29.2.2024 | Svátek má Horymír


Diskuse k článku

PALESTINCI: Podpora Hamásu, nenávist k Izraeli

Jedním z důvodů, proč palestinští představitelé odmítají odsoudit masakr spáchaný Hamásem 7. října 2023, je to, že vědí, že mnoho Palestinců zvěrstva spáchaná tímto palestinským teroristickým hnutím schvaluje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kindl 11.12.2023 19:42

Palestinci jsou i v Jordánsku a Jordánsko je považuje za smetí Žijí tam v otřesných podmínkách a to svět nezajímá. Nezajímá proč ???? No proto, že Jordánci nejsou Židé.

J. Kindl 11.12.2023 19:39

Hamas je odnoží Muslimského bratrstva. Všechny muslimské teroristické skupiny prošly Islámskou školou v Medině. Egypt uzavřel Gazu z důvodu, že z Gazy přišlo několik teroristických útoků na letoviska v Egyptě. Podle tajné služby Egypta a Izraele Gaza slouží jako výcvikové středisko muslimský teroristických skupin. Je zde obdobná škola jako v Medině. Bylo zjištěno a vedení Palestinců na Západní břehu potvrdilo, že Hamas udržoval styky s Al Kaidou a její členové byli v Gaze.Heslo muslimských teroristických skupin je Jeruzalém a Káhira, bude odrazovým můstkem na Řím a mečem k ovládnutí Evropy.

J. Kindl 11.12.2023 19:37

V roce 1967 Arabové, co do Palestiny přišli po roce 1920 z Egypta se prohlásili za potomky Pelištejců- Palestinců ke kterým se hlásí. Palestinci byl nesemitský národ pocházejí z Kréty, který definitivně zmizel z historie během 4. století před naším letopočtem. Palestina měla původní název Judea. V roce 135 našeho letopočtu Řím přejmenoval Judeu na Pelištejnu- Palestinu Římané. Dne 11. ledna 1988 vyhlásil J. Arafat z Káhiry, kam utekl stát Palestina. Takový stát od té doby historie neznala. Ten neuznala Rada bezpečnosti OSN, která jediná jej může uznat. Stát Palestina může vzniknout. podle rezoluce Rady bezpečnosti OSN z roku 1967 čísla 242 tehdy pokud Palestinci uznají stát Izrael, pokud s ním podepíší mírovou smlouvu a společně se dohodnout na společných a respektovaných hranicích. Palestinci prohlašují žádný mír s Izraelem, žádné jednání s Izraelem. Takže stát Palestina neexistuje a Izrael nemůže okupovat území neexistujícího státu.

A. Šír 11.12.2023 19:05

NIKDY se nesmířím s podvodným názvem "Palestinci", a ještě méně s tím, že tuto obludnou lež všichni po celém světě stále opakují (dokonce i Židé...). Národ "Palestinců" zcela záměrně a účelově byl zaveden v Chartě Organizace pro osvobození Palestiny z roku 1964 (ano, "osvobození Palestiny" = likvidace Izraele...). Článek 5: "Palestinci jsou ti Arabové, kteří do r. 1947 bydleli v Palestině" (a samozřejmě všichni jejich potomci, ať se narodili kdekoliv a kdykoliv...) Jinými slovy - PALESTINA NÁLEŽÍ POUZE ARABŮM, ŽIDÉ ZDE NEMAJÍ CO DĚLAT, JE NUTNO JE VYHNAT. (Izrael vznikl v Palestině na základě mezoinárodně přijaté rezoluce v r. 1948...) KAŽDÝ, kdo použije pojem "Palestinci", říká: "Palestina náleží pouze Arabům, Židé zde nemají co dělat, je nutno je vyhnat." Nezlobte se, pane Tawile, ale také vy to říkáte - patrně nevědomky, neboť jinak je váš článek naprosto pravdivý.

A. Šír 11.12.2023 19:20

Palestina je prostě zeměpisný pojem, žádný národ "Palestinců" existovat nermůže. Dokonce ani ti starověcí Pelištejci nebyli "Palestinci" - obývali jenom Gazu, pouze po nich Římané přejmenovali později (když už dávno zmizeli) celou provincii Judea provincií "Palestinská Syrie" (Židům na vztek). Palestinu jako zeměpisný pojem nikdo nemůže zrušit, stejně jako Evropu, proto nemůže existovat "Stát Palestina" (na území Palestiny...!!) a národ "Palestinců" - jako nemůže existovat "Stát Evropa" (který by vyhlásili třeba Moraváci...) a národ "Evropanů" (za nějž by se prohlásili Moraváci... žijící v Evropě... jako Arabové žijící v Palestině...). Takže: PALESTINŠTÍ ARABOVÉ, a nijak jinak, prosím! (pak jsou ještě palestinští Židé, a další, palestinští Drúzové, atd...)

