Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

GAZA: Teroristé Hamásu jsou dnešními nacisty

diskuse (111)

Mnoho univerzitních studentů a učitelů nejen v Německu, ale i na Harvardu, Yale, Georgetownu a dalších amerických univerzitách podporovalo v 30. letech 20. století nacistické Německo. Dnešním ekvivalentem nacistů je Hamás. Studenti a lidé podporující Hamás tedy dnes podporují nacismus. Historie je bude soudit stejně, jako soudila kolaboranty s nacismem. Na snímku: Studenti Kalifornské univerzity protestují proti Izraeli. 23. října 2023, Los Angeles, náměstí Bruin Plaza. (Foto: Frederic J. Brown/AFP via Getty Images)
_____________________________________________________________

Některé skupiny, které podpořily znásilňování, stínání hlav, upalování zaživa, masové vraždy a únosy Židů Hamásem, jsou aktivní za práva gayů, Židů, feministek a progresivistů. Pokud by členové těchto skupin skutečně navštívili Pásmo Gazy, byli by Hamásem povražděni.

Hamás netoleruje gaye, Židy, feministky ani progresivisty. Ve skutečnosti byli mezi lidmi s podřezaným hrdlem, mezi znásilněnými ženami, mezi zavražděnými a unesenými oběťmi i gayové, Židé podporující Palestince, feministky, progresivisté i nežidé. Na ničem z toho Hamásu nezáleží. A je jedno, jestli jste Žid nebo Izraelec nebo jestli jste jim jen náhodou zkřížil cestu, pro Hamás jste jen terčem jeho barbarství.

Proč tuto rasistickou organizaci podporuje tolik lidí patřících do skupin, které se Hamás snaží zničit? Odpověď je jasná: tito fanatici nenávidí Židy a jejich národní stát. S podporou palestinského lidu, který je Hamásem utlačován, to nemá nic společného. Pokud by tito demonstranti skutečně chtěli podpořit palestinský lid, tak by demonstrovali za svobodu projevu, svobodu tisku, proti používání lidí jako lidských štítů, za spravedlivé soudní procesy, rovnost před zákonem a zejména za osvobození Palestinců od represivní vlády a zkorumpovaných vůdců, kteří žijí v pětihvězdičkových hotelech v Kataru a jsou tak daleko od katastrofy, kterou vyvolali. Nic společného to nemá ani s podporou národů bez vlastního státu ani národů utlačovaných nebo okupovaných obecně. O Kurdech bez vlastního státu, utlačovaných Ujgurech a dalších skupinách, které si zaslouží jejich podporu, tito selektivní pokrytci mlčí. Tyto fanatiky zajímají pouze Palestinci, protože ti jsou údajně utlačováni Židy. Motivací těchto fanatiků je nenávist k Židům, nikoliv láska k Palestincům nebo k jiným etnickým skupinám.

Připomeňme si, že projevy podpory teroristickému hnutí Hamás začaly ještě předtím, než Izrael zareagoval na barbarství Hamásu ze 7. října. Byly to projevy podpory tomu, co Hamás udělal nevinným Židům: znásilňování, stínání, masovým vraždám, únosům a nevýslovnému mučení. Bylo to napadení a viktimizace Židů, které stimulovalo tyto projevy antisemitismu. Na Hamás se za jeho zločiny sneslo jen málo kritiky. Nejzuřivěji byl přitom démonizován Izrael kvůli tomu, že je národním státem židovského lidu. To, že existuje mnoho arabských a muslimských států, je samozřejmě naprosto v pořádku. A typické pro tuto šikanu je to, že démonizace Židů nastala v době, kdy byl Izrael nejslabší a nejzranitelnější, kdy hluboce truchlil nad ztrátou mnoha nevinných civilistů.

Mezi nejvíce pokrytecké zastánce Hamásu patří skupina Gays for Gaza (Gayové pro Gazu). Duhové vlajky a plakáty identifikující demonstranty jako gaye jsou na protiizraelských demonstracích vyzývajících ke zničení národního státu Židů vidět velmi často. V Pásmu Gazy jsou duhové vlajky a plakáty nezákonné. Každý, kdo by se tam s nimi ukázal, by byl zabit, stejně jako například velitel Hamásu Mahmoud Ishtiwi, který poté co byl obviněn ze sexu s jiným mužem byl bez milosti mučen a později popraven.

Gayové z Pásma Gazy mnohdy hledají azyl v Izraeli. Tel Aviv je pro gaye jedním z nejvstřícnějších měst na světě. Ale to pro fanatické gaye žijící na Západě nic neznamená: jejich nenávist vůči Židům je pro ně daleko důležitější než jejich starost o palestinské gaye, kteří to vůbec nemají lehké.

Ještě horší je skupina klamně pojmenovaná Jewish Voice for Peace (Židovský hlas pro mír), která dlouho sloužila jako zástěrka pro Hamás a jiné protiizraelské teroristické skupiny. Tato skupina o sobě tvrdí, že je antisionistická a že je proti existenci Izraele, ale mnoho jejích členů a příznivců jsou zarytí antisemité.

