26.5.2024 | Svátek má Filip


Diskuse k článku

IZRAEL: Právo na existenci

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
karel kuba 11.1.2009 19:05

Ať se koukám ...

... jak se koukám, nikde jsem neviděl, že by se bojovalo. Jediné, co vidím, je systematické ničení ze strany Izraele ...

Roman 10.1.2009 13:32

Pokud v TV nebo v novinách

slyším nebo čtu nějaká vyjádření "buditelů" ohledně války v Gaze, chci vědět jestli ten dotyčný je nebo není Žid. Proto bych se přimlouval aby tento deník uveřejnil seznam. Neberte to jako rasismus / nikdo přece nechce tyto nějak pronásledovat /, ale jejich názory nejsou tím pádem objektivní

pavel 99 11.1.2009 19:31

Re: Pokud v TV nebo v novinách

souhlasil byste s obdobným seznamem muslimů? :-D (Při jiných tématech seznam romů, atp.)

Roman 11.1.2009 20:09

Re: Pokud v TV nebo v novinách

Naprosto. Všech skupin, zvláště těch, co mají centálu někde mimo ČR. Máme přece v takových evidencích dlouholeté zkušednosti. Existovalo to za Rak.-Uher na socany, první republika vedla seznamy komunistů / což po příchodu Němců předali gestapu jako dr.Pravda v Plzni-zvášt zlomyslné že ?/. Vedli to komunisté /zvlášť dobře je to využité dnes/ tak proč ne

Michal Tošer 12.1.2009 3:26

Re: Pokud v TV nebo v novinách

Pane, jste sveta neznale hovado. Takto pocinala vsechna zverstva v dejinach. Bud budete s pokorou naslouchat ruznym nazorum, nebo budete hledat, proc ten ci onen nema pravo svuj nazor rici. Dokud to nepochopite, nikam nepiste. Dekuji.

Roman 12.1.2009 11:45

Re: Pokud v TV nebo v novinách

Pochopitelně názor může každý hlásat jaký chce. Ale za sebe.  A ne vydávat názor za ČR a "kopat" za Izrael protože jsem jejich soukmenovec.

Jiný příklad: Filmy made in USA. Už jste tam viděl jako zápornou postavu Žida? Já ne. Ale arabů je tam spousty.

hank bukowsky 8.1.2009 23:26

sakra, kde já jsem už tohle zdůvodnění slyšel?

nevím, myslím, že přepisovat Hitlerova nebo Goebellsova slova o přirozeném právu na životní prostor, o zběsilém nebezpečném malém národě a další, by bylo nošením dřeva do Izraele. Ale jak se zdá, ne pro všechny.

68 8.1.2009 23:36

Re: sakra, kde já jsem už tohle zdůvodnění slyšel?

Bukowsky! Hlásím se! Pro mě né! Takže, můžete mi to zopakovat?

Pavelka 8.1.2009 23:19

O mučednících

Když se nějaký Arab  (často i velmi mladý) zasebevraždí, tak členové jeho rodiny (často i matky) a okolí se radují, že mají mučedníka u Alláha,, a že je tam obletován 72 (permanentními - obnovitelnými !!!) pannami , a že se má lépe než tady na zemi. Tak proč  jim ten ráj  nepřejeme a proč ten pokřik i z jejich strany.  Je pravda, že osud žen po smrti není v koránu popsán a ani jejich "odborníci" si s tím nevědí rady, ale to je jejich problém. . .

hank bukowsky 8.1.2009 23:28

Re: O mučednících

bývalo dobrým zvykem, že když mluvili dospělí, děti museli mlčet, když mluvila rada starších, mladší museli mlčet. Pravidla to byli osvědčená a efektivní. Nemluvě, že ani v ústavu choromyslných nemůžou pacienti skákat opatrovníkům po hlavách.

