27.2.2024 | Svátek má Alexandr


Diskuse k článku

PRÁVO: Co je na tom složitého?

S rostoucím znepokojením sleduji zprávy z některých západních zemí EU. Oni se jim domů vrací bojovníci Islámského státu a místní politici nevědí, co s tím. A k čemu tedy ve svých funkcích jsou?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 11.7.2017 23:55

I parchanti s IS

vracející se do evropských států, jichž jsou občany, mají lidská práva, v nichž nesmí být ukráceni.

Tak mne napadá, že to Stalinovo nět čelověka, nět probléma, by tohle vyřešilo. Jenom jak to skloubit s lidskými právy a vůbec s právním státem, to netuším. Ale při dobré vůli by se problém určitě vyřešit dal.

Třeba se domluvit s Dánskem a deportovat ty parchanty do vnitrozemí Grónska; tam by je nikdo ani hlídat nemusel. A jedno měsíčně jim shodit kádéčka a otýpku dřeva do kamínek, aby nezmrzli.

P. Vaňura 11.7.2017 20:22

Ten příměr vůbec nesedí, je to úplně jinak a úplně

jednoduché. Islámský stát je ve válce s GB, Francií, USA a dalšími zeměmi. Takže KAŽDÉHO občana těchto zemí, který sloužil v armádě Islámského státu ZASTŘELIT PRO VELEZRADU! Někteří francouzští příslušníci SS divize "Charlemagne" byli po zajetí francouzskou armádou ke konci WW2 dokonce zastřeleni bez soudu, prostě na rozkaz příslušného velitele!

Nechápu, co je na tom k řešení!

R. Morava 11.7.2017 10:49

To mi není jasné

Jestli se jen neví že ti navrátilci byli v ISIL, nebo jestli opravdu musí dokazovat že něco špatného provedli.

Pokud se ví, že jakkoliv v ISIL byli, skutečně není co řešit. Aktivně podporovat takové vrahy je dostatečný důvod na téměř doživotní trest.

Při debilitě mezinárodních dohod, evropského práva a jeho výkonu je ale možné, že nechávají na svobodě I lidi, kteří se prokazatelně z ISIL vrací. Hlavně že jdou k soudu lidé, kteří na internet prohlásí věci které evidentně nemysleli vážně.

S. Netzer 11.7.2017 10:45

To je ale blábol.

Lze jen doufat, že autor není právník.

Proč by měli být teroristi souzeni podle stejných paragrafů jako dozorci SS, když už má Německo léta v §§ 129 - 129b trestního zákoníku samostatnou skutkovou podstatu pro členství v teroristických organizacích?

M. Vondráček 11.7.2017 10:52

Re: To je ale blábol.

Netzer opět nechápe ...

R. Morava 11.7.2017 12:11

Re: To je ale blábol.

Jaké jsou tresty a podmínky uplatnění tohoto paragrafu? Něco mi říká že pokud se neprokáže (a to se prokazuje složitě) přímá účast na vraždě, či mučení, tak maximálně podmínka. článek píše o tom, že už vědomá účast v ISIL je spoluúčastí na vraždách. Z toho jak si neví v Evropě s vrátimivší se džihádisty rady se zdá, že tyto paragrafy budou nedostatečné.

S. Netzer 11.7.2017 12:49

Re: To je ale blábol.

Tresty za vraždu, zabití, genocidu, znásilnění, ...

Jistě, že je těžké dokázat vraždu za takových podmínek, ale nebylo málo těch, kteří se chvástali svými zločiny na internetu, a i někteří svědci přežili.

J. Jurax 11.7.2017 23:58

Re: To je ale blábol.

A každého toho moslemínského pancharta budou dlouho a nákladně soudit s nejistým výsledkem, advokáti si budou mastit kapsy (Saúdská Arábie nebo jiný sponzor to rád zacáluje) a nakonec dostanou pár let fešáckého kriminálu, pokud vůbec.

T. Krystlík 11.7.2017 10:00

"S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

píše pan Mith. Zpočátku byla SS výběrová organizace, ale během války se do ní začalo rukovat jako do ostatních složek Wehrmachtu - bez výběru. Existovaly strážní oddíly SS a Waffen-SS. Je doloženo, že branci pl- a cz-národnosti na Těšínsku z obav d-úřadů, že by mohli ovlivňovat negativně morálku bojových jednotek, byli přednostně strkáni do strážních jednotek SS, tedy sklady a KZs. Toto zacházení se nedá doložit u rukovavších Čechů zůstavších v Sudetech, i když o tom kolovaly určité pověsti.