Mnoho členů skupiny Jewish Voice for Peace Židy nejsou, navzdory jejímu pojmenování. Pokud by se židovští členové této skupiny pokusili protestovat v Pásmu Gazy, tak by byli zavražděni nebo uneseni. Hamás, stejně jako nacisté, nerozlišuje mezi Židy na základě jejich politických názorů, o čemž svědčí skutečnost, že někteří ze Židů zavražděných 7. října byli kritičtí vůči izraelské vládě a v některých případech dokonce vůči sionismu samotnému. Násilníkům a vrahům Hamásu to ale nevadilo. Pro ně je Žid Židem, bez ohledu na to, zda je členem skupiny Jewish Voice for Peace nebo pravicové politické strany Likud.

A pak tu máme ještě feministky, progresivisty a odborové svazy – ti všichni podporují brutalitu Hamásu a staví se proti existenci Izraele.

Hamás je jednou z nejvíce antifeministických skupin na světě. Podřizuje ženy rozmarům jejich manželů a otců a toleruje, ne-li přímo podporuje, bití manželek a „vraždy ze cti“ žen, které údajně zneuctily své rodiny.

Hamás vězní pokrokové kritiky a nepovoluje nezávislé odborové svazy. Jeho členové vykořisťují dělníky, využívají dětskou práci a dětské vojáky. Hamás se však od těchto fanatiků – kteří jsou ochotni mu vše prominout, jen když vraždí Židy – žádné kritiky nedočká. Jestli tohle není antisemitismus, tak nevím, jak ho definovat.

Ano, i Židé mohou být antisemité. Stejně tak gayové, feministky, progresivisté, socialisté a ostatní krajní levičáci. Hitler byl vegetarián. Někteří přední nacisté byli gayové. Kolaborantka s nacisty Gertrude Steinová byla lesba a Židovka. Mnoho univerzitních studentů a učitelů nejen v Německu, ale i na Harvardu, Yale, Georgetownu a dalších amerických univerzitách podporovalo v 30. letech 20. století nacistické Německo. Dnešním ekvivalentem nacistů je Hamás. Studenti a lidé podporující Hamás tedy dnes podporují nacismus. Historie je bude soudit stejně, jako soudila kolaboranty s nacismem.

Alan M. Dershowitz je emeritní držitel profesury Felixe Frankfurtera na Harvard Law School, autor knihy Get Trump: The Threat to Civil Liberties, Due Process, and Our Constitutional Rule of Law. a spolupracovník Gatestone Institute sponzorovaný Charitativní nadací Jacka Rotha. Alan Dershowitz má také vlastní videokanál „The Dershow“.

Překlad původního textu: Today’s Nazis Are Hamas
Překlad: Libor Popovský, Helena Kolínská

Poskytl Gatestone Institute

Tomáš Vodvářka
20. 7. 2024

Zdá se, že společenská radost před 3 lety, kdy ze sněmovny vypadla komunistická strana, byla...

Jan Bartoň
20. 7. 2024

Další funkční období Evropské komise pod vedením Ursuly von der Leyenové poskytne Bruselu další...

SÝR ZDARMA
20. 7. 2024

Američané mají silné pochybnosti o tom, že atentát na Donalda Trumpa je dílem osamoceného...

Martin Tůma
20. 7. 2024

Jak snadno a levně dokázat, že Země je placatá/How to easily and cheaply prove that the Earth is...

Milan Smutný
20. 7. 2024

Po letech přešlapování a mizerných rozhodnutí v energetice, ovlivněných dominantně dotační zelenou...

Aston Ondřej Neff
19. 7. 2024

Von der Leyen je ztělesnění všeho, co je příčinou dramatického úpadku… všeho, na co sáhla. Zničila...

Aston Ondřej Neff
18. 7. 2024

Premiér Fiala oznámil že Korejci tam dostaví dva bloky a vláda s nimi vyjedná opci na dva další...

Aston Ondřej Neff
17. 7. 2024

Nedávná změna vzezření Psa se chystala delší dobu. Do zákulisí nevidím, jen mohu usuzovat, že s...

Václav Vlk st.
17. 7. 2024

Putin je diktátor a vůbec mu nezáleží na tom, koho a kde zabije, ale není to idiot.

Vratislav Hlubuček
19. 7. 2024

Se znepokojením pozoruji rozvírání Overtonova okna v Ukrajinském konfliktu. Podpora napadené...

Lidovky.cz, ČTK
20. 7. 2024

Na Letišti Praha už všichni letečtí dopravci, kterých se dotkl páteční celosvětový výpadek...

Lidovky.cz, ČTK
20. 7. 2024

Nejvýznamnější vojenské objekty by měly být v budoucnu pouze ve vlastnictví státu. Počítá s tím...

Lidovky.cz, ČTK
20. 7. 2024

Její obsluha i údržba je jednoduchá, spotřeba energie nízká a životnost dlouhá. Remoska je malá...

Veronika Rodriguez
20. 7. 2024

Kvůli úmorným vedrům, která v posledních letech sužují Česko, už podle odborníků umírají v průměru...

Jan Adamec
20. 7. 2024

Spojenecká Operace Overlord 6. června 1944 znamenala otevření západní fronty v Normandii. Operace...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz