28.1.2023 | Svátek má Otýlie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Láníček 20.8.2010 18:58

Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Opět si dala pečlivě záležet na výběru fakt. Skončila rokem 1947, měla spíš začít rokem 1948. V protikladu s rozšířenými hloupostmi nebyl Izrael vytvořen OSN, ale zrodil se 14. května 1948, když sionistická vůdcovská špička jednostranně vyhlásila jeho existenci. Je třeba upozornit  na to, že komise OSN pro Palestinu doporučila dle dělicího plánu rozdělit zemi na dvě části, kde více než polovina měla připadnout židovské menšině, která vlastnila pouze 7 % země, zatímco 85 % bylo ve vlastnictví Arabů. Arabové logicky nesouhlasili a proti novému státu povstali se zbraní v ruce. Ve válce bylo vyhnáno ze svých domovů nebo uprchlo z obav dalších masakrů podobných tomu, který se konal ve vesnici Deir Yassin krátce před sionistickým prohlášením, 700 000 Arabů. Na této etnické čistce ze strany Izraele se zakládá palestinský uprchlický problém, který je oním důvodem k tomu, proč Palestinci dnes neuznávají, že Izrael "má právo na existenci". Izrael trvale odmítá splnit rezoluci OSN č. 194, kterou byl vyzván, aby umožnil návrat uprchlíků domů. Proto jsou bez státní příslušnosti a pí Lukešová opakovaně trilkuje o etniku bez vlastního státu. Mohl bych pokračovat tím, že izraelské osídlení okupovaného území je prohlášeno rezolucí RB OSN č. 446 za porušení 4. Ženevské konvence, izraelská anexe východního Jeruzaléma prohlášena rezolucí RB OSN č. 476 za neplatnou od samého začátku. Dál bych mohl zmínit vznik nelegálních kolonií Mitzpe Šalem, Kalya, budování zdi na okupovaném území, bránění Arabům v přístupu k Mrtvému moři, jehož jedna třetina je na arabském území, zneužívání přírodního bohatství okupovaných území pro zisk, udržování Gazy ve stavu obležení, kde obyvatelé jsou drženi ve stavu bídy a beznaděje, dovnitř je vpouštěno jen tolik humanitárního zboží, aby nedošlo k totální humanitární katastrofě. Být větší prostor, mohl bych ještě pokračovat. Několikrát jsem paní Lukešové říkal, že nic není jen bílé nebo černé, hlavně nesmí tvrdošíjně citovat fakta obřádek a na přeskáčku!

H. Lukešová 20.8.2010 19:11

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

1) Arabové půdu nevlastnili. Židé vlastnili 9% půdy, Arabové jen 3% půdy, 17% půdy byla opuštěná země, 71% půdy bylo státní svěřené území Britské koruny, vážený pane Láníčku, neopakujte arabské pohádky, 2) Když mluvíte o uprchlících měl byste pamatovat, že Židé Araby přemlouvali, aby zůstali, ale Arabové odešli většinou dobrovolně na výzvy svých okolních arabských bratří, že se vrátí na židovských kostech jako vítězové, poté, co budou Židé zahnáni do moře, vyhubeni, tak se budou moci vrátit, 4) Opomíjíte na fakt, že z arabských zemí bylo vyhnáno na 900 000 Židů, byl jim zkonfiskován veškerý majetek, 5) Je jednoznačně chyba Arabů, že nepřijala rozdělení Izraele na stát židovský a arabský, místo toho začali vyhlazovací válku, 6) když se odvoláváte na OSN, přijměte fakt, že OSN odsouhlasila vznik Izraele, 7) Proč by měl Izrael dovolovat návrat "uprchlíků". Odešli dobrovolně, začali vyhlazovací válku. My jsme také nedovolili návrat Sudeťáků a tak bych mohla pokračovat. Vy pane Láníčku, opakujete arabské pohádky, říkáte, že Vám jsou Židi i Arabi ukradeni, tak proč straníte arabské straně?

H. Lukešová 20.8.2010 19:22

Re: Je stát Izrael vinen etnickými čistkami

Zde máte článek o tzv. "etnických čistkách". Které se nestaly!

http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-je-stat-izrael-vinen-etnickymi-cistkami-fbw-/p_zahranici.asp?c=A091019_204006_p_zahranici_wag

M. Lechvy 20.8.2010 20:41

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Soudruh Láníček nestojí ani za pšouk, věřte mi.

V. Heidlerová 20.8.2010 21:02

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Už na to přicházím také. Nazdar!

V. Heidlerová 20.8.2010 20:54

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Dobrý článek, i dobrá argumentace, jenže "přesvědčeného" a priori nepřesvědčíte. Pohádky se pamatují lépe než fakta a dokumenty, to po inženýrovi nemůžete chtít, to je nad jeho síly.

H. Lukešová 20.8.2010 23:28

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Jo znám pohádky Tisíce a jedné noci, konkrétně, kdysi dávno vysílali na Nově Syndibádova dobrodružství. To jsem viděla jako děcko, když jsem chodila na ZŠ... dzp

V. Heidlerová 20.8.2010 20:55

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Ale to vy děláte také. Dokonce bych řekla, že brnkáte na strunu jen jedinou, jak si to přáli naši marx-leninští "učitelé".

S. Netzer 20.8.2010 21:16

Re: Autorka (tradičně) brnká jen na některé struny !

Ya hamar, J. Láníčku, Ing (u).