Autor je radním ODS pro školství. Když píše takové nepravdy, tak jaké škody páchá v cz-školství?

J. Kombercová 11.7.2017 10:08

Re: "S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

A Heydrich byl táta českých dělníků, protože za Heydricha fasovali pracovní obuv.

R. Szewczyk 11.7.2017 10:26

Re: "S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

hm, nacistické německo bylo zlé ne z důvodu SS, nebo koncentráků, atd, ale proto, že vojnu prohráli, no a spojenci byli ti dobří, bo vojnu vyhráli, obdobně ISS je zlé, protože prohrává, kdyby vyhráli, jistě by se našli ti, kteří by jej označili za ty hodné,

M. Prokop 11.7.2017 10:54

Re: "S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

Vy možná.

Jsou ovšem i lidé s podrobnějšími požadavky.

S. Netzer 11.7.2017 11:06

Re: "S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

Mezinárodní vesmírná stanice ISS "prohrává"?

Mohl byste tuto originální myšlenku trochu rozvést?

A. Nový 11.7.2017 13:58

Re: "S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

Místo rčení blbý jak troky, by se mělo říkat, blbý jak wasserpolok Szewczyk. :-)

R. Szewczyk 11.7.2017 15:21

Re: "S tímto vědomím do SS vstoupil a v KZ sloužil",

inu, ozval se český genius, co paměť lidstva sahá, vždy zrádcem byl,

P. Vaňura 11.7.2017 20:41

To platilo r. 1945

Dnes se ví, že mezi Německem a SSSR nebyl rozdíl, ALE mezi Německem a všemi ostatními státy na evropském válčišti, snad s vyjímkou Ustašovců, rozdíl byl!

P. Vaňura 11.7.2017 20:36

KDY se do SS začalo rukovat? Řekl bych, že až

v polovině roku 1944. A ta vazba mezi rukováním a hlídáním koncentráků se mi už vůbec nezdá, skoro to bylo naopak, dozorci z koncentráků tvořili základ 3 SS Panzerdivision "Totenkopf."

P. Švejnoch 11.7.2017 8:02

Chraň nás Bůh

takových myslitelů, jako je autor. Pravda, původně jsem tam měl "volů", ale nebudu zbytečně hrubý, že... :-)

Takže za práci účetního či kuchaře v dresu SS rozsudek za masovou vraždu, pravda? Nejsem si jistý, že německá justice praktikuje postup popsaný autorem, ale pokud ano, žádným nadšením mě to nenaplňuje (už dávno jsem totiž opustil myšlenku, že vše, co z Německa pochází, je nutně hodno obdivu či dokonce následování - pokud jsem takovou vůbec kdy měl). Vždy si totiž představím nejrůznější životní peripetie a zákruty, které mohou člověka dovést k, no, třeba k práci účetního u Schutzstaffeln.

Druhá věc je ryze praktická: U SS byla identifikace poměrně jednoduchá, existovaly jistě seznamy příslušníků, i svědci, kteří třeba dotyčného viděli v uniformě etc. Ale jak se pozná, že je někdo, dle autora "členem Islámského státu"? A co to je vůbec za podivný institut "člen státu"?

Autor v názvu článku klade otázku, co je na tom složitého. Odpovídám, že nic, je to úžasně jednoduché. Podobně jako autor sám.

A úplně na okraj: To, že podobní myslitelé neustále anoncují, že jsou členové ODS, nejspíš stojí za nepříliš povzbudivými volebními preferencemi této, údajně pravicové, strany.

M. Šejna 11.7.2017 9:54

je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Podle autorovy logiky by měli být všichni vojáci z povolání, co sloužili dobrovolně u československé pohraniční stráže, odsouzení jako zločinci, protože vojáci ČSLA se dopouštěli zločinů na hranicích Československa, když stříleli na přeběhlíky. Podle logiky autora by tedy měli jít do vězení všichni vojenští lékaři, kuchaři, provianťáci nebo vojenské spojovatelky sloužící na hranicích ČSSR.

Jinak nejspíš silně podceňujete autora článku. On narozdíl od Vás nebo ode mě perfektně umí už na dálku poznat bojovníka islámského státu. Nejspíš bude brzy povolán do speciálních složek Europolu na identifikaci bojovníků IS.