J. Farda 11.12.2023 17:59

" ... Jejich jediným „zločinem“ bylo, že v souladu se všemi dohodami Chrámovou horu navštěvovali. ... " Já si dovolím toto konstatování přeformulovat tak, že zločinem Židů je skutečnost, že vůbec existují. Snad Golda Meierová řekla, že mír nastane, až arabské matky budou milovat více své děti než nenávidět Židy. Z paradigma této skutečnosti mi vyplývá, že do té doby se Izrael musí řídit starozákonním "oko, za oko, zub za zub!" V

J. Požárová 11.12.2023 15:29

Každý muslim je potencionální teerorista.

F. Navrátil 11.12.2023 15:26

Islám je jen jeden. Nic takového jako je nějaký umírněný islám neexistuje. Nelze ho měnit nebo napravit. Kdo se snaží islám využít ke krátkodobým mocenským hrátkám, hraje si s ohněm u sudu se střelným prachem. Z tohoto úhlu musíme posuzovat podporu USA islámským bašibozukům v Kosovu a mudžaheddínům v Bosně.

Ś. Svobodová 11.12.2023 14:53

Pokud je Bassan Tawil opravdu muslim a tvrdí že jediné řešení, které je většina muslimů a Palestinců ochotna přijmout, je vyvraždění Židů a zničení Izraele, pak zřejmě ví o čem píše. Narozdíl od řady zastánců "chudáků nevinných Palestinců".

J. Horovský 11.12.2023 14:43

Díky za odkaz na zajímavý průzkum!

Bohužel neumím posoudit, jak důvěryhdná je ta výzkumná instituce, ale předpokládejme, že je výzkum vypovídající.

Zásadně mi v něm chyběla otázka typu "jste pro příměří i za cenu okamžiteého vydání rukojmích unesených Hamasem"?

K. A. 11.12.2023 15:12

Já bych řekl, že dost výmluvné je už to, že mainstreamová média žádný obdobný výzkum necitují. Ony se statistické údaje mohou v různých průzkumech lišit, ale v řadě liberálních médií s gustem ocitovali pár měsíců starý průzkum, podle nějž většina Palestinců nepodporuje Hamás. Ergo: Mysli si čtenáři, že nepodporuje jeho řádění proti Izraelcům! Ve skutečnosti to znamená jen to, že podporují Hizballáh nebo jinou teroristickou organizaci, ale ve zničení Izraele jsou většinově za jedno.

Myslím, že kdyby měl mainstream nějaký průzkum, ve kterém by jim vyšlo, že Palestinci nechtějí zničit Izrael, tak už bychom to věděli.

P. Gabriel 11.12.2023 13:06

Palestinci (nejen) by si měli uvědomit, že základem židovství, křesťanství a tím pádem i islámu, je desatero. Palestinci, kteří ještě 2-3 generace zpět vyznávali převážně křesťanství by si to měli uvědomovat o to silněji.

Adále, současný svět a soužití v něm je zatím stále založen na mírumilovnosti a toleranci k ostatním. V tomto světě nelze trvale žít s ideou zničení ostatních. Nositel takové myšlenky, jak učí historie, vždy na svou nesnášenlivost těžce doplatil.

A na konec, myslím, že je dost Palestinců, kteří v praxi poznali, že když budou v míru žít a pracovat, mohou velmi dobře s Židy spolupracovat ke svému prospěchu.

R. Gramblička 11.12.2023 12:39

Hamas je „banda šialencov“, ktorí všetko zničili a zruinovali krajinu, povedal na výsluchu bývalý palestínsky minister komunikácií Júsuf Mansí. „Zničili Pásmo Gazy. Vrátili ľudí dvesto rokov naspäť,“ vyhlásil.

Brigády Izzaddína al-Kassáma – vojenské krídlo Hamasu – sú podľa neho zodpovedné za všetky škody napáchané v Pásme Gazy. Súčasný šéf hnutia Jahjá Sinvár je údajne hlavným zodpovedným za deštrukciu nielen podľa neho, ale je to postoj väčšiny obyvateľstva. „Ľudia hovoria – Sinvár a Mahmúd (Zahár, ďalší vysoký predstaviteľ Hamasu) nás zničili. Musíme sa ich zbaviť, oni sa nechcú vzdať vojny, tak my sa chceme vzdať ich,“ vyhlásil.

„Nevidím nikoho, kto by v Pásme Gazy podporoval Sinvára. Nikto ho nemá rád. Sú ľudia, ktorí sa vo dne – v noci modlia, aby ich Boh od neho oslobodil,“ dodal Mansí. Šéf Hamasu podľa neho „podľahol velikášstvu a cíti sa byť nad všetkými“. „Koná len na základe toho, čo si sám myslí, robí rozhodnutia bez toho, aby ich s kýmkoľvek konzultoval“.

zajímavé....

