28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

KONFLIKT: Izrael se chystá do války, kterou nerozpoutal

Už se na mezinárodní scéně hovoří o „válečných zločinech“ Izraele. Státu, který civilisty předem varuje, kdy a nač zaútočí. Státu, jenž bude vyhledávat a snažit se osvobozovat unesené civilní rukojmí (nikoliv válečné zajatce!).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Krátký 18.10.2023 13:01

A my blbci jsme stále v EU - hlavní dodavatel financí na zbraně proti Izraelskému lidu - naše velká ostuda !!!!!!!!

K. Křivan 17.10.2023 19:30

Malá odbočka k jiné válce:

Ukrajinská armáda ztratila od červnového začátku protiofenzívy proti ruským silám více než 90 000 vojáků. Ztráty jsou v poměru 8:1.

Už aby ta válka skončila, jinak nebudou lidi na obnovu zničené Ukrajiny. Škoda mladých kluků. Těch gum škoda není. A Zelenskýho už vůbec ne. Miliardový dolarový oligarcha. Už přes 4 miliardy ! Rv

J. Farda 17.10.2023 20:39

Že by Zelenský měl už nasyslýno víc než Pútin? ;-)

J. Jurax 17.10.2023 18:31

No jo no, mnozí dnešní politici, aktivisté a mnohá média by omlouvali, ba ospravedlňovali vyvraždění vesnice Oradour-sur-Glane Němci v roce 1944 utrpením ubohých civilistů v bombardovaném Hamburku v roce 1943.

Neboť ve stejném duchu dnes referují o vyvraždění kibucu Be'eri palestinskými teroristy a bombardování hnízda teroristů v Gaze. A vůbec - ti teroristé prý zavražděným batolatům snad ani hlavy neuřezali, takže co?

Hnus.

A EU teroristům ztrojnásobí prý humanitární pomoc. Další hnus.

Když palestincům zbývalo - díky hojné humanitární pomoci - na rachejtle a zbraně, tak ať si teď humanitárně pomůžou sami.

K. Křivan 17.10.2023 19:39

EU je banda zločinců, která se dostala nikým nevolena k moci. Uši z Lejna je Alibaba a má víc než 40 loupežníků kolem sebe.

M. Koutný 17.10.2023 17:04

Soudruhu Lipavský, jakto, že je Bálek ještě českým vyslancem v Radě bezpečnosti? Pokud nejste jen dětinský antisemita (ano, já vím, jste), měl být okamžitě odvolán.

K. Křivan 17.10.2023 16:01

Viděl jsem v německé TV spoustu reportáží z Gazy. Všichni, arabáči do jednoho byli nadšeni z "úspěchů" Hamásu, plni hrdosti na jejich bojovníky, vraždění dětí jim bylo fuk, ... Nemám ŽÁDNÝ soucit s touhle SS-verbeží (Satanovy Sra,,y). Žádnou vodu, žádnou elektřinu, žádný žrádlo, ....NIC !

Kdo podporuje teroristy je také terorista ! Civilista je v Gaze terorista, který odložil kalašnikova, protože mu došla munice. Smrt !

J. Farda 17.10.2023 15:15

Putin školil Netanjahua: Myslete na civilisty

O hovoru Putina s Netanjahuem se zmínil také izraelský zpravodajský portál The Times of Israel, podle nějž „byl Putin ve svých prohlášeních po útoku Hamásu ze 7. října vůči Izraeli velmi kritický a dokonce nepřímo srovnával Izrael s německou armádou za 2. světové války,“ uvedl izraelský list.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-blizky-a-stredni-vychod-putin-skolil-netanjahua-myslete-na-civilisty-40447275

Jo tak to jo, to je výrok světového státníka & humanisty do morku kostí - a Izrael by měl na civilisty myslet, a tedy je před újmou chránit minimálně tak úzkostlivě, jak to už rok a tři čvrtě předvádí Pútinovi chrabří molodci při osvobozování Maloruska od satanistických banderovců. ;-)R^

K. Křivan 17.10.2023 16:05

V Gaze je "civilista" každý vrah, každý terorista, který odložil kalašnikova, protože mu došly náboje. Žádné ohledy !

K. Křivan 17.10.2023 16:12

"osvobozování Maloruska od satanistických banderovců."

Ano, Banderovci ZLO. Jsou SS - Satanovy Sra..y ! V naší vesnici žijí tři rodiny volyňských Čechů. Vím, o čem píši.