:-D

P. Švejnoch 11.7.2017 10:15

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

V rámci správnosti informací Vás musím opravit, protože Pohraniční Stráž organizačně nespadala pod ČSLA, ale pod Ministerstvo vnitra ČSSR.

Ale jinak Vaše přirovnání +/- sedí.

P. Beránek 11.7.2017 10:19

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

"protože vojáci ČSLA se dopouštěli zločinů na hranicích Československa, když stříleli na přeběhlíky."

A to řekl kdo?

Hranice mezi Východem a Západem v době studené války, vyhlášené nám Západem byl vojenský prostor. Prostor, kde operovali i ozbrojení agenti CIC (dnešní SíAjEj),

https://www.respekt.cz/tydenik/1990/4/pribeh-agenta-chodce?issueId=4

Těmito agenty bylo postříleno hodně našich vojáků sloužících na hranicích. Proto každý, kdo se v tomto vojenském prostoru pohyboval musel počítat s tím, že na něj může být stříleno, že se ti kluci nenechají postřílet jako králíci..

M. Prokop 11.7.2017 10:58

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Kolik těch vojáků bylo SKUTEČNĚ postříleno (ne podle pověstí VUMLu)?

A kolik jimi zcela nevinných lidí, kteří pouze nechtěli žít v komunistickém sajrajtu?

Že studenou válku vyhlásili komouši, to už dneska taky ví každý (i někteří komouši, vy asi budete patřit k těm skalním, s nimiž žádná fakta nehnou).

P. Beránek 11.7.2017 13:37

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Tak kolik Prokůpku??

A jak víš kolik jich uváděli na VUMLu? Koukám, žes ho asi absolvoval, když to tak přesně znáš.:-)

http://echo24.cz/a/wFKAD/kdy-presne-zacala-studena-valka-kdyz-churchill-mluvil-o-praze

To jsem nevěděl, že Churchill byl komunista. Ale když to říkáš ....:-)

P. Vaňura 11.7.2017 20:55

Pokud jde o Churchilla ve Fultunu, tak on tehdy pouze

pojmenoval existující stav. Mimochodem, Hitler vyhlásil válku jediné zemi, totiž USA a to 10. 12. 1941. To už byla Evropa dva roky ve válce, ovšem Francie, GB a SSSR vyhlásily válku Hitlerovi, který začal válku bez vypovězení.

M. Sedláček 11.7.2017 17:47

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Táhni do prdele, pohraničníku. Tyhle pohádky vyprávěj svým komouškým soudruhům. Viset jste měli všichni na lampách, prasata.

P. Beránek 11.7.2017 19:18

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Zajímavý "argument". Ale jinak typický pro zdejší póvl.

Něco konkrétního k věci by nebylo? Asi ne, že jo. Jak říkali už naši dědové - "Kde nic není (ve Tvé hlavě) ani smrt nebere".

M. Těhanová 11.7.2017 10:25

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Pánové, pokud se někdo vrátil ze Sýrie, nebo Afgánistánu, pravděpodobně tam nebyl užívat si dovolené. Přemýšlejte trochu.

M. Prokop 11.7.2017 10:59

Re: je to neuvěřitelné, ale souhlasím s Vámi

Rozhodně stojí za prověření. Oni tam fakt necestují jen zájemci o boj v ISIL.

P. Vaňura 11.7.2017 20:47

za práci účetního či kuchaře v dresu SS rozsudek za masovou

vraždu...

Znáte americké "kdo s lotry jezdí, s lotry visí?"

ALE vůbec se nejedná o příslušníky bojových jednotek SS, pro ty opravdu platí to, co napsal jeden z jejich velitelů, totiž "vojáci jako ostatní," i když se dopuštěli někdy válečných zločinů (tak jako ti ostatní!), ale o veškerý perzonál vyhlazovacích táborů. Říká se, nevím, na kolik to je pravda, že pokud si požádali o přeložení na frontu, bylo jim vyhověno.

F. Houžňák 11.7.2017 7:02

Dnešní soudy v Německu s příslušníky SS jsou

pouze typickým příkladem německého všeobecně rozšířeného arogantního pokrytectví. Samozřejmě čekali, až jim všem bude přes 90, celou dobu jim platili tučné penze, odmítali je vydat do zemí jejich zločinů, v řadě případů za tím účelem udělili zahraničním členům Waffen SS německé občanství, a teď najednou, když už skoro všichni pomřeli, s velkým tamtamem kuchaře a účetní soudí. A přesně tak přistupují i k islámským teroristům.