68 8.1.2009 23:39

Re: O mučednících

No tak Bukowsky! Zase už?

emersonskej 9.1.2009 0:35

Re: O mučednících

No taky si zrovna říkám ze kterého že to cvokhauzu jste to utekl...;-P

Dale Cooper 8.1.2009 22:52

Dotaz na obhájce Israelské agrese

Zajímalo by mne proč svoje názory neprezentujete na jiných webech třeba na Zvědavci. Není to trochu nuda vyměnovat si tady navzájem zdravice když sem zavítají oponenti takových "kvalit" jako neštastník kocour nebo Nemo dvojka. Samozřejmě náckové ze Zvědavce jsou stejně zbabělí a nejdou sem protože v takové přesile jaká tady je by jste jim asi natrhli pozadí a oni to ví. Pro mne který považuje Hamas a Likud za sbírku stejných magorů jsou tyhle debaty kde exhibují fanatičtí podporovatelé Israele a neméně fanatičtí odpůrci téhož jen zdrojem pobavení.

dv 8.1.2009 23:00

Re: Dotaz na obhájce Israelské agrese

tak se bav. Zvědavce neznám a kašlu na něj

Snowy White 8.1.2009 23:06

Re: Dotaz na obhájce Israelské agrese

Zvědavec už dávno není co býval. Ale mohu klidně připustit, že z pohledu vyznavačů jednoduchých názorů ála "Čechy Čechům", se jeví jako názorově velmi propracovaný. O natržení tu nejde :-)

kopretina 8.1.2009 23:08

Re: Jakápak "agrese"???

Jedná se o defenzivní akci!

68 8.1.2009 23:29

Re: Dotaz na obhájce Israelské agrese

Proč ještě navíc na Zvědavce? Kreténi se najdou všude a to stačí. (Četl jste něco od "Moki"? Nebo "dáblova advokáta"?)

jc 8.1.2009 21:26

..diky za velmu hezky clanek

hank bukowsky 8.1.2009 23:30

Re: ..diky za velmu hezky clanek

hezky je, takový rudohnědý s cípama. Jen nevím, zda by to měli být hlavní atribúty.

emersonskej 9.1.2009 0:37

Re: ..diky za velmu hezky clanek

... i ty atribúte jeden...;-D

Vážný 8.1.2009 19:31

Zásah vozidla OSN

Jen tak naokraj, četl jsem si Haaretz, čili opoziční levicový plátek ve stylu našeho Práva, dost kritický k vládě i armádě Izraele, a tam stále ten útok na vozidlo OSN udávají jako tvrzený pouze ze strany OSN a vyšetřovaný ze strany IDF.

Šlo o zřejmě to, že Izrael vyrazil pro-Palestinským silám z ruky klacek tím, že každý den na 3 hodiny jednostraně zastaví boj a umožní zásobování a relativně bezpečnou možnost obyvatel si zajistit z dodávek a z obchodů jídlo atd. Ale nepřeruší operaci úplně a neumožní Hamasu se plně přeskupit.

A tak této rozhodně hodnotné iniciativě museli hodit bafuňáři agentur OSN s typicky neutrálními jmény (mluvčí Adnan Abu Hasna) písek do soukolí tím, že těsně před tím, než řada OSN vozidel vjela do Gazy bylo údajně jedno zasaženo z IDF tanku a vjezd humanitární pomoci zakázala... Tak se dělá neutrální politika...

Tfuj.

I kdyby se to nakrásně stalo, tak to není důvodem zastavit pomoc lidem, o kterých tvrdíme že strašně strádají...

Nemo 2 8.1.2009 21:28

Re: Zásah vozidla OSN

Tisková zpráva Mezinárodního Červeného kříže (kráceno z tech. důvodů)

Gaza: MVČK požaduje neprodlený přístup k raněným, protože izraelská armáda selhala při pomoci zraněným Palestincům

Mezinárodní humanitární právo stanoví povinnost sebrat a ošetřit každého (bez jakéhokoli nepříznivého rozlišování), kdo je raněn. Stejně tak stanoví, že poslání zdravotníků je každý povinen respektovat. Poškození zdraví nebo života chráněné osoby (včetně nedbalosti) představuje válečný zločin.

Ženeva/Jerusalem/Tel Aviv (MVČK) – Odpoledne dne 7. ledna čtyři ambulance Palestinského Červeného půlměsíce (PČP) a Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) získaly souhlas a poprvé dosáhli několika domů v Zaytun v sousedství města Gaza zasažených izraelskou střelbou. MVČK žádal o bezpečný průjezd pro sanitky již od 3. ledna, ale izraelská armáda jej udělila až odpoledne 7. ledna.

Tým MVČK/PČP v jednom z domů nalezl čtyři malé děti u jejich mrtvé matky. Byly tak zesláblé, že se neudržely na nohou. Byl nalezen i jeden muž, živý, avšak neschopný se zvednout. Dále zde na matracích leželo 12 mrtvol.   Celý článek na  dnešních  Britských listech.