J. Farda 17.10.2023 17:19

Dobrý den pane Křivane, souhlasím, nezpochybntelně to bylo obrovské, nacionalisticky inspirované vražedné zlo. Bohudík už jde o minulý čas - kdyby ne, dodnes bysme nemohli mluvit s Němci kvůli jejich druhoválečnému zlu. Mějte se! :-)

M. Koutný 17.10.2023 17:46

Škoda, že není minulým časem ten, v němž se jim staví sochy, pojmenovávají se po nich ulice a jejich hlava je prohlášena národním hrdinou jisté země.

J. Farda 17.10.2023 18:21

Masový vrah, Gruzínec Džugašwilli, je třetím největším Rusem, pomníky má v každé druhé děrevni a městě, a neo/nacismus, mladší verze bolševismu, tam kvete košatými květy.

https://www.armadninoviny.cz/rusky-pravoslavny-extremismus-a-neonacismus.html

Nacistické Rusko

Není na škodu podívat se, jak je tomu s nacismem v samotném Rusku. Dejme tomu Dmitrij Rogozin, v současnosti šéf Roskomosu a v letech 2011 – 2018 místopředseda ruské vlády, má za sebou nepokrytou nacistickou minulost.

Hovořil například na demonstraci ruských neonacistů v roce 2007, kde se vesele hajlovalo. Na další takové demonstraci stál před plakátem s tvrzením o „židovském fašismu“. Hajloval také i sám, jak ukazuje naše úvodní fotografie.

https://manipulatori.cz/wp-content/uploads/2022/03/Snimek-obrazovky-7.png

https://manipulatori.cz/nacisticke-rusko/

Tohle vy pútinopitomiové nevidíte, tedy možná vidíte, ale jako disciplině zvyklí krupní bolševici - Straně věřte, soudruzi - nikdy nepřiznáte. ;-)

M. Koutný 17.10.2023 19:19

Jasně. Rozbil jsem okno, ale je to v pohodě, protože Pepík rozbil dvě.

J. Farda 17.10.2023 20:24

Se Sovětským časem na V Ječné časy! Na víc než na rádoby lidové moudrosti, když k mání není fakty vyfutrovaná argumentace, vy zapomenutí bolševici holt nemáte. ;-)

V. Čermák 17.10.2023 22:07

To je dávno pase ́. Nyní S USA EU Sojuzem na věčné časy a nikdy jinak, soudruhu....;-D

K. Křivan 17.10.2023 22:44

Fardo jsi vůl. ;-D Já žil 55 let v Německu. Od 1969. A nebylo to to východní ! ;-D ;-D ;-D

J. Farda 18.10.2023 9:10

Je mi Křivane líto, leč Váš oslí můstek vedoucí ke komplimentu nechápu, pročež Vám jej co nepřijatý vracím k příštímu lepšímu použití. Mějte se! :-)

H. Lukešová 17.10.2023 14:25

CNN v neděli dne 15.7.2023 zveřejnila výsledky průzkum veřejného mínění, které ukazují, že 50 % z 1003 dospělých amerických respondentů uvedlo, že vojenská reakce izraelské vlády byla „zcela oprávněná“, zatímco dalších 20 % uvedlo, že byla „částečně oprávněná“. Pouze 8 % Američanů uvedlo, že Izrael nebyl „vůbec oprávněný“, přičemž zbytek si podle zjištění není jistý.

Celkově data zjistila, že 96 % Američanů uvedlo, že mají „velké“ nebo „nějaké“ sympatie k izraelskému lidu, přičemž pouze 4% uvedla, že nemají vůbec žádné.

Průzkum, který proběhl minulý týden, také ukázal velké množství amerických sympatií k palestinskému lidu. Zjištění však naznačují, že protesty na univerzitních kampusech a v některých amerických městech proti reakci Izraele nemají u širší americké veřejnosti významnou podporu.

Dokonce i mezi dvěma skupinami, které nejméně podporovaly reakci Izraele – Američané ve věku 18–35 let a lidé s jinou barvou pleti – byl počet respondentů, kteří věřili, že reakce Izraele byla plně oprávněná, přibližně dvojnásobný oproti počtu těch, kteří se domnívali, že není oprávněná vůbec.

K. A. 17.10.2023 12:40

Leyenová na svém twitteru oznámila (v arabštině!), že humanitární pomoc Palestincům bude ztrojnásobena!

Celkem jasný vzkaz Hamásu: Čím víc zabijete Židů, tím víc vám dáme peněz.

Můžeme po tomto výroku ještě považovat EU za něco jiného než za zločineckou organizaci?

