18.4.2024 | Svátek má Valérie


Diskuse k článku

GAZA: Teroristé Hamásu jsou dnešními nacisty

Některé skupiny, které podpořily znásilňování, stínání hlav, upalování zaživa, masové vraždy a únosy Židů Hamásem, jsou aktivní za práva gayů, Židů, feministek a progresivistů. Pokud by členové těchto skupin skutečně navštívili Pásmo Gazy, byli by Hamásem povražděni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Uher 29.11.2023 23:42

Pravda je že mezi Palestinci je mnoho teroristů a zaslouží trest.Ale tím hlavním úkolem je zlikvidovat stát Izrael.Vyselektovat Židy odpovědné za genocidu Palestinců a koncentrovat je v pracovních táborech.

M. Zasazabanovaný 29.11.2023 8:45

① Jak je možné, že Hamás dokázal vykopat a vybudovat 500 kilometrů tunelů v hloubce 30 metrů, aniž by na sebe upozornil?

Má se za to, že zařízení na vrtání tunelů má dvojí civilní a vojenské využití. Nevyrábí se v Gaze a za žádných okolností se do Gazy nemůže dostat, pokud se na tom nepodílí izraelská správa. Vykopaná zemina (1 milion m³) nebyla zjištěna leteckým sledováním. I za předpokladu, že by byla rozptýlena na mnoha různých místech a smíchána se zeminou z jiných stavenišť, není možné, aby izraelské zpravodajské služby dvacet let nic nezjistily.

③ Proč Benjamin Netanjahu propustil všechny, kteří ho varovali?

Egyptský ministr zpravodajských služeb Kamel Abbás mu osobně telefonoval, aby ho varoval před velkým útokem Hamásu. Jeho přítel, plukovník Jigal Carmon, ředitel Memri, ho osobně varoval před velkým útokem Hamásu. CIA zaslala Izraeli dvě zpravodajské zprávy varující před velkým útokem Hamásu.Ministr obrany Yoav Galland byl v červenci propuštěn, protože varoval vládu před „dokonalou bouří“ připravovanou Hamásem

④ Proč Benjamin Netanjahu 6. října večer demobilizoval bezpečnostní síly? --- V době útoku proto nebyl k dispozici žádný personál, který by monitoroval bezpečnostní plot kolem Gazy.

⑥ Kdo tímto způsobem spustil „Hannibalovu směrnici“ a proč?

Když bezpečnostní složky začaly reagovat, dostaly IDF rozkaz použít „Hannibalovu směrnici“. Tato směrnice stanoví, že nepřátelům nesmí být dovoleno brát izraelské vojáky jako rukojmí, i kdyby to mělo znamenat jejich zabití. Z vyšetřování izraelské policie vyplývá, že izraelské letectvo bombardovalo dav prchající z rave party Supernova. Velká část lidí zabitých 7. října tedy nebyla obětí Hamásu, ale izraelské strategie. Teoreticky se „Hannibalova směrnice“ vztahuje pouze na vojáky. Dnes nelze s jistotou určit, které Izraelce zabili útočníci a které vlastní armáda. ---https://zvedavec.news/komentare/2023/11/9887-co-se-skryva-za-lzi-benjamina-netanjahua-a-vyhybavymi-vyroky-hamasu.htm

V. Petr 28.11.2023 21:58

Nacisté byli vraždící dobytek a Plaestinci jsou též vraždící dobytek. Nenávist k Židům je ale to jediné, co je spojuje.

J. Farda 28.11.2023 21:49

Izraelský rukojmí Roni Krivoj, kterého hnutí Hamás o víkendu propustilo ze zajetí, dokázal v Pásmu Gazy utéct svým věznitelům poté, co izraelská letadla zasáhla budovu, ve které ho drželi. Uvedla to mužova rodina, podle níž se pětadvacetiletý muž po náletu několik dní skrýval v ulicích města Gaza, dokud ho nezajali tamní civilisté a nepředali ho zpět Hamásu.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/izrael-unos-hamas-pasmo-gazy-rukojmi-propusteni-valka-palestina-roni-krivoj-rusko-prezident-vladimir.A231128_113047_zahranicni_dtt

Takže nevinní civilisté trpící agresí Izraele? Gowno, ač civilové, islamisté Hamásníci! :-/

V. Petr 28.11.2023 21:51

R^R^R^R^

V. Církva 28.11.2023 21:01

No s tím antisemitismem to tak jednoduché nebude.Myslím, že co se týká progresivistů a Palestinců či islámu, mnohem lepší byl článek Svatá aliance.

