22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

PRÁVO: Směrnice EU o zbraních

Evropská komise předložila Evropskému parlamentu směrnici o kontrole nabývání a držení zbraní. Dnes, v úterý 14. března, o ní bude hlasovat Evropský parlament.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Skřivan 15.3.2017 17:11

Vážení ozbrojenci:

"V období let 2010 až 2014 bylo střelnou zbraní spácháno 2948 trestných činů, z toho 2773 skutků bylo spácháno za užití legálně držené střelné zbraně (Policie ČR 2015). Mimo jiné fakt, že je většina trestných činů páchána legálně drženou střelnou zbraní, vypovídá o tom, že legální držení zbraně je v ČR rovněž do určité míry problematické."

J. Šejnoha 16.3.2017 23:37

Re: Vážení ozbrojenci:

A kolik promile je to z celkového počtu trestných činů ?

J. David 14.3.2017 17:19

Směrnice EU

Jen se pozeptám, která směrnice vzešlá z EU byla smysluplná, tedy ve smyslu "bono publico"? Marně pátrám. Celé to chování konkláve EU mi připadá, jako by to byl spolek chovanců Kateřinek, či Bohnic. Na těch echtovních klystýrech také mělo stát RU, jak popisuje klasik "srandy".

Ale tato směrnice EU jde proti zdravému rozumu. Jukněte na peripetie v aplikaci našeho zákona 119/2002 Sb., novelizovaného 229/2016 Sb., aby bezůhonný občan nabyl kartičku ZP, a pak na ohlášení koupil bambitku, či na povolení koupil "mašingvér" s registrací kartiček PZ. Tento kolotoč registrací musí tzv. legál absolvovat (a další peripetie prodlužování a kontrol), nehledě na trezorové almary a vrátka. Vše dle dienstreglamá, které se EU snaží ve své demenci ještě vycizelovat. Má s tím illegál nějaké problémy, nemá, jeho se to netýká, oni ani nemají splachovací hajzly, takže jim je u řiti, že EU směrnice určuje objem vody ve splachovači, tak jako jim je u řiti, kolik lze naládovat patron do magacínu samonabíjecí, té které střelné zbraně. Oni zkrátka na zbraně kategorie "A" ZP nepotřebují (AK 47, etc.). Jenom dement si může myslit, že když (obrazně) zakážeme zámky a klíče, že lupiči se umravní, což EU dementně prosazuje. GB zakázala i vzduchovky, kriminalita se střelnou zbraní tam narostla o více, než 300%, lze to dohledat, i když EU statistiky to tutlají. V ČR je s legální střelnou zbraní pácháno okolo 3% tr. činnů, ostatní... Dosaďte sami. Každý "kraj má svůj mrav a legislativu". Víte, jedu do Německa na lov, ale profilcuji auto, abych tam náhodou neměl malorážkovou patronu, byť k ručnici mám muničák 30-06 Sprg. patron. Vona ta Long-Riffle paradoxně prý expiruje nedovolené ozbrojování. Fuj, budu muset asi udělat dřevěné vložky do magacínů, kterak do toho naládovat stanovený počet EU počtu patron, zatímco lidožrout ze Somálska si v tlumoku přiveze bubnový zásobník naládovaný na 99. Legálně a na povolení? Jsem střelec lesník a myslivec, a střílím hlavně na střelnicích, zbraň skrytě nosím. Špatné?

Z. Čábelka 14.3.2017 17:55

Re: Směrnice EU

Je to fašistický póvl, který potřebuje lidi bezmocné. Jaký příšerně demagogický rozdíl je to ve srovnáním s osvědčeným systémem domobrany s devatenáctiletými branci státem vybavených armádní pistolí a automatickou puškou s tisícem nábojů a ostatní výstrojí ve skříni?! Kolik trestných činů na základě tohoto uspořádání domobrany a ochrany státu bylo spácháno? Jenže, pravda, to těmi branci ale nemohou být láskou a islámem oslovené frustrované přesto naturalizované trosky!

J. David 14.3.2017 19:09

Re: Směrnice EU

Já Vám odpovím. Muničák mám v zamčené almaře, i dlouhé zbraně. Krátké nechávám v noci pod duchnou, revolver je jasný, u pistole náboje pod "fršlusem", tažení pistole se současnou aktivací náboje mám "nasušeno". Kdo střílí na střelnici, ví, že dvě rány stačí, první na "kříž" hrudní kosti, dublování se zdvihem zbraně v ose, trefí obvykle palici. Zkuste na střelnici "doppelschuss" na siluetu, kříž a palice. Navíc, zkuste asfalťáky na parcouru, doporučuji, dobrá průprava na ilegální migranty. Víte, mustelky, dobývající se na mé slepice v kurníku lovím zákonným způsobem, EU nás chce o zákonný způsob připravit. Dementi, pryč z toho obskurního spolku.