J. Ptáček 11.12.2023 10:02

Nedivme se palestinské nenávisti, trvá pořád. 14. května 1948 vznikl stát Izrael a už 16. května si zapsal náš vynikající překladatel a básník Jan Zábrana:

"V těchto dnech to začíná v Palestině. Po skončení britského mandátu a odplutí vojenských jednotek překročily egyptská vojska hranice. Tel Aviv v noci vyhlásil židovský stát Izrael. Téže noci arabská letadla Tel Aviv bombardovala. USA Izrael uznaly. Kdož ví, zda Palestina nebude jiskrou v sudu prachu."

J. Nevrkla 11.12.2023 9:35

Na začátku konfliktu jsem se u nás dočítal, že obyčejní Palestinci nemají s Hamásem nic společného, že ho nemají rádi...

B. Rudolf 11.12.2023 8:17

Autor asi spadl z Marsu. Po dvouměsíčním intenzivním bombardování a po vyvolání humanitární katastrofy v Pásmu Gazy, se strašně diví tomu, že Palestinci k smrti nenávidí Izrael. Co je na tom po vyvolání takového pekla k nepochopení?

V. Kučer 11.12.2023 9:07

Proto budou Palestinci nadále dětem řezat hlavy a ženám rozparovat břicha.

B. Rudolf 11.12.2023 10:26

Velmi mnoho opravdu hnusných činů, které se odehrály 7. října, bylo opravdu potvrzeno. Ale zrovna ty, o kterých píšete, potvrzeny nebyly.

Nicméně, otázka zní, co je zdrojem strašné palestinské nenávisti? Odpověď spočívá v tom, co už dva měsíce Izrael provádí v Pásmu Gazy.

V. Petr 11.12.2023 10:56

Napřed byla ta nenávist a POTOM útok Izraele na Gazu!

P. Smetana 11.12.2023 13:37

Chcete tedy ve své nekonečné hlouposti tvrdit, že před dvěma měsíci palestinci Izrael milovali, nebo alespoň tolerovali?

H. Lukešová 11.12.2023 9:30

Začali si palestinští nacisté. Izrael v Gaze vede ryze spravedlivou válku. Nebo považujete legitimní, řezat lidem hlavy, surově znásilňovat a čtvrtit ženy, stínat hlavy dětem či je rovnou zaživa upéct v troubě. Divím se, že se po těch zvěrstev spáchaných palestinskými Araby najdou vůbec lidé, kteří je jsou schopni podporovat a ospravedlňovat. To je ohavnost nad ohavnost a projev zběsilého antisemitismu.

J. Nevrkla 11.12.2023 9:36

Proč ty Židy tolik nenávidí?

H. Lukešová 11.12.2023 10:06

Koho myslíte? Palestinské Araby? Palestinští Arabové jsou většinově muslimové a v Koránu je i spousta opovržlivých protižidovských veršů a palestinští Arabové jsou po celý život od dětství až do dospělosti ve školách neustále podněcováni k antisemitismu a terorismu.

No a proč je pan Rudolf antisemita? Kdo ví, pravděpodobně je to tím, že velká část progresivní i komunistické levice je velmi protiizraelská a protižidovská.

B. Rudolf 11.12.2023 10:28

Paní Lukešová, přestaňte prosím s těmi sprostotami. Žádný antisemita nejsem. To, že velmi tvrdě kritizuji izraelské válečné zločiny a zločiny proti lidskosti ze mne ještě antisemitu nedělá.

A. Pašata 11.12.2023 10:33

Antisemitu z vás dělá cílená záměna příčiny a důsledku. Tváříte se, že Palestinci nenávidí Izraelce z důvodu bombardování Gazy, ale oni je nenáviděli už celá desetiletí předtím a tu válku začali sami útokem na Izrael.

Podle vaší logiky bylo válečným zločinem i bombardování německých měst za druhé světové války, protože při něm taky hynuli "nevinní civilisté". Asi měli Spojenci nechat Hitlera raději vyhrát, žejo?

V. Pokorný 11.12.2023 11:17

Zdravím. S podobnými vypatlanci, jednomu( nebo jedné) z nich odpovídáte v 10:28, nemá smysl debatovat. V tomto případě mají v palici jeden závit.

R. Lávička 11.12.2023 11:30

Dělá.

A. Šír 11.12.2023 19:08

Vy nejste antisemita, to je příliš vznešený pojem na vás. Vy prostě nenávidíte Židy.

J. Kindl 11.12.2023 19:45

Jakých válečných zločinů se Izrael dopouští. Vyjmenujte jeden jediný.

F. Ogáv 12.12.2023 13:29

Vaše hodnota IQ vám nedovoluje konstatovat zda jste nebo nejste antisemita.