M. Zasazabanovaný 17.10.2023 13:31

Hamas byl v době svého vzniku financován Spojeným královstvím. Podporovaly ho izraelské tajné služby, aby oslabily Fatah Jásira Arafata. Izrael opět využil Hamás k likvidaci vůdců marxistického palestinského hnutí odporu. Na začátku války proti Sýrii zaútočili bojovníci Hamásu doprovázeni agenty Mossadu a džihádisty z Al-Káidy na palestinský tábor Jarmúk[1]. Dnes však Hamás opět bojuje proti svému někdejšímu spojenci, Izraeli.

Političtí představitelé Hamásu žijí v Turecku pod ochranou tajných služeb. Je to Ankara, kdo řídí Hamás a operaci „Potopa Al-Aksá“. Všichni západní představitelé nás ujistili, že odsuzují teroristické akce Hamásu a že

podporují Izrael. V minulosti neudělali nic pro vyřešení nespravedlnosti v Palestině a tyto jejich zásadní postoje ukazují, že tak neučiní ani nyní. Rusko a Čína zase odmítají stát na straně Palestinců nebo Izraelců a

vyzývají nikoli k uplatňování západních pravidel, ale k dodržování mezinárodního práva.

Současná situace je beznadějná pro obě strany. Nyní jsme se ocitli v situaci, kdy všichni zúčastnění předem záměrně sabotovali každé řešení, takže vyhnout se krvavé lázni je nyní téměř nemožné.

https://zvedavec.news/komentare/2023/10/9821-zmena-paradigmatu-v-palestine.htm

Väčšina izraelských lídrov v skutočnosti uprednostňovala militantnú skupinu Hamas pred bezmocnou vládou Palestínskej samosprávy. S Palestínskou samosprávou totiž musia na základe medzinárodných dohôd rokovať, kým nepriateľský Hamas im poskytuje krytie, aby udržali apartheid a beztrestne zabíjali stovky palestínskych civilistov. Zároveň im Hamas poskytuje vítané alibi, aby sa mohli vyhnúť záväzku povolenia palestínskej štátnosti.

Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom.

https://www.hlavnespravy.sk/hororove-spravy-o-odtatych-hlavach-izraelskych-babatiek-informacna-vojna-na-vzostupe/3291206

Hamas je "dieťa" británie a Mosadu. Dnes vyhovuje psychopatickým sionistom k ospravedlneniu genocídy.

M. Zasazabanovaný 17.10.2023 13:48

Psychopatickí sionisti, pre ktorých je Hamás prínosom. Na ich rukách a rukách ich podporovateľov je krv civilov v Izraeli aj Palestíne.

‘Hamas is an asset’ is the Israeli consensus.

“The Palestinian Authority is a liability, Hamas is an asset”.

Izraelský minister financií Bezalel Smotrich: „Palestínska samospráva je bremenom a Hamas je prínosom.

https://mondoweiss.net/2015/10/hamas-israeli-consensus/

J. Jurax 17.10.2023 18:40

No, podpora teroristů je zločinem. A to i když je podporuje macecha naše EU zlovolná pod humanitární záminkou.

Když palestincům zbývalo - díky hojné humanitární pomoci - na rachejtle a zbraně, jimiž vraždili a vraždí v Izraeli, tak ať si humanitárně pomáhají sami.

D. Polanský 17.10.2023 12:05

Mám obavu, že tečka, viz konec textu, to nebude, spíš začátek.

V. Petr 17.10.2023 11:57

Velmi málo se zdůrazňuje fakt, že z arabských zemí bylo vyhnáno asi stejně Židů, kolik Palestinců žilo na území Izraele. Pokus by si arabské státy palestinské Araby rozebraly, bylo by to fifty fifty!

H. Lukešová 17.10.2023 12:48

Vyhnaných Židů bylo téměř 900 tisíc, zatímco palestinských Arabů 600 tisíc. Počet židovských uprchlíků nad palestinskými převyšoval 2:1.

K. Křivan 17.10.2023 16:49

Sorry, 900:600 je 3:2

H. Lukešová 17.10.2023 16:58

Aha. Díky.

P. Zdeněk 17.10.2023 23:10

Drobná oprava: palestinští Arabi nebyli vyhnáni, jen uvolňovali prostor pro USAA (Udatné Spojené Arabské Armády), aby mohly nahnat Židy do moře.

B. Rudolf 17.10.2023 11:41

To, co asi lze zničit, je síť podzemních tunelů Hamásu v Gaze. Kdyby toto byl hlavní formulovaný cíl útoku a kdyby byl i věcně správně vyargumentovaný, asi bych nenamítal.

Ale místo toho jsem slyšel: "No food, no water, no electricity. They are human animals." To jsou slova člověka, který přišel o rozum.