68 8.1.2009 21:39

Re: Zásah vozidla OSN

Nemo 2, vy chlape jeden naivní, vy si tu válku s palestinskými teroristy (také nazývanými "civilisté"), představujete jako malý Moric Ameriku. A to ještě někdo byl tak ohleduplný, že těch 12 mrtvol položil na matrace! V boji! Já bych se tak nezdržoval, měl byste to pochopit.

68 8.1.2009 21:44

Re: Zásah vozidla OSN

Jo, až bude po bojích, to je pak něco jiného. To je potom samozřejmě všechny posbírají a ošetří dle potřeby. Omyjí, obvážou, pohřbí...

Hrad 8.1.2009 21:49

Re: Zásah vozidla OSN

Nezdržoval.... Hladová ozvěno zvráceného světa, chutná ti ještě něco jiného než mrtvoly? Ty nejvíce nechutnají lvům, ale zpitomělým ovcím.

68 8.1.2009 21:59

Re: Zásah vozidla OSN

Hrade, filosofe, vám se nezdají matrace na frontě jako, řekněme, poněkud přemrštěný komfort pro mrtvoly? Ocenil bych to jako péči navíc. (Přežraná předozvěno světa nadcházejícího.)

Historik 8.1.2009 21:55

Milý pane, a Vy víte o nějaké válce, kde by toto v praxi fungovalo???

Voják jde dopředu a o raněné se stará sanita, pokud to ovšem jde. Když si někdo dovolí takový luxus, jako je vypovězení příměří a zahájení palby, nemůže se divit, že má válku, která už y principu nemůže být humánní.

Víte např., jaká omezení byla platná a smluvně zakotvená před WW2??? Některá trvala jen do prvních výstřelů, jiná vydržela o pár měsíců déle a to ještě jen NĚKDE.

Německý maršál z WW1 Luddendorf, který zemřel r. 1937 těsně před smrtí stačil napsat, že to jinak ani dopadnout nemůže.

Historik 8.1.2009 22:33

Re: Zásah vozidla OSN

Válka vypadá takhle A komu se to nelíbí, ať ji NEZAČÍNÁ Na skončení války musí být dva. Na její zahájení stačí jeden.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bombing_of_Dresden_in_World_War_II

http://www.bbc.co.uk/history/worldwars/wwtwo/berlin_01.shtml

http://www.youtube.com/watch?v=73QgO7vKyqY

 

Vážný 8.1.2009 23:21

Re: Zásah vozidla OSN

Problém vidím v dlouhodobém intelektuálském antisemitismu MVČK. Spoustu let odmítali např. registrovat Červený Davidův Štít (=hvězdu) a ani dnes není uznán plně národní symbol. Vzhledem k Izraeli tato organizace nikdy nebyla neutrální, jak má být a byla ve vleku arabských členů.

Další problém je, že MVČK si dělá patent na výklad konvencí i obyčejů, které jsou součástí válečného práva. Jenže je ve skutečnosti tyto smlouvy expanduje. Typické je, že všude na webu ČK najdete výklady smluv, ale samotné smlouvy zde nejsou.

Konkrétně: Není válečným zločinem skutečně neúmyslný útok. Protože velitel má povinnost rozlišovat a zvažovat podmínky, ale není věštec. Kromě toho válečný zločin běžného velitele a vojáka, zvláště nedbalostní, je asi tak stejně významný jako třeba zločin v dopravě. Prostě se jedná o zločin při určité činnosti.

Bojující strana má právo kontrolovat vozidla zdravotních sil, zda nejsou zneužívána, jako už se několikrát stalo. Jsou zachyceny užití vozidel k přepravě zbraní, výbušnin i sebevražedných teroristů.

S těmi zdravotními vozy je to téměř neřešitelné. Pokud se tam budou motat palestinské a ČK ambulance před frontou, tak to určitě omylem koupí a když ne od IDF, tak od Palestinců a MVČK to rozmaže jako vždy v neprospěch IDF. Pokud tam Izrael pošle ve velkém svoje zdravotnické jednotky, tak zase po nich budou střílet Palestinci a MVČK jim dá za pravdu, protože Magen David Adam vlastně neuznává.

Vážný 8.1.2009 23:22

Re: Zásah vozidla OSN

Oprava - červený je Adom, nikoli Adam...