A. Alda 14.3.2017 16:31

Tak už tu směrnici schválili

http://www.stop-multikulti.cz/eu-schvalila-smernici-proti-zbranim-ceske-navrhy-byly-ignorovany/

A jde do tuhého. Teď se ukáže, koho na podzim volit.

J. David 14.3.2017 17:24

Re: Tak už tu směrnici schválili

EU je dementní, to ví všici. Ale bojí se to presentovat, tedy politici.

K. Křivan 14.3.2017 13:50

Listina základních práv a svobod.

Právo vlastnit a nosit zbraň bezprostředně souvisí s právem bránit svůj život, zdraví a majetek.

J. Veselý 14.3.2017 13:33

Všem nechápajícím a panu P.Rudolfovi zvlášť:

Ústavní zákon 110/1998, čl. 3, odstavec (2) - současné znění:

"Státní orgány, orgány územních samosprávných celků a právnické a fyzické osoby jsou povinny se podílet na zajišťování bezpečnosti České republiky. Rozsah povinností a další podrobnosti stanoví zákon".

Navrhuje se přidat k tomuto článku odstavec (3) v tomto znění:

"Občané České republiky mají právo nabývat, držet a nosit zbraně a střelivo k naplňování úkolů uvedených v odstavci 2. Toto právo může být zákonem omezeno a zákonem mohou být stanoveny další podmínky jeho výkonu, je-li to nezbytné pro ochranu práv a svobod druhých, veřejného pořádku a bezpečnosti, životů a zdraví nebo pro předcházení trestným činům."

Je nanejvýš žádoucí, aby tento ústavní dodatek byl schválen, protože pak se omezující směrnice z Bruselu nebude na občany ČR vztahovat, alespoň ne ve velkém rozsahu. Bezpečnostní politika je totiž v plné kompetenci jednotlivých členských států a Brusel do ní nemá co mluvit. Nápad také nevznikl v Chovancově hlavě, ale vypracovali jej odborníci z min. vnitra hned jak vylezlo za světlo, jaká zvěrstva se v Bruselu chystají. Teď byl jen návrh oprášen. Máme skvělý zákon o zbraních a střelivu a chceme, aby to tak zůstalo. Salámové a žabí triky Bruselu jsou dostatečnou hrozbou, aby se tím někdo pořádně zabýval!

A. Alda 14.3.2017 13:45

Dík za upřesnění.

Je to dobré.

Sám bych to ale přidal raději k článku 23 Listiny základních práv a svobod.

J. Veselý 14.3.2017 13:56

Re: Dík za upřesnění.

Nejsem si úplně jistý a jsem líný to hledat, ale není LZPS výplodem OSN nebo nějaké jiné mezinárodní organizace? Pak by byl asi problém znění měnit pro naše potřeby.

A. Alda 14.3.2017 14:08

Listina základní práv a svobod

je součástí naší Ústavy. Vydána byla 8. února 1991 a jejím vydáním se Československo změnilo na právní stát. Republikována byla po rozpadu Československa jako součást Ústavy České republiky pod číslem 1/1993 Sb. Doporučuji Vám, abyste si ji několikrát pečlivě a pomalu pročetl.

https://www.zakonyprolidi.cz/cs/1993-2

A. Alda 14.3.2017 15:06

Pardon.

Republikována byla pod číslem 2/1993 Sb. Číslo 1/1993 Sb. je samotná Ústava.

R. Morava 14.3.2017 14:46

Re: Všem nechápajícím a panu P.Rudolfovi zvlášť:

Děkuji, přesně tak nějak jsem pochopil "Chovancovu" iniciativu, že jde o to zamezit Bruselu aby nám vrtal do zákonu o zbraních.

Že to nedošlo našim novinářům se předpokládalo, ale pokud vím nepochopil to třeba ani Aston ani hodně rozumných spoluobčanů. Že se člověk bude bránit proti teroristovi pokud mu jde o kejhák je jasné. Ta "Chovancova" iniciativa měla být především zábrana před zákony "Bruselu", který zatím! nemůže jít proti národním ústavám. Tak díky že jste mi to potvrdil včetně toho, že to nevymyslel Chovanec, ale vymysleli to odborníci jako obranu před teroristy, v tomto případě těmi sídlícími v Europarlamentu.

J. Veselý 14.3.2017 15:01

Re: Všem nechápajícím a panu P.Rudolfovi zvlášť:

Není důležité, že by se jednalo o změnu ústavy, ale o to, že problematika zbraní by se přesunula z "obyčejného" práva do legislativy, která řeší bezpečnostní otázky, tj. obranu země, ochranu pořádku apod. Do této oblasti nemají orgány EU co mluvit. To, že by změna byla v ústavě, je jen třešnička na dortu.

A. Alda 14.3.2017 13:21

I Stropnický už otočil,

až původně Chovancovu iniciativu zesměšňoval.

Osobně si ale myslím, že přetahování se s EU nemá smysl - žádoucí je z EU vystoupit. Velké státy EU si dělají co chtějí a malé státy musí poslouchat a podrobovat se: toto nelze přeci akceptovat.

