregistrovaný, tajný noční převoz chemikálií a nikdo neví kam měly být doručeny. A nikdo se doposud ani nezajímal o to, kam byly tyto chemikálie převáženy. Nikdo nepátral proč byly poslány, kam a za jakým účelem.

Později byl vydán rozkaz z nejvyšších míst ve vládě, aby byly spáleny, takže se nejednalo o nerozumné rozhodnutí starosty městečka a místních požárníků, nebo EPA (Environmental Protection Agency, neboli Úřad na ochranu životního prostředí). Chemikálie pak byly spalovány v narychlo vykopané jámě a onen černý oblak obsahoval podle EPA také phosgen, neboli hořčičný plyn, což je válečná zbraň!

Zde je nutno se ptát proč byly tyto cisterny naplněny neznámou, nebezpečnou a nestálou chemickou zbraní a převáženy směrem na východ? Kam byl ten náklad posílán a proč? Proč byl obsah zásilky na průvodní listině zfalšován? Jak to, že byly chemikálie vyrobeny a převáženy protizákonně, protože mezinárodní zákon zakazuje jejich výrobu a použití, neboť se jedná o válečnou zbraň. A když válečná zbraň, do které části světa a do které války byly určeny?

https://pravyprostor.net/?p=157640

O. Kaucký 17.3.2023 11:49

PŠM – povinná pětiminutovka nenávisti.

Vždyť u nás máme Velvyslanectví Státu Palestina a bohatě přes EU Palestince dotujeme.

J. Farda 17.3.2023 11:45

Metál za zákrok proti americkému dronu. Šojgu navrhl vyznamenat piloty

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-metal-za-zakrok-proti-americkemu-dronu-sojgu-navrhl-vyznamenat-piloty-227933

Putin ocenil brigádu obviněnou ze zvěrstev v Buči, vyzdvihl její „hrdinství“

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/buca-ukrajina-putin-ukrajina-valka-masakr-zverstva-brigada.A220419_075546_zahranicni_jhr

To je přeci v Rusku normální ... ;-D

I. Samson 17.3.2023 10:59

Nemyslím si, že zopár stoviek "palearabov" zvráti vývoj vojny na Ukrajine. Tu už nejde o prežitie niečoho tak ničotného ako je ukrajinský národ, to pomýlené zoskupenie vidiečanov! Tu ide o prežitie ruského imperializmu a teritoriálnej celistvosti Ruska.

S Ruskom to smeruje vodou dolu. Od superveľmoci (Rusko, ZSSR), pokračujúc svetovou veľmocou po rozpade Sovietskeho zväzu až po euroázijskú mocnosť, ktorá stráca Ďaleký východ náporom imigrácie čínskeho obyvateľstva.

"Palearabi" ani iní príslušníci arabských národov, ani severokórejčania ani "peržania" tŕň z päty Rusku nevytrhnú. Čína ostane bokom a bude sa smiať za bukom. Rusko musí na Ukrajine zvíťaziť ), t. j. musí ju znásilniť a obeť bude musieť verejne vyznať, že sa poddala "z lásky". Len tí Američania, bez nich by bol kľud a pokoj... Ak sa to nepodarí, Moskvu čaká palácový "puč" (v lepšom prípade nechajú Putina dožiť na nejakej ́dače ́ ako Chruščova po výprasku v Karibiku) a potom občianska vojna.

Ale tú my tu v EÚ tiež nechceme. Veru, veru, ťažká voľba pre konzumného ́europejčíka ́.

O. Kaucký 17.3.2023 14:58

A potom jste se probudil a měl jste ruku v nočníku.

I. Samson 17.3.2023 16:36

Po prvé nie "prebudil" (ak nehovoríme v "préterite" a nepolotykáme si), pretože ak si vykáme tak sme sa spolu prosím "prebudili". Teda aspoň v slovenčine.

A po druhé, je lepšie mať (čo mi zatiaľ dúfam nehrozí) ruku v nočníku ako zaseknutú v ploštici vo WC.

S úctou a zdrávstvujte,

is

O. Kaucký 17.3.2023 17:50

Možná, že jste pochopil, že to byl překlep. I vy buďte pozdraven.

F. Navrátil 17.3.2023 9:10

Je to nějaké divné s pokroucenou logikou. Brusel financuje palestinskou samosprávu a odtud proudí peníze pro palestinké teroristy. Palestinští teroristé, podle pana Zieglera bojují proti Ukrajině. Závěr je, že Brusel financuje válku proti Ukrajině. Není pane Zieglere nejvyšší čas napsat nějakou agitku proti EU podporující Rusko v boji proti Ukrajině?

M. Šejna 17.3.2023 9:15

;-D R^

J. Hruška 17.3.2023 10:32

Nepřítel mého nepřítele je můj přítel a kdo se přátelí s ďáblem je antikrist. Amen.

I. Schlägel 17.3.2023 9:44

Tak ono bohatě stačí, že EU svými dotacemi podporuje palestinský terorismus proti Izraeli. Ukrajina je třešničkou na dortu. Možná trochu nechtěnou, ale potřeby "palestinského lidu" v "okupované Palestině" mají momentálně přednost.

J. Hejduk 17.3.2023 8:57

Tomu ne moc rozumim. Rika se, nepritel tveho nepritele je tvuj pritel. Takze nechapu, proc jim EU posila penize, kdyz oni pak bojuji za rusko.

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Stropnicky-zdrtil-EU-Miliardy-eur-Palestine-nase-penize-Kam-sly-Nevidim-tam-nemocnice-ani-skoly-Chci-audit-663943

F. De Winter 17.3.2023 6:44

V Rijádu, Íránu a Pekingu bylo dne 10. března 2023 oznámeno obnovení diplomatických vztahů mezi Saúdskou Arábií a Íránem. Společné prohlášení je zajímavé také tím tím, že v něm není ani slovo o USA a Evropě. Pro Západ – nejen pro USA, ale i pro EU – jde o mimořádnou prohru. Rozpaky západních politiků odrážejí i média. New York Times: „Čínou zprostředkovaná dohoda je... výzvou pro USA“. O to větší škodolibost mají novináři zbytku světa. Al-Jazeera: „Změna světového pořádku“. Další krok k ústupu z dominance Západu. Fakticky začal být zjevný při neúspěchu protiruských sankcí. EU může žvanit o "celém světě" - fakticky jde o USA a zaprděný dvoreček Evropu. Těžiště moci se sunou na východ.