P. Skřivan 28.11.2023 19:28

Dnešními nacisty určitě nejsou. Spíš dnešními barbary. Nacisti měli pocit, že jde o nový světový řád a o tuto pozici soupeřili s komunisty, kde rozdíl byl hlavně v oblíbené barvě. Tihle jsou akorát zaostalí a dost hloupí. Konečně napadnout silnějšího a nechat si rozbombardovat vlastní zemi, chytrý jedinec neudělá.

J. Jurax 28.11.2023 18:39

No, jak se tak dívám na tu fotku protestujících - černovlasí, černoocí, přisnědlí, i kostkovaný ručník à la Arafat na hlavě je patrný ... to asi nebudou potomci Otců Poutníků ... :-)

P. Sura 28.11.2023 19:04

Arafat byl taky teplej ....

J. Farda 28.11.2023 13:01

Svět miluje Židy jako oběti, jinak ne. Izraelce frustrují protiválečné reakce

https://www.denik.cz/ze_sveta/antisemitismus-ve-svete-reakce-izrael.html

:-(

B. Rudolf 28.11.2023 12:35

Autor článku píše: "Kolaborantka s nacisty Gertruda Steinová...", zatímco ve wikipedii: Gertrude Steinová – Wikipedie (wikipedia.org) čteme: "Steinová během obou světových válek projevila svůj humanismus a statečný občanský postoj."

Připadá mi, že s demonstranty, které autor článku napadá, je to obdobné jako s paní G. Steinovou. Že ve skutečnosti protestují proti dlouhodobému masivnímu bombardování civilního obyvatelstva a že brutalitu a terorismus Hamásu odsuzují stejně jako každý normální člověk.

F. Ogáv 28.11.2023 13:58

Chtěl bych slyšet váš názor na "dlouhodobé a masivní" bombardování, kdyby vaší těhotné manželce horda vrahů rozřízla břicho a dítě za živa upálila. Váš názor na Palestince (ti si dobrovolně vrahy-Hamás zvolili ve volbách), kteří vašmu dítěti uříznou hlavu. Další "mírumilovné" projevy těch zrůd ani nelze popisovat. Po vyklizení několika židovských osad skupina podnikatelů Palestincům věnovala zdarma skleníky a foliovníky, aby si v nich ti "chudáci" mohli vydělávat na chléb svůj vezdejší. Co se stalo s darem? Byl za několik dnů rozkraden a zničen. Existuje video na kterém je vidět chudý utlačovaný Palestinec s velkou rolí folie an běží k domovu. Fuj, chucpe.;-€

B. Rudolf 28.11.2023 15:21

Vy opravdu věříte tomu, že blízkým obětí útoku 7. října "se uleví", když jejich jménem budou zavražděny tisíce nevinných lidí?

P. Han 28.11.2023 15:45

Uleví se jim, když bude skoncováno s teroristickou organizací, která těm "tisícům nevinných" vládne, aniž by kdokoliv z nich proti tomu protestoval.

P. Diviš 28.11.2023 17:15

Asi neuleví, ale jak víte, že se jedná o vraždění, navíc nevinných?

Spíš o zabíjení nepřátel.

P. Sura 28.11.2023 19:06

Přesně!!

B. Rudolf 30.11.2023 8:41

Když shazujete bomby na civilní obyvatelstvo, tak jde jednoznačně o vraždění. Možná, že mezi těmi zavražděnými byli i někteří skuteční viníci. Ale většina z nich byli nevinní.

Bohužel izraelská propaganda a zejména praxe izraelské vlády si s nějakými řádnými soudy nedělá v případě Palestinců starosti. Na Západním břehu zatýká za pouhé projevy nesouhlasu s válečnými zločiny IDF v pásmu Gazy a bez soudu ty lidi zavírá na neurčito do vězení. A zrovna tak bombarduje obyvatelstvo v pásmu Gazy podle hesla: "Zvolili si Hamás, tak jsou vinni."

Až, jestli, se obyvatelé Izraele probudí z této noční můry, budou zhrozeni z toho, co se dělo jejich jménem.