Taková Francie si klidně nařídí, že všichni cizí řidiči projíždějící jako zaměstnanci cizích firem přes jejich území musí mít platy francouzských řidičů a všichni stavební gastarbeitři musí mluvit francouzsky, ale nám by se nečesky hovořící migranty z bývalých francouzských kolonií narvali nátlakem a ve velkém.

To přece nemůžeme dále snášet.

Z EU je nutno vystoupit!

P. Rudolf 14.3.2017 11:06

Stát

který v dnešní době bojuje proti omezení držení zbraní občany, ba dokonce hlásá, že by jich mezi lidmi mělo být víc, je stát nesvéprávný, neb přiznává, že jim sám není schopen zajistit přiměřenou bezpečnost, což je jeden z jeho základních úkolů. Že to prosazuje i vrchní šáša ze "svobodných" pochopitelně nepřekvapí.

R. Tesařík 14.3.2017 11:08

Re: Stát

Co to zase melete, ušlechtilosti sama.

M. Prokop 14.3.2017 12:16

Re: Stát

A mně to bylo divný, že ráno přehlédl článek arcinepřítele, liberála.

J. Tachovský 14.3.2017 11:12

Re: Stát

Co to tu placate za blbosti ? To ma byt na kazdem rohu policajt s kverem ? Sebevedomy obcan je zaklad, ne stat.

I. Schlägel 14.3.2017 11:47

Re: Stát

Dobrá práce, Rudlo. Je znát, že se Vám racionalita i nadále vyhýbá velikánským obloukem.

M. Vondráček 14.3.2017 12:12

Re: Stát

Bože můj , do čehos to duši dal ...

B. Uhlich 14.3.2017 13:09

Re: Stát

Rudolfe, to máte místo porna, co...? Zasednout k netu s srát lidi... a žvatlat kraviny jak psychicky narušený...

K. Křivan 14.3.2017 13:47

Rudolfku, ty děťátko přiblblé,

až ti někdo vrazí v noci na ulici kudlu do břicha, co myslíš, za jak dlouho se objeví policajti ? Ono je to vlastně jedno, protože budeš stejně už mrtvý, i kdyby jeli z wachcimry dvoustovkou. Ale to ty hlupáčku stejně nepochopíš !

Já v noci nosím po Praze mojí zbraň viditelně v ruce a pochybné figurky dělají kolem mne uctivý oblouk.

P. Skřivan 14.3.2017 14:04

Re: Rudolfku, ty děťátko přiblblé,

No tak právě pako s koltem v ruce, v té večerní Praze vyloženě chybí. Není náhoda, že absolutní většina trestných činů střelnou zbraní, je páchána tou tzv. legálně drženou. Pochopitelně, když obvykle ji má právě ten, kdo by jí mít neměl, protože nemá psychické vlastnosti k tomu, aby se ve vypjaté situaci dokázal ovládat a tu zbraň skutečně použít k obraně a ne k útoku.

R. Tesařík 14.3.2017 15:16

Re: Rudolfku, ty děťátko přiblblé,

To je ale blbost, že páchána legální zbraní.. Nevymýšlejte si.

K. Křivan 14.3.2017 15:29

Re: Rudolfku, ty děťátko přiblblé,

On je tak zarputile blbej, ..... jak říkal Stalin: "že fakta odporují ideologii ? Tím hůř pro fakta.." On má chudák svou ideologii, a fakta ho nezajímají. Inu blb.

K. Křivan 14.3.2017 15:25

Re: Skřivane, ty hovádko prolhané,

absolutní většina trestných činů střelnou zbraní, je páchána nelegálně drženou zbraní. Stačí zagůůglovat. Lžeš stejně pitomě a uvědoměle jak celá evropská komise.

Já mám zbroják už víc než dvacet let. Zbraň nosím samozřejmě skrytě v holsteru, ale když potkám partu hajzlíků tak ji vyndám. Ve svitu lucerny vypadá poniklovaný šestipalec velice úctyhodně. Pohled na něj stačí. Holt venčit psa musím každou noc.

Ty pitomečku, co to žvaníš o útoku ? Já měl pár příležitostí použít zbraň k obraně, ale jak jsem ji vytáhl, tak cikáni zlomili rekord ve sprintu. A střílet do zad se nesmí. :-(((

K. Křivan 14.3.2017 15:38

Re: střílet do zad se někdy může.

Na Žižkově, už je to dávno, přepadl hajzlík klenotníka a s lupem utíkal. Šmukař vyběhl za ním a na ulici ho střelil do zad a svůj majetek tak zachránil. Soud odůvodnil osvobozující rozsudek tím, že "trval útok na majetek".

Střílet můžeš, pokud trvá útok na život, zdraví nebo majetek.

P. Skřivan 15.3.2017 17:14

Re: střílet do zad se někdy může.

... zato povaha útoku (krádež čehosi, v ceně nejspíš max pár tisíc, co navíc nejspíš uhradí pojišťovna), byla zjevně nepřiměřená povaze obrany: střelba s následkem smrti.