24.4.2024 | Svátek má Jiří


Diskuse k článku

NATO: 720. den invaze

V Kongresu představil Senát svůj návrh zákona o dodatečných rozpočtových prostředcích, který zahrnuje vojenskou pomoc pro Ukrajinu ve výši cca 61 miliard USD.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 13.2.2024 14:43

Americký Senát schválil vojenskou pomoc Ukrajině ve výši 61 miliard dolarů

Americký Senát po noční rozpravě schválil návrh zákona o pomoci Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu ve výši 95 miliard dolarů, informuje agentura AP.

Senát schválil pomoc Ukrajině, Izraeli a Tchaj-wanu poměrem 70 ku 29 hlasům. Pro návrh také 22 republikánů, naopak dva demokraté byli proti.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj děkuje americkým senátorům.

Rusko během své invaze na Ukrajinu přišlo o více než 3000 tanků, což odpovídá celému jeho inventáři aktivně používanému před válkou. Ve skladech má však Moskva méně kvalitní obrněnce na několik let dopředu. Podle agentury Reuters to vyplývá z dat obsažených ve výroční zprávě britského Mezinárodního institutu pro strategická studia (IISS).

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/valka-na-ukrajine-online-prenos/r~6d650518c01411eeae1fac1f6b220ee8/

V. Čermák 13.2.2024 18:33

Putin dobývá svět díky rozhovoru s Carlsonem, za den ho vidělo víc než 145 milionů lidí. Josep Borrell oficiálne vyhlásil, že Európska únia je bezbranná a bezmocná!!! Putin o ukrajinských Maďaroch: Maďari si môžu nárokovať Zakarpatskú oblasť, historicky patrila im. Newsweek: Ukrajinci sú čoraz nespokojnejší, kam sa ich krajina uberá Douglas McGregor: Uplynul čas, kedy mohli Spojené štáty beztrestne bombardovať iné štáty