J. Kindl 28.11.2023 18:18

Hamásu civilní oběti mu vyhovují, protože čím víc mrtvých Palestinců, tím snáze se dá Izrael prezentovat jako agresor. Své vojenské objekty Hamás zcela záměrně rozmísťuje v hustě zalidněných oblastech a příbytcích civilistů. Izrael předem a s dostačeným předstihem varuje civilisty, že se nachází v místě, kde je umístěn vojenský objekt, terý se stane předmětem útoku. Hamas civilistům brání v odchodu a drží je na místě. Bombových krytů je v Pásmu Gazy omezené množství a útočiště v nich nalézají činitelé Hamásu, nikoli obyčejní Palestinci. Izrael tak stojí před nelehkou volbou: buď udeřit a riskovat civilní ztráty, nebo vojenský cíl nebombardovat, a stát se tak cílem v něm vyrobených zbraní

B. Rudolf 30.11.2023 8:51

Izrael stojí před doslova šíleným dilematem. S tím zcela souhlasím. Ale bojím se toho, že obyvatelé Izraele prožívají takovou noční můru, že si neuvědomují, co činí. Přesněji: Neuvědomují si, co se děje jejich jménem. Stále trvám na tom, že sebeodpornější zločin nelze napravit jiným zločinem ještě většího rozsahu.

Podstatou problému, před kterým Izrael stojí, není likvidace Hamásu, ale ukončení palestinského terorismu a vybudování mírových, důstojných a lidských vztahů mezi Izraelci a Palestinci. Je to téměř nemožné, ale je to nutné. A brutální bombardování spojené s humanitární krizí tomu podle mne příliš nepomůže.

J. Kindl 28.11.2023 18:18

Jak víte, že jsou 1000 lidí mrtvých ???

B. Rudolf 30.11.2023 9:23

Samozřejmě, že můžeme pouze usuzovat. Ale myslím si, že tvrzení, že v důsledku bombardování pásma Gazy a blokování přísunu základních životních potřeb již zahynuly tisíce lidí (odhady jsou kolem 15 000) jsou dostatečně podložené.

Už samotný fakt několikatýdenního intenzivního bombardování hustě osídlené oblasti by stačil k závěru, že musely zahynout tisíce lidí. Pokud jde o konkrétní čísla jediné údaje, které jsou k dispozici, jsou údaje palestinského ministerstva zdravotnictví ovládaného Hamásem. Vy možná budete namítat, že teroristické organizaci nelze věřit. Ale my máme k dispozici zkušenosti z předchozích (obdobných, ale méně rozsáhlých) konfliktů, kdy se zpětně ukázalo, že údaje Hamásu o počtech mrtvých Palestinců byly poměrně přesné.

J. Jurax 28.11.2023 18:47

Uleví, pokud operace zajisti likvidaci teroristů. Mrtvý terorista už nikoho nepodřízne.

A nevinní v Gaze, kde jsou jen teroristé a jejich podporovatelé a sympatizanti? Nepodporovatele a nesympatizanty Hamás už dávno eliminoval.

V. Petr 28.11.2023 20:07

Poprava vraha je nejlepší psychoterapií pro pozůstalé. U starších národů byla pomsta vrahovi dokonce jejich povinnost, bez které se třeba nemohli ujmout dědictví!

B. Rudolf 30.11.2023 9:25

Tady nejde o "popravu vraha", ale o "popravu spousty nevinných". A netahejte sem primitivní zvyklosti barbarských kmenů.

V. Církva 28.11.2023 21:13

Ne zcela správně považujete akci Izraele za mstu. Možná to tak mnozí cítí, pravda je že Starý Zákon má oko za oko. Ale Izraelci jsou většinou rozumní, vzdělaní lidé. Tady jde hlavně o zabránění opakování palestinského terorismu.

B. Rudolf 30.11.2023 9:30

No to snad nemyslíte vážně. Nebo snad věříte tomu, že světové společenství Izraeli dovolí vyvraždit více než dva miliony lidí? Samozřejmě, že to nedovolí.

A jak si myslíte, že se rekrutují teroristé? Vždyť lidé v pásmu Gazy, kteří toto vše přežijí, budou mít jediný životní cíl: pomstu. Co je na tom k nepochopení?

P. Vychodil 28.11.2023 17:33

synku, existuje rčení:

nevěř ničemu co čteš a jen polovině tomu, co vidíš...

pamatuješ na maskr v Buči ? tolik emocí, a byl to fejk. Tak se zklidni...

P. Sura 28.11.2023 19:09

Co to tu žvanis dezolate ?

V. Církva 28.11.2023 21:18

Cvoku, co takhle bujná fantazie. Ty těm svým nesmyslům jako fakt věříš nebo jsi za to placený?

Tak jako tak by sis měl jít posedět. Zda do blázince nebo do vězení bych ponechal na odbornících.

F. Ogáv 28.11.2023 14:14

Zkuste si přečíst knihy

Tuvia Tenenboma Po čem rabíni touží a Chyťte žida. Vydalo nakladatelství